Pirotehnička sredstva

Teme koje ne pripadaju ni jednom drugom podforumu
Post Reply
User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Pirotehnička sredstva

Post by Skitnica »

Svake godine u ovo vrijeme povećava se prodaja i upotreba pirotehničkih sredstava.Neki ne znaju proslaviti novu godinu bez petardi... :-?


Ne znam zaista kakvo je uzivanje slusati eksplozije istih... A da ne govimo o povredama koje one nanose,pa i traume djeci i stres zivotinjama posebno psima...

Licno bih zabranila prodaju prodaju pirotehničkih sredstava....

Sta vi mislite, koristite li ih??Smetaju li vam??

1 januara kada izadem prosetati ujutru, uzasne ulice od ostataka ispaljenih petardi...

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Skitnica »

Globalni podaci govore da praznična slavlja uz petarde godišnje budu fatalna za čak 5,000 životinja. Psi i mačke često umiru od srčanog udara izazvanog stresom usled pretjerane buke, dok se nerjetko dešavaju i povrede koje za njih bivaju mnogo ozbiljnije nego po ljude.
1
1 Image

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Skitnica »

Više od 50% povreda uzrokovanih petardama predstavljaju opekotine, a najčešće stradaju šake i prsti (36% slučajeva), oči (11%) i glava (11%).

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Peace »

Prosle sedmice u shopingu s muzem (sto je rijetka pojava) i on se negdje zadrzoa.
Kad ide i nosi paket petardi, od $100, i pita sta mislis.
Kazem - mislim da je vrijeme da odrastes.

Ostavimo, naravno.


Ja sam gledala kroz kakav strah prolaze zivotinje, da ne povjerujete :((
Trebalo bi o tome vise govoriti.
Mnogi bi prestali kad bi znali.

Hrvatska je to ukinula, bravo za njih.

Citam negdje idu na proteste jer vlade zabranjuju zbog corone :shutt

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Bella »

:hm Situacija je ozbiljna..

User avatar
gripen
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 529
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Pirotehnička sredstva

Post by gripen »

ima par godina,i ovde se to vrlo slabo koristi
bilo je previse belaja,ozljeda,ranjavanja
poostrili su zakone,ko moze kupiti,i podigli dobro cjene
vrlo malo ljudi to kupuje
izuzev onih koji imaju malu djecu,et,da samo djeca malo kao vide,dozive nesto
nisam to uzimao,nepamtim,a jesam dok djeca bijahu mali...
dok,nikad njima u ruke
i to ce da ode u istoriju

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Vjetar »

I ovdje je zabranjeno, ali opet trešti na sve strane.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Bella »

Kod mene, cesto treshti. lijepo je vidjeti u zraku.. balone raznih boja..Image

User avatar
Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1954
Posts: 4172
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Kamilica »

Ne volim ni petarde ni vatromete.

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Skitnica »

:(s I dalje nije zabranjena prodaja..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Peace »

Kako potresne izjave :((
Boze, daj nam da se urazumimo.

Brojna svjedočanstva građana zorno opisuju traume koje proživljavaju životinje tijekom bacanja pirotehničkih sredstava:
„Predvečer sam otišla do grada i našla ju naguranu između WC-a i kade. Nosim ju s druge strane zgrade, spustim samo da obavi svoje i onda svaki put grune i bježi pred ulaz... ostatak vremena treskavica u kupaonici...” (N. K. G.)
„Ja sam upravo Dona na uzici doslovno izvukla u vrt jer nije piškio satima. Toliko se otimao i skakao, pokušavao izvući iz ogrlice da sam odustala.” (I. V.)
„Ja nemam prostoriju bez prozora. Boo luduje, Normabel mu nije pomogao. A onda počnu i ostali trčati i lajati, sudarati se i gristi. Noćas je procvilio, sline mu cure… ne znam kako ću preživjeti ove dane.” (J. F.)
„Albu će moji sutra odvesti na vikendicu jer ne ide ni na WC, boji se hodati vani. Prestrašno. Osjećam se nemoćnom i ne znam kako da joj pomognem.” (L. B.)

„Meni je veterinar rekao da ako bude panično, da joj se smije dati Normabel od 2 na 17 kg. Nije neka utjeha, ali barem će se umiriti. Znam da ne možeš svaki dan to psu davati, ali za kritične situacije meni je bilo bolje to nego još jedan moždani udar.” (I. Ž.)
„Nažalost, i Gral naš pokojni Argentinac bojao se strašno, bio je izbezumljen, doslovce, prestravljen sve godine nakon što su mu neka djeca preko ograde u dvorište bacila hrpu petarda zvončića na njega. Čekali su da ja uđem u kuću dok me on čekao u dvorištu da idemo u šetnju i perfidno ga napala petardama... Od tada nikada mira. Eto u kakvom društvu živimo.” (L. R.)
„Naše tzv. novogodišnje slavlje opet se pretvorilo u noćnu moru jer je Lota imala nove epileptične napade. Svake godine kada krenu detonacije petardi ponavlja se isto, a mi strepimo hoće li doživjeti sljedeći dan. Puštamo glazbu da maskiramo pucnjavu, pričamo i nastojimo ne reagirati na buku, ali ona se trese dok ne krene napad, ponekad i više njih tih nekoliko dana koliko traje pucnjava. Od sredine prosinca do početka sljedeće godine živimo pod velikim stresom zbog nje, a ni nama nije ugodno slušati ratne igre koje divljaju vani.” (I. S.)

„Moja maca Lara dočekala je Novu puzeći po podu od straha. U jednom trenutku kada je puknulo blizu naše kuće obavila je veliku nuždu na podu u sobi, prestravila se. Poslije Nove godine i dalje je danima bila pokunjena i skrivala se po kutovima i na stolcu ispod kuhinjskoga stola.” (I. K.)
„Ne volim petarde od malena. Od kada imam pse svaka Nova Godina mi je strašno mučna i jedva čekam da prođe. Moja pesica Mimi koja se panično boji pucnjave više ne čuje, ali osjeti detonacije, a i miris u zraku. Jučer je imala tri napada, danas tri napada. Kod veterinara idemo, lijekovi se piju. Molim sve moje Facebook prijatelje, dijelite... Neka svi vide epileptične napade uzrokovane petardama. Mrzim Novu godinu." (D. V.)
„Naši dočeci Nove godine. Zabarikadirani u kupaoni uz tranzistor i vodu puštenu na najjače.” (Ž. V.)
„Breza...živimo u kupatilu... danima... srce udara na 100...” (N. K. G.)
„Čuvamo se..zatvoreni prozori i televizija pojačana..i dalje trza na svaki zvuk petarde.” (K. P.)
„Ista stvar. Susedi vikendaši sad mi kažu da neće petarde, samo veliki vatromet. Živjeli! Idem sa setericom do frendice i zatvorit ćemo se s Normabelom u neku sobu...” (Z. V.)
„Dobro došli u zemlju gdje se sreća sto odlazi jedna godina ispoljava na način bombardiranja gradova, mjesta i sela jer je za nekoliko minuta početak druge neke godine! Really? Moj pas koja tresući se i dahtajući od nabijanja srca ''ozareno'' sa mnom čeka završetak lakrdije!” (S. P.)
„Čak i kod mene u planini je grmjelo. Možeš zamisliti kako je obuzdati šestoro pasa koji skaču i bježe kao ludi.” (Lj. R.)
„Zabila se u moju robu pa je malo mirnija. Van ne želi.” (N. Č.)

„Moja je pod stolom.” (I. H. H.)
„Mačak mi je bio toliko prestravljen da je puzao po kući od straha.” (D. J. B.)
„Moj mačak Snoopy jedva preživio tek je danas malo došao sebi sakrivao se u kupatilo na ormarić i tamo jadničak spavao.” (J. C.)
„Ja sam u pol noći pustila muziku do kraja...zamotala peseka, tako sam uspjela da se ne trese...to sam ja i ostali koji mogu skloniti svoje ljubimce na sigurno, brinu me oni napušteni siročići kao i pojedinci koji ih imaju kao igračku.” (R. S.)
„Kako mogu slaviti kad držim dva psa koja drhte isplaženih jezik, a da se bojim da im srce ne pukne, a dala sam im i tablete, strašno.” (Lj. K.)
„Melita se trese kao list na vjetru... Opet smo Novu dočekale u zagrljaju na podu. Ona prestravljena od petardi a ja u strahu za nju.” (M. V.)
„Naš je spavao u kući, i svake dvije minute je cvilio, i tresao se cijelu noć... U jednom trenu se bio potpuno ukočio od straha.” (A. Č.)
„Pas je povraćao od stresa, a dvorište mi je puno dijelova petardi.” (T. P.)
„Moj je u kući s nama ali je cijela drama kad počnu petarde psi imaju puno bolji sluh od ljudi tako da ne pomaže ni glasna glazba. Jedino se malo smiri dok ga mazim i držim ruku na njemu i onda se sav trese. Tako da se ljubitelji pirotehnike vesele mi tješimo sebe i svoje ljubimce. Nisu u pitanju samo psi mačke koje uživaju vani ne izlaze po cijeli dan i noć i stalno su uz mene zbog petardi.” (B. S.)
„Naša Mara bude s nama u kući mazimo je cijelu noć i opet se trese.” (L. M.)
„Moja Heidi je s nama u kući, ali svejedno je to strah neopisiv, čak ne želi ni u dvorište, a nuždu trpi od jučer... Sretna Nova!” (R. B.)
„Naš Damir nije išao van 24 sata... nije nikakvu nuždu obavio jadan jer neće u stanu, odbio je piti i jesti da ne mora van.” (N. J.)
„Naša maca Lina sakrila se iza fotelje i ni makac.” (Z. V.)

„Jedan pas mi živi u kadi i ne jede i ne pije, drugi je malo bolji, a srne na livadi ne znaju gdje će.” (P. S. L.)
„Susjeda starije dobi skoro infarkt dobila, pas mi kao lud po kući trči ne zna gdje se sakrit i trese se kao da je centrifuga.” (Đ. P.)
„U Satnici su tri psa nastradala od petardi. Nije to veselje kad ti ljubimac urla od straha ili se zabije u žicu.” (S. P. H.)
„Moja bliska prijateljica prije nekoliko godina šetala je parkom sa svoja dva psa na Silvestrovo. Zbog eksplozije izazvane petardom jedan joj je pas na mjestu oglušio, a drugi je nakon dva dana uginuo od posljedica zastoja srca.” (A. B.)
„Prije nekoliko godina, nakon jedne uobičajeno zaglušujuće novogodišnje noći, pronašli smo našu mačku u travi ispred kuće. Ležala je na trbuhu, ukočena poput vrtnog patuljka. Činilo se kao da spava.” (M. V. I.)
„Prošle zime je moj pas, inače naš veliki miljenik i član obitelji, izašao iz kuće u dvorište točno u trenutku kada je bačena petarda. Srce mu nije izdržalo i on je umro.” (dr. vet. med. Dražen Majetić, voditelj Skloništa za životinje Virovitica)

„Pred tri godine, preminula je i ona. Uvijek voljena i nikad prežaljena, ova predivna curica bila je dio naših šapica. Dok se pucalo, skrivena u jedini zaklon koji je imala, svoju kućicu u mračnom Predavcu, njezino malo srce ju je izdalo. Strah je bio jači od nje i ona je zauvijek sklopila svoje okice zbog nečije zabave. Njeno ime bilo je Panda. Vaša zabava, njihova je noćna mora! Reci NE petardama, iz ljubavi prema svojim prijateljima!” (udruga Vau Vau)
„Svaki doček Nove godine veterinari moraju intervenirati. Cijeli naš azil je na tabletama za smirenje. Mnogi misle da naši psi ne čuju toliko glasno petarde i vatromet jer smo smješteni izvan Osijeka. No, to nije točno jer svi zvukovi dolaze do njih preko Drave.” (Ivana Crnoja iz Udruge Pobjede koja vodi osječko sklonište za napuštene životinje)

„Imamo sedam stotina pasa i nemoguće je svima dati lijek za smirenje. Psi su izvan sebe od straha. Neki pokušavaju pobjeći pa se ozlijede. Nakon vatrometa u ponoć do dva ujutro psi se ne mogu smiriti.” (Aleksandra Hampamer, voditeljica azila u Čakovcu)
Ovo su samo neki od komentara koji ilustriraju što sve proživljavaju kućne životinje i njihovi ljudi u doba godine koje bi trebalo biti najmirnije i najveselije, a uzrokuje tolike patnje životinja i ljudi koji skrbe o njima, donosi Prijatelji životinja.
Prvenstveno zbog stresova i ozljeda koje doživljavaju životinje zbog petardi, a koje svake godine odnose živote, s vremenom se javlja sve veći broj građana koji navode koliko petarde smetaju djeci, starijima i bolesnim osobama (oboljelima od PTSP-a, autizma, epilepsije, srčanih bolesti, starijim osobama, braniteljima, civilnim žrtvama rata...), kao i potpuno zdravim ljudima koji osjećaju uznemirenost i strah te žele prestanak terora i zakonsku zaštitu, objašnjavaju Prijatelji životinja. Petarde psihički štete i ljudima koji moraju, umjesto proslave, svake godine provoditi blagdane i dočekivati Novu godinu zatvoreni u kući, sa spuštenim roletama, strepeći hoće li njihovi kućni ljubimci pod sedativima preživjeti pucanje ili će umrijeti od zastoja srca. Ukratko, petarde štete svima i treba ih zabraniti.

Razlozi za zabranu petardi
Više je razloga navedeno za nužnost zabrane prodaje i korištenja petardi - zvuk petardi plaši i uzrokuje stres ljudima i životinjama - korištenje petardi često dovodi do teških ozljeda ljudi i životinja - petarde ostavljaju za sobom smeće na ulicama i zagađuju zrak - petarde uzrokuju materijalnu štetu i financijski trošak.
Eksplozije petardi i vatrometa izazivaju u mačaka i pasa, čiji je sluh daleko istančaniji od ljudskoga, panični strah i stres, zbog čega velik broj kućnih ljubimaca godišnje umre od srčanog udara, a mnogi skončaju pod kotačima automobila u pokušaju bijega od pucanja. Znanstvena istraživanja potvrdila su da glasni zvukovi imaju negativan učinak na kućne, domaće i divlje životinje. Velika razina buke može oštetiti njihov znatno osjetljiviji sluh od ljudskoga te izazvati psihički šok ili zastoj srca, upozoravaju.
Petarde plaše, ozljeđuju i ubijaju kućne životinje
Svake godine udruga bilježi mnoge slučajeve psihičkih šokova i stradavanja životinja zbog buke nastale bacanjem pirotehničkih sredstava.
Žrtve petardi su psi, mačke, ptice, ali i ostale životinje koje imaju daleko osjetljiviju sluh i vid od ljudi. Prestrašeni eksplozijama petardi, u vrijeme blagdana mnogi psi i mačke bježe u panici daleko do svojih domova pokušavajući izbjeći njima nepodnošljivo jake zvukove pucanja, pri čemu često skončavaju živote pod kotačima vozila. Dok neke kućne životinje bježe iz svojih domova, neke zbog straha uopće ne mogu normalno funkcionirati, prošetati se niti jesti, pa su njihovim vlasnicima jedini izlaz sredstva za smirenje.

Udruzi se svake godine javljaju građani koji su sa svojim obiteljima dočekali Novu godinu u tuzi zbog smrti njihovih četveronožnih članova obitelji koji su preminuli od srčanog udara zbog pucanja petardi.
No, i kada nema (smrtonosnih) ozljeda zbog petardi, ono što je pojedincima zabavno životinjama je noćna mora. Iz godine u godinu sve više ljudi fotografira i snima te objavljuje na društvenim mrežama reakcije svojih pasa i mačaka na buku petardi.
Zaista je uznemirujuće vidjeti životinje izložene takvoj razini stresa, straha i panike.
Psi i mačke, prestravljeni bukom, dobivaju simptome paničnog napada, skrivaju se, uznemireni su, drhte, psi laju i cvile, nekontrolirano dišu, odbijaju jesti i izaći obaviti nuždu, obavljaju nuždu po stanu, a mnogima vlasnici moraju dati sredstva za smirenje kako bi preživjeli blagdane.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Bella »

:hm
svaka buka i moze smetati. voznja u autu . npr.. sirene hitne pomochi. muzika iz susjednog auta itd. . za ljude kao i za zivotinje... to nagadjamo.. nema nachina da nam to kazu..

pretjeruje se s ovom prichom.

. ne znam koliko nochi nisam spavala zbog lajanja pasa iz komshiluka.. ulice itd..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Peace »

Panican strah, koji ti mozda nisi jos vidjela kod zivotinja ( ko god jeste, on nece tvrditi da se pretjeruje) za vrijeme vatrometa, je nacin na koji nam govore.
Sta jos trebamo :jbg

Pas obicno u susjedstvu nocu ne laje ukoliko nije osjetio neku opasnost. I velika je razlika izmedju biti budan i biti na smrt preplasen.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Bella »

. ima na yt . primjera.. da cuke i uzivaju.. u svemu tome..
. ali,, petarde smetaju svakome.. da bi nakon par sekundi uzivali u bojama na nebu...

. za osjetljive zivotinje/ ljubimce/ vlasnici ih mogu zastiti.. ali ne i zahtjevati da se 'svijet' oko njih ' prilagodi njima..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Peace »

Kako bi ih ti zastitila?

Macke cuju mnogo bolje od nas. Vatromet koji mi tako cujemo zivotinje cuju MNOGO glasnije.

Na kraju nije ovo samo nas svijet i nasa planeta, pa da radimo sto gad nas je volja, nebitno kako se odrzava na druge, isto bitne.
Ali radimo, uglavnom.
I uglavnom nas to vodi u nestanak.
I uglavnom nas ne treba ni zaliti, posto i sami ne zalimo nista.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Bella »

Svakako bi pomoglo. da se prozori zatvore. ili da na par sati .dok traje najavljeni vatromet. napuste kuchu. posjete neko mirno mjesto. itd...
iznenadna petarda, uznemiri svakoga..

. ne volim da se to radi, kad ko hoche, i ne radi se... ali buke oko nas ima na pretek... .kao. muzika, motori, pa i avioni.... ako je kucha u nizu gdje se spushtaju. strashno bruji... moja situacija.. ali kad su prozori/vrata zatvoreni. bude podnoshljivo
. no ni lavez cuka . nije ugodan... bio onaj mail. koji je i najgori.

. nisam primjetila da ih vlasnici treniraju da budu malo tishi. jer nekoga u blizini mogu uplashiti. pogotovo shto im je sad dozvoljeno prisustvo i u restoranima. / mall --ovima itd..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Peace »

Nista ne pomaze da zatvoris sve prozore.
Ja sam pozatvarala sve, pripremila macin krevetec i ponijela je u svoju sobu.
Prvo se sakrila ispod kreveta, ali to nije bilo dovoljno.
Mjaukala je izbezumljeno da joj otvorim i otrcala u podrum, zavukla se ispod tredmila i izasla nekad sat ili dva iza ponoci.

Macko mogu cuti ono sto ni najzdravije ljudsko uho ne moze cak ni sa slusnim aparaticima,
Mozes zamisliti kako u njihovim usima kresti vatromet.

Ne razumijem sto poredis pasije lajanje s nasim vatrometom :jbg
Priroda pasa je da laju ako osjete opasnost. Ljudska priroda nema nista s vatrometom. Pas ce lajati da se brani ili da brani one koje voli. Od naseg vatrometa nikakve koristi nema, a stete brojne.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Bella »

Ne razumijem sto poredis pasije lajanje s nasim vatrometom :jbg
Nije occhekivano da iz vedra neba. zalaje cuko... ko uziva u tome... :-?

I vatromet i lajanje. iritira. ljude, kad je ochekivano, posebno ako je iznenadno...
. Stanje zivotinja je ugrozio chovjek/ osobe. zbog svoje zabave su prisilli da zive medju 4 zida... i da jedu hranu .koja i nije prikladna za njih....

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Peace »

Pa gdje bi ti da zive ovoliki psi? Cime da se hrane?

To je zivotinja koja ide za covjekom. Nije im bolje na ulici valjda :jbg

Ne znam evo da li sam ikada vidjela da cuko zalaje tek tako. Agresivni su uglavnom oni psi kod kojih je i vlasnik agresivan, dakle oni koji nisu imali ljubav i paznju.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Bella »

laju cuke i kad ih je strah i kad se raduju .. to je njihov jezik.... ako su u neposrednoj blizini. iritiraju .

Shto se tiche petardi sam protiv, jer, ne volim taj zvuk. ali vatromet u gradu ..organizovani je ok. traje 15 ..ak minuta i gotovo ..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Peace »

Samo od radosti im ne dolazi do zastoja srca i smrti :rolleyes

Jos od bozica svaku se se noc kod mene cule petarde.
Za ng vec poslije 10 uvece svake munute su se cule bar po jedna-dvije petarde. Poslije 11 ja postalo intenzivnije. Sahat iza ponoci utihlo je, ali ne posve.
I narednu noc su se cule.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Pirotehnička sredstva

Post by Bella »

I kod mene ih je bilo... ali, mi nisu smetali. jer su mi prozori zatvoreni. nochu je bilo ok ...
meni je gora opcija muzika. iz komshiluka .. u kasno u noch. i to samo chujesh .. dum..dum dum.. bash ne da spavati...
i to se desi jednom u dva mjeseca.. i prestanu iza ponochi..

Post Reply