"Kako ubiti "Ali-a"?

Teme koje ne pripadaju ni jednom drugom podforumu
Post Reply
optimist
Stažista
Stažista
Reactions: 13
Posts: 41
Joined: Tue Jan 05, 2021 8:47 pm

"Kako ubiti "Ali-a"?

Post by optimist »

Pa u čemu je onda PROBLEM?

„Većina problema odraslih proizlazi iz 'gaća'!“,
poneki i iz glave. hn.
Hajd' sad reci da ova tvrdnja istinita nije?
Iscrpljivanje u raspravama: „Što bi bilo da je bilo, što će biti ako bude??“

„Ne budi o onih kojima će se život svesti na slučajnost, žudnju i jadikovanje; žudimo za onim što nemamo i jadikujemo za onim što smo izgubili.“
Ovakva pitanja postavljaju i odgovore na njih daju samo nevjernici, ma kako se tko i za što od govornika izjašnjavao! Sami znate koliko vam olakšanje donosi kada dođete do saznanja što je uzrok vašoj patnji. Već tada ste na pola puta do izlječenje. Uzmi novine pa čitaj, otvori Internet portal čitaj pa sebe pitaj: O čemu to oni vrli ugledni pojedinci iz „elitnih krugova“, našeg društva govore a novinari prenose pa po običaju i sami nešto konstruiraju, na što nas upozoravaju i koja rješenja nude.
Evo nekih tema;
- O Ustavu i ustavnim pravima, (poštovanju i ne poštivanju istog, …),
- o pomirenju među narodima,
- okončanje rata izvođenjem osumnjičenih za ratne zločine pred lice pravde, (o odnosu prema osuđenima koji su kaznu odslužili),
- o stanje odnosa među strankama na državnom, kantonalnom i lokalnom nivou,
- o ekonomiji,( rastu BDP-a, zaduživanju, …),
- o stanju u sudstvu,
- zdravstvu,
- školstvu, (vjeronauku, jeziku, …),
- prava i ravnopravnosti naroda na cijelom teritoriji države,
- pravima građanina,
- vjerska prava ,
- radnička prava,
- o ljudska prava, …. .
O čemu to oni govore?
Pa u glavnom govore o posljedicama bez imenovanja uzročnika za trenutačno stanje koje mi, (Ja, ti, većina nas ako ne i svi) zbog tolikoga broja tema i problema uzročnika niti prepoznajemo niti vidimo?! Svaki od nas treba znati da probleme u društvu nije moguće riješiti povećanjem mase materijalnih dobara, rastom BDP-a
„Oni koji pokušavaju steći bolji položaj u materijalnom svijetu na kraju će poraženi biti, jer bolji položaj ne postoji.“
Nije moguće!!, i točka!

Pa što da se radi, što da radim/o?
„Oni“ (oni na položajima moći – vlasti predlažu da sve odluke trebamo donijeti konsenzusom, pristankom svih na jedno rješenje, zaboravljaju na moje najveće otkriće da: „Rogove je moguće složiti u vreću, kao rogove!“, sve dok ih ne „pretopimo u češljeve“. Tek tada govor o konsenzusu je moguć. Na prvu i ne izgleda to tako loše. O svemu se dogovorimo pa svi u istom smjeru „gurajmo kola“ u kojima se nalazimo.

U čemu je onda PROBLEM?
Problem je u našem karakteru koji nije odnjegovan niti odgojen na dobrim, plemenitim temeljima. Taj temelj nije moguće izgraditi ako nemamo zajednički usvojene kriterije vrijednosti i norme ponašanja. Ti temelji su: Za vjernika to su svakako Božje zapovjedi i uputa, gdje su istina, pravda i pravednost iznad sitno-sopstveničkih interesa, za ostale neka to bude opća deklaracija UN-a o ljudskim pravima, gdje sila treba biti delegirana pravednosti a ne kao do sada moćnicima koji milosti nemaju, pod motom: „Daj ti meni!“ – „Poslije mene potop!“
Bježanjem od istine svakako nećemo doći do pravih i pravednih rješenja! Boljeg života na Zemlji?!
Mnogi nismo svjesni koliko njihov pa i naš strah, strah od osobne odgovornosti, strah od gubitka onoga što imaju / imamo, stanja koje poznajemo, kojemu smo se prilagodili utječe u njihovo / naše stanje zdravlja kako tjelesno, tako i psihičko.

Kažu „oni“: „Politika je umijeće ostvarenja mogućeg!“
Dooobroooo!

Pa u čemu je onda PROBLEM?
Problem je u „nesvijesti“?!
A, moj Gospodar hoće da su Njegova stvorenja uvijek pri punoj svijesti, svjesna sebe i osobne odgovornosti za svoje postupke.
Kada se hoće izbjeći osobna – lična odgovornost, delegiranjem svoje sile drugome, delegatu onda se za probleme optužuje izabrane (sve i svakoga), gotovo nikada sebe.
E, tu je problem; „U tom grmu leži zec“.
Ja, ti, on, mi, svi bi kruha „bez motike“?! E, pa ne ide to tako: „Tko hoće učestvovati u jelu, mora učestvovati i u djelu, pa i kraljevi!“
Hoće se osobni angažman, hoće se prihvaćanje osobne odgovornosti za svoj položaj u društvu. To ne pada s neba. Samo se budala može nadati da će oni koje smo izabrali sami piliti granu na kojoj sjede? Pilat će je samo oni koji ni u čemu mjere nemaju pa ni u zgrtanju bogatstva. A „ti“ čekaj!, samo pazi da korijenje ne pustiš pa da kada bude trebalo da se pokreneš, pomjeriti se moći nećeš. Bez promjene svijesti na osobnoj razini o osobnoj odgovornosti nema napretka u široj društvenoj zajednici ma tko što govorio i mislio o tome! STOP! :)

Pa u čemu je onda PROBLEM?
Problem je što živimo u iluziji? Jedni umisliše da su „Gospodari“, dok većina misli kako ništa promijeniti ne mogu. Pa normalno je da je pojedincu nemoguće promijeniti svijet, ali zato mu je moguće promijeniti sebe, ali ni to oni neće. Čekaju da im dar padne u krilo ravno s neba. Čekajte, i ja ću s vama čekati! Za razliku od vas sebe ću mijenjati, na uzroke problema ukazivati, rješenja nalaziti i predlagati.

Ali – ali?! :??
Kako ubiti ali-a?
S p o n t a n o š ć u !
Ljudi koji spontano djeluju veća su prijetnja „gospodarima svijeta“, gospodarima kaosa i izokrenutih vrijednosti koji danas živimo nego terorista koji izvrši samoubilački napad ili onaj tko navodeći dron iz tople prostorije udaljene nekoliko tisuća kilometara baci bombu na svatove i pobije na stotine nedužnih?! Za njih kažu da su kolateralna šteta?!
Otkud' ti sad ovo: Pa terorista kao i onaj „vojnik koji državu brani od terorizma, bori se za dobro upregli su se u kola zloga i zla dok se čovjek koji spontano reagira širi slogu, mir i ljubav među ljudima što „gospodarima nereda“ ne odgovara ni pod razno. Zar ti to još uvijek nije jasno, zar ne vidiš, zar ne kontaš: „Tko kosi a tko vodu nosi“, (tko ti glavu nosi)?! Aaaaaa?

Pa u čemu je onda PROBLEM?
U pogrešnom izboru Gospodara?!
Biraj, izaberi!
Sljedeći puta kada na izbore izađeš biraj onoga kojega bi poželio da radi u tvojoj firmi i da mu na vrijeme plaću isplaćuješ, pa „Ti“ / mi to i sada, mnogi nesvjesni toga činimo dajući im plaću kao porezni obveznici.

„Što bi bilo da je bilo, što će biti ako bude??“
Još jednim; „Ne budi o onih kojima će se život svesti na žudnju i jadikovanje ; žudimo za onim što nemamo i jadikujemo za onim što smo izgubili.“ Živi u sada!!, nećeš snositi posljedice postupanja drugih, jer: „Svako će odgovarati za svoje postupke!“, pa i ja.
Hajd' osvijesti se i uživaj u svakom trenutku sada!, hn. :)

P.S.
Pa u čemu je onda PROBLEM? - PROBLEM JE U TOME DA NEMA PROBLEMA, ako PROBLEMA ima onda je PROBLEM u tebi u meni, zar još shvatili nismo?!"
Mijenjaj sebe sada!!
2
2 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10933
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by Peace »

Fin je text. Ko je to napisao?

Sjetila sam one Gandijeve izreke - to budi promjena koju hoces vidit u svijetu.

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2733
Posts: 5249
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by Skitnica »

Optimist... samo da te pozdravim. :cv i ugodno druženje poželim...

optimist
Stažista
Stažista
Reactions: 13
Posts: 41
Joined: Tue Jan 05, 2021 8:47 pm

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by optimist »

Peace wrote:
Fri Jan 08, 2021 3:00 am
Fin je text. Ko je to napisao?

Sjetila sam one Gandijeve izreke - to budi promjena koju hoces vidit u svijetu.
Ja napisah ovo u znak priznanja svog neznanja!, Lp. Ti!

optimist
Stažista
Stažista
Reactions: 13
Posts: 41
Joined: Tue Jan 05, 2021 8:47 pm

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by optimist »

Skitnica wrote:
Fri Jan 08, 2021 8:41 am
Optimist... samo da te pozdravim. :cv i ugodno druženje poželim...
Hvala na posjti! Družimo se, nadam se. :))D
1
1 Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2733
Posts: 5249
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by Skitnica »

optimist wrote:
Fri Jan 08, 2021 9:49 am
Skitnica wrote:
Fri Jan 08, 2021 8:41 am
Optimist... samo da te pozdravim. :cv i ugodno druženje poželim...
Hvala na posjti! Družimo se, nadam se. :))D
Be znam čitaš li ostale teme.. ali evo ovdje imaš detaljnije objašnjenje od mog..

viewtopic.php?f=4&t=4

optimist
Stažista
Stažista
Reactions: 13
Posts: 41
Joined: Tue Jan 05, 2021 8:47 pm

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by optimist »

Skitnica wrote:
Fri Jan 08, 2021 10:12 am
optimist wrote:
Fri Jan 08, 2021 9:49 am
Skitnica wrote:
Fri Jan 08, 2021 8:41 am
Optimist... samo da te pozdravim. :cv i ugodno druženje poželim...
Hvala na posjti! Družimo se, nadam se. :))D
Be znam čitaš li ostale teme.. ali evo ovdje imaš detaljnije objašnjenje od mog..

viewtopic.php?f=4&t=4
-
Hvala Ti "mala"! :tada
1
1 Image

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 578
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by Ina »

Bez promjene svijesti na osobnoj razini o osobnoj odgovornosti nema napretka u široj društvenoj zajednici
Ovo mi se svidjelo.. :qq

optimist
Stažista
Stažista
Reactions: 13
Posts: 41
Joined: Tue Jan 05, 2021 8:47 pm

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by optimist »

Ina wrote:
Fri Jan 08, 2021 11:41 am
Bez promjene svijesti na osobnoj razini o osobnoj odgovornosti nema napretka u široj društvenoj zajednici
Ovo mi se svidjelo.. :qq
Kad su drugi zadovoljni, Ja sretan!, :nak.
1
1 Image

optimist
Stažista
Stažista
Reactions: 13
Posts: 41
Joined: Tue Jan 05, 2021 8:47 pm

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by optimist »

Ina wrote:
Fri Jan 08, 2021 11:41 am
Bez promjene svijesti na osobnoj razini o osobnoj odgovornosti nema napretka u široj društvenoj zajednici
Ovo mi se svidjelo.. :qq
Na kraju će sve brojevima odlučeno biti! :up

optimist
Stažista
Stažista
Reactions: 13
Posts: 41
Joined: Tue Jan 05, 2021 8:47 pm

"Kako ubiti "Ali-a"?, II x

Post by optimist »

". . . a l i " ? !


"Što besplatno primih, besplatno i dijelim!"

"Kako ubiti ali -a?!"

Uči!


*

Dobri ste vi, ali ...,
Dobra je sol, ali ...,
Možeš imati sve, ali ...,
Odnos spram svih treba biti jednak, ali ...,
Zakon je za sve jedan, ali ...,
Sve je to dobro što govoriš, ali ...
... ali, ali, ali!?
*
"Kako ubiti ali-a, znaš li?"
*
Tko "ali"-a ubiti uspije životu se raduje!
Ovo svaki umom obdareni treba znati kako bi sebi život mogao olakšati!, a nije teško.
"Treba samo . . . . . . . biti!
*
Uživaj u znanju!
*
Odgovor na pitanje iz prethodnog posta: Kako ubiti "ali"-a?
*
S p o n t a n o š ć u !
Spontanost znači: "Reakcija na trenutačnu situaciju bez prepredanja u umu!", hn.
Odmah potpitanje: Čemu nam služe mozak, čemu um?
Mozak nam je dat za rješavanje starih i stvaranje sve više i više novi problema, kako bismo mogli napredovati kroz dano nam vrijeme koje životom zovemo. :))
*
Ne možete biti spontani pred onim pred kojim osjećate strah ili sram, trpite kritiku, onima koji vam lijepe etikete, rugaju ti se, smatraju te lošim bezvrijednim, glupim.
Spontanost je nemoguće proizvesti. Moguće ju je samo osloboditi.

Saboteri vaše spontanosti:
Krut odgoj,
životni partner koji vas kontrolira,
pritisak da nešto morate zbog efikasnosti zarade - profita,
korisnost – vrijednost,

Osloboditi spontanost:
Raditi što češće suprotno od onoga čemu vam um govori, ne smiješ pogriješiti, ili povrijediti ćeš se?
Prednost daj spontanosti pred ogradama koje joj nameće diktatura uma.

Što to znači biti odrastao?
Ozbiljan, zabrinut, jako oprezan, kultura, odgoj, religija učinili su je nepoželjnom, neodgovornost, nepromišljenost, nezrelost.
Spontanost, nejednako je impulzivnost.
„Sad si veliki – velika, trebaš znati biti miran, ozbiljan i tiho.“
„Dječaci ne plaču!“
„Društvene norme, etikete ubile su spontanost.
Osloboditi se straha, strah je iluzija. „Moglo bi biti!", a ne bude.

Prednost spontanosti:
Razigranost, kreativnost, pozitivan stav prema životu, potpuno predavanje životu, s ljubavlju obavljamo ono što radimo.
Spontani su kada nisu izloženi stresu, tjeskobi pa i depresiji.

I- korak;
Namjerno odustani od planiranja.
Neće svijet propasti ako za danas sve planirano ne provedeš. „Ohani malo!“
Učenje spontanosti:
Bit ću dobar, uradit ću to na neuobičajen način nije spontanost samo po sebi ali je put povratka ka spontanosti.
Rad i djela.
Budite veseli u vlastitom društvu.

Kako odrasli petljaju pa kažu:
Spontano izražavanje je osobina ljudi za koje kažemo da imaju integriranu ličnost, dok za dječju spontanost kažu da ima negativno značenje i zovu je divlja spontanost ili impulzivnost, jer ga ograničavaju i određuju društvene norme, te sposobnost više nije prirodno ponašanje nego na silu spontani postadoše ljudi odrasli.
Spontanost je povezana sa duhovnošću.
Ona je osnova za stvaralaštvo i kreativnost.
Spontani ljudi šire pozitivne vibracije na one oko sebe te i njih čine opuštenijima.
Spontani ne samo da pokazuju da su sebe prihvatili, već i drugima pokazuju da ih prihvaćaju.
„. . . , ljudsko biće nije stvoreno samo da bi tražilo mudrost, već i da bi oralo zemlju … (Kueljo)

Eto tako sada i Ti znaš da:
Samo spontani sposobni su ubiti "ali"-ja!, :)

»Evo, ja vas šaljem kao ovce među vukove. Budite dakle mudri kao zmije, a bezazleni kao golubovi! Čuvajte se ljudi, . . . "
*
PS.
Dobri ljudi, i braćo vjernici;

Vi ste; „Sol zemlje i svjetlost svijeta“
»Vi ste sol zemlje. Ali ako sol obljutavi, čime će se ona osoliti?
Nije više ni za što, nego da se baci van i da ljudi po njoj gaze.«
*
Dobra je sol.
Ali ako sol postane neslana, čime ćete nju začiniti?
Imajte sol u sebi, a mir među sobom!«
*
34»Dobra je sol. Ali ako i sol obljutavi, čime će se ona začiniti?
Nije prikladna ni za zemlju ni za gnojište.
Van se baca.
Tko ima uši da čuje, neka čuje!«
*
Shvatite i prihvatite ovaj moj post kao sol,“dodatak jelu“, konzumira se u količinama samo onoliko koliko komu i kada odgovara,
Svaku sreću, mir i dobro ti u svako sada od srca želim!
Lijepo bi bilo da date svoj osobni doprinos u "usavršavanju metoda 'ubijanja' ali-a"
Unaprijed hvala!, opt. :tada

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1505
Posts: 2403
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by Vjetar »

Optimisto, sve o ubijanju ali, ovdje postavljaj. Ne otvaraj više tema o ali. Brisao sam već dvije

User avatar
blackadder
Član
Član
Reactions: 446
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by blackadder »

Ubi ali :D/

optimist
Stažista
Stažista
Reactions: 13
Posts: 41
Joined: Tue Jan 05, 2021 8:47 pm

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by optimist »

Jok, joj!! :iiij

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 578
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by Ina »

optimist wrote:
Fri Jan 08, 2021 4:00 pm
Ina wrote:
Fri Jan 08, 2021 11:41 am
Bez promjene svijesti na osobnoj razini o osobnoj odgovornosti nema napretka u široj društvenoj zajednici
Ovo mi se svidjelo.. :qq
Na kraju će sve brojevima odlučeno biti! :up
Hoćeš reći da ćemo nastaviti pokušavati mijenjati druge (inače u fazonu i uvjerenju: ko ja? Ma ja prihvatam ljude kakvi su.. : :inlv )
I da će ipak mali broj poraditi doista na sebi..
Reci ako sam u krivu.. Da ovoliko dzaba ne pišem.


Ukratko. :hahah
Nisam ti to razumjela. 🙈Hoćeš li, ako ti nije teško, razjasniti..

User avatar
Mina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by Mina »

Ja bih rekla da nije uvijek "ali" negativno, kako ga ovdje predstavljaš. Postoji puno "ali" koji su tu sa razlogom i koji koriste nam. Poput onih koji nas podsjećaju na moralne i druge vrijednosti i naše obaveze, dužnosti.
1
1 Image
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

optimist
Stažista
Stažista
Reactions: 13
Posts: 41
Joined: Tue Jan 05, 2021 8:47 pm

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by optimist »

Mina wrote:
Sat Jan 09, 2021 6:12 pm
Ja bih rekla da nije uvijek "ali" negativno, kako ga ovdje predstavljaš. Postoji puno "ali" koji su tu sa razlogom i koji koriste nam. Poput onih koji nas podsjećaju na moralne i druge vrijednosti i naše obaveze, dužnosti.
-
Da nema onih ali-a prije nebi bilo potrebe za "ali-ima" koji opominju.
Ubij ti "njega" pa se ne brini. :qq

optimist
Stažista
Stažista
Reactions: 13
Posts: 41
Joined: Tue Jan 05, 2021 8:47 pm

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by optimist »

Ina wrote:
Fri Jan 08, 2021 11:35 pm
optimist wrote:
Fri Jan 08, 2021 4:00 pm
Ina wrote:
Fri Jan 08, 2021 11:41 am


Ovo mi se svidjelo.. :qq
Na kraju će sve brojevima odlučeno biti! :up
Hoćeš reći da ćemo nastaviti pokušavati mijenjati druge (inače u fazonu i uvjerenju: ko ja? Ma ja prihvatam ljude kakvi su.. : :inlv )
I da će ipak mali broj poraditi doista na sebi..
Reci ako sam u krivu.. Da ovoliko dzaba ne pišem.


Ukratko. :hahah
Nisam ti to razumjela. 🙈Hoćeš li, ako ti nije teško, razjasniti..
-
Riječi stvaraju slike u umu pa kada "nastaviti pokušavati" to je pogrešno, jer sve dok pokušavaš uspjeti nećeš.
Trebaš se odlučiti što hoćeš, uložiti voje znanje i htijenje sa vjerom u ostvarenje cilja. Tada ćeš uspjeti i neće ti trebati sve novi i novi pokušaji. :hahah
Dobro je i tako treba, ljude prihvatamo onakvima kakvi oni jesu, ne neku našu predodžbu o tome kakvi bi trebali biti pokušavajući ih mijenjati a osobnu promjenu zanemariti.
Eto ja svoje reko pa kako ti se čini? :??
1
1 Image

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 578
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by Ina »

optimist wrote:
Tue Jan 12, 2021 9:11 pm
Ina wrote:
Fri Jan 08, 2021 11:35 pm
optimist wrote:
Fri Jan 08, 2021 4:00 pm

Na kraju će sve brojevima odlučeno biti! :up
Hoćeš reći da ćemo nastaviti pokušavati mijenjati druge (inače u fazonu i uvjerenju: ko ja? Ma ja prihvatam ljude kakvi su.. : :inlv )
I da će ipak mali broj poraditi doista na sebi..
Reci ako sam u krivu.. Da ovoliko dzaba ne pišem.


Ukratko. :hahah
Nisam ti to razumjela. 🙈Hoćeš li, ako ti nije teško, razjasniti..
-
Riječi stvaraju slike u umu pa kada "nastaviti pokušavati" to je pogrešno, jer sve dok pokušavaš uspjeti nećeš.
Trebaš se odlučiti što hoćeš, uložiti voje znanje i htijenje sa vjerom u ostvarenje cilja. Tada ćeš uspjeti i neće ti trebati sve novi i novi pokušaji. :hahah
Dobro je i tako treba, ljude prihvatamo onakvima kakvi oni jesu, ne neku našu predodžbu o tome kakvi bi trebali biti pokušavajući ih mijenjati a osobnu promjenu zanemariti.

Eto ja svoje reko pa kako ti se čini? :??
Krivo mi je. Jer nemam zamjerki. :hmn :hahah

optimist
Stažista
Stažista
Reactions: 13
Posts: 41
Joined: Tue Jan 05, 2021 8:47 pm

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by optimist »

Ina wrote:
Wed Jan 13, 2021 8:44 am
optimist wrote:
Tue Jan 12, 2021 9:11 pm
Ina wrote:
Fri Jan 08, 2021 11:35 pm


Hoćeš reći da ćemo nastaviti pokušavati mijenjati druge (inače u fazonu i uvjerenju: ko ja? Ma ja prihvatam ljude kakvi su.. : :inlv )
I da će ipak mali broj poraditi doista na sebi..
Reci ako sam u krivu.. Da ovoliko dzaba ne pišem.


Ukratko. :hahah
Nisam ti to razumjela. 🙈Hoćeš li, ako ti nije teško, razjasniti..
-
Riječi stvaraju slike u umu pa kada "nastaviti pokušavati" to je pogrešno, jer sve dok pokušavaš uspjeti nećeš.
Trebaš se odlučiti što hoćeš, uložiti voje znanje i htijenje sa vjerom u ostvarenje cilja. Tada ćeš uspjeti i neće ti trebati sve novi i novi pokušaji. :hahah
Dobro je i tako treba, ljude prihvatamo onakvima kakvi oni jesu, ne neku našu predodžbu o tome kakvi bi trebali biti pokušavajući ih mijenjati a osobnu promjenu zanemariti.

Eto ja svoje rek'o pa kako ti se čini? :??
Krivo mi je. Jer nemam zamjerki. :hmn :hahah
-
Evo ti još malo teksta za promišljanje i upotpunjavanje osobnog zadovoljstva. :W
"Što besplatno primih, besplatno i dijelim!"
U ime Boga Milostivog, Samilosnog, Mir i spas Božji ti želim!

"Pisano upravo za 'Tebe'!"

*
"Za one koji vole čitati!, za one koji pouku hoće primiti!!"
/Za one koji ne vole ROMANE da čitati neka ovaj post kopiraju i kad imaju potrebu - nađu "slobodnog vremena" neka tada čitaju!/, ova moja promišljanja iz moje druge knjige;


*
Pravda i poštenje

11. Što je poštenje?
Znati da sve ima svoga vlasnika; - I voda i zrak i zemlja .... . Ne posezati za tuđim prije nego dobijemo dopuštenje vlasnika.
*
Varaju se, pokušavaju i nas prevariti oni koji govore da postoje savjesni ljudi koji ne vjeruju u Boga, te da su oni pred Bogom bolji od vjernika.

Laž!
Oni su takvi jer žive u neznanju. Njima nije poznato što je to dobro, što je to poštenje. Da to znaju, takovi ne bi bili. Da ne gubimo vrijeme tražeći odgovor na pitanje; - Što je to poštenje?, evo odgovora: Poštenje je znati da sve ima vlasnika, a čovjek ne može reći da je vlasnik onoga što nije stvorio, (posjeduje ali vlasnik nije).
A zašto su Oni takovi kakovi jesu?
Hoće i nadalje da žive grješnim načinom života, da su izvan kontrole, da su izvan i iznad Zakona, da sami određuju vrijednosne sudove - Zakone.
A i zato što su suviše glupi (prepredeni) da lažu, varaju i nevješti da kradu: iz straha da ne budu uhvaćeni. Maska savjesnosti bez Boga krije čovjeka, strahovito brutalnog, lopova i lažljivca.
*
Pomisli stvorenje da je mudrije od Stvoritelja, (a jadna je mudrost stvorenja) te uze „Pravdu“ u svoje ruke.
Sami definiraše što je to ; - Pravo, Pravda, Poštenje ali u definiranju nisu jedinstveni, (ne odnosi se na sve jednako).


To ih dovodi do toga da uređuju i propisuju pravne norme, pravne odnose, vrijednost prava i oduzimanje prava, odnos javnog i privatnog prava, međusobnu ovisnost prava i države i u sve to uvedu politiku, bar oni tako misle. Pravo podijeliše na različite vrste, grane i tko zna na koje sve načine i kao po običaju od „Prava“ nauku (znanost) učiniše, sve kako bi „običan“ čovjek stekao dojam da nije sposoban donijeti sud što je pravo, pošteno i pravedno. Od silnih članaka i paragrafa ostaje zbunjen te prihvati njihovu definiciju poštenja, pravde i prava kao stvarno poštenje, pravdu i pravo.
U ono doba čovjeka se vezivalo za riječ.
„Za ostvariti i temeljna prava treba ti odvjetnik.“


P r o l o g :



Svjedoci smo dvostrukih mjerila (kriterija), ozakonjenju prava jačega (nasilničkog prava), prava na „Veto“ u cilju „viših interesa“ makar se time nanosila nepravda cijelim narodima. Jedno pravo vrijedi za vas ali ne i za Njih.


58. Može li čovjek biti pošten ako ne zna što je poštenje?

a) – Ne može!
b) - Može!?
59. Može li čovjek biti pravedan ako ne zna što je pravedno?
a) –Ne može!
b) – Može!?


Ova pitanja ne pružaju mogućnost neodređenog ili djelomičnog odgovora mada bi većina željela da postoji i ta mogućnost. Nemoguće je dati odgovor tipa; - Možda može, može slučajno i tomu slično, iz jednostavnog razloga da se ljudski život ne bi sveo na slučajnost i nemogućnost. Čovjek mora znati odgovore na ova dva pitanja a ti su:


Ne može! ...mora znati.


Poštenje je: - Ne posezati za stvarima koje pripadaju drugome prije nego pitamo vlasnika.


Pravedno je: - Znati da sve ima svoga vlasnika, i voda i zrak i …,.


a Pravda, a Pravda?


Pravda je: - Tko uradi zlo djelo da bude brzo i učinkovito kažnjen.
- Tko uradi dobro djelo da bude cijenjen u zajednici.


Ne smijemo zaboraviti da je temeljna razlika među ljudima njihov odnos spram dobra i zla. Čovjek treba znati da su Božje Zapovjedi i Upute za sve ljude i sva vremena bez obzira slagali se oni s time ili ne slagali, odobravali ili nijekali živeći u iluziji: Čovjek ne može izmisliti i sačiniti pravednije norme, sankcije, bolja rješenja. Čovjek misli: (Ovo je dobro po mene a ono izađe na zlo, ili pomisli ovo je zlo po mene a ono izađe na dobro). Ne zna čovjek što je uvijek dobro po njega!
A Ja, ....?
A Ti, ....?

Ako nisam kvalificiranx i od ljudi izabran neću uzimati pravdu u svoje ruke da time ne bi remetio red na Zemlji. „A Bog ne vole one koji nered i smutnju čine. Neka se time bave za to kvalificirani i od ljudi izabrani.
*
ZNATI BOŽJE ZAPOVJEDI I SLIJEDITI IH TO JE POŠTENJE!
*
428. Kada je nemoguće pošten biti?
Kada ne znaš što je poštenje.
/Bez znanja nema poštenja./
*
431. Što je poštenje II puta?

Znati Božje Zapovjedi i slijediti ih.
*
438. Što je poštenje III puta?
Pitati za dopuštenje prije nego posegnem za nečim nečijim. Bez svjesnosti da je Bog stvarni vlasnik svega, svatko je nitkov, lopov, razbojnik, pljačkaš.
To su njegove odlike. *
DOBRO
519. Do čega dovodi izostanak sankcija?
......... do katastrofe. U koliko pravda nije brza i učinkovito zadovoljena, ljudsko srce sklono je grijehu. „Nema mira bez pravde“
*
PRAVDA:
10. Što je pravda?

Pravda je djelotvorno pravo. Tko učini zlo djelo bude kažnjen, tko uradi dobro djelo bude cijenjen u svojoj sredini
*
Pravda je djelotvorno pravo. Tko učini zlo djelo bude kažnjen, tko uradi dobro djelo bude cijenjen u svojoj sredini.
*
„Nositi u sebi bol a pokušavati sretan biti?“, nije niti mudro niti je dobro.
* „Širit ćeš dobrotu kad postigneš 'uspjeh' u životu!“
*
Zašto dokazivati ne dokazivo, zašto sve provjeravati, zašto ne vjerovati?, Odgovore na ta pitanje može dati samo čovjek otvorena uma i srca nesputana egom, spremna da bude, jer dobro drvo dobrim plodovima rađa, dobre ljude – dobra djela krase.
*
Veseliti se sa čovjekom koji je odabrano stvorenje od svoga Stvoritelja, s njim dijeliti radost života, sreću, - to je ispravno i poželjno, znajući da ćemo se uvijek oko nečega ili po nečemu razlikovati i razilaziti. To je dobro. Temeljna razlika među ljudima je njihov odnos spram dobra i zla, korisnom i štetnom, lijepom, ugodnom, ............ spram Istine i zato št0 su nam date sve blagodati (ne zasluženi darovi), što smo poučeni u kakovu skladu trebamo živjeti; Bog – čovjek – svijet, kako u njihovoj odvojenosti tako i u njihovom jedinstvu. Ničega ne bi bilo da nije milosti, zna se čije. Čovjek (stvorenje), ne samo da je odabran, sloboda mu zagarantirana, odgovornost određena, objašnjeno mu je dobro i zlo, pa ako dobro čini u svoju korist to čini a ako zlo radi na svoju štetu to radi, u korist vlastite štete
*
Prije nego išta čovjek kaže, neka dobro promisli, može li išta dati Bogu, izuzev zahvalnosti i skrušene molitve.
*
Univerzalno načelo: Činiti dobro a ne činiti zlo.
*
28. Otkuda tolike vjere, religije?
Bog je tako htio!
a) „A da je Gospodar tvoj htio sve bi ljude sljedbenicima jedne vjere učinio. Međutim oni će se uvijek u vjerovanju razilaziti.“
b)Da bi vidio koji će te jedni prema drugima bolje postupati, čineći dobro.
c) Da bi jedni druge u činjenju dobra prestizali. *
36. Zašto Bog dopušta patnju?
Zbog zloupotrebe najveće blagodati, male neovisnosti dane ljudskoj duši, dobro i zlo nam je objasnio.
Sve dok ljudi propisuju moralne norme u vlasti su Zloga, ( Sotone, Iblisa) te će i patnja neprekidno pogađati čovječanstvo.
A kada ljudi prihvate Božji Zakon, Božje upute i Njegovo vodstvo nestat će nepotrebne patnje.
*
- A nadalje u životu dobro činimo.
*
Neposluh je nezahvalnost na najvećoj blagodati (ne zasluženom daru), dane čovjeku, zloupotreba moći neuznemiravanog izbora između dobra i zla.
Ljubi dobro, - mrzi na zlo, zlo izbjegavaj.
Iznad dobra i zla nalazi se Bog po milosti Svojoj.
On je Milostivi, Samilosni, Svemilosni jer posjeduje sve i svu moć.
*
53. Koja je čovjekova dužnost za života na Zemlji?
Da tijekom prolaska kroz zadano mu vrijeme ustrajno čuva Božji dar koji je bez zasluga dobio te da ga neokaljana donese pred Stvoritelja svoga.
Kako?
Ljubeći ono što Bog ljubi, (ljubi dobro).
*
56. Zašto su se ljudi dali zaplesti?


Zašto su ljudi pristali da im čovjek propisuje što je a što nije dobro po njih? Zato što se nisu htjeli odreći svojih grješnih dijela koja su navikli činiti, života u grijehu i sa grijehom.
*
a Pravda, a Pravda?


Pravda je: - Tko uradi zlo djelo da bude brzo i učinkovito kažnjen.
- Tko uradi dobro djelo da bude cijenjen u zajednici.
*
Čovjek ne može izmisliti i sačiniti pravednije norme, sankcije, bolja rješenja. Čovjek misli: (Ovo je dobro po mene a ono izađe na zlo, ili pomisli ovo je zlo po mene a ono izađe na dobro).
Ne zna čovjek što je uvijek dobro po njega!
*
Dobro,.
Dobro; - Dobro je da kažeš dobro.
*
Uvijek je bolje dobro promisliti prije iznošenja stava ili suda o nekome ili nečemu.
*
Kada ne bi bilo Njegove dobrote prema ljudima, oni bi bili ostavljeni da se rađaju i umiru u većoj bijedi nego što postaju i nestaju druge stvari.
*
A !?
To što si čuo. U neznanju nećeš blaženstvo naći.
Poslušaj riječi Uzvišenog Boga:
„ O robovi Moji, vi nikad nećete dostići Moju snagu pa da bi Mi mogli naškoditi, a niti ćete ikada dostići Moju dobrotu da biste Meni bili od koristi.“
*
Tako je. Možemo činiti što hoćemo ali je poželjno činiti dobro.
*
Pogledaj biljke, pogledaj životinje, ne idu u školu, ne uče, ne čitaju, ne pišu, ne uče povijest, zemljopis a znaju što je dobro za njih, znaju kako i čime da se hrane, brane, kako da se razmnožavaju i podižu nove naraštaje. Pogledaj ih: Niti oru niti siju, niti kopaju, niti žanju, ne zna im se broja, a da li ih ti hraniš i učiš svemu.
*
Dobro je da bar u nešto ne sumnjaš. Bolje je da sumnjaš u svoje, nego u postojanje Boga Svemogućeg.
*
Ali ............? – Ubija ali-a!!
Pa Bog ljubi samo dobro a dopušta zlo kao izbor nevjernicima, onima koji će Pakao (Džehenem) napuniti. *
77. A kada ću zadovoljan biti?
Kada prihvatim ljude i događaje onakve kakovi oni jesu a ne kakovi bih želio da su, što ne znači mirenje sa onim što nije dobro. O tom', po tom'
*
Ljubeći dobro unapijeđujemo svoj imetak.
Pristajući uz zlo ljubimo osobnu propast.
*
135. Što je nemoguće spriječiti uz svo uvažavanje i poštovanje?
Ma koliko uvažavali tragičnu prošlost nije moguće spriječiti tragedije u budućnosti.
Zašto?
Različito poimanje i različit pristup dobru i zlu. (KVP – kako vjetar puše)
Zašto?.Nikada svi ljudi neće imati jednak stav po pitanju dobra i zla pa i kada bi se svi izjasnili za dobro. Znaj! -Postoje licemjeri, prevaranti, varalice.
*
A čovjek – kao čovjek, ne voli da mu drugi određuju bilo što pa kada bi i dobro nudili.
*
Onaj koji čineći dobro, druge zadovoljnim čini.
On je uistinu zadovoljan.
*
Zalaži se „Za“ dobro, sada i odmah! - Borbu ostavi neznalicama.
*
„Dobro je, moglo je biti i gore“. /Nije moglo! Ali?, što je tu je /
(Što je bilo tako je moralo biti, nikako drugačije.)
*
Kako se usmjeriti u pravom smjeru?
/ Zna se! Dobro, biraj./
*
440. Što je grijeh?

Prekršiti već čvrsto dano obećanje i znati što je dobro, a ne slijediti to *
447. Čime čovjek ne može raspolagati?
Čovjek ne može raspolagati dobročinstvom drugog čovjeka, ne kamoli dobročinstvom Stvoritelja svoga.
*
487. Što Bog ljubi?
Bog ljubi dobro.
*
495. Kakov trebam biti?
Odan sluga i strog gospodar.
a) Odan sluga Gospodaru svome i
b) strog gospodar strastima svojim.
Odlike:
- Bogobojaznost,
- odgovornost,
- istinoljublje,
- čistoća,
- jednostavnost,
- znanje,
- vjera u Boga,
- dobrovoljna strogost,
- druželjubivost,
- duhovni život,
- ljubav,
- mudrost,
- tolerancija,
- snošljivost,
- suosjećajnost,
- strpljenje,
- dobro činiti,
- davanje,
- kajanje,
- spreman za oprostiti i oprost moliti,
- ljubi što Bog voli,
- odvraća, od onoga što Bog ne voli,
- beskompromisnost i
- Principnost.

Sve ovo znati i posjedovati, moj život čini vrijednim življenja i točka.
*
507. Što da očekuje onaj koji sebi i drugima dobro čini?

Što drugo doli dva dobra: Dobro na ovom i na budućem svijetu. Dobro!
*
515. Kakova nam je mladež potrebna?
............... takova; koja između dobra i zla bira dobro, između ugodnog i korisnog bira korisno, između rata i mira bira rat, rat za dobro , zdrava, beskompromisna, Principna.
*
611. Zašto je dobro duboko disati?
Dišući duboko, činimo dovoljno mjesta srcu za odmor i širenje?!
Ljudi koji duboko dišu „široka su srca“, - smireni.
*
674. Tko dobro sudi?
Onaj tko ne poludi.
/Nietzsche sudio pa poludio!/
*
679. Tko je mudar?
To je onaj koji zna odgovore na pitanja:
Zašto; - Zbog sreće, a što je sreća – zna.
Gdje; - Ovdje,
Kada; - Sada,
Kako; - Zauzimajući se za dobro,- odgovarajući od zla,
Kome; - Sebi i drugima.
/U slobodi, neuznemiravan od bilo koga ili bilo čega./
*
708. Nemoguće?
U neznanju je nemoguće previše dobar biti.
Neznanje „dobrotu“ preobražava u ludost. Više štete nego koristi.
*
723. Tko bi mi dobro došao?
Onaj koji bi moje nedostatke otklonio; - Samo da nije brzi vlak, molim!
*
728. Čega je lišena dobrota ?
Snage. *
738. Dužnost Vjernika?
Čini dobra djela, na dobro poziva, od zla odvraća, opominje i lijepe savjete daje
*
741. Što je pravda?
Jednakost u naknadi. Dobro se uzvraća dobrim, zlo zlim.
/Milost Božja je iznad dobra i zla./
*
742. Dobročinstvo?
Na dobro učinjeno mi djelo, uzvratim sa više dobra, loše djelo oprostim.
*
759. Za što se opredijeliti?
............ između; Svjetla i Tame za Svjetlo, između siromaštva i bogatstva, za bogatstvo, između zla i dobra, za dobro, služenje dobru u ljubavi.
*
760. Čega se trebam osloboditi?
Zavisti! – Kako?
Biti u miru sa svim i svakim a sud prepusti za to kvalificiranom sucu. Želim svima dobro, uistinu svima, bez izuzetka, pa i
Tebi - Njima!
*
763. Milost?
Ne uzimati u obzir zlo za zlo a uzimati u obzir dobro za dobro.
*
770. Zahvalnost?
Ne gledati blagodat nego dobročinitelja!
*
794. Što zaslužujem?
Ja zaslužujem sve ono dobro što mi život može ponuditi.
*
801. Tko se dobro osjeća?
Onaj koji ima pozitivne - dobre misli dobro se i osjeća, taj zadovoljava svoga Gospodara.
*
812. Dobro, - veće dobro?
Dobro je pomagati drugima. Veće dobro je omogućiti da sami sebi mogu pomoći. To je dobro slobode, moć samopomoći u slobodi izbora je najveća blagodat. To je dobro dobrote.
*
825. Kamo se okrenuti?

Okreni se i kreni pravim putem. Počni se okretati onome što hoćeš. Tada ono što ne želim nestaje i željeno se širi, a sve ostalo povlači. S toga trebam dobro promisliti što želim, (što hoću).
*
833. Što je dobro po nas?
„Ne zna čovjek što je uvijek dobro po njega“. Dobro je za mene da s vremena na vrijeme osjetim po neku dvojbu; - dobro – zlo. Istina - Iluzija, ......... .
*
841. Bolesnik koji ne zna da je bolestan?
„............ idite u susret grješnicima jer je grješnik bolesnik na smrt koji ne zna da se sav naš život sastoji u neprekidnoj „borbi“ između grijeha i ljubavi prema Bogu. Epilog: Bolest je pobijedio tko se „borbe“ ostavio. /Bolest je pobijedio samo onaj koji se za dobro, za Istinu zauzimao!/
*
858. Borba za vrijednosti?
Svi se za nešto ili protiv nečega bore. To je greška ljudskog uma. Potrebno je zalaganje za dobro a ne borba protiv svega i svačega pa i Zla. Ako se nas 90% zauzima za dobro, kako može zlo i Zli da vlada nad nama. Demos - cratos; Jedan čovjek jedan glas. Može! Mi bjanko mjenicu dajemo onima koji hoće da „Vladaju“ nad nama a ne da nam služe.
„ Pogrešan izbor Gospodara!“
*
862. Koji put vodi u sretan život?

Pravi Put! Pravi put najbolji je put. A koji je pravi Put? Sigurno to nije put koji ide u krajnosti. Dobro je činiti dobro, dobru služiti a ne gospodariti. Strastima gospodariti! Poštivati pravu mjeru, ne pretjerivati niti zanemarivati, ljubiti a ne mrziti, praštati a ne osvećivati, izuzev u slučaju kada to Božja pravda nalaže. „Sredine se drže blaženi.“
*
874. Kajanje?
Kajati se trebamo svi: Onaj što dobro čine što ga nije više učinio, onaj što zlo radi, što se zla već ranije nije okanio.
*
893. Napredovanje?
Nemoguće je napredovati ako se svako malo vraćamo unazad.
Ostavi staro, prihvati novo.
Ostavi zlo, ljubi dobro. ............................ .
*
916. Što možemo?

Ono što želimo.
A što želimo?
Ono što mislimo da je dobro po nas.
A znamo li što je dobro po nas?
Mislimo da znamo.
A da li stvarno znamo?
Ne znamo jer ne možemo predvidjeti budućnost. (Ograničeni smo).
*
938. Tolerancija?
Znati da ne znamo sve, kako uzrok, tako i posljedice. Ne znati što je uvijek dobro po mene.
/Uzrok je jedan, posljedice su brojne!/
*
941. Tko je razuman!?
Tko prihvata druge i drugačije i ne sili ih na promjene.
/Pozivati na dobro, na ljubav, smije. – Prisiljavati ne smije./
*
1003. Kako prepoznati govor neistiniti?
Govori slijedim Boga a poslušan je Zlomu nema niti najmanje doticaja s Istinom, uz to čini zla djela u ime dobra.
Kojeg dobra? Za Dobroga i dobro, Zli i zlo opravdanja nemaju.
*
I na kraju ne manje bitno:


Zovite se imenima svojim a ne nadimcima, jer je to ružno i Bogu dž. š. mrsko.
Imena se daju prema odlikama. Jasno!? ....Jasno.
Jer: „Živjeti u snovima je opasno?!“


Ostavi se „pokušavam, želim, trudim se, borim se.“ Zamjeni sa: Mogu to, hoću to, radim to, zalažem se za to! Zalaži se, „Za dobro sebi, odmah će biti dobro i onima oko tebe, jer 'Ja' ovisi o 'Ti' a mi o Njemu!“ Znam da je sve ovo točno pa tko voli, neka izvoli.
Radoznalosti moja: Hvala Ti!, što si postavila ova pitanja na koja sam odgovore dokučio.


Svaku sreću, mir i dobro Ti dijelim, za život cijeli, vedar i veseli.
Ovo „dijeli“, iz jednostavna razlog da želja ne ostane na nivou željenog!, nego uzimaj , zahvati, ima dovoljno svega za sve!, jer je naš Stvoritelj Plemenit i Dobar.
*
„On je svemu što je stvorio opskrbu osigurao, i kako da se time koristi nadahnuo, a čovjeku kao izabranom stvorenju iznad svih koja je stvorio, moć slobodne volje darivao.“
*
/I na kraju kad ti kaže "Volim te!", ne vjeruj mu laže te, . . .
*
Svako dobro Tebi, svima pa i "njima" od srca želim!, opt. :)"

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 578
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by Ina »

Ćilim teksta.. Zar nije moglo konciznije.. 😁
OK, hvala. Pročitam druge prilike..

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2733
Posts: 5249
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: "Kako ubiti "Ali-a"?

Post by Skitnica »

optimist wrote:
Thu Jan 07, 2021 5:18 pm
Pa u čemu je onda PROBLEM?

Pa u čemu je reci nam ? Sto te nema?

Sretnu Novu 2022. godinu ti zelim, dobro zdravlje, sve sto pozelis i da svrstis cesce na forum. :cv

Post Reply