Magazin

Teme koje ne pripadaju ni jednom drugom podforumu
User avatar
Revizor
Moderator
Reactions: 482
Posts: 1056
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Magazin

Post by Revizor »

ja bi opstine sa manje od 1000 stanovnika ugasio i pripojio susjednoj vecoj
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7781
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

:jbg susjedna josh manja... 3 kuche i shtala..

:hahah
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7781
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Image
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7781
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Sve je bilo nepouzdano"
Bregović o izvlačenju supruge iz opkoljenog Sarajeva: Slavni nogometaš vozio ju je sto na sat pod snajperima
https://www.klix.ba/magazin/showbiz/bre ... /240430032
.. :-? zbilja . je jadan..... nakon svega,shta su Sarajlije i ostali prezivjeli.. on opisuje kako mu u njjega zena izashla.. :-? mogla je imati saobrachajnu nesrechu..ludjak vozio 100 na sat.. :hah
a on u Parizu .u Parizu :fp
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7781
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

"SRAMNO I NELJUDSKI"
Majke Srebrenice o nastupu Cvijanović u UN-u: Očekivali bi da majka razumije majke, ali ona je bezosjećajna
..
Udruženje žrtava i svjedoka genocida u Srebrenici, kao i udruženje "Pokret majke enklava Srebrenica i Žepa" reagirali su na nastup članice Predsjedništva BiH Željke Cvijanović na sjednici Vijeća sigurnosti UN-a.
Navele su da bi se očekivalo da će "Cvijanović u najmanju ruku kao majka podržati majke, ali se ona bavila apsurdnostima".

- Kako jedna majka može na tako mizeran način govoriti o procedurama bez imalo osjećaja prema žrtvama? Sramno, neljudski i izvan svih ljudskih normi. Rezolucija o genocidu u Srebrenici je civilizacijski čin, dok se protivljenje rezoluciji smatra nemoralnim i anticivilizacijskim. Rezolucija će biti usvojena, a na tridesetu godišnjicu genocida, u Potočarima bit će podignuta dva stuba. Stub časti i stub srama, a na ovom drugom bit će uklesano ime Željke Cvijanović - navodi se u saopćenju.
..nepotrebno je u saopstenju,ogovarati bilo koga...umanjivati svoje dostojanstvo. kao zrtve, svoj cilj, svoje dokaze.....
pominajti stubove.. i mjesto gdje che biti istaknuti. :-?
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7781
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Suđenje za genocid pred seoskim sudom

U Ruandi je 1994. ubijeno oko 800.000 ljudi. Vlada je suđenje za zločine povjerila na rješavanje tradicionalnim seoskim "gacaca" sudovima.
1,9 milijuna slučajeva u 10 godina

Ovo je bio jedan od skoro dva milijuna slučajeva koji su se našli pred "gacaca" sudovima koji su uvedeni 2002. sa zadaćom da rasvijetle genocid izvršen 1994. Tada su pripadnici Hutua u samo stotinu dana ubili oko 800.000 osoba, uglavnom Tutsija. No, izvođenje počinitelja pred sud nije bilo lako. Redovni sudovi bi tim postupcima bili zatrpani nekoliko desetljeća. Zato je Ruanda ponovo uvela tradicionalni oblik pravosuđa: narodne sudove. Njihove su zadaće bile utvrđivanje istine, ubrzavanje sudskih postupaka i pomirenje.

Više od 12.000 "gacaca" sudova širom zemlje omogućilo je rješavanje ogromnog broja slučajeva u relativno kratkom vremenskom razdoblju, ističe ruandski ministar pravosuđa Tharcisse Karugarama. Prema njegovom mišljenju, ti su sudovi stvarno jedinstveni na svijetu. Ni u jednom drugom pravosudnom sustavu nikada nije uspjelo rješavanje 1,9 milijuna slučajeva u samo deset godina. U 30 posto predmeta optuženici su oslobođeni krivnje. Ostali su osuđeni na zatvorske kazne između pet i 25 godina. Osuđenici sada sjede u prepunim zatvorima ili su se već vratili u svoja sela, u susjedstvo članova obitelji žrtava.
https://www.dw.com/hr/su%C4%91enje-za-g ... a-16032366
"Gacaca" sudovi službeno se ukidaju 18. lipnja 2012. Ruandska vlada ocjenjuje da su oni ispunili svoju svrhu što se tiče nacionalnog pomirenja, i to daleko bolje nego što se prvotno očekivalo. U prilog tome se navodi da žrtve i počinitelji genocida zajedno žive u svim dijelovima zemlje.

Biskup Jihn Rucyahana je predsjednik ruandske Komisije za nacionalno jedinstvo i pomirenje. Za njega su "gacaca" sudovi posebno važni jer su ljudima pružili priliku da govore o preživljenome i kaže: "Time je proveden proces zacjeljenja rana. Osim toga, ti su sudovi omogućili da počinitelji snose odgovornost za svoja djela i da žrtve dobiju šansu da im oproste."
.............................................................................................Image

User avatar
Revizor
Moderator
Reactions: 482
Posts: 1056
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Magazin

Post by Revizor »

ruanda se nakon genocida izgradila, sad su za nas njemacka
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7781
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

. jedan predsjednik. nema etnichke podjele..nema 'stranaca' da uche i namechu kako se vodi drzava...... itd...... U Bosni se to neche desiti ... patnja/patnja..to je smisao zivota u.
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7781
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Image

Sramota na Krku! Turisti morali kofere vući do izlazne rampe jer je autobusima ulazak na aerodrom postao preskup
🤭
https://www.novilist.hr/rijeka-regija/r ... o-preskup/
.............................................................................................Image

User avatar
Revizor
Moderator
Reactions: 482
Posts: 1056
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Magazin

Post by Revizor »

nece im nista bit, nek prosetaju malo 😂
1
1 Image
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7781
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

.ovako shto bosanci rade na sarajevskom aerodromu... zbog taxista.. :hahah . imaju izbor..
. ali.. shetnja uzbrdo.. :/*
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Revizor
Moderator
Reactions: 482
Posts: 1056
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Magazin

Post by Revizor »

e sarajevski taksisti su poseban sljam, ne znam jel tako i po drugim vecim gradovima, al ovdje je katastrofa. nadam se da ce ih ovaj bolt smirit
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7781
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

..svugdje ima takvih.. da te 'upoznavaju s ljepotama grada'... u NY. i slichnim gradovima .. to su vechinom vozaci...doshljaci iz svijeta..
. no.sad je to UBER . rijeshio :up
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7781
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Strože postupanje

Proteklih tjedana na društvenim mrežama kruže brojne slična svjedočenja o pretjeranom nasilju nad ženama u Iranu. Mnoge su žene tamo objavile svoja iskustva o policijskom nasilju, hapšenjima i novčanim kaznama. Parlament i Vijeće nadzornika, oba zakonodavna tijela, trenutno raspravljaju o nacrtima zakona koji bi omogućili strože postupke prema ženama koje prkose "obveznoj marami" u javnosti.

Novi val zastrašivanja započeo je nakon govora ajatolaha Ali Khameneija na obilježavanju Bajrama 10. travnja. Khamenei je tada naglasio potrebu za obveznim nošenjem marame i naredio mjere protiv "kršitelja vjerskih normi". Nakon ovog govora „policija za moral" pojačala je kontrolu na ulicama.

Mahtab Mahboub, iranska aktivistica za prava žena koja živi u Njemačkoj, kaže za DW da pojačano gušenje prava žena koje koincidira s rastućim napetostima s Izraelom nije slučajnost.
https://www.dw.com/hr/iran-intenzivira- ... a-68991389
:-? sinoch gledala YT-- era. snimao gradski prevoz..u Iranu i iznenadih se koliko zena i djevojaka ne nosi marame / hidzbe itd.. sad ovo prochitah..
.............................................................................................Image

User avatar
Revizor
Moderator
Reactions: 482
Posts: 1056
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Magazin

Post by Revizor »

pa eto, izgleda da bas ne treba vjerovat tim tekstovima
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7781
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

. shto se tiche vjerovanja.. individualno je ------------ sve shto sam, ne vidish, osjetish, probash.. je 'moguche' :hm


. neko vjeruje.. naslovu teksta i dosta mu :jbg
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7781
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

The Balkan gangsters who became Europe's top cocaine supplier
...https://www.reuters.com/podcasts/balkan ... 024-05-04/

tito i kifla.. :-?
.............................................................................................Image

User avatar
Revizor
Moderator
Reactions: 482
Posts: 1056
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Magazin

Post by Revizor »

ja mislim da ni u kolumbiji nije bio slucaj da narko boss oprema mup 😂
1
1 Image
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7781
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

:-? . svi su u tome..
tito je u zatvoru. da u 'miru' vodi biznis..Image
.............................................................................................Image

User avatar
Revizor
Moderator
Reactions: 482
Posts: 1056
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Magazin

Post by Revizor »

eno konakovic juce opet otiso u dubai 😂
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7781
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

:-? koji povod..
. pregledala sam dosta dokumentaraca o Dubai... jedan hotel je zbilja perfektan. sve ostalo.. pljachka.
Ne znam gdje nash narod odsjeda, ali .ako je hotelska soba preko $1000 noch. sve ostalo se placha dodatno. npr lezaljka. se mora doplatiti na bazenu i ona je chak i do $1000 na boljim lokacijama :hahah
.............................................................................................Image

User avatar
Revizor
Moderator
Reactions: 482
Posts: 1056
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Magazin

Post by Revizor »

Bella wrote:
Mon May 06, 2024 1:49 pm
:-? koji povod..
. pregledala sam dosta dokumentaraca o Dubai... jedan hotel je zbilja perfektan. sve ostalo.. pljachka.
Ne znam gdje nash narod odsjeda, ali .ako je hotelska soba preko $1000 noch. sve ostalo se placha dodatno. npr lezaljka. se mora doplatiti na bazenu i ona je chak i do $1000 na boljim lokacijama :hahah
druzi se sa titom
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7781
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

.ko bi ochekivao ovoliko kriminalaca............. Boshnjaka
.............................................................................................Image

User avatar
Revizor
Moderator
Reactions: 482
Posts: 1056
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Magazin

Post by Revizor »

Bella wrote:
Mon May 06, 2024 11:14 pm
.ko bi ochekivao ovoliko kriminalaca............. Boshnjaka
cemu ta provokacija sad
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7781
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Revizor wrote:
Mon May 06, 2024 11:19 pm
Bella wrote:
Mon May 06, 2024 11:14 pm
.ko bi ochekivao ovoliko kriminalaca............. Boshnjaka
cemu ta provokacija sad
. chinjenica brt... nekako para ushi tako neshto.. :jbg bahatost itd
.. evo druga stvar :
Liječi se ko ima novca
Onkološki pacijenti u BiH preskaču terapiju, za Taksol sedmično potrebno 540 KM
a politichari. u inostranstvo... bilo je takvih situacija i u YU.. ali ne ovako svirepo
.............................................................................................Image

Post Reply