Nigdje kao u Bosni

Teme koje ne pripadaju ni jednom drugom podforumu
Post Reply
User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2772
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Nigdje kao u Bosni

Post by Skitnica »

Tema za pohvale / kritike ono sto samo u Bosni ima, i nigdje drugo, nešto sto nam se dopada a i ono sto ne, možemo riječima ili slikom o tome … :_)

Meni je lakše slikom, mada ima toga i za pisati ali nekom drugom prilikom …


Image

Kad vjeruješ keramičaru da će svoj posao uraditi majstorski - na kraju ga bas majstrorski pokvari … :cc.

I tako sve do platosa… :/

:D/

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2772
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Skitnica »

Image

Na ulaznim vratima jednog supermarketa :arrow:

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Bella »

. mogu i slike sa neta?
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Bella »

Image
.............................................................................................Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2772
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Skitnica »

Bella wrote:
Sat Aug 12, 2023 5:14 pm
. mogu i slike sa neta?
Mogu.

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2772
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Skitnica »

Cigarete se mogu kupiti i na pijaci .. između ostalog… :hahah i + na komad, svježe punjene teta kaže čisti duhan 100%..

Image

:D/

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2772
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Skitnica »

Image


U restoranu uz Meni nekoliko stranca bosanskih izraza i njihovih značenja :D/


Image

Image

:hahah


Image

Itd..its.. :DE

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Bella »

Image :/*
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2772
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Skitnica »

Čovjek osjeća da sve ispred i oko sebe svojim vlasništvom :D/

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2772
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Skitnica »

Image

Otvor za tavan .. :8x da li je zaista ovoliki neophodan .. :std

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Bella »

:hahah biche tu balkon. kad se vrari iz Njmachke

a...
nalazi se u Bijeljini.
prozori s reshetkama. biche da je namjeshtaj i odjecha a i oklagija u slilu..LV


Image :hahah
2
2 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2772
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Skitnica »

Ciganluk :D/

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2772
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Skitnica »

Semafor na sredini mosta :D/

Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Bella »

:-? zar je problem zasaditi cvijeche u isto vrijeme.. :hm

```````Image
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Bella »

. :-? ne zna se ko je vechi...... imbecile

Iz Kantonalne javne ustanove za zaštićena prirodna područja Sarajevo objavili su da su neodgovorni pojedinci povrijedili labuda na Vrelu Bosne.
Image
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Bella »

:-? :hm

.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Bella »

Image
Parking ispred Opste bolnice koji vec dugo vremena drze Zelene beretke!!! OK nemam zaista protiv toga da parkinge drzi bilo ko od boracke populacije ali imam i te kako protiv ako se narod koji je dosao da se lijeci pljacka. Posve neugledan parking i prvi sat kosta citave 3 KM!!! Toliko kosa i u garazi BBI-a i SCC-a. Ali pazi dalje platis za jebeni sat velikih 3 KM a on ti mrtvo hladno napise da ne odgovara za tvoje auto recimo ako neko dodje i obije ti ga! To je stvarno nevidjeni bezobrazluk na masi parkiralista mada rijetko koje otvoreno kosta 3 KM za 1 sat tj prvvi sat a kasnije po 2 KM svaki sljedeci sat. Mislim da je krajnje vrijeme da se ta parkiralista po gradu urede i da ih ne moze drzati kunto i panto i kada platim tih velikih 3 KM hocu da znam da mi je auto sigurno i da neko odgvoara za njega jer konkretno ovo parkiraliist je na zemlji koja pripada svima nama a ne Zelenim beretkama. Na Ilidzi skoro sve takve parkinge drzi Fikreo Prevljak preko firme "Izvor Bosne". Oni samo mrtvo hladno dodju i zaposjednu prostor kao sto su uradili u samom Centru tj u Gundulicevoj gdje je nekada bio racunski centar. Zato se vjerovatno Fikreo i ispario iz Sarajeva cim je SDA ispala iz vlasti. Zaista nemam nista prrotiv da se svi parkinzi daju borackim organizacijama i da rade na njima zaista oni koji su najugrozeniji iz tih populacija a ne da novokomponovani tajkuni se bogate na tome.
Osim toga naplacivanje parkinga ispred bolnica je nesto NAJNEHUMANIJE sto postoji a naravno to vazi i za parkinge oko KCUS-a i u samom KCUS-u gdje je parking 1sat=1KM sto je stvarno prihvatljivo i normalno za BiH i grad Sarajevo!
Dakle Mandicu sredi ovo da se narod ne pljacka zato sto se razbolio!
:-? ..i bash ..boracke organizacije .. kao jedini zasluzni..
.............................................................................................Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2772
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Skitnica »

Na raskranici u centru grada se prodaju cuke 300 km jedan. :std

Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2772
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Skitnica »

Na svadbama se zastave ističu .. :hm



I bez kaciga motoristi ../:

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Bella »

:hm
s jednog Foruma.... i tako, zamjerke sa svih strana..
Vracam se danas iz Prnjavora i u selu Lisnja, kojme je vecinsko stanovnistvo mulimani, prolazi svadbena kolona. Sve su strane table. Auta okicena i na svakom je zastava BiH. I to mi je normalno i ne smeta mi. Ali na par auta su istaknute ratne zastave federacije. Kome to treba pitam se ja? KO je to za suzivot? Sta bi bilo da srbi tako po federaciji sa svojim zastavama proslavljaju nesto. Mozda se ne trebamo pitati sta bi bilo...dovoljno je sjetiti se kako je poceo rat ubistvom srpskog svata. E Bosno gdje ides???
.............................................................................................Image

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1983
Posts: 4209
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Kamilica »

Bella wrote:
Wed Sep 13, 2023 2:34 am
:hm
s jednog Foruma.... i tako, zamjerke sa svih strana..
Vracam se danas iz Prnjavora i u selu Lisnja, kojme je vecinsko stanovnistvo mulimani, prolazi svadbena kolona. Sve su strane table. Auta okicena i na svakom je zastava BiH. I to mi je normalno i ne smeta mi. Ali na par auta su istaknute ratne zastave federacije. Kome to treba pitam se ja? KO je to za suzivot? Sta bi bilo da srbi tako po federaciji sa svojim zastavama proslavljaju nesto. Mozda se ne trebamo pitati sta bi bilo...dovoljno je sjetiti se kako je poceo rat ubistvom srpskog svata. E Bosno gdje ides???
Ne postoje nikakve ratne zastave federacije. Jedino moze biti da se radi o zastavi Republike Bosne i Hercegovine koja je i bila u upotrebi do 1998. godine ili eventualno da se radi o zastavi armije RBIH :hm
Bilo bi dobro da ima i fotografija. Vjerujem da je prije zastava Republike BiH jer je cesta, a lazno je nazivaju ratnom. Tada u tom momentu je bila zvanicna zastava i izgleda ovako.
Image

Zastava armije je izgledala ovako
Image

Ljudi ovih prostora cesto ponavljaju gluposti koje iznose politicari a to uglavnom nema veze sa cinjenicama. Pretpostavljam da je tekst sa nekog foruma iz manjeg entiteta. Mislim, nemam nista protiv ako je nesto argumentima potkrijepljeno, ali napisati ratna zastava federacije je budalastina. Ostali dio teksta ne treba ni komentarisati :fpalm

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Bella »

Ne postoje nikakve ratne zastave federacije. Jedino moze biti da se radi o zastavi Republike Bosne i Hercegovine koja je i bila u upotrebi do 1998. godine ili eventualno da se radi o zastavi armije RBIH :hm
nije bila slika.. a vjerujem da je mislio na tu....

mislim da su i za vrijeme YU. pojedni imali zastave u koloni, mladenaca.. :hm
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Bella »

– Jutros sam došao automobilom, a sljedeći put, nije problem, mogu doći i helikopterom – kazao je Isak na početku intervjua, te odgovarajući na pitanje voditelja koliko njegova vožnja helikopterom košta građane kazao:

– Ne košta ništa, vjerujte da ne košta ništa. Mi imamo helikopter i pilota koji mora u toku jednog mjeseca da odradi određen broj sati da bi mu se licenca produžila. Da on ne bi letio u Sarajevo bespotrebno, mi te letove organizujemo do određenih destinacija, tako da taj let koji mi moramo da odradimo, koristimo za odlazak na određene destinacije. Tako da to građane ne košta ništa jer bi helikopter morao letjeti i da ne leti sa mnom – kazao je Isak.
:-? Image
.............................................................................................Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2772
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Nigdje kao u Bosni

Post by Skitnica »



:shutt

Post Reply