Vožnja bicikla

Sve teme o planinarenju, kampovanju, biciklizamu, off-road, raftingu i sličnik aktivnostima na otvorenom, u prirodi.
User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Vožnja bicikla

Post by Peace »

Skitnica wrote:
Tue Jun 15, 2021 1:04 am
Neki dan sam imala rutu biciklom oko 30km.. po ravnom naravno. :hahah
Bas ugodna voznja bila, lijep dan a nije bilo pretoplo.. laganice.. kad stigla na odredište otisla na kafu i sladoled, i posle nazad kuci..bez zurbe..
Ma svaka cast.

Za koliko vremena si to presla?

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Vožnja bicikla

Post by Skitnica »

Peace wrote:
Tue Jun 15, 2021 5:42 am
Skitnica wrote:
Tue Jun 15, 2021 1:04 am
Neki dan sam imala rutu biciklom oko 30km.. po ravnom naravno. :hahah
Bas ugodna voznja bila, lijep dan a nije bilo pretoplo.. laganice.. kad stigla na odredište otisla na kafu i sladoled, i posle nazad kuci..bez zurbe..
Ma svaka cast.

Za koliko vremena si to presla?
Oko 2h, da se nisam zaustavljala slikati usput, i prije bi, ne mogodoh proći pored laneta, vjeverice, konja a da ih se uslikam... :D/

A nije mi se ni zurilo...
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Vožnja bicikla

Post by Peace »

Lijepo je da tako znas uzivati 👍

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Vožnja bicikla

Post by Vjetar »

Usred nekog naselja, ovo:
Image
Image

Uglavnom, malo se vrtio po bespućima sarrajevskim :D/

Image
Image
Image
Image

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Vožnja bicikla

Post by Mina »

Vjetar wrote:
Sun Sep 26, 2021 7:51 pm

Image
:W
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Vožnja bicikla

Post by Skitnica »

Vjetar wrote:
Sun Sep 26, 2021 7:51 pm


Image
Tu gumu u vodi.. :rolleyes

Steta. :(::

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Vožnja bicikla

Post by Vjetar »

Tek danas sam otvorio svoju sezonu ponovo.

Bilo je sunca i prije, ali nisam mogao zbog posla prije. A i, ne vozim bajk, ako moram da obučem zimsku jaknu. Oznojim se ispod puno i to mi je samo srklet. Danas je bila dovoljna vjetrovka za probni krug. Napuhao gume i zaključio da, budući da su neprobojne (doslovno, imaju neki zaštitni sloj unutra i za 3 godine ni jednom nisu probušene a nema kakvog trnja, šipražja, smeća i šljunka nicu vidjele) odlučio sam ih zadržati još ovu sezonu, jer nema takvih više u prodaji, a ne kupuju mi se one obične pa da svako malo moram gurati bajk sa probušenom gumom... To, a i zato što sam škrt :D/

Et'
1
1 Image

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Vožnja bicikla

Post by Skitnica »

Jutros sam se malo provozala biciklom,lijep dan pa iskoristih ga, nisam od prosle jeseni ga ni vozila...nisam zaboravila ga voziti... :hahah

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Vožnja bicikla

Post by Skitnica »


User avatar
Grofica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 641
Posts: 1176
Joined: Mon Jun 08, 2020 8:52 pm

Re: Vožnja bicikla

Post by Grofica »

Skoro svaki dan poslije ručka idem na vožnju, nekih 10-ak km. Sve dok vrijeme bude dozvoljavalo, uživam u biciklanju.
2
2 Image
Bez obzira koliko se trudite, nikada se ne možete sjetiti kako je vaš san počeo.

User avatar
Grofica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 641
Posts: 1176
Joined: Mon Jun 08, 2020 8:52 pm

Re: Vožnja bicikla

Post by Grofica »

Danas smo prevalili 20-ak km uzbrdo nizbrdo, neplanski, baš mi je sjelo.
Bez obzira koliko se trudite, nikada se ne možete sjetiti kako je vaš san počeo.

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Vožnja bicikla

Post by Skitnica »

Studenti na Sveučilištu u Innsbrucku u Austriji mogu besplatno voziti gradske bicikle. Do toga je došlo nakon sporazuma između sveučilišnog studentskog saveza – ÖH Innsbruck – i gradskog javnog prijevoznika – Innsbrucker Verkehrsbetriebe.

Studenti će moći voziti bicikle iz gradskog sustava dijeljenja Stadtrad Innsbruck 30 minuta bez ikakvih naknada. Nakon toga će im se svakih sljedećih 30 minuta naplaćivao jedan euro. Ovo daje studentima dovoljno vremena da stignu na predavanja, a i neće ih puno koštati ako putem do kuće odluče usput negdje stati.

Mnogi studenti odlučuju koristiti bicikl za putovanje na posao, s obzirom na to da mnogi ne mogu priuštiti automobile. Osim toga, javni prijevoz često može imati svoje zastoje, duga vremena čekanja ili lošu povezanost. Bicikli, međutim, dolaze sa svojim skupom izazova, od kojih je jedan skladištenje. Mnogi ljudi, posebno u urbanim sredinama, nemaju dovoljno prostora za sigurno skloniti svoje bicikle tijekom noći.

Od 1. rujna studenti u Innsbrucku imaju mogućnost besplatnog korištenja gradskih bicikala na 30 minuta. Svakih sljedećih trid




Od 1. rujna studenti u Innsbrucku imaju mogućnost besplatnog korištenja gradskih bicikala na 30 minuta. Svakih sljedećih trideset minuta koštat će 1 euro. Da bi ostvarili taj popust, moraju se registrirati putem web stranice studentskog zbora koristeći svoju službenu sveučilišnu e-poštu. Osim toga, više neće morati plaćati godišnju pretplatu od 39 eura tvrtki za bicikle.

Lukas Schobesberger, zamjenik predsjednika ÖH Innsbruck, rekao je za austrijske medije da je neovisna i klimatski prihvatljiva mobilnost prioritet za sindikat. Osim toga, moglo bi pomoći u dekarbonizaciji kratkih putovanja i promicanju zdravijeg načina života studenata.

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Vožnja bicikla

Post by Skitnica »

Ispunila sam sebi zelju i kupila el.biciklo... :aaww ne da sam zadovolno nego prezadovoljna.. Da sam znala da cu ovako zadovoljna biti uzela bih ga i ranije.. :D
1
1 Image

Post Reply