Vjenčanje godine!

Društvene teme iz Bosne i Hercegovine
Post Reply
User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Vjenčanje godine!

Post by Mina »



:_)
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vjenčanje godine!

Post by Bella »

:hahah ..igra i Sebija..
..Velika radost za roditelje..ali, treblo je biti bez kamera i videa....... :-? gosti ko da su 'ozivjeli' s slika Stare slike Sarajeva... :hahah

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Vjenčanje godine!

Post by Peace »

Nek je njima srecno.

Sreca je ne biti dijete poznatih ljudi. Da kojim slucajem i jesam, ovakve bi stvari obavila sto tise.

Jer svijet “perfektan” kakav jest komentarisat ce, smijat ce se, trazit ce sta nije valjalo, jedva ce cekati da ugleda nesto “wrong” pa da i drugim ukaze na to.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vjenčanje godine!

Post by Bella »

Masa ponatih, koji imaju djecu.. nikada nisu vidjeni u javnosti... ako nema razlog za to.
Sve je do roditelja,kao i do djece --kad su dovoljno odrasli da sami odlucuju, kojim stilom zele zivjeti.
Ako nesto objave.. sami su se izlozili komentarima... kao i na fb IG ili forumima.... postati slike djece ili iznositi privatne stvari - i negodovati nakon... nije do'perfektnog ' svijeta .. vec do njih . :)

User avatar
gripen
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 529
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Vjenčanje godine!

Post by gripen »

svadba,s politickim akonotacijama,porukama
u sjeni bjede bosnjackog podanistva i duha.

User avatar
Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1954
Posts: 4172
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Vjenčanje godine!

Post by Kamilica »

Ne bih nikada izabrala veliku svadbu a pogotovo da sam iz poznate familije.

Meni bi to sve bilo nepodnošljivo za izdržati :fpalm

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Vjenčanje godine!

Post by Peace »

Bella wrote:
Sun Aug 29, 2021 4:18 am
Masa ponatih, koji imaju djecu.. nikada nisu vidjeni u javnosti... ako nema razlog za to.
Sve je do roditelja,kao i do djece --kad su dovoljno odrasli da sami odlucuju, kojim stilom zele zivjeti.
Ako nesto objave.. sami su se izlozili komentarima... kao i na fb IG ili forumima.... postati slike djece ili iznositi privatne stvari - i negodovati nakon... nije do'perfektnog ' svijeta .. vec do njih . :)
Slazem se s tim, ako se postiras, izlazes se i raznim komentarima.
Samo mnogi od njih zavrse uslikani a da to nisu ni zeljeli. Ima kolko hoces onih sto satima mogu cekati ispred necije kapije - da se otvori i da ih ufotkaju.

A odakle i kod ljudi tolika potreba da trazimo sta kod njih nevalja? Je li to kod nas sve valja?

Ti si mozda upratila vijest o Jo Lopez, kad je negdje objavila sliku sa svojom trinaestogodisnjom kcerkicom… Ljudi su za curicu ostavljali komentare tipa - vidi kakva si, ruzna si na tatu i sl.
Sta je u glavi (ako je ista) covjeku koji tako moze napisati djetetu :??

Ja sam ovo u zivotu zapazila - najvise za pokuditi kod drugih imaju oni ljudi koji bi imali najvise za popravoti kod sebe.

Sjecam se kad je jedan nas forumas (a koji slabo dolazi) na drugom forumu iznio jedno zapazanje sa svog posla.
Prevodilac je i bio je sa jednom arapskom porodicom na moru. Opisao je kako se arapkinja jako pristojno i lijepo ponasala, prema svemu i prema njemu. A u blizini njih su sjedile dvije hrvatice, mogao je da im cuje razgovor. Pusile su tu i pljuvale u vodu, psovale ko kauboji i govorile - vidi one nindje kakva je, misleci pri tome na zenu arapkinju sa njim.

Pozvana sam bila jednom na veceru povodom neke proslave, bilo nas je mnogo pa su muskarci sjedili vani, zene unutra. Veliki tv iznad kamina bio je upaljen i neka emisija s nekih od pink kanala.
Cutke sam posmatrala. To oko mene su bile zene na koje su godine, nezdrav stil zivota, i uopce nebriga o vlastitom tijelu, ostavili vidne promjene s koje god strane da ih pogledas… One su komentarisale cure s tv, i svakoj su neku manu nasle. Sjedila je tu i jedna mlada, lijepa, ljepsa od onih s tv, dobro zaposlena, zadovoljna i srecna zena, i nije komentarisala nikog… Zanimljivo.

Textam se neki dan s poznanicom, pitam za zdravlje, porodicu… i ko s neba u rebra posla ona vijest da je muz od E. zavrsio u zatvoru.
Zamislila ssm i njen izraz lica, nesto je raduju takve vijesti, zeli ih prosiriti. A ima muza koji od 365 dana u godina bar u 150 dana napravi nesto sto zasluzuje da bude priveden.
Dok je (poslije doznam) muz od E. stao u odbranu svoje sestre kad je na nju fizicki nasrnuo njen bivsi muz.

Zanimljive pojave.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vjenčanje godine!

Post by Bella »

Peace wrote:
Sun Aug 29, 2021 6:44 pm

Slazem se s tim, ako se postiras, izlazes se i raznim komentarima.
Samo mnogi od njih zavrse uslikani a da to nisu ni zeljeli. Ima kolko hoces onih sto satima mogu cekati ispred necije kapije - da se otvori i da ih ufotkaju.

A odakle i kod ljudi tolika potreba da trazimo sta kod njih nevalja? Je li to kod nad sve valja?

Ti si mozda upratila vijest o Jo Lopez, kad je negdje objavils sliku sa svojom trinaestogodisnjom kcerkicom… Ljudi su za curicu ostavljali komentare tipa - vidi kakva si, ruzna si na tatu i sl.
Sta je u glavi (ako je ista) covjeku koji tako moze napisati djetetu :??

Ja sam ovo u zivotu zapazila - najvise za pokuditi kod drugih imaju oni ljudi koji bi imali najvise za popravoti kod sebe.

Sjecam se kad je jedan nas forumas (a koji slabo dolazi) na drugom forumu iznio jedno zapazanje sa svog posla.
Prevodilac je i bio je sa jednom arapskom porodicom na moru. Opisao je kako se arapkinja jako pristojno i lijepo ponasala, prema svemu i prema njemu. A u blizini njih su sjedile dvije hrvatice, mogao je da im cuje razgovor. Pusile su tu i pljuvale u vodu, psovale ko kauboji i govorile - vidi one nindje kakva je, misleci pri tome na zenu arapkinju sa njim.

Pozvana sam bila jednom na veceru povodom neke proslave, bilo nas je mnogo pa su muskarci sjedili vani, zene unutra. Veliki tv iznad kamina bio je upaljen i neka emisija s nekih od pink kanala.
Cutke sam posmatrala. To oko mene su bile zene na koje su godine, nezdrav stil zivota, i uopce nebriga o vlastitom tijelu, ostavili vidne promjene s koje god strane da ih pogledas… One su komentarisale cure s tv, i svakoj su neku manu nasle. Sjedila je tu i jedna mlada, lijepa, ljepsa od onih s tv, dobro zaposlena, zadovoljna i srecna zena, i nije komentarisala nikog… Zanimljivo.

Textam se neki dan s poznanicom, pitam za zdravlje, porodicu… i ko s neba u rebra posla ona vijest da je muz od E. zavrsio u zatvoru.
Zamislila ssm i njen izraz lica, nesto je raduju takve vijesti, zeli ih prosiriti. A ima muza koji od 365 dana u godina bar u 150 dana napravi nesto sto zasluzuje da bude priveden.
Dok je (poslije doznam) muz od E. stao u odbranu svoje sestre kad je na nju fizicki nasrnuo njen bivsi muz.

Zanimljive pojave.
Vrlo su zanimljive pojave.. tacno.
Ako nastavimo, u istom tonu. i mi smo dio te 'pojave'.
Navela si prijateljicu, koja komentarishe svoju prijateljicu, s tim da si i sama komentarisala njenu situaciju. s tim komentarom se ne razlikujesh od nje kao ni ja komnetarisuci tvoje zapazanje. itd... :hahah
. Zivot je satkan od komentara, pozitivnih, negativnih, licemjernih, pogrdnih.... na osnovu tih i spoznajemo nesto o drugim bicima.
Forumi, FB,IG, za to najbolji pokazatelji.....

Pomenutu svadbu, mozemo komentarisati.. jer je s namjerom i snimljena... da pokaze sta.?? .po meni.. jad i provincijalizam porodice... koja ucestvuje u tome.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Vjenčanje godine!

Post by Peace »

Ja se ne osvrcem samo na tvoj komentar, vec i na Bog zna koliko drugih, negativnih. Ne samo u vezi ovog slucaja.

Trebalo bi imati na umu da je na slici ili videu neko zivo bice, koje ce mozda i procitati tvoj komentar, a koje isto ko i ti misli, osjeca, pati, voli, nada se i cezne.
Sve sto bi tebe zabolilo i nju/njega bi.


Ako se ljudi izlazu komentarima postirajuci se, onda se izlazu i ziveci, ali u rl nikad necemo ostavljati tako teske uvrede, pogotovo ne radi zabave.
U rl to ne mozemo, ljudi nas poznaju dobro, odgovorili bi nam, pa bi i nas bolilo.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vjenčanje godine!

Post by Bella »

Treba napisati / reci svoje misljenje..ako osjetimo potrbu...mada mozemo komotno i presutati...jer to u vecini slucajeva i radimo.
Komentari si pozitivni i negativni..zavisi ko ih prima ili daje.... i ne znaci da su losi/ negativni.... vaznije je da su iskreni....
..Ukratko, ne slazem se s tvojim stavom, pa neka ostane na ovome. :D/

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Vjenčanje godine!

Post by Peace »

Pratila sam kad su na jednom forumu komentarisali jednu mladu, javnu licnost iz BiH. Boze sta su ljudi pisali, vrhunac je bio kad je jedna forumasica napisala - ona ima konjsku glavu :fp
Mislim da sam desetak minuta buljila u to.

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Vjenčanje godine!

Post by Skitnica »

Ne znam stvarno kako se niko nikakvih mjera ne pridržava a non stop ponavljaju kako je svakodnevno sve veći broj zaraženih.
Sumnjam da su svi vakcinisanih ili da su radili predhodno test i da su negativni.

:doh

Zanimljivo je i to da su predhodno najavili da na ulasku u hotel zvanice će ostaviti telefone,camere.. i odjednom bezbroj snimaka se pojavilo u javnost.

Ali neka je mladencima sretno.. Zaboravljaju da su građani u BiH ogorčeni trenutnom situacijom, dok neki gladuju, neki u toj istoj državi plaćaju svečane haljine 4000km. koja nakon svadbe sumnjam da će više biti nošena.


:fpalm Ali hajd nek narod vidi i čuje..ima se, može se..

Koliko samo poznatih ličnosti se vjenčaju, bez ceremonija fotografa its...ali kod nas je ono "ako ne objavis, kao da se nije ni desilo"... :std
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Vjenčanje godine!

Post by Peace »

Skitnica wrote:
Mon Aug 30, 2021 8:14 am


:

Ali neka je mladencima sretno.. Zaboravljaju da su građani u BiH ogorčeni trenutnom situacijom, dok neki gladuju, neki u toj istoj državi plaćaju svečane haljine 4000km. koja nakon svadbe sumnjam da će više biti nošena.


:fpalm Ali hajd nek narod vidi i čuje..ima se, može se..
Ja mislim da su u svako vrijeme i u svakoj drzavi vodje mogle bolje od obicnih ljudi, stoga nisu ni oni izuzetak.

A i kapitalizam je, jedan moze da bude bogat ko drzava dok hiljade u toj drzavi ne znaju kako ce izac na kraj.
Kod velikih sila to je i puno vise izrazeno.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vjenčanje godine!

Post by Bella »

:-?
Kum Erdogan. od toliko prijatelja... :hahah on izabran. vrlo opasno..... mislim da je nevidjeno i Svijetu. politike.. ovakve 'kombinacije' :doh

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Vjenčanje godine!

Post by Skitnica »

Peace wrote:
Mon Aug 30, 2021 3:50 pm
Skitnica wrote:
Mon Aug 30, 2021 8:14 am


:

Ali neka je mladencima sretno.. Zaboravljaju da su građani u BiH ogorčeni trenutnom situacijom, dok neki gladuju, neki u toj istoj državi plaćaju svečane haljine 4000km. koja nakon svadbe sumnjam da će više biti nošena.


:fpalm Ali hajd nek narod vidi i čuje..ima se, može se..
Ja mislim da su u svako vrijeme i u svakoj drzavi vodje mogle bolje od obicnih ljudi, stoga nisu ni oni izuzetak.

A i kapitalizam je, jedan moze da bude bogat ko drzava dok hiljade u toj drzavi ne znaju kako ce izac na kraj.
Kod velikih sila to je i puno vise izrazeno.
Ima i onih koji to urade na diskretniji nacin.. bez puno hvalisanja..

A nekada nije sve do vlade kako pojedinci zive, i od njih je samih kako raspolazu sa novcem koji zarade / dobiju...
Mnoge drzave daju bar nesto pomoci nezaposlenima, imaju socijalno osiguranje, penzioneri imaju privilegija na sve..dok u BiH, svako brine o samom sebi..

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vjenčanje godine!

Post by Bella »

I u Bosni, koliko sa upratila. daju socijalnu pomoc. onima kojima je neophodna. visina od mogucnosti naravno..... imaju i javne kuhinje .. treba se vjerujem samo ukljuciti u te programe.
Druga strana svega je . da je neke sramota, tako sto traziti.... dok vani ne.

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Vjenčanje godine!

Post by Skitnica »

Zet Bakira Izetbegovića navodno je i direktor eskort agencije u Berlinu, jer se njegovo ime pojavljuje u menadžmentu kompanije „Model marketing UG”, piše ovaj tabloid.

U prijevodu, ova firma bavi se dogovaranjem sastanaka između jedne od djevojaka i klijenta u klijentovoj kući, hotelskoj sobi ili rezidenciji eskort agencije.


avaz.ba
Attachments
Screenshot_20210901-172012_Samsung Internet.jpg

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vjenčanje godine!

Post by Bella »

:hm . moguce, mada ne vjerujem..... da je on licno, taj . moguce imenjak i prezimenjak...
... mada .. ako je ... ako nije i sam davao usluge. :hahah imati takvu firmu je i ok. legalna / biznis

Post Reply