Nenajavljeni gosti ?

Teme koje ne pripadaju ni jednom drugom podforumu
Post Reply
User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Nenajavljeni gosti ?

Post by Skitnica »

Nenajavljen gost = nepristojan gost

Desava li vam se da vam dodu nenajavljeni gosti, kako se ponasate sa njima ? :D/

Osim kafe, iznesete nesto za pice spremate li im i da jedu ? :hahah


-----------

Kod mojih u Bosni se to vrlo cesto desava, dodu nenajavljno, onako usput, kad podu u grad, do bolnice..ili se vracaju usput skrenu... onako nakratko..


Mene to srasno nerviralo, sto neke planove koje sam imala mi poremeti.. :D/ ali opet bila sam ljubazna.. nisam im nezadovoljstvo pokazivala.. :DE

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Nenajavljeni gosti ?

Post by Skitnica »

Cujem neki kazu nenajavljenim gostima vrata ne otvaraju, ja zaista ne bih mogla da sam u kuci, i neko mi zvoni da ne otvorim, koliko god da je sati..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10694
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Nenajavljeni gosti ?

Post by Peace »

Volim da se najave, ali desava se i da su ljudi usput/blizu pa svrate, i ne zamjeram. Znala sam i ja tako nekom svratoti.
Obicno je to svracanje na kratko, osim kafe i razgovora niko nista i ne ocekuje.

Koliko smo ove godine u Bosni imali tih nenajavljenih svracanja, neki nasi stari znanci…Culi su gdje nam je kuca, broj telefona nemaju,pa samo svrate, i ako nas ima, ima…
Radovalo nas je, osjecali smo se nesto vrijedniji, pa smo se jos s tim i hvalili… hej znate svratio nam taj i taj…

E sad ako je to stalno, i ako to rade stalno isti ljudi, treba prvo vidjeti da i vi mozda ne radite nekom isto. Da to mozda nije stvar vase sredine.
I kod mojih npr svracaju ljudi - komsiluk, bez poziva, ali to isto rade i moji roditelji, u njih nema zamjerke zbog toga.

Ono sto ne bih, to je da odgodim svoj plan (ako sam ga imala) zbog nenajavljene posjete. U tim slucajevima ljudima cu na uctiv nacin dat to do znanja.

User avatar
kreja
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 345
Posts: 2770
Joined: Wed Jun 30, 2021 7:06 am
Contact:

Re: Nenajavljeni gosti ?

Post by kreja »

Nema najavljenih niti nenajavljenih gostiju. Kad odlaze ti im lijepo kazes
- Kad dodjes u grad navrati
ili
- Kad budes u prokazu navrati

i gosti navrate.
Ako moramo da biramo između smrti od gladi i metka, Gejl i ja smo se složili da je metak mnogo brži.

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Nenajavljeni gosti ?

Post by Skitnica »

Ima jedna teta kod koje odem nenajavljeno..onako usput kad idem u kupovinu, pitam treba li joj šta. Živi sama, a noge je ne služe najbolje, pa svaka pomoć joj je dobrodošla.


Odlučila sam tako, jer kad joj telefoniram pola ne čuje i onda sve moram ponavljati isto 5 X da bi me čula šta pitam... :hahah

A inače ne volim nikome ići bez najave..
1
1 Image

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7223
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nenajavljeni gosti ?

Post by Bella »

Ne volim ne najavljene... cak ni na posao da mi dodju... :-?
.. mada, kao mladji ..to je bilo ok.... svasta samo prakticirali.

User avatar
Capri
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 83
Posts: 160
Joined: Sun Mar 28, 2021 11:54 am

Re: Nenajavljeni gosti ?

Post by Capri »

Nenajavljeni gosti nemaju ni nekih očekivanja. Barem ja tako mislim, kada bih ja nekome samo pokucala na vratima. A ako Fo toga dođe, iznesem šta imam, a uvijek imam nešto uštekano sa stane, ili sladoled, ili neki kolač u zamrzivaču koji se brzo odmrzne. Sok na 'mućenje' :D/, kafe ima, čaja ima, ima svega. E sad, koliko je haotično unutra to je druga stvar. Trudimo se da je uredno. Za kupatilo sam sigurna da je uvijek uredno, njega glancam svakodnevno, jer ne podnosim prljavo kupatilo.
U svakom slučaju, nije mi problem da neko ne najavljeno dođe. Dok sam bila mlađa i kod svojih roditelja, svi gosti su bili 'nenajavljeni'. Mama je uvijek pravila ručak tako da ima još za dvije/tri osobe ako bi nenajavljeno došle, a dešavalo se da bukvalno svakodnevno neko dođe.
1
1 Image

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Nenajavljeni gosti ?

Post by Skitnica »

Nenajavljeni gosti ne trebaju očekivati poseban doček.. :hahah a ni ljutiti se, što budu dočekani sa kafom / kolačima ( nekad i suhim kupovnim ).. :D/

Post Reply