Sanjali ste

Teme koje ne pripadaju ni jednom drugom podforumu
User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2714
Posts: 11098
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Sanjali ste

Post by Peace »

Jedno 3-4 godine sam sanjala da letim. Nekad sam sve po kuci obavljala leteci.
Vani sam letila nisko, ili tek u visini krovova. I jednom se vinula nebu pod oblake. Ispod su bili neke divovske sume i divovski ljudi, ali ja sam imala neki nevidljivi gps, govorio mi je gdje da skrenem, gdje da se dignem vise… Tako sam nadletila i nepoznata i poznata mjesta. To je bio zadnji san mog letenja.
Cudan je bio osjecaj prvih nekoliko sekundi poslije sna, uvijek sam imala osjecaj da bi ljudi mogli letiti, samo se je vazno znat podici od zemlje.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2714
Posts: 11098
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Sanjali ste

Post by Peace »

Bila sam u svom rodnom selu, a neke su stvari izgledale ko nekad, neke su bas onakve kakve su sada.
Dosta kuca je bilo napusteno, ko sto i jest, a nasa je bila bez fasade, ko sto je bila u mom djetinjstvu
Ja, mama i babo smo pili kafu vani, iz vecih soljica vec sto je u Bosni obicaj, kakve koristim ovdje.
I bila je jesen, obojena i topla. I bio je vjetar, dominirale su zute boje lisca. Bilo je nevjerovatno lijepo, slikala sam.
Oni su po obicaju govorili sta sve nevalja u Bosni, ja sam po obicaju vidila ljepotu u svemu.
I htjela sam kao reci da ce selo jednom opustiti, ali to bi znacilo da cu ih podsjetiti na umiranje, pa nisam.

Kad sam se probudila nisam htjela otvarati oci, htjela sam zadrzati te utiske.
I tako dok se oci nisu ispunile suzama, onda sam ih otvorila, da iskapaju.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2714
Posts: 11098
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Sanjali ste

Post by Peace »

Sanjala sam da je muz u kontaktu s jednom zenom iz Bosne, poznanicom iz mladosti.
I salje joj nas novac, ne stedeci, ona kucu oprema od toga.
A ja zelim da je nazovem i kazem kako to nije fer, ali nikako ne mogu, svaki put me nesto sprecava i sprecava. Svi pokusaji propadaju.
Kako je bio ruzan osjecaj.
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2714
Posts: 11098
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Sanjali ste

Post by Peace »

Sanjala da sam isla u Australiju.
Prosla kroz neke neobicno lijepe krajolike, slikala za nase teme “putevi kojim ste prosli”.

Mislim da me drzi documentarac koji sam gledala unazad par dana - dolina kengura :rlys

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2714
Posts: 11098
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Sanjali ste

Post by Peace »

Opet isla u Australiju. O kako je bilo lijepo :inl.
Nesto posve drukcije od svijeta na koji smo navikli.
Nije bilo sve “pod konac” ko u USA, bilo je nekih razbacanih stvari ljudima po dvoristu, ali svejedno je bila neobicna lijepa dolina. Snimala sam pejzaz. Ljudi se marili jedni za druge i niko se nije nigdje zurio, izgledalo je da su svi srecni.
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2714
Posts: 11098
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Sanjali ste

Post by Peace »

U Bosnu smo se vratili, i pomladili smo se. Zivimo u kuci muzevog brata, samo ja sad ne perem staze i tepihe svaki mjesec, i mislim kako se ne stidim ljudi, pa mlade zene ovdje peru staze svako malo.
A muz s onim istim ponasanjam kakvo je imao prije nego sto smo dosli, u USA a ja zbog njega takvog bas razocarana, tuzna i nemocna.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2714
Posts: 11098
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Sanjali ste

Post by Peace »

Jedan dan ove hefte su po neku uslugu usle dvije zene s dijetom…majka dijeta i nana, dijete nekih 3 god.
Dijete je nesto htjelo i tolko je vristalo, u jednom momentu se bacilo na pod i ono sto kod nas kaze - zakocenilu se… To je ono kad dijete hoce da vrisne, otvorena su usta ali glas se ne pomanja…Ljudi su Indijci.
Vjerujte bila sam sokirana, ja takvu scenu nisam godima vidjela…
I nakon sto su izasle, dijete je vristalo na parkingu, culo se i iz kako vristi u autu.

E sinoc sanjam bash tu istu scenu.
Toliko istu da nisam posve sigurna jesam li bash sanjala ili samo usred prevrtanja mislila o tome.

User avatar
Revizor
Član
Član
Reactions: 428
Posts: 915
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Sanjali ste

Post by Revizor »

sanjao sam jednu drugaricu s kojom sam se druzio do mozda prije dva mjeseca kad je nasla momka ☹️
jedva cekam da raskine
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2714
Posts: 11098
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Sanjali ste

Post by Peace »

Ja sam toliko toga dozivjela u snu sinoc da bi bilo materijala za citav film.
Putovanja na poznata i nepoznata mjesta, ljudi poznatih i nepoznatih, tuge i brige, muzike i veselja.
Cak i sexa.

Rekoh materijala za citav film.
1
1 Image

User avatar
bakterijasmarsa
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 574
Posts: 3485
Joined: Wed Nov 25, 2020 10:43 pm
Location: Kikinda

Re: Sanjali ste

Post by bakterijasmarsa »

Peace wrote:
Fri Apr 19, 2024 3:59 pm
Ja sam toliko toga dozivjela u snu sinoc da bi bilo materijala za cotav film.
Putovanja na poznata i nepoznats mjesta, ljudi poznatoh i nepoznatih, tuge i brige, muzike i veselja.
Cak i sexa.

Rekoh materijala za citav film.
triler, akcioni ili drama?
1
1 Image
Legal Alien

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2714
Posts: 11098
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Sanjali ste

Post by Peace »

Drama :rlys
1
1 Image

Post Reply