Budućnost BiH

Društvene teme iz Bosne i Hercegovine
User avatar
Revizor
Moderator
Reactions: 492
Posts: 1077
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Budućnost BiH

Post by Revizor »

Bella wrote:
Fri May 03, 2024 6:19 pm
Revizor wrote:
Fri May 03, 2024 6:13 pm
Bella wrote:
Fri May 03, 2024 6:09 pm


. eto sad, imamo i kamere/ price.. koje sve vide i znaju.. :D/
.. napada ima. vjerujem i provokacija.. ali ako se narod vracha. vracha se jer ne osjecha opasnost... od komshija .. itd.. i kad god je neka' situacija' u zemlji. pojachaju se napadi.. :hm simptomatichno. i premijer je tu , nadje vremena da se obrati javnoshchu. s pretpostavkama.. optuzivanjem druge strane . a i ne zna da li je ta druga strana odgovorna
.. sabura malo.................... sachekaj izjavu policije, ako im vjerujete.. :hahah

..
kad god je neka situacija u zemlji pojacaju se napadi srba na bosnjake, nikad obratno. srbi su problem dje god se nalaze i nece prestat da prave probleme dok god ih ima ovdje. ne moram da imam kamere da znam da su srbi haha
:hahah pa dobro.. eto...
istina je, da se izgleda i ne pokushava .. napraviti neki mir... ima srba dosta u sarajevu zive. bez problrma s komshijama.. i nema nekih incidenata. koliko mi je poznato.kao oshtechenje imovine..
jeste bilo s pekarom Manja. taj vlasnik je zbilja. cudan. i poznat shirim masama..
.. ti smatrash da che oni uvijek praviti probleme.. dok su tu. je li onda rjesenje i vrijeme pogotovo nakon prihvatanja Rezolucije.... to shto i Dodik nudi . da se raskusurate.. :DE . izbacite ih ..
ne prave probleme tamo dje su manjina, a tamo dje ih je vise uvijek tlace slabije. i u pazaru se ne cuju, a u priboju policajac srbin ubije bosnjaka i ne odgovara za to.
rjesenje je
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2182
Posts: 7831
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Budućnost BiH

Post by Bella »

Revizor wrote:
Fri May 03, 2024 7:29 pm


ne prave probleme tamo dje su manjina, a tamo dje ih je vise uvijek tlace slabije. i u pazaru se ne cuju, a u priboju policajac srbin ubije bosnjaka i ne odgovara za to.
rjesenje je
.. koliko mi je poznato.. pribojchani su na glasu kao.. 'prgavi'. generalno....
.evo . nema novijih podataka izgleda.
i zashto nema statistike..... o tome..?
Organizacija za sigurnost i saradnju u Evropi (OSCE) je u periodu od januara do septembra 2019. godine registrirala 109 slučajeva zločina iz mržnje–od čega 66.67% na osnovu vjere ili etničke pripadnosti. Zbog činjenice da bosanskohercegovačke vlasti ne vode statistiku o vrstama zločina iz mržnje nije moguće napraviti sveobuhvatnu procjenu problema i predvidjeti djelotvorne mjere.[/quote
...
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2182
Posts: 7831
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Budućnost BiH

Post by Bella »

do kraja 2023.

Prema podacima OSCE-a, na kraju jula je pred sudovima u BiH bilo 237 predmeta ratnih zločina protiv 502 optuženika.

Gotovo 500 predmeta ratnih zločina koji se odnose na 4000 osumnjičenih tek treba da dođu pred sudove. Sudovi u BiH su u prvih šest mjeseci 2022. godine donijeli prvostepene presude u 20, a pravosnažne presude u 14 predmeta.

Zaključno s avgustom 2022. pred sudovima je bio 51 neriješen predmet koji uključuje navode o seksualnom nasilju povezanim sa sukobom. U prvih šest mjeseci 2022. godine, sudovi su donijeli četiri prvostepene i pet pravosnažnih presuda.
.............................................................................................Image

User avatar
Revizor
Moderator
Reactions: 492
Posts: 1077
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Budućnost BiH

Post by Revizor »

a dobro ako je prgav ne treba da ga ubije i da ne odgovara za to. i ako nema staistike nije se ni desilo 🙄
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2182
Posts: 7831
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Budućnost BiH

Post by Bella »

.prgavi su pribojchani. nije napisano koje etnichke grupe.. :hm .. .a taj sluchaj.. je samo naslov. 'nije osudjen' to je sve shto si napisao..

premijer navodi . 'napade,zastrashivanja' itd.... bez ikakvih imena. mjesta dogadjaja..koje vrijeme.. :jbg .. :doh itd...
. kako moze biti zadnji sluchaj .napad oruzjem.. kad se ne zna ni ko je pucao ako je. niti, kad se desio.. :hm


..
- Obraćam Vam se kao predsjedniku i premijeru Republike Srpske vezano za porast broja sve ozbiljnijih napada koje trpi povratnička zajednica u Republici Srpskoj posljednih mjeseci. Nažalost, većina ovih napada motivisana je mržnjom i netrpeljivošću na vjerskoj ili etničkoj osnovi. Napadi sežu od vrijeđanja, zastrašivanja, fizičkog ugrožavanja, napada hladnim oružjem pa sve do posljednjeg slučaja u Gacku, napada uz upotrebu vatrenog oružja.
.............................................................................................Image

User avatar
Revizor
Moderator
Reactions: 492
Posts: 1077
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Budućnost BiH

Post by Revizor »

pa bona rupe od metaka na kuci. sta je trebo, da ostavi pismo u kuci, komsija ja vam puca na kucu, da bi ti povjerovala da je pucano na kucu?
bela jesi ti od onih sto do 95. nisu vjerovali da se zaratilo
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2182
Posts: 7831
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Budućnost BiH

Post by Bella »

. jel iko vidio osobu da drzi pusku. u isto vrijeme chuje i pucanj, bio blizu te kuche itd.. to su dokazi za sud... za javnost .
pogotovo kad je sluchaj . mrznja po etnickoj, nacionalnoj pripadnosti ..
sve ostalo je nagadjanje...
nisam ta..
.
.............................................................................................Image

Post Reply