Stare zgrade

Kuća i stan, vikendica, iskustva, preporuke, savjeti, uređenje
User avatar
Revizor
Član
Član
Reactions: 379
Posts: 788
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Stare zgrade

Post by Revizor »

Bella wrote:
Thu Jan 13, 2022 12:09 am
Revizor wrote:
Wed Jan 12, 2022 11:54 pm
cobanija now
Screenshot_20220112-134137_Facebook.jpg
ova mi se svidja..
za nju su se bas zalili dok se renovirala, a meni je sad jedna od ljepsih zgrada u gradu
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2090
Posts: 7590
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Stare zgrade

Post by Bella »

Revizor wrote:
Thu Jan 13, 2022 12:21 am
Bella wrote:
Thu Jan 13, 2022 12:09 am
Revizor wrote:
Wed Jan 12, 2022 11:54 pm
cobanija now
Screenshot_20220112-134137_Facebook.jpg
ova mi se svidja..
za nju su se bas zalili dok se renovirala, a meni je sad jedna od ljepsih zgrada u gradu
Lijep i pogled.. nije sunchana strana.. . mjesto super.. :hm
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Banshee
Član
Član
Reactions: 373
Posts: 465
Joined: Fri May 01, 2020 10:48 pm

Re: Stare zgrade

Post by Banshee »

Image

Image

Volim ove sa ornamentima :inl.
2
1 Image 1 Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2090
Posts: 7590
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Stare zgrade

Post by Bella »

Da li je potrebno oporezovati nekretnine koje njihovi vlasnici ne koriste?
Šta bi trebalo oporezovati

Naglasio je da bi eventualno trebalo oporezovati tzv. investicione nekretnine i nekretnine koje se izdaju.

"To su nekretnine koje su na papiru prazne, koje ne ne koriste za stanovanje, već predstavljaju ulaganje - kupuju se za preprodaju, kao oblik štednje. To bi se trebalo oporezovati, jer je riječ o komercijalnoj namjeni nekretnina. Nekretnine koje se izdaju, a nije registrovano da se izdaju, trebalo bi također oporezovati", konstatovao je.
. slazem se...
ali .. ovo je smijesno.. domaci .ko ima nova .ima i sansu da kupi nekretninu... ko nema. taj misli da ce biti jeftinija,ako se ukine mogucnost kupovine vise od jedne za pojedine...
kao i misljenje. ako je 'prazna' :hahah sta ce mu.. . neka je proda meni... hm :hm koju bas i ne mogu priustiti..
Strani državljani ne mogu regularnim putem imati nekretnine u Bosni i Hercegovini. No, vrlo često ih imaju, posebno Arapi, putem firmi upitnog poslovanja, a koje su samo pokriće da bi neko imao nekretnine koje ne bi mogao imati. Time se smanjuje raspoloživi stambeni prostor za domaće građane", rekao je.
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2090
Posts: 7590
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Stare zgrade

Post by Bella »

Prodaje se
Potiče iz austrougarskog perioda i nosi naziv “Dvojna kuća Bičakčić-Hadžišabanović". Radi se o stambenom objektu rezidencijalnog tipa koji je izgrađen 1925.
Image

https://raport.ba/u-sarajevu-se-prodaje ... aravajuca/
.............................................................................................Image

Post Reply