Posuđivanje novca

Teme koje ne pripadaju ni jednom drugom podforumu
Post Reply
User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2804
Posts: 5344
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Posuđivanje novca

Post by Skitnica »

Ako želite ostati bez prijatelja - samo mu posudite novac!
Slažete li se sa ovom izrekom ?

Posuđujete li novac ako vam neko zatraži ?

Jutros sretnoj jednu ženu koja me je molila skoro u suzama da joj posudim jednu sumu novca. Hajd dam joj, ne vjerujući joj da će ga ikad i vratiti poznavajući joj situaciju u kojoj je..Sretnem je jutros u supermarketu,,jedva me pozdravi- sve ostade na tome. Prije kad je sretnem,,stanemo ispričamo se o svemu i svačemu,,ali hajd ne zamjerim joj život joj nije nimalo lak, razloga bezbroj vjerovatno ima..

Za razliku od jedne žene kojoj sam također posudila novac, razvod/ selidba u drugi grad, gubitak posla..bas joj se nagomilalo problema more..A novac nije vratila u obećano vrijeme, nakon nekoliko godina vidim na računu sumu novca koji je posudila, a nije mi rekla da je prebacila ma račun, sama sam to vidjela.. znaci i nakon toliko godina dug je vratila, nije zaboravila, dok opet neki zaborave i i nedavnoj prošlosti .

Ali hajde mene neće spasiti i to sto sam posudila, samo kad bih bila u takvoj situaciji da ne mogu vratiti u obećano vrijeme, ne bih ni obećala . Radije bih rekla “ne znam kada ću moći “.. bar je ne određeno .

Posuđujete li novac? Je li vračen na vrijeme, ili pređe u zaborav? :D/

Post Reply