Polovna odjeća / obuća

Teme vezane za odjeću, obuću, šminku, preparate za kožu, stajling i slično
Post Reply
User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2740
Posts: 5270
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Polovna odjeća / obuća

Post by Skitnica »

Je
Sve vise vidim app koje nude tu vrstu odjeće, obuće , a i piše se o istim, čak i na Tv emisije sve više potrošača zadovoljstvo pronalazi u već nošenoj robi ..

Kupci zadovoljni za malo para dođu do odjeće i obuće koju ne bi mogli platiti novu.

Očekuje se da će se tržište korišćene odjeće gotovo udvostručiti do 2023....ako ne i više.

Nisam nikad kupovala polovnu odjeću a ni obuću..mada poznajem neke osobe koje baš redovno idu u prodavnice i zadovoljne su kupljenom robom.

Je li vi kupujete polovnu odjeću / obuću ? Kakva su vaša iskustva sa tim?

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2641
Posts: 10953
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Polovna odjeća / obuća

Post by Peace »

Ekoloski gledano to je dobra stvar. Mnogo kupujemo, malo nosimo…

Ali ja ne kupujem. Par puta sam svracala u takve trgovine. Cinilo mi se da je roba precijenjena s obzirom da je nosena.
Nova roba se na ponudi moze naci ponekad za istu cijenu, ili sasvim mala razlika. Jeans npr u prodavnici polovne robe kostaju $8, i pretezno su to stari modeli. Shein je imao ovih dana ponudu…80% off, nove jeans su kostale $10.
Tako da pratim te ponude.

User avatar
kreja
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 345
Posts: 2770
Joined: Wed Jun 30, 2021 7:06 am
Contact:

Re: Polovna odjeća / obuća

Post by kreja »

Kod nas ima tih trgovina. Ja idem u jednu i kad nadjem nesta odgovarajuce uzmem To je dobro ocuvana roba i jeftina. Suknju i jaknu kupima za 5 do 8 KM. Inace imam problema sa pronalazenjem nove robe. Kad nadjem odgocarajucu velicinu rukavi su mi predugacki a i suknja. Hlace mogu lako skratiti.

Kad dodje "nova" roba jave mi i ja napravim malu probu.Velim nekad nadjem nesta nekad ne.
Ako moramo da biramo između smrti od gladi i metka, Gejl i ja smo se složili da je metak mnogo brži.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2046
Posts: 7490
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Polovna odjeća / obuća

Post by Bella »

Ima ih kod mene.. neki samo dizajnersku odjechu nude .. dosta i ne nosheno. itd. nije jeftina roba..
kao i kuchanskih stvari... tepiha itd.. interesantne su radnje .ima dosta antike..

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2740
Posts: 5270
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Polovna odjeća / obuća

Post by Skitnica »

Sinoć vidim da su pojedini modni sajtovi počeli iznajmljivati odjecu I obucu..minimalno od 24h pa nadalje..

:??

Namještaj također. :D/

Post Reply