Magazin

Teme koje ne pripadaju ni jednom drugom podforumu
Post Reply
User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Magazin

Post by Bella »

Imao samo jedan porok
Hari Mata Hari o svom burnom ljubavnom životu: Sa suprugom sam ostao u kompromisnom braku
Image

Hari se oženio svojom izabranicom Aidom kada je imao 19 godina, a dvije godine kasnije dobili su kćerku Nađu. Međutim, tek kasnije se otkrilo da je pjevač dvije godine ranije dobio i vanbračnog sina Maka. Također, tokom braka s Aidom dobio je i sina Damira.

Varešanović je i ranije otvoreno govorio o tome da je svoju drugu suprugu Jasminku upoznao još 1994. godine te da je tek tada shvatio šta je to prava ljubav.

"Nikada nisam imao problema s drogom, alkoholom i kockom. Jedino se nisam spasio žena, a to je jedan od nusprodukata koji ide uz muziku i to mi je najdraži porok. Sa suprugom sam imao malih trzavica, ali rijetko. Uvijek joj kažem: 'Ko ti je kriv. Sama si birala. Ti si izabrala mene, a ne ja tebe'. Ja sam već sa 20 godina bio definisan kao muzičar i moj životni put se znao. Mada, sve se u životu može prebroditi i prevazići. Sa suprugom sam ostao u braku, kompromisnom braku. Zbog djece", rekao je tada Hari, priznajući da već deceniju unazad živi na relaciji Sarajevo-Minhen zbog Jasminke sa kojom je 2010. stupio u brak nakon što se razveo od Aide.
kako je glup i bezobrazan.. :fp on i zene... mahalacc
nikad mi se nije svidjao.. :-?
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Vratila se u BiH i pokrenula biznis kojim spaja Sarajevo i Njujork
Ušuškan na kraju reda kafića koji su svoje mjesto našli u Kranjčevićevoj ulici iza nebodera UNITIC-a na Marijin Dvoru, smjestio se NYC Bagel.

Na vratima nas dočekuje Melisa Salihagić, vlasnica radnje koja je u svoj grad donijela autentična bagel peciva pripremljena po originalnoj recepturi iz Njujorka.

– Nakon života u Americi, odlučila sam se vratiti kući i pokrenuti nešto novo i drugačije. Željela sam pokušati ispričati jednu posebnu priču koja će povezati Sarajevo i Njujork – kaže Melisa na početku razgovora.

U domovinu se vratila sa suprugom Davidom Levineom, čiji je pradjed bio vlasnik pekare ovih posebnih peciva u njujorškom Bruklinu.


– Uvijek smo razmišljali o tome kako da povežemo svoja iskustva i mjesta našeg porijekla. Tako je i nastala ova ideja. Sve pravimo ručno, primjenjujemo tradicionalne metode vrenja prije pečenja i koristimo domaće sastojake. Naši bageli imaju nizak sadržaj masti i nimalo konzervansa, aditiva, šećera. Pored klasičnih bagela, u ponudi imamo i dodatke poput krem sira, ali i posebnu kafu. Želimo svojim gostima pružiti jedno drugačije iskustvo, ali i obogatiti sarajevsku ponudu internacionalne hrane – dodaje Melisa.

Svoja vrata su otvorili prije sedam dana, vrijedni tim se uhodava, a brojni zainteresovani kupci čekaju svoju priliku da probaju novi proizvod u našem gradu.

NYC Bagel je podršku dobio kroz program dodjele grantova USAID-ovog projekta “Diaspora Invest” koji podržava povratak bosanskohercegovačke dijaspore i njihova ulaganja u domovinu, rekli su iz USAID-a.
Image


Gudi . jesi li ih probao.. :DE jevrejski specijalitet.. ;)
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

. nije loshe znati. kad sta mozemo jesti i ako prodje utisnut .datum


Image
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Bosna i Hercegovina još uvijek traga za odgovorom koliko nas ima van zemlje

Image

https://www.klix.ba/biznis/bosna-i-herc ... /231102087
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Pet znakova koje ne smijete ignorisati na početku romanse
Pod jedan, otkrit će vam tajne o svom životu zbog kojih ćete se rano sažaliti nad njima, navodi stručnjak objašnjavajući zašto je to loš znak.

Jacob kaže da pojedinci koji su prošli kroz istinski teška vremena, jako ih rijetko dijele s onima koje su tek upoznali. A kada rano dijele ovu vrstu informacija, to je često zato da vide kako ćete na njih odgovoriti.

- A ako dobiju reakciju koju traže, tada će misliti da je vama lako manipulirati - objašnjava.

Drugi znak odnosi se na to kako govori o bivšim partnerima, a prema njemu, loš je znak ako ih blati.

- Problematično je ako svoju bivšu naziva "ludom", krivi je za sve ili previše govori o njihovom odnosu kad vas tek upozna - kaže on.

To, prema njegovim riječima, pokazuje da je društveno nesvjestan jer bi trebao znati da ne želite razgovarati o njegovim bivšim pri samom upoznavanju.

- Pod tri, on je neodlučan. Vi ćete biti onaj koji će planirati sve sastanke i koji će donositi sve velike odluke u vezi, jer ta osoba ne može odlučiti ni o čemu. To će postati problematično, jer će vas iscrpiti - ističe Jacob.

Četvrti loš znak je to što loše govori o svojim prijateljima.

- On je taj koji se slobodno odlučuje družiti s tim pojedincima - kaže Jacob, te dodaje ako ih naziva idiotima, devet od 10 puta je i sam idiot.

Broj pet nije nešto što je očito, radi se o karakteristikama koje on ne pokazuje.

- Ako ste otvorenog uma i želite rasti kao osoba, imate ambiciju i počeli ste izlaziti s muškarcem koji s vama ne dijeli te osobine, onda nećete funkcionirati kao par. Ovo je zato što ili rastete zajedno ili se rastajete - pojasnio je.

Mnogi su u komentarima podijelili svoja iskustva s ponašanjima navedenim u videu. Mnogi su se složili da ako osoba s kojom hodate pokazuje navedene znakove, trebate je izbjegavati, prenosi Daily Mail. :))D
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Slava ih nije promijenila
Ove čudne navike glumica mogle bi vas iznenaditi: Jedna od njih ne voli prati zube
Image


:plas
glumica Sandra Bullock. Iako je u šestoj deceniji, djeluje je mnogo mlađe, ali navodno tajna njenog mladolikog izgleda krije se u tome što nanosi kremu za hemoroide na lice kako bi spriječila nastanak bora.
:up

:hahah
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Image

:up jako lijepo.. imalo da 'ode'.
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

sarajevo ko neki eu grad :D/ . chitam. gradjani se zale. samo beton nigdje zelenila. :jbg meni je zeleno :hahah

```````````Image :qq
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Kako zakon u našoj zemlji tretira vanbračnu zajednicu? Podjela imovine i skrbništvo nakon raskida
"Za vanbračnu zajednicu nama pisanog traga jer nije zaključen brak. Ista se dokazuje zajedničkim mjestom prebivališta za oba partnera, zajedničkim računima, slikama, ali najčešće izjavama svjedoka koji nisu srodnici vanbračnih partnera i koji su provodili najviše vremena sa partnerima, kao i komšije", navela je.
Također, zanimalo nas je kako dolazi do nasljeđivanja imovine ukoliko dođe do smrti partnera u vanbračnoj zajednici kakva su prava drugog partnera.

"Prema zakonu o nasljeđivanju i Porodičnom zakonu, ista prava ima vanbračni partner kao i bračni u pogledu nasljeđivanja, samo što podvlačim razliku u dokazivanju vanbračne zajednice koja mora trajati najmanje 3 godine, a i kraće ako je rođeno dijete. Vanbračna zajednica se dokazuje najčešće sa dva svjedoka, nesrodnika vanbračnih partnera", istakla je.
. moja komsinica Andza. je na osnovu dva svjedoka ;) . primala partizansku, ne tako malu penziju. od .. nekih '70 ih pa na dalje.


..https://www.klix.ba/lifestyle/ljubav_i_ ... /231026112
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

BKC se oglasio o primjedbama na koncert Yasmin Levy: Ugovor je napravljen prije rata u Gazi
Image

https://www.klix.ba/magazin/muzika/bkc- ... /231113091
Također, izražavamo svoje duboko neslaganje s dijelom kritika u vezi ovog koncerta u kojima je bilo govora mržnje i stigmatiziranja svakog pojedinca koji je pripadnik određene nacije ili religije.

Svjesni smo i činjenice da JU Bosanski kulturni centar KS djeluje u prostoru koji je sagradila Jevrejska zajednica u BiH kao njihov poklon gradu Sarajevu za potrebe kulture i obrazovanja. JU Bosanski kulturni centar KS je otvoreni, demokratski i multinacionalni kulturni centar.

To će biti dalje.
doshla na svoje :jbg
. niko ne poklanja, jer voli da poklanja.. . vech da te 'zgazi' kad njumu odgovara.. :))D
..
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

. porast mladih u Kini.. koji gube redovne poslove ... i na sta su se fokusirali

Image


https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/onde ... mWKPPN-ImE
.............................................................................................Image

User avatar
bakterijasmarsa
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 566
Posts: 3471
Joined: Wed Nov 25, 2020 10:43 pm
Location: Kikinda

Re: Magazin

Post by bakterijasmarsa »

Bella wrote:
Thu Nov 02, 2023 3:17 pm
Imao samo jedan porok
Hari Mata Hari o svom burnom ljubavnom životu: Sa suprugom sam ostao u kompromisnom braku
Image

Hari se oženio svojom izabranicom Aidom kada je imao 19 godina, a dvije godine kasnije dobili su kćerku Nađu. Međutim, tek kasnije se otkrilo da je pjevač dvije godine ranije dobio i vanbračnog sina Maka. Također, tokom braka s Aidom dobio je i sina Damira.

Varešanović je i ranije otvoreno govorio o tome da je svoju drugu suprugu Jasminku upoznao još 1994. godine te da je tek tada shvatio šta je to prava ljubav.

"Nikada nisam imao problema s drogom, alkoholom i kockom. Jedino se nisam spasio žena, a to je jedan od nusprodukata koji ide uz muziku i to mi je najdraži porok. Sa suprugom sam imao malih trzavica, ali rijetko. Uvijek joj kažem: 'Ko ti je kriv. Sama si birala. Ti si izabrala mene, a ne ja tebe'. Ja sam već sa 20 godina bio definisan kao muzičar i moj životni put se znao. Mada, sve se u životu može prebroditi i prevazići. Sa suprugom sam ostao u braku, kompromisnom braku. Zbog djece", rekao je tada Hari, priznajući da već deceniju unazad živi na relaciji Sarajevo-Minhen zbog Jasminke sa kojom je 2010. stupio u brak nakon što se razveo od Aide.
kako je glup i bezobrazan.. :fp on i zene... mahalacc
nikad mi se nije svidjao.. :-?
koliko je on u stvari iskren prema sebi?
ili će ceo život živeti u laži i prevarama
Legal Alien

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

fotografija snimljena na niškom aerodromu Konstantnin Veliki, na kojoj se nalazi žena s koferom punim paprika. :D/ :kloppa dobre



Image
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Moramo se družiti
Usamljenost proglašena globalnim zdravstvenim problemom, opasnija od 15 cigareta svaki dan
:hahah koja konstatacija...
pa tih 15 cigareta i razlog zashto je neko .. sam.. :jbg
1
1 Image
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Magazin

Post by Gudi »

Bella wrote:
Thu Nov 16, 2023 1:42 pm
Moramo se družiti
Usamljenost proglašena globalnim zdravstvenim problemom, opasnija od 15 cigareta svaki dan
:hahah koja konstatacija...
pa tih 15 cigareta i razlog zashto je neko .. sam.. :jbg
Znači bolje dimiti nego biti sam? Hm :hm :D/
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Gudi wrote:
Thu Nov 16, 2023 10:31 pm
Bella wrote:
Thu Nov 16, 2023 1:42 pm
Moramo se družiti
Usamljenost proglašena globalnim zdravstvenim problemom, opasnija od 15 cigareta svaki dan
:hahah koja konstatacija...
pa tih 15 cigareta i razlog zashto je neko .. sam.. :jbg
Znači bolje dimiti nego biti sam? Hm :hm :D/
haah..jel opasno pusiti 15 cigareta. koliko ih ti sprzish..Image


:hahah
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

gdje sve ljudi zive



.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Magazin

Post by Gudi »

Bella wrote:
Sun Nov 19, 2023 2:10 am
Gudi wrote:
Thu Nov 16, 2023 10:31 pm
Bella wrote:
Thu Nov 16, 2023 1:42 pm


:hahah koja konstatacija...
pa tih 15 cigareta i razlog zashto je neko .. sam.. :jbg
Znači bolje dimiti nego biti sam? Hm :hm :D/
haah..jel opasno pusiti 15 cigareta. koliko ih ti sprzish..Image


:hahah
Nije , treba samo meda jesti i inache dobro jesti domache tak to i nema problema.
🔻

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Magazin

Post by Gudi »

Bella wrote:
Sun Nov 19, 2023 2:11 am
gdje sve ljudi zive



Jache od tvoje Sarajsote :plas :D/
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Gudi wrote:
Sun Nov 19, 2023 3:04 am


Jache od tvoje Sarajsote :plas :D/
:/* ziveti na otoku... :((
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »



:D/ nije zvaka za seljaka..

.. :fpalm chizme
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Zašto Brad Pitt šuti o izjavi njegovog sina da je "š***k svjetske klase"

Osoba bliska glumcu je za The Sun izjavila kako je upravo Bradova šutnja dokaz poštovanja prema djeci.

"Frustrirajuće je vidjeti kako Brada prikazuju kao nekakvu lošu osobu iako je to daleko od istine. Brad ima veliko poštovanje prema djeci i njegova šutnja o ovoj čitavoj situaciji govori sve", rekao je.

Izvor dodaje da Pitt nije spominjao svoju djecu u medijima u vezi sa svojim razvodom od Angeline Jolie 2016. godine ili njihovom tekućom bitkom za skrbništvo i nastavit će šutjeti.

Podsjećamo, ranije je DailyMail podijelio je objavu sina Angeline Jolie i Brada Pitta - Paxa - iz 2020. godine u kojoj oca naziva "š****m svjetske klase zbog kojeg njegovo četvero najmlađe djece drhti od straha".

Britanski medij otkrio je da je Pax spomenutu objavu podijelio na svom privatnom Instagram profilu na Dan očeva 2020. godine, uputivši mu niz uvreda, a nakon što ga je Jolie prijavila za zlostavljanje i pokrenula brakorazvodnu parnicu.
.. zashto ne progovori i izvine se djeci.za zlostavljanje. :/*
dobro ga ja opisao..Pax :D/
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Image

:_) buranija.. 20 lira negdje 70 cent..i.. u Bosni 8 maraka..
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Beogradski arhitekta Milan Zloković, te davne 1932. godine nije znao da će mjesto ispred ove zgrade biti poznato kao "čeka"za Sarajlije.

..
Dok se čekaju momak, djevojka, prijatelji....
Od 1932.god., pa do početka II svjetskog rata služi kao Glavna filijala državne Hipotekarne banke. Istovremeno, objekat je imao i stambenu funkciju. Tokom II svjetskog rata u njoj je bila smještena Komanda njemačkih okupacionih snaga. A zatim Narodna banka NR BiH.
Od 1997 postaje Centralna banka BiH, koja je istovremeno i Nacionalni spomenik BiH, sa pokretnom imovinom.
Pokretnu imovinu čine:
- sedam umjetničkih slika,
- četiri stare kase,
- stari ormar iz radionice R. Tànczos-a,
- bista Vladimira Perića Valtera,
- dvije bronzane figure na ulazu zgrade i
- bronzana skulptura „Kupačica“ koja se nalazi u parku iza zgrade.
Vidimo se kod "čeke". 😉
Image
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Veliko srce
Nana Devla iz Željeznog Polja donirala 1.000 KM na humanitarnom bazaru za Palestinu
:fp jao koji prevaranti.. i scene za pljachku naroda..
. sigurna sam da .nana i ne zna sta radi

:hm a. mozda je nagradna igra ubaci ove papire dobit chesh Tortu.. :-? bozesachuvaj..

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nana-de ... /231123099
.............................................................................................Image

Post Reply