Za koga glasati?

Lokalna i svjetska politička dešavanja, stranke i politički predstavnici.
User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Za koga glasati?

Post by Mina »

Ovi su već bili na vlasti i prvi put su svi vidjeli neku vlast da konačno nešto konkretno radi . Skinuli su ih ovi SDA, potkupljivanjem najslabijih karika te koalicije.
Vjerujem da će sada kada su opet na vlasti pokazati da su spremniji raditi nešto korisno, za razliku od nacionalista koji samo svoje džepove pune, plašeći narod pričama o ratu.
To je veliki odmak, opipljiv i mjerljiv.
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Za koga glasati?

Post by Mina »



Studentica međunarodnih finansija na Američkom univerzitetu u Tuzli, Emina Jahić (21), kandidatkinja je DF-a za Gradsko vijeće Grada Tuzle na predstojećim lokalnim izborima.
Emina je poznata na Instagramu, gdje svakodnevno objavljuje fotografije i ima više od 170 000 pratilaca.



Kao mlada osoba, svjesna sam položaja mladih u današnjem društvu kao i problema sa kojima se svakodnevno susrećemo. Stoga, kao predstavnik Foruma mladih DF, fokus mog djelovanja biti će poboljšanje položaja mladih.

Jedan od problema na koji se želim fokusirati, a sa kojim se većina susreće je sticanje prvog radnog iskustva kao preduslov za dalje zapošljavanje. U narednom periodu, želim čuti Vaše probleme i prijedloge kako bi se zajedničkim snagama izborili za svoja prava i poboljšali svoj položaj u društvu.

Pored toga, radit ću i na poboljšanju uslova života svih nas u mjesnim zajednicama koje pripadaju gradu Tuzla, te uz Vašu pomoć, napraviti od naše Tuzle bolje mjesto za život.

S poštovanjem,
Jahić Emina
Osvojila je samo 88 glasova :((
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7223
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Za koga glasati?

Post by Bella »

:jbg
zasto si tuzna..... sta ima iza sebe.. koju djelatnost...... iskustvo .... samo volja i ovakvo predstavljanje- nije za glasa...

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Za koga glasati?

Post by Mina »

Ironična sam.
1
1 Image
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
laganini
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 432
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Za koga glasati?

Post by laganini »

..kako je prošla Emina na izborima..

User avatar
Banshee
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 372
Posts: 465
Joined: Fri May 01, 2020 10:48 pm

Re: Za koga glasati?

Post by Banshee »

Mene interesuje samo jeste li optimističniji danas :) Po većini komentara, rekla bih da jeste :))D

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Za koga glasati?

Post by Vjetar »

Mina wrote:
Tue Nov 17, 2020 8:47 pm
Ovi su već bili na vlasti i prvi put su svi vidjeli neku vlast da konačno nešto konkretno radi . Skinuli su ih ovi SDA, potkupljivanjem najslabijih karika te koalicije.
Vjerujem da će sada kada su opet na vlasti pokazati da su spremniji raditi nešto korisno, za razliku od nacionalista koji samo svoje džepove pune, plašeći narod pričama o ratu.
To je veliki odmak, opipljiv i mjerljiv.
Ovi novi osjećaju (govorim za ove u Sa) i pritsak javnosti veliki. Jer, očekuje se od njih da budu sve ono što ovi prije njih nisu bili. Očekuje se da rade u korist građana i ne budu li, neće drugi put dobiti povjerenje naroda. Mislim da su ovi svjesni toga i da će se sad (pa makar i samo da se prodaju narodu za naredne izbore) potruditi da se dokažu kao pravi izbor.
1
1 Image

User avatar
Ptica bijela
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 169
Posts: 807
Joined: Fri Apr 17, 2020 12:12 pm

Re: Za koga glasati?

Post by Ptica bijela »

Krasne promjene u nekim mjestima.
Prelerači koji su imali apetite velike, malo im uskratili i oni Pobjegli.
Jezim se na ljude bez karaktera i principa. 🙈
Ako neko igra da vas izgubi... Pusti nek' pobjedi....

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Za koga glasati?

Post by Mina »

Svejedno. Pokazali su da nude više. Radom :jbg
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Ptica bijela
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 169
Posts: 807
Joined: Fri Apr 17, 2020 12:12 pm

Re: Za koga glasati?

Post by Ptica bijela »

Ne vjerujem im ja.... :)
Mada se slažem da je neradnike, muljatore, lopove potrebno kazniti.
Ako neko igra da vas izgubi... Pusti nek' pobjedi....

User avatar
blackadder
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 443
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Za koga glasati?

Post by blackadder »

Bella wrote:
Tue Nov 17, 2020 1:43 pm
nekako mi se cini.Bakir se za ove godine vjerovatno -dobro skucio.. :D/ i sad, kad dodje novi- 'goljo' :-? opet sve, ispocetka..
Jednak je apetit, ako ne i veći tih skućenih. Oni milione uzimaju, ovi žgoljavi novopridošli hiljade :D

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7223
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Za koga glasati?

Post by Bella »

blackadder wrote:
Thu Nov 19, 2020 9:57 am
Bella wrote:
Tue Nov 17, 2020 1:43 pm
nekako mi se cini.Bakir se za ove godine vjerovatno -dobro skucio.. :D/ i sad, kad dodje novi- 'goljo' :-? opet sve, ispocetka..
Jednak je apetit, ako ne i veći tih skućenih. Oni milione uzimaju, ovi žgoljavi novopridošli hiljade :D
...da, sto ne znaci, da im se milioni gade.. :D/
1
1 Image

User avatar
laganini
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 432
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Za koga glasati?

Post by laganini »

..dok se ne zagriju..

optimist
Junior
Junior
Reactions: 13
Posts: 41
Joined: Tue Jan 05, 2021 8:47 pm

Re: Za koga glasati?

Post by optimist »

Ton wrote:
Sat May 16, 2020 11:06 pm
Vjerovatno će ipak biti izbori ove godine. Mene zanima šta mislite kome treba dati glas (u BiH)?
Ja sam neopredjeljen bio i vjerovatno ću i ostati, ali evo ako je neko u stanju da mi svojim riječima objasni zašto ipak izabrati neku stranku, kandidata, umjesto nikoga ili nekog drugoga, možda na kraju i izađem i glasam :_)
Image
"Nikad nije kasno, kad se na vrijeme krene!, :fiju Dalje se svira! :DD

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Za koga glasati?

Post by Skitnica »

Za oktobarske izbore u BiH upisano oko 3,3 miliona birača



Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine u četvrtak, 25. augusta je zaključila I potvrdila centralni birački spisak za Opšte izbore u Bosni I Hercegovini koji će biti održani 2. oktobra ove godine.

U centralni birački spisak je upisano 3.368.666 birača.

Ovjereno je učešće 90 političkih stranaka, 17 nezavisnih kandidata i 38 koalicija.

Na opštim izborima 2. oktobra građani Bosne i Hercegovine (BiH) će birati članove Predsjedništva BiH, poslanike u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH, poslanike u parlamentima dva entiteta, Republici Srpskoj (RS) i Federaciji BiH, te poslanike u deset kantona u Federaciji BiH. Radi se o direktnom biranju.

Istim načinom se biraju i predsjednik RS i njegovi potpredsjednici.

Pravo glasa imaju svi građani u Bosni i Hercegovini stariji od 18 godina.

U Bosni i Hercegovini žive tri konstitutivna naroda - Srbi, Bošnjaci i Hrvati, dok se druge nacionalnosti svrstavaju kao ‘ostali’.

U zvaničnom biračkom spisku se ne spominje nacionalnost birača. Biračko pravo svakog građanina zavisi od dijela BiH u kojem živi.

Radioslobodnaevropa.org

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7223
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Za koga glasati?

Post by Bella »

Slushala sam Bechirevica. nedavan nastup u Mostaru mislim.. i ne svidja mi se.. :hm

User avatar
Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1954
Posts: 4172
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Za koga glasati?

Post by Kamilica »

Nemam pojma. Toliko su mi na vrh glave svi :tctc

Jedino za šta su sposobni, i na čemu grade kampanje, jeste ogovaranje i napadanje drugih kandidata.

Nigdje vizije, nigdje liderstva i korisnih ideja i programa :mute
1
1 Image

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Za koga glasati?

Post by Skitnica »

U Bosni i Hercegovini jutros je službeno počela izborna kampanja za Opće izbore 2022. godine.
Predsjednik Centralne izborne komisije Bosne i Hercegovine Suad Arnautović u izjavi povodom početka kampanje pozvao je političke subjekte da se pridržavaju Izbornog zakona, da vode fer kampanju i ne koriste jezik mržnje.

- Pozivam sve ovjerene političke subjekte da se pridržavaju Izbornog zakona BiH – da predstave svoje programe, da vode fer kampanju, da ne koriste jezik mržnje ili jezik koji bi mogao izazvati nekoga da koristi silu, da izbjegavaju diskriminaciju, pogotovo stereotipe o osobama suprotnog spola - kazao je Arnautović.

Pozvao je birače da daju svoj doprinos da kampanja i cijeli izborni proces proteknu u demokratskom okruženju, a medije da ravnopravno i fer predstavljaju političke subjekte i informiraju javnost o svim pitanjima u vezi s izbornom kampanjom i izbornim procesom.

Kampanja će trajati do 1. oktobra do 07.00 sati ujutro kada počinje izborna šutnja. Izbori će biti održani u nedjelju, 2. oktobra.


(Vijesti.ba / FENA)

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Za koga glasati?

Post by Skitnica »

U selu Čengić kod Bijeljine jedna zanimljivost.

U tom selu zbog izbora čak je 80 ljudi slijepih i trebaće im pomoć drugog lica kod glasanja.

Sve potvrde da su mještani tog sela “preko noći” oslijepili potpisala je direktorica bijeljinskog Doma zdravlja Danijela Đukin.

Kako saznaje RTVBN glasanje na biračkom mjestu u tom selu je bilo skoro dva sata prekinuto, ali je nedavno nastavljeno.

Najzanimljivije je bilo kada su mještani tog sela počeli da prepoznaju ljude, koji juče nisu bili a danas su slijepi i imaju vodiče za glasanje. Pošto se radilo o većem broju takvih slučajeva glasanje je prekinuto. Naknadnim provjerama je ustanovljeno da se radi o 80 lica, kojima su potvrde izdate u skorije vrijeme i to od direktorice Doma zdravlja Bijeljina, piše RTVBN.
1
1 Image

User avatar
Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1954
Posts: 4172
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Za koga glasati?

Post by Kamilica »

Skitnica wrote:
Sun Oct 02, 2022 4:13 pm
U selu Čengić kod Bijeljine jedna zanimljivost.

U tom selu zbog izbora čak je 80 ljudi slijepih i trebaće im pomoć drugog lica kod glasanja.

To su svakako slijepci i njima treba neka druga vrsta profesionalne pomoći :hahah

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10694
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Za koga glasati?

Post by Peace »

Ja nisam pratila izbore. I nikakve vijesti vezane za njih.

Jucer kod prijatelja uz kafu vidim oni u sve upuceni, a ja prava mute :hahah
Neka imena sam prvi put cula, i istog ih momenta zaboravila.

Vadila sam se na onu izreku - da izbori sta mogu promijenuti, bili bi ukinuti :D/

Post Reply