Pušači i bivši pušači...

Teme koje ne pripadaju ni jednom drugom podforumu
User avatar
Zenos
Član
Član
Reactions: 70
Posts: 429
Joined: Thu Jan 13, 2022 9:38 pm
Location: Terra incognita

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Zenos »

To je i za mene previse :tctc
The sun.. is already down!

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Peace »

Ja ne znam odakle vadis te poveznice Zenos :jbg
Ocigledno mislis sve su zene iste, vrlo ocigledno. To sto si vidio da radi jedna, prigovorit ces svakoj :jbg

Prvo ne naljutim se. Drugo nemam store. Trece ne koristim godinama parfeme. Cetrvto oduvijek pazim da ono sto odijem ide s mjestom i prilikom.

Spominjao si hipokriziju. Ti si skolski primjer.

Tamo na temi da li zivimo dobro, iznio si bezbroj primjera sta nam ne valja u drzavi, vodeci su hijene…
Medjutim kad dodje do tebe, kad sam primjenjujes jednu navaljalu stvar ( bar bi se 6 milijardi ljudi slozilo da nije u redu da pusis u prisustvu ljudi koji ne puse) tada ostro branis, tada drvljem i kamenjem gadjas one sto se tome protive.

Na koncu radis isto sto i oni koje zoves hijenama. Na koncu i ti vjerujes da je pravda i istina na tvojoj strani, i ne das se uvjeriti u suprotno.
Dakle sve si ono sto drugom spocitas, i zbog cega mislis da ljudi treba da idu iz zemlje.
Samo se trebas sjetiti.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Peace »

kreja wrote:
Mon Mar 07, 2022 7:11 am
Nisam pusac ali nisam ni protiv pusenja.
Pusac izlazi da popije kafu. a kafu pije radi cigarete. Znaci hajmo im zabraniti da puse,. Svi do jednog nece vise izlaziti, a vlasnici i radnici kafica vise nece morati raditi. Nece imati zarade
KAKO??
Lijepo. U kaficima nece biti pusaca. ne samo kafu oni su znali zasjesti i jos nesto naruciti. Ovako nema nema ni prometa. Ovdje gdje ja zivim u blizini je kafic. izmedju ostalog super mame dolazre sa djecom u kafic i kukaju kako pusenje smeta djeci. Njihovo dijete hoda po kaficu od stola do stola smeta gostima i to je uredu. Kome smeta dijete. ja bi nekad otisla tamo da popijem kafu ali ne idem iz tog razloga.

Meni smeta kad dijete hoda oko mene i ne mogu progovoriti sa drustvom.
Uvesce ovaj zakon i one ce moci tamo landarati koliko hoce.

Onaj kome smeta duhan nek ne ide na ta mjesta, a matere nek vode djecu gdje u objektu (trzni centri) ima igraonica. Tu nema pusaca i nema dima.
Ja mislim da je glupo voditi djecu u kafice, vodi ih brate u park, u igraonice… Ne smetaju mi ni tu, ali cudno mi je bilo vidit mamu kako ujutro vozi bebu da bi u kaficu sama popila kafu.
Nije lijepo ni vidjeti, medju mnostvom muskaraca posebno.

A sad vezano za odrasle, ja bi radije odabrala opciju ko pusi nek izadje van.

Zar na tezimo uredjenoj zemlji? U sredjenim zemljama stvari tako idu.
Pusacu niko ne treba govoriti, sam se izdvoji.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Bella »

:-? ...sta je problem, ako su muskarci u okolini.... neche je valjda napasti.... :D/ ili mozda nametati joj se.. :hm

..u redu je da su vani. setaju, sjednu u shop.... .. traze od osoblja toplu vodu da smuchkaju hranu za bebe, nakupe salveta.... cijeli shou program..... :D/ . otpjevaju i neku pjesmicu. onda idu snimci na FB IG... i tak... sve je to simpatichno..

samo neka sve te usluge plate... i budu mirne... bez dernjave
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Peace »

Ma meni je bilo bezveze vodjeti mamu s bebom u kaficu s 30ak muskaraca.
Meni bar nije bilo prijatno ni proci ispred, malo je kod nas narod drukciji, gleda te upadno i daje do znanja neke stvari.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Bella »

Mislish da se radnja odvija u Bosni..... hm... ne znam tu situaciju. .ako je kafich, mislim na neki kafe radnju.. s bastom da sjedne mi je ok.. ako su samo mushkarci. ...ah jeste cudna atmosfera...ali ne vidim da je nepristojno...
.
.............................................................................................Image

User avatar
Banshee
Član
Član
Reactions: 373
Posts: 465
Joined: Fri May 01, 2020 10:48 pm

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Banshee »

Bude perioda kada sam aktivni i povremeni pušač ali sam i prestajala na par godina. Nisam tipični ovisnik, mogu proći dani, meseci da ne zapalim, nemam krize i u svakom trenutku mogu praviti pauze. Ali mi je nekad posebno zadovoljstvo da zadimim :_)
Kada sam u društvu nepušača imam obzira.
U stanu retko zapalim, ako je baš dosta hladno za balkon i to ispod aspiratora :)

User avatar
kreja
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 347
Posts: 2770
Joined: Wed Jun 30, 2021 7:06 am
Contact:

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by kreja »

Mislila sam na BiH. zatvoren prostor u kome ima muskih i zenskih gostiju.

Za ostale zemlje ne znam kako je to.
Smatram da djeca bez obzira na uzrast ne treba da budu u kaficima, pa bila to i basta, jer mamice ne paze na tu djecu i stvaraju problem i vlasnicima tih objekataa. Ja ne bi to dozvolila u svom objektu. Postoje restorani gdje postoje igraonice tako da mogu lijepo posjediti i te majke, ali kako dati 1 KM za igraonicu to je problem. Uvoidjenje zakona o pusenju nije mjerilo uredjenosti drzave. Nekada prije kada sam ja bila dijete, djeca nisu smjela prici takvom objektu. Vlasnici bi reagovali a sad ne reaguju.

Tezimo ureedjenoj drzavi preko zakona o pusenju. Interesantno, imamo zakon da djeca mladja od 18 god. ne mogu kupiti alkohol. u trgovini. pa ga kupuju djeca od 15 godina a negdje prodju i sa manje. Mislim ipak da je alkohol veci problem od pusenja.
Ako moramo da biramo između smrti od gladi i metka, Gejl i ja smo se složili da je metak mnogo brži.

User avatar
Zenos
Član
Član
Reactions: 70
Posts: 429
Joined: Thu Jan 13, 2022 9:38 pm
Location: Terra incognita

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Zenos »

Peace wrote:
Tue Mar 08, 2022 12:22 am
Ja ne znam odakle vadis te poveznice Zenos :jbg
Ocigledno mislis sve su zene iste, vrlo ocigledno. To sto si vidio da radi jedna, prigovorit ces svakoj :jbg

Prvo ne naljutim se. Drugo nemam store. Trece ne koristim godinama parfeme. Cetrvto oduvijek pazim da ono sto odijem ide s mjestom i prilikom.

Spominjao si hipokriziju. Ti si skolski primjer.

Tamo na temi da li zivimo dobro, iznio si bezbroj primjera sta nam ne valja u drzavi, vodeci su hijene…
Medjutim kad dodje do tebe, kad sam primjenjujes jednu navaljalu stvar ( bar bi se 6 milijardi ljudi slozilo da nije u redu da pusis u prisustvu ljudi koji ne puse) tada ostro branis, tada drvljem i kamenjem gadjas one sto se tome protive.

Na koncu radis isto sto i oni koje zoves hijenama. Na koncu i ti vjerujes da je pravda i istina na tvojoj strani, i ne das se uvjeriti u suprotno.
Dakle sve si ono sto drugom spocitas, i zbog cega mislis da ljudi treba da idu iz zemlje.
Samo se trebas sjetiti.
Ja isto tako ne znam kako ti povezujes pusenje sa katastrofalnim stanjem jedne drzave kao sto je Bosna, osim kao priliku da meni kazes da sam licemjeran, sto i nema nekog smisla. :jbg

Spominjao sam ja i cinjenice i istinu koji su osnova za tu hipokriziju, s kojima se ljudi opstepoznato tesko nose i izbjegavaju ih na sve moguce nacine, sto se pokazuje i u ovakvim diskusijama. Ti samo pokusavas reflektovati isti termin na mene jer si se nasla uvrijedjenom, a to je nesto sasvim drugo..

Hijene nego sta su. Iznio sam svima jasne, prozivljene i vidljive stvari, cinjenice, jasne i onima koji ne zive tu, da smo crna rupa. Pojedinacni primjeri to ne nuliraju, takvih ima i u Somaliji, patrioti moji dragi, situirani, mahom dijasporski.
Naveo bih jos, da nisi pobjegla iz diskusije.

Jednako tako je blijedo navoditi samo sebe kao primjer ili neki ograniceni krug poznatih ljudi da bi se nesto opravdalo ili dokazalo. Takodje, pausalnim i proizvoljnim ciframa nema mjesta u raspravi.


I nisam ja nigdje zene ni spomenuo, nego odredjeni kolektiv, kojeg su i muskarci dio. Kojeg pola vise preovladava je sasvim nebitno u ovome. Mislio sam da se to ne mora naglasavati uz otrcane fraze, tipa izuzetaka i sl.

Na kraju, nemam se ja sta dati uvjeriti. Onaj ko ulazi u diskusiju sa namjerom uvjeravanja sugovornika je u startu izgubio i diskusiju i vrijeme.

Ja slucaju uvjeravanja jos nisam svjedocio. Samo razgovaram.

Necemo cigare po kucama i stanovima, ali hocemo da nam zivotinje gmizu, skacu i linjaju se po istima. Jos jedna zaboravljena logika na kvadrat. :doh
The sun.. is already down!

User avatar
Zenos
Član
Član
Reactions: 70
Posts: 429
Joined: Thu Jan 13, 2022 9:38 pm
Location: Terra incognita

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Zenos »

Bella wrote:
Tue Mar 08, 2022 1:42 am
:-? ...sta je problem, ako su muskarci u okolini.... neche je valjda napasti.... :D/ ili mozda nametati joj se.. :hm

..u redu je da su vani. setaju, sjednu u shop.... .. traze od osoblja toplu vodu da smuchkaju hranu za bebe, nakupe salveta.... cijeli shou program..... :D/ . otpjevaju i neku pjesmicu. onda idu snimci na FB IG... i tak... sve je to simpatichno..

samo neka sve te usluge plate... i budu mirne... bez dernjave
Sta ce zena sama u kafaniii, pitaju se svii :hahah
The sun.. is already down!

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Bella »

Opet usporedjujete .. miris i stetnost dima.. citaj sta pishe na kutiji cigareta.... s generalnim mirisima. kao cuko/ maca , krave, parfemi... itd... donekle stete. jer nekima stvara muchninu.. sto dalje znaci. da neko i povrati.. nije ugodno. ali nije ni opasno za zivot.. :hm ako nije svakodnevno..
..
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Peace »

Zenos wrote:
Tue Mar 08, 2022 9:48 pm

Ja isto tako ne znam kako ti povezujes pusenje sa katastrofalnim stanjem jedne drzave kao sto je Bosna, osim kao priliku da meni kazes da sam licemjeran, sto i nema nekog smisla. :jbg

Spominjao sam ja i cinjenice i istinu koji su osnova za tu hipokriziju, s kojima se ljudi opstepoznato tesko nose i izbjegavaju ih na sve moguce nacine, sto se pokazuje i u ovakvim diskusijama. Ti samo pokusavas reflektovati isti termin na mene jer si se nasla uvrijedjenom, a to je nesto sasvim drugo..

Hijene nego sta su. Iznio sam svima jasne, prozivljene i vidljive stvari, cinjenice, jasne i onima koji ne zive tu, da smo crna rupa. Pojedinacni primjeri to ne nuliraju, takvih ima i u Somaliji, patrioti moji dragi, situirani, mahom dijasporski.
Naveo bih jos, da nisi pobjegla iz diskusije.

Jednako tako je blijedo navoditi samo sebe kao primjer ili neki ograniceni krug poznatih ljudi da bi se nesto opravdalo ili dokazalo. Takodje, pausalnim i proizvoljnim ciframa nema mjesta u raspravi.


I nisam ja nigdje zene ni spomenuo, nego odredjeni kolektiv, kojeg su i muskarci dio. Kojeg pola vise preovladava je sasvim nebitno u ovome. Mislio sam da se to ne mora naglasavati uz otrcane fraze, tipa izuzetaka i sl.

Na kraju, nemam se ja sta dati uvjeriti. Onaj ko ulazi u diskusiju sa namjerom uvjeravanja sugovornika je u startu izgubio i diskusiju i vrijeme.

Ja slucaju uvjeravanja jos nisam svjedocio. Samo razgovaram.

Necemo cigare po kucama i stanovima, ali hocemo da nam zivotinje gmizu, skacu i linjaju se po istima. Jos jedna zaboravljena logika na kvadrat. :doh
Nisu to nikakve pausalne cifre. Ova anketa se vodila ne radiosarajevu i pogledaj rezultate

Image

I treba imati na umu da su na ovoj anketi glasali narodi kod kojih svaki drugi-treci covjek pusi.

Zamisli ti kakvi bi tek rezultati bili da se anketa radila npr medju ljudima gdje jedan od trideset pusi.

Brojne su studije potvrdile dobrobiti kucnih ljubimaca na ljude, mozes sam potraziti. Ljudi su generalno srecniji s njima, a i porodice koje ih imaju slazu se s tim.

Da je moj muz npr alergican na macu, ja je ne bih imala.

Naravno da si ti imao jos mnogo tamo da kazes. I ostavljas dojam covjeka koji ima mnogo da govori i nimalo da slusa, sta ces slusat kad ionako sve vec znas :jbg

A kad se sagovornici povuku iz takve diskusije, onda zovi slobodno da su pobjegli. I jesu.

Poznajem nekoliko parova koji, pored ostalog, za razloge sto su otisli iz zemlje, uzimaju i taj da nisu mogli nikad izaci na kafu ili rucak a da se kuci ne vrate nadimnjeni.
Neko doprinosi tvom odlasku, ali i ti si onda necijem.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Peace »

kreja wrote:
Tue Mar 08, 2022 8:13 pm


Tezimo ureedjenoj drzavi preko zakona o pusenju. Interesantno, imamo zakon da djeca mladja od 18 god. ne mogu kupiti alkohol. u trgovini. pa ga kupuju djeca od 15 godina a negdje prodju i sa manje. Mislim ipak da je alkohol veci problem od pusenja.
Pa od necega se mora poceti :jbg

Mi smo pomalo narod kojem nikako ne valja. Ni ako se radi nesto, ni ako se ne radi.
Uvijek, i kad se dobra stvar uradi, nadjes da ljudi imaju opet neku zamjerku.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Bella »

kreja wrote:
Tue Mar 08, 2022 8:13 pm

.
Smatram da djeca bez obzira na uzrast ne treba da budu u kaficima, pa bila to i basta, jer mamice ne paze na tu djecu i stvaraju problem i vlasnicima tih objekataa. Ja ne bi to dozvolila u svom objektu. Postoje restorani gdje postoje igraonice tako da mogu lijepo posjediti i te majke, ali kako dati 1 KM za igraonicu to je problem. Uvoidjenje zakona o pusenju nije mjerilo uredjenosti drzave. Nekada prije kada sam ja bila dijete, djeca nisu smjela prici takvom objektu. Vlasnici bi reagovali a sad ne reaguju.

Tezimo ureedjenoj drzavi preko zakona o pusenju. Interesantno, imamo zakon da djeca mladja od 18 god. ne mogu kupiti alkohol. u trgovini. pa ga kupuju djeca od 15 godina a negdje prodju i sa manje. Mislim ipak da je alkohol veci problem od pusenja.
Ako je okolina .. ne pushachka zona. djeca su ok... od malena se uche, kako da se ponasanju na javnim mjestima.... naravno djeca ispod 5-6 godina.. su 'ziva' skachu , vrishte... e . do roditelja je ida ih 'ukrote' to bi bilo dobro da rade u kuchi a ne pred gostima. :-? lekcije, da se chuju i dva bloka od.. :hahah s telefonom u ruci..

Vlasnicima je posjetilac prihod.. ako je ozbiljna kafana . .. naarvno djecu tu nechemo vidjeti..... ili da... ali se ponashaju kao odrasli... no bez obzira i ako su kafichi. i ako je galama iznad normalne. osoblje bi trebalo upozoriti roditelje..da ih smire ili napuste objekat.. a . tada se jave 'jezicare' pa prijete tuzbom za diskriminaciju .. :hahah

U nekim situacijama.. jeste ..alkohol je uzas.. voznja... kao i ponasanje u kuchi... maltretiranje/agresivnost prema najblizim kao i okolini.... :hm pusac ce izach, van kuche da zapali . pjanac ce izach samo u birtiju ..da dolije..
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Peace »

Sinoc citam vijest, Danaka ili Finska, nisam 100% sigurna koja, razmatra da uvede zakon da rodjenim poslije 2010 bude zabranjeno kupovati cigarete. Tako bi u buducnosti imali naciju gdje niko ne pusi.

A Novi Zeland ide tome da ih poslije 2027 nema vise u ponudi.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Bella »

:D/ pomenuti su i onako. ''osvjeshceni'.... kojekavim stvarima. :hahah no Bosance ..kako njih odviknuti..
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Peace »

E to je nemoguca misija :hahah

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Peace »

Jucerasnja gosca iz Makedonije…. Odmah na prvi pogled sam znala da pusi.
Zeni je 54, izgleda bar 10 god starije. Koza totalno bez sjaja i nekako potamnila.

Do 40e se manje primijeti na zeni ako je pusila
Poslije, kad i tijelo samo od sebe proizvodi manje estrogena, znatno se brze stari sa cogarama.

Ovo prepadam malo Kamilicu :rlys

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Bella »

Svi se mijenjaju starenjem.. ne vjerujem da pusenje previshe utiche na cjelokupni izgled... ko se 'odrzava' ... je dobar.... 'shlampave'/ aljkave .... osobe i ako su ne pushaci su 'shlampave'.. neuredne.... djeluju bolesno itd... :D/
.............................................................................................Image

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1986
Posts: 4209
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Kamilica »

Peace wrote:
Thu Mar 17, 2022 5:42 pm

Ovo prepadam malo Kamilicu :rlys
Kamilica ionako već odavno prefurala 40-tu :hahah

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Peace »

Zato je krajnje vrijeme da ih baci :D/
1
1 Image

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1986
Posts: 4209
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Kamilica »

Peace wrote:
Sat Mar 19, 2022 6:01 pm
Zato je krajnje vrijeme da ih baci :D/
Ma hajde, kao da ću na izbor ljepote :DE

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Peace »

Neka ti, treba duze da trajemo onim sto nas vole :)
1
1 Image

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1986
Posts: 4209
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Kamilica »

Peace wrote:
Sat Mar 19, 2022 6:16 pm
Neka ti, treba duze da trajemo onim sto nas vole :)
Razumijem naravno. Ja sam samo na el. cig. a ni to ne učestalo. Meni je uspjeh što sam prave nekako bacila. Pluća su mi ok

jer sam ih nakon covida slikala, a bila mi je malo i trema da ne pronađu kakvu baju :D/

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1529
Posts: 2407
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Pušači i bivši pušači...

Post by Vjetar »

Pušio sam 18 godina, na kraju sam dogurao do dvije i po kutije dnevno. U krevet sam odlazio sa mučninom od toliko cigara. Jedno vrijeme sam pokušavao da smanjim, ali to nije išlo. Uglavnom, onda kada su mi se doslovno više zgadile i kada sam stvarno odlučio da prekinem - i prekinuo sam. Tek tako. Jednostavno sutradan nisam zapalio ni jednu, izdržao sam i tako i dan nakon toga, pa mjesec, godinu... 10 godina :)

A onda, probao jednu ponovo, pa tako nakon par mjeseci još jednu, onda po jednu svakih 7-8 dana, pa po 3, onda svaki dan po jednu, dvije i ev' danas, odnosno prethodni mjesec, po desetak dnevno :doh

Trudim se da ne pušim onako, bez veze od dosade, već samo kad mi je ćejf. Za sad držim na toj pola kutije mjeri. Nadam se da će ostati na tome.

Đeste ljudi :obr

Post Reply