Amerika

Društvene teme i dešavanja van Bosne i Hercegovine
Post Reply
User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1527
Posts: 2407
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Amerika

Post by Vjetar »

Šta mislite ko će pobijediti na izborima?
Koga biste vi birali?

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 437
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Amerika

Post by laganini »

Vjetar wrote:
Mon Nov 02, 2020 9:38 pm
Šta mislite ko će pobijediti na izborima?
Koga biste vi birali?
..preferiram republikance uvik ispred demokrata iz svoji svjetonazora...a pobjediće trump ... :tada

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 437
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Amerika

Post by laganini »

..a i ne volim komuniste.. :DE

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1527
Posts: 2407
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Amerika

Post by Vjetar »

Nisam siguran da će pobijediti Trump :hm Ali, ne bi me čudilo :DE

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2129
Posts: 7639
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Amerika

Post by Bella »

laganini wrote:
Mon Nov 02, 2020 9:44 pm
Vjetar wrote:
Mon Nov 02, 2020 9:38 pm
Šta mislite ko će pobijediti na izborima?
Koga biste vi birali?
..preferiram republikance uvik ispred demokrata iz svoji svjetonazora...a pobjediće trump ... :tada
:-?
ne mogu vjerovati - da se nadash da ridzo pobijedi- civjek lud..
.ok. biti republikanac- respektujem... ali, pravi stari republikanci- nestaju, ogradjuju se od partije i ove budale... :cc.

aj. laganini- i ti ga vala -zastrani.. :hahah
. inace. nisam ni za Biden-a.. zbog godina i njegovog statusa- dugo je u politici- dobro prica ali.. ne vjerujem da ce velike promjene donijeti- ali, sigurno bolje nego ovaj trupac.. koji samo jede burgere.. :maad i ima lijepu zenu.. :pjeva
.............................................................................................Image

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 437
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Amerika

Post by laganini »

..bolje i trump nego da ameri skrenu ka komunizmu.. :maad

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2129
Posts: 7639
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Amerika

Post by Bella »

:hahah . cuj komunizam... ne zezaj...
:fp ne mogu vjerovati da je Trunp vec 4 godine tu- i niko da ga otruje..
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 437
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Amerika

Post by laganini »

---zašto...aj na brzinu da nabacim neke stvari:smanjio nezaposlenost,porasta broj osjetno zaposleni crnaca,ekonomija do korone nikad bolja,jedini predsjednik američki koji nije ima ni jedan rat,pokrenuo srbe i kosovare u pregovorima,povuka američku vojsku iz njemačke ...to su fakti a sad njegov stil je malo blesav al samo stil.. :d.

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 437
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Amerika

Post by laganini »

..i da ne zaboravimo nikad ljepša prva dama.. :chrs

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2129
Posts: 7639
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Amerika

Post by Bella »

laganini wrote:
Mon Nov 02, 2020 11:28 pm
---zašto...aj na brzinu da nabacim neke stvari:smanjio nezaposlenost,porasta broj osjetno zaposleni crnaca,ekonomija do korone nikad bolja,jedini predsjednik američki koji nije ima ni jedan rat,pokrenuo srbe i kosovare u pregovorima,povuka američku vojsku iz njemačke ...to su fakti a sad njegov stil je malo blesav al samo stil.. :d.
:fp
..samo market radi- kockaju se.. na vall street-u... kompanije propadaju, mali biznisi propadaju... ne znam zasto narod nije na ulicama.. ali- to je uglavnom taj sloj ljudi- nisko placeni- koji su inace bili na on/off radnom mjestu... dr, advokati... i ta klasa.. prezivljava ali ne zaradjuju.. itd...
e.bas je bitno za Svijet.. hoce li srbi i kosovati - pticati- sile velike.. :hahah :hahah
..
. jao .. aj izdrzat cu jos jedan dan.. s njim.. :hahah
.............................................................................................Image

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 437
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Amerika

Post by laganini »

Bella wrote:
Mon Nov 02, 2020 11:34 pm
laganini wrote:
Mon Nov 02, 2020 11:28 pm
---zašto...aj na brzinu da nabacim neke stvari:smanjio nezaposlenost,porasta broj osjetno zaposleni crnaca,ekonomija do korone nikad bolja,jedini predsjednik američki koji nije ima ni jedan rat,pokrenuo srbe i kosovare u pregovorima,povuka američku vojsku iz njemačke ...to su fakti a sad njegov stil je malo blesav al samo stil.. :d.
:fp
..samo market radi- kockaju se.. na vall street-u... kompanije propadaju, mali biznisi propadaju... ne znam zasto narod nije na ulicama.. ali- to je uglavnom taj sloj ljudi- nisko placeni- koji su inace bili na on/off radnom mjestu... dr, advokati... i ta klasa.. prezivljava ali ne zaradjuju.. itd...
e.bas je bitno za Svijet.. hoce li srbi i kosovati - pticati- sile velike.. :hahah :hahah
..
. jao .. aj izdrzat cu jos jedan dan.. s njim.. :hahah
...mislim kao i obično ankete lažu u korist lijevih i nebi me iznenadilo da trump pobjedi naročito onog starca...di su njega izvukli .. :ble

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2129
Posts: 7639
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Amerika

Post by Bella »

. eto- trump je mlad.. :hahah nekoliko godina mladji... ma.. cijeli svijet ima problema- gledaj ko su predsjednici :_)
. ..ipak Biden je politicar- bio je uz Obamu-za mene najjjj predsjednik - nadam se da ce se opet kandidovati- nisam sigurna moze li..
..tacno- kandidati s obe strane su -uzass. :jbg - ne znam sta se desava...mislim, ko ce normalan u taj posao... predsjednika.. hm ..
.............................................................................................Image

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 437
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Amerika

Post by laganini »

Bella wrote:
Mon Nov 02, 2020 11:43 pm
. eto- trump je mlad.. :hahah nekoliko godina mladji... ma.. cijeli svijet ima problema- gledaj ko su predsjednici :_)
. ..ipak Biden je politicar- bio je uz Obamu-za mene najjjj predsjednik - nadam se da ce se opet kandidovati- nisam sigurna moze li..
..tacno- kandidati s obe strane su -uzass. :jbg - ne znam sta se desava...mislim, ko ce normalan u taj posao... predsjednika.. hm ..
...zaboravimo ovo vrime od korone tu su sve svjetske ekonomije riknule al do tada amrika je došla na nezaposlenost nikad manju od 1990-te,bdp je iša visoki 4 il više...izvoz je u iša preko deset posto...očekuje se iznenađujući broj glasova od crnaca kojima je donio radna mista...smirio je sjevernu koreju..kinu isto s carinama...politički plusevi ko što sam reka da nije započeo ni jedan rat ...geostrateški u našem okruženju stabilizira dobru situaciju s crnom gorom kao članicom natoa i stabiliziranjem odnosa izmedju kosova i srbije..ma ima toga...naravno ništa od toga nije garancija pogotovo što cnn sije netrpeljivost prema njegovom liku..a što biden nudi...nista pametno kolko sam vidio..

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2129
Posts: 7639
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Amerika

Post by Bella »

:hahah . crncima donio radna mjesta- ma, oni nece da rade-- uvijek ima posla za njih.. a, i glupost je sa Kinom i carinama... nekih proizvoda nema.. no. nadje se domaci ...

. veliki je odziv glasaca- sto znaci -demokrat pobjedjuje- tako je.. :D/
.............................................................................................Image

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 437
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Amerika

Post by laganini »

Bella wrote:
Tue Nov 03, 2020 12:04 am
:hahah . crncima donio radna mjesta- ma, oni nece da rade-- uvijek ima posla za njih.. a, i glupost je sa Kinom i carinama... nekih proizvoda nema.. no. nadje se domaci ...

. veliki je odziv glasaca- sto znaci -demokrat pobjedjuje- tako je.. :D/
..bumo videli...brojaće se glasovi danima.. :ubip

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2129
Posts: 7639
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Amerika

Post by Bella »

:D/
.. nece trebati- bit ce velika razlika.. ipak..ovaj narod je razuman..
.............................................................................................Image

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 437
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Amerika

Post by laganini »

Bella wrote:
Tue Nov 03, 2020 12:33 am
:D/
.. nece trebati- bit ce velika razlika.. ipak..ovaj narod je razuman..
ako je trump još četri diće socijalista vodit ameriku nema šannse.. :aaww

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2129
Posts: 7639
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Amerika

Post by Bella »

Evo, gledam ga na tv - ko jerry springer show... zbilja prica gluposti- ko kakva tracara... smijeshno.. :hahah
.............................................................................................Image

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 437
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Amerika

Post by laganini »

..isčekujem prve rezultate... :obr

User avatar
dezire
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1574
Posts: 2886
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Amerika

Post by dezire »

Bez obzira što na nas (BiH) neće nikako utjecati ,pobjeda bilo kojeg od njih....
Iskreno se nadam da Trump neće pobijediti

User avatar
blackadder
Član
Član
Reactions: 463
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Amerika

Post by blackadder »

Bella wrote:
Mon Nov 02, 2020 11:43 pm
. eto- trump je mlad.. :hahah nekoliko godina mladji... ma.. cijeli svijet ima problema- gledaj ko su predsjednici :_)
. ..ipak Biden je politicar- bio je uz Obamu-za mene najjjj predsjednik - nadam se da ce se opet kandidovati- nisam sigurna moze li..
..tacno- kandidati s obe strane su -uzass. :jbg - ne znam sta se desava...mislim, ko ce normalan u taj posao... predsjednika.. hm ..
Obama je popravio imidž Amerike kao malo koji predsjednik prije njega. Trump ga je srozao kao ni jedan prije njega. Sprdnja od osobe koju ismijava i sablažnjava se cijeli svijet i cijela normalna Amerika.
Isto kao svi ti ekstremni lideri, da ne nabrajam historijske ličnosti :D/ , galamom, prijetnjama, bahatošću osvaja simpatije kod te mase koja likuje kad neko kaže da one neke druge, koji nisu oni, treba pozatvarati u torove, ili šta gore.

Ako se ne varam, na izborima kada je Trump pobijedio, Hillary je osvojila ukupno 3 miliona više glasova od njega, ali elektori su presudili i taj nakaradni sistem. Tako da nije tamo bitno koliko glasova ćeš dobiti, koliko je bitno u kojim državama ćeš imati više glasova.

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1985
Posts: 4209
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Amerika

Post by Kamilica »

Vjetar wrote:
Mon Nov 02, 2020 9:38 pm
Šta mislite ko će pobijediti na izborima?
Koga biste vi birali?
Nemam pojma ko će pobijediti a izbor je vala nikakav. Vjerovatno ne bih izašla da biram :hahah

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 437
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Amerika

Post by laganini »

.. Isto kao svi ti ekstremni lideri, da ne nabrajam historijske ličnosti :D/ , galamom, prijetnjama, bahatošću osvaja simpatije kod te mase koja likuje kad neko kaže da one neke druge, koji nisu oni, treba pozatvarati u torove, ili šta gore.
..mislis da neko ko je predsjednik Amerike sklon diskriminacije on upravo radi ono sto je Europa napravila pa nebi bilo slučajeva ko sto je sad u Francuskoj Austriji a sutra mozda i kod nas..

User avatar
Ton
Član
Član
Reactions: 208
Posts: 281
Joined: Fri Apr 17, 2020 7:34 am

Re: Amerika

Post by Ton »

SDA/HDZ/SNSD kod nas, Trump kod njih... Narod bira, zna se... :fpalm

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 437
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Amerika

Post by laganini »

Ton wrote:
Tue Nov 03, 2020 12:22 pm
SDA/HDZ/SNSD kod nas, Trump kod njih... Narod bira, zna se... :fpalm
..a da biramo bidena komsica i slicne ok. :aaa .

Post Reply