Silovanja

Teme koje ne pripadaju ni jednom drugom podforumu
User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7223
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Silovanja

Post by Bella »

post_id=23191 wrote:
Tue Mar 23, 2021 5:59 pm
" To je dostignuće. Da si ti došla do tog stupnja moje zainteresiranosti da kod mene izazivaš tu emociju. Jesi li normalna? To je za čast, a ne za osjećaj ugroženosti. Zaista najozbiljnije mislim, a ti nemoj povjerovati. Što ti misliš da to ispada da sam ja netko tko svoj ku*ac usrećujem i stavljam seksualno u nekoga koga ne poštujem, da ga ponižavam, da podcjenjujem? Netko je zaslužio da ja to poželim. Imaš li uopće pojma tko sam ja?”

.. ovo je i meni zanimljivo.. tok price.. ne znam da li je negdje objavljeno.. kako je doslo do snimanja -razgovora izmedju njih dvoje. ali, po boji glasa. nema svadje.. imam osjecaj da je neki scenario nekog komada :??
. ipak.. malo znamo- da bi donosili-- zakljucke

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Silovanja

Post by Mina »

To je on i tvrdio da su isprobavali neki komad.

:rolleyes
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7223
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Silovanja

Post by Bella »


User avatar
Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1954
Posts: 4172
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Silovanja

Post by Kamilica »

Mina wrote:
Tue Mar 23, 2021 11:24 pm
To je on i tvrdio da su isprobavali neki komad.

:rolleyes
Evo da uzmemo u obzir da je to neki komad. Kako onda niko od kolega ne kaže da je iz neke predstave i pruže mu podršku.
Zašto se niko ne oglasi da potvrdi njegove riječi, to mi baca sumnju na njegovu tvrdnju da je to uvježbavanje komada :jbg

User avatar
Kuduz
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 78
Posts: 183
Joined: Thu Jun 04, 2020 11:07 pm

Re: Silovanja

Post by Kuduz »

Ma ako me neko siluje , necu se druziti i najnormalnije saradjivati sa tom osobom . To ljudima ne ide u glavu pa sumnjaju u ovu pricu. A sumnjam da iko normalan moze podrzati silovanje.
1
1 Image

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7223
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Silovanja

Post by Bella »

Ipak je dosta stariji... bez obzira, kakvi su odnosi, da li je bilo 'zavodjena s njene strane' za bilo koju korist, ili joj se mozda i svidjao - on, nije trebao imati nista vise, nego profesionalni odnos- kolega.

User avatar
laganini
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 432
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Silovanja

Post by laganini »

..ma nemoj..ja mu kao moralna osoba zamjeram stonje varao ženu o tome mozemo rasravljat a sex u poslovnom okruženju bicu slobodan rec najčešća pojava..

User avatar
Kuduz
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 78
Posts: 183
Joined: Thu Jun 04, 2020 11:07 pm

Re: Silovanja

Post by Kuduz »

Bella wrote:
Thu Apr 01, 2021 1:43 am
Ipak je dosta stariji... bez obzira, kakvi su odnosi, da li je bilo 'zavodjena s njene strane' za bilo koju korist, ili joj se mozda i svidjao - on, nije trebao imati nista vise, nego profesionalni odnos- kolega.
A da je mladji ok je ?

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Silovanja

Post by Mina »

laganini wrote:
Thu Apr 01, 2021 8:58 am
..ma nemoj..ja mu kao moralna osoba zamjeram stonje varao ženu o tome mozemo rasravljat a sex u poslovnom okruženju bicu slobodan rec najčešća pojava..
Šta hoćeš da kažeš? Problem je moralne prirode jer je prevario ženu, a nije silovanje problem?
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7223
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Silovanja

Post by Bella »

Kuduz wrote:
Thu Apr 01, 2021 9:25 am
Bella wrote:
Thu Apr 01, 2021 1:43 am
Ipak je dosta stariji... bez obzira, kakvi su odnosi, da li je bilo 'zavodjena s njene strane' za bilo koju korist, ili joj se mozda i svidjao - on, nije trebao imati nista vise, nego profesionalni odnos- kolega.
A da je mladji ok je ?
:) ne sjecam se da je u ovakvim situacijama iko mladji optuzen/ prijavljen..

Zbog toga i mislim, da se 'stariji' trebaju distancirati od mladjih kolegica... u danasnje vrijeme, s 'ponosom' prijavljuju silovanja..

User avatar
dezire
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1563
Posts: 2880
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Silovanja

Post by dezire »

Kao žena,uvijek sam na strani žena...kad su doista ugrožene

Jooj,ovog je previše isplivalo,u zadnje vrijeme :??
Ne mislim/kažem, da to nije istina,samo sam malo zbunjena sa svim tim
Ne znam što bih mislila

User avatar
laganini
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 432
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Silovanja

Post by laganini »

Mina wrote:
Thu Apr 01, 2021 12:56 pm
laganini wrote:
Thu Apr 01, 2021 8:58 am
..ma nemoj..ja mu kao moralna osoba zamjeram stonje varao ženu o tome mozemo rasravljat a sex u poslovnom okruženju bicu slobodan rec najčešća pojava..
Šta hoćeš da kažeš? Problem je moralne prirode jer je prevario ženu, a nije silovanje problem?
...ne odobravam silovanje nego je odgovor mojoj frendici belli koja kao problem navela godine..
1
1 Image

User avatar
Kuduz
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 78
Posts: 183
Joined: Thu Jun 04, 2020 11:07 pm

Re: Silovanja

Post by Kuduz »

Bella wrote:
Thu Apr 01, 2021 1:42 pm
Kuduz wrote:
Thu Apr 01, 2021 9:25 am
Bella wrote:
Thu Apr 01, 2021 1:43 am
Ipak je dosta stariji... bez obzira, kakvi su odnosi, da li je bilo 'zavodjena s njene strane' za bilo koju korist, ili joj se mozda i svidjao - on, nije trebao imati nista vise, nego profesionalni odnos- kolega.
A da je mladji ok je ?
:) ne sjecam se da je u ovakvim situacijama iko mladji optuzen/ prijavljen..

Zbog toga i mislim, da se 'stariji' trebaju distancirati od mladjih kolegica... u danasnje vrijeme, s 'ponosom' prijavljuju silovanja..
Nisu samo ove glumice imale problema sa kolegama na poslu.One su progovorile pa se samo o njima prica .A toga ima svugdje po svim firmama se zene napastvuju.Silovanja ima prijava koliko hoces samo sto nemaju medijsku paznju kao ove glumice.

User avatar
gripen
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 529
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Silovanja

Post by gripen »

svaka intima,spontanost
ubijeni su,nestali ...
kako prilaziti curi,zeni,da bude prirodno
obostrano pozeljno.....da se nezloupotrebi
i pitaju se,kazu
nema ljubavi medju ljudima .....

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7223
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Silovanja

Post by Bella »

Kuduz wrote:
Sat Apr 03, 2021 10:46 am

Nisu samo ove glumice imale problema sa kolegama na poslu.One su progovorile pa se samo o njima prica .A toga ima svugdje po svim firmama se zene napastvuju.Silovanja ima prijava koliko hoces samo sto nemaju medijsku paznju kao ove glumice.
Ne treba im medijska paznja.. te su zbilja zrtve ... ovaj trend 'poznatih' 'uspjeshih' zena / djevojaka ce ugroziti sistem pravde...... i prave zrtve.

User avatar
Banshee
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 372
Posts: 465
Joined: Fri May 01, 2020 10:48 pm

Re: Silovanja

Post by Banshee »

gripen wrote:
Sat Apr 03, 2021 5:03 pm
svaka intima,spontanost
ubijeni su,nestali ...
kako prilaziti curi,zeni,da bude prirodno
obostrano pozeljno.....da se nezloupotrebi
i pitaju se,kazu
nema ljubavi medju ljudima .....
Normalno, ne napadno i sa nepristojnim ponudama, krkanskim ponašanjem i vulgarnim rečnikom. Mislim da tu ne treba biti zabrinut. Lepi maniri, romantika i koji odmereni kompliment verovatno neće izazvati neki eksces.
1
1 Image

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Silovanja

Post by Skitnica »

Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Miroslava Mike Aleksića.

Kako je saopšteno, njemu su na teret stavljena izvršenja dva krivična djela silovanja, jedno produženo krivično djelo nedozvoljenih polnih radnji i četiri krivična djela nedozvoljenih polnih radnji, na štetu sedam oštećenih.

"Predloženo je produženje pritvora prema okrivljenom", saopštilo je Više javno tužilaštvo, pišu Večernje novosti.

O prijedlogu za produženje pritvora i potvrđivanju podnijete optužnice odlučivaće Viši sud u Beogradu.

Radi zaštite privatnosti učesnika u postupku, predloženo je isključenje javnosti tokom trajanja glavnog pretresa.
Radiosarajevo.ba

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7223
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Silovanja

Post by Bella »

:hm
inteersantna zadnja recenica.. zbog privatnosti... :jbg.... iznesu pricu novinaru.. a, u sudnici/ privatnost.. :doh

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Silovanja

Post by Mina »

Odbačena tužba za silovanje Danijele Štajnfeld protiv Branislava Lečića, zbog nepostojanja dokaza.

"Nakon prikupljenih potrebnih obaveštenja i pribavljanja svih relevantnih dokaza u predistražnom postupku, koje je tužilaštvo cijenilo kako pojedinačno, tako i u međusobnoj vezi, utvrđeno je da ne postoji ni jedan zakoniti dokaz sa stepenom osnova sumnje koji bi potvrdio navode podnijete krivične prijave.

Punomoćniku oštećene je dostavljen primjerak rješenja o odbačaju, a ukoliko oštećena nije zadovoljna donijetom odlukom, ima pravo na blagovremeno podnošenje prigovora Apelacionom javnom tužilaštvu u Beogradu", navodi se u saopštenju Višeg javnog tužilaštva.
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Silovanja

Post by Skitnica »

Još devet žena je optužilo slavnog američkog komičara Bila Kozbija (Bill Cosbyja) za seksualne napade u tužbi u kojoj tvrde da ih je napastovao, koristeći svoju ogromnu snagu, slavu i prestiž.

U tužbi koja je podnesena u srijedu na Federalnom sudu u Nevadi, navedeno je kako su žene omamljene i napadnute između 1979. i 1992. godine u domovima, hotelima i svlačionicama u Las Vegasu, Renu i Lejk Tahou.

Omamljena pićem, pa silovana
Jedna od žena je optužila Kozbija, koji je tvrdio da je njen glumački mentor, da ju je namamio da dođe iz Njujorka u Nevadu, gdje je pićem omamljena u hotelskoj sobi, a potom silovana.

Osamdesetpetogodišnju zvijezdu emisije "Cosby Show" optužilo je više od 60 žena za silovanje, seksualno napastovanje i seksualno uznemiravanje. Glumac je negirao sve optužbe.

Kozbi je prva američka slavna ličnost koja je osuđena u eri pokreta #MeToo. U zatvoru je proveo skoro tri godine prije nego što je viši sud odbacio presudu i oslobodio ga 2021. godine.

Ranije ove godine, sud u Los Anđelesu je dodijelio pola miliona dolara odštete ženi koja je tvrdila da ju je Kozbi napastovao u vili magazina "Playboy" 1975. godine, kada je imala 16 godina.

Negirao sve optužbe
Žene su tužbe pokrenule nekoliko sedmica nakon što je guverner Džo Lombardo (Joe) potpisao zakon kojim se ukida dvogodišnji rok za pokretanje optužbi za seksualno zlostavljanje. Slične tužbe su uslijedile i u drugim federalnim državama nakon donošenja istog zakona.

Jedna od žena koje su podnijele tužbu je i Luz Lote-Lublin (Lise-Lotte Lublin), koja se borila za izmjene zakona. Prethodno je optužila Kozbija da joj je stavio drogu u piće i silovao je u hotelu u Las Vegasu 1989. godine.

- Godinama se borim za žrtve seksualnih napada i danas se prvi put mogu boriti za sebe - rekla je Lote-Lublin i dodala da novim zakonom može odvesti Kozbija pred sud.

Zastupnici nekad slavnog glumca odbacili su sve navode iz tužbi.

Post Reply