Kome biste vi podigli spomenik?

Teme iz svih ostalih umjetnosti
Post Reply
User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Kome biste vi podigli spomenik?

Post by Peace »

Zamislite nezamislivo :D/
Sve ste nadzivjeli i imate zadacu podignuti spemenik nekome ko je zivio u vase vrijeme. Kome biste ga podigli i zasto?

Ja necu ograniciti broj ljudi, tako da mozemo dodavati kako se koga budemo prisjecali ili tek za nove saznavali.

Zadatak je i da bar nekoga s Balkana ubacite.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Kome biste vi podigli spomenik?

Post by Peace »

Ja bi njamu. Valjda jer svi na vlasti danas grabe sebi, pa se tako pozitivno iznenadis kad ima neko drugaciji. Ovo je stara vijest i vise nije predsjednik. Neko vrijeme je bio senator a penzioniso se ako dobro pamtim prosle godine. Odbio je penziju.

Najsiromašniji predsednik na svetu

Image


Sedamdesetsedmogodišnji ateista, predsednik Uragvaja Hoze Muhika važi za najskromnijeg predsednik na svetu. On od svoje plate, koja iznosi 12.500 dolara, sa sebe zadržava 1.250 dolara, sve ostalo daje u dobrotvorne svrhe i to mu je donelo nadimak "najsiromašniji predsednik na svetu".


Muhika za sebe zadržava samo 1.250 dolara dok ostatak novca prebacuje na račun organizacije koja pomaže mala preduzeća i nevladine organizacije koje rade na izgradnji stambenih objekata za siromašne.

"Zadovoljan sam ovim iznosom jer u Urugvaju mnogi žive s mnogo manje", kaže Muhika koji je i svoju suprugu zamolio da učini isto.

Urugvajski predsednik i njegova supruga žive na farmi u Montevideu, a njegov najveći "udar" na državni budžet bila je kupovina "bube" fabrike "Folksvagen" u vrednosti od 1.945 dolara.

Muhika predsedničku palatu koristi samo za sastanke i susrete s državnicima, ali tokom hladnih dana tamo borave beskućnici i njihove porodice, prenose agencije.

Image

Pod njegovim vođstvom Urugvaj ima najmanju stopu korupcije u Južnoj Americi, a Muhika tvrdi da ga ne zanimaju neverovatni iznosi i brojni bankarski računi, jer ono najvrednije što ima ne može se kupiti novcem. Reč je o njegovom psu Manueli.

Muhika se može pohvaliti činjenicom da je Urugvaj treći po razvijenosti na kontinentu i jedna je retkih država koje su uspele da izbegnu recesiju i zadrže pozitivnu stopu rasta.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Kome biste vi podigli spomenik?

Post by Peace »

S nasih prostora mi najvise lezi hafiz Sulejman Bugari i njemu bih.

Image


Za mene je svaki čovjek findžan zašećerene kahve. Ako je kahva gorka, to znači da šećer nije pomiješan. Dakle, samo malo treba promiješati i eto slatke kahve. Ako ne promiješamo bit će gorko. E ja prilazim tom šećeru kojeg ima u svakom čovjeku: i u Muji, i u Jozi, i u Jovanu, i u Hansu, i u Davidu...


Rijekom dahova teku riječi, misli, ideje, govori i pripovijedanja o svemu što je bilo, što je sada, što će biti; što je kazano, što se kazuje i što će se kazati. Zato smo dužni slušati i dosljedno slijediti Božije kazivanje. Ta Rijeka može biti slana i slatka, gorka i pitka, mutna i bistra, prljava i čista, otrovna i ljekovita. Ona se čisti veličajući Njezinog Vlasnika. Postaje ljekovita iskrenošću, želeći drugom isto što i sebi. Ona nije naša, potekla je od Njega i utiče Njemu. Mi smo samo pecari, zato pazimo šta ćemo pecati. I ne dozvolimo da upecani budemo.

– Bosna i bosanski duh uvijek se nose sa sobom. Taj duh, koji privlači svakog čovjeka, to je duh za analize. Kad ga imaš, onda ti ne nedostaje tzv. kahva, a kahva – to je muhabet, slobodan i opušten dijalog uz obostranu ljubav i spremnost za pomoć svakome. I crnogorska kahva miriše na suživot. Dobro i Lijepo svugdje ima isto značenje. Ako povedemo sebe sa sobom, bit će nam svugdje lijepo.

– Ako neko postupa nečasno, ne mora da znači da je nečastan već se tu upetljao nečastivi, koji ne voli da se poštuje svačija čast, a vjerniku je obaveza da poštuje svakog čovjeka, pa i onog ko udara na njegovu čast. Vjernik je dužan da analizira njegovo stanje i uzroke koji su ga doveli do takvog postupanja. Evo, recimo, svi volimo malu djecu. Šta li se to desilo pa da ne volimo veliku djecu?

Kad su Ezopa upitali: Koja je najbolja stvar na svijetu, odgovorio je: Jezik. A koja je najgora stvar na svijetu, nastavili su pitati, a on je ponovno odgovorio- Jezik. Jezikom se moli, uči drugoga i tješi, ali jezikom se i psuje, kleveće, ružno govori, kuju se spletke, zavjere, izdaje. Jezik, dakle, može biti u službi istine, i u službi laži; jezikom se ohrabruje, suosjeća, ali i zavidi, ogovara, vrijeđa.

User avatar
blackadder
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 443
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Kome biste vi podigli spomenik?

Post by blackadder »

Ja bih napravio spomenik neodređenoj osobi, ili konju, svejedno. Samo da je 300m visok :D

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Kome biste vi podigli spomenik?

Post by Skitnica »

Svim ljudima velikog srca, koji ne razmisljaju o svom zivotu spasavajuci tudi... <3


Prvi koji mi je po na pamet je ovaj momak... :aaww



User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Kome biste vi podigli spomenik?

Post by Peace »

Nesto sam fascinirana ovim covjekom. Moving Art je fenomenalno djelo. Niko niko nikad nije nasu planeti pokazao ljepsom od njega kroz ove seriale.


Post Reply