Premium marke

Prostor za ljubitelje automobila i motocikala. Omiljeni proizvođači, savjeti za kupovinu, kvarovi i servisi...
Post Reply
User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1526
Posts: 2407
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Premium marke

Post by Vjetar »

Image

Ovako izgleda centralni stub iza vozačevih vrata kod većine automobila, bilo da su starija godišta ili nova, moderna. Tapacirana površina sa izloženim metalom u boji karoserije na dijelu okvira prozora na vratima. Na slici gore je VW Golf osmica.
Image
Eh taj izloženi dio, dakle okvir oko prozora na vratima, čini razliku između premium i narodnih automobila :hahah
Šta hoću reći, primjer mi je Škoda Superb. Sjajan novi auto, izgleda strašno dobro, dobar je i unutra, model visoke klase. Ali:
Image
Takav je i VW Passat, iako je skup i pretendira da bude visoka klasa...

Onda, postoje i oni koji to rade drugačije. To su prije svega Mercedesi. Audi, Bmw i neki drugi to takođe rade na svim svojim modelima, Volvo mislim da ide sličnim putem, ali Mercedes to radi najbolje. Mercedes na nekim modelima na taj okvir priozora ne stavlja samo komad plastike sa gumom, kao BMW recimo (što je opet puno bolje nego da ga nema nikako) već, Mercedes taj dio tapacira, spužva, platno, plus tanki obrub od gume. U cijeloj kabini je nemoguće naći izloženi dio metala koji nije pokriven tapacirungom.
Primjer - Mercedes C klasa (konkretni auto na slici je jarko plave boje)
Image

Ta nebriga za te sitne detalje, odnosno briga za sitne, suptilne detalje ovih drugih, predstavlja po meni tu razliku između premium modela u odnosu na one druge, više narodne automobile (nemojte prevoditi na njemački ovo zadnje :D/ )

User avatar
blackadder
Član
Član
Reactions: 460
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Premium marke

Post by blackadder »

E jbg :hahah

User avatar
Osman
Član
Član
Reactions: 303
Posts: 513
Joined: Sun Jun 07, 2020 12:02 am

Re: Premium marke

Post by Osman »

U pravu je čojk.

Moramo znati šta je izvrsnost. :)
Jeftino uređujem avatare.

Post Reply