Prijateljstvo

Porodica, odnosi u porodici, odgoj djece, briga o roditeljima i slične teme
Post Reply
User avatar
Vanilla
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1395
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Prijateljstvo

Post by Vanilla »

Ciljano otvaram ovu temu u ovaj dio foruma gdje je porodica jer kazu da ako si prijatelj s nekim 10 ili vise godina ta osoba ti postaje dio familije :)

Eto ja ih imam nekoliko.

Zante ona prijateljstva gdje se ne cujete i ne vidjate cesto niti intenzivno ali bez obzira da li prodje 3, 6 mj., godina... kad se vidite nastavljate tamo gdje ste stali :) Znate i osjetite da mozete uvijek racunati na te osobe kao i oni na vas :) Takve imam dvije prijateljice.

Ona, gotovo svakodnevna druzenja i vidjanja, vrlo intenzivna...e ta su nesto i posebnija :) Takva osoba zna gotovo sve o vama i vi o njoj.
Takvu imam jednu <3
1
1 Image
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7238
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Prijateljstvo

Post by Bella »

hm .... ne idem previshe u dubinu i analizu no, imam par prijateljica i jednog /bivseg kolegu/ prijatelja.... da, upravo tako, nastavimo gdje smo stali. Mada, udaljenost cini svoje, cujemo se svakih par mjeseci/viber, ali osjecaj se ne mijenja.
No, jedna me iznenadila- kako je cula da sam prodala imovinu- da po njenom shvatanju, vjerovatno necu doci zivjeti tu... misli da i ne treba gajiti dalje prijateljstvo. U kontaktu smo- ali - nije isti 'zrak'.. :)
1
1 Image

User avatar
Grofica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 641
Posts: 1176
Joined: Mon Jun 08, 2020 8:52 pm

Re: Prijateljstvo

Post by Grofica »

Imala sam prijateljicu od malih nogu. Njoj je bilo 3 a meni 4 godine kad smo doselile u zgradu. Nerazdvojne smo bile preko 30 godina. Sve znale jedna o drugoj. Ma bukvalno odrasle zajedno.
Prije par godina kad mi je mama preselila na drugi svijet, zvala me telefonom izrazila žaljenje i to je to.
Moje rođene sestre su se čudile da nje nema kraj mene u najtežem momentu.
Od tada sve je drugačije.
2
2 Image
Bez obzira koliko se trudite, nikada se ne možete sjetiti kako je vaš san počeo.

User avatar
Snaga
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 354
Posts: 623
Joined: Sun Jun 07, 2020 11:20 pm

Re: Prijateljstvo

Post by Snaga »

Moja najbolja prijateljica je moja sestra. Posvadjamo se što se kaže " na noz" , ali nikad ni minute nismo bile ljute jedna na drugu. Zna sve o meni, nista joj ne mogu skriti , ona je moje rame za plakanje, da me utjesi i zagrli ( kad život zaboli). Nema toga što ne bih učinila za nju a i ona za mene. Zahvaljujući njoj ja sam tetka najsladjih stvorenja na planeti.

Od ostalih vrijednih spomena, imam dvije, jos od osnovne škole. Trka, frka, život, ne družimo se kao nekad svaki dan, ali sedmicmo bar, sijevne poruka: kafa, ručak, gdje?
Volimo se, pazimo se i čuvamo jedna drugu. Vjerujem da će to tako zauvijek i ostati.
1
1 Image
Ne plasim se mrakova, vukova ni jakih vjetrova
Dok imam srca da ga dam

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Prijateljstvo

Post by Mina »

Imam svoj krug i redovno se viđamo i obilazimo. Bile smo jedna za drugu tu kad je bilo teško i jako mi je stalo da se to održi.
Ali bilo je odlazaka u druge gradove, pa i u inostranstvo. Kako je koja stasavala,tako je i odlazila.Jedna se udala i otišli su u Konjic da žive, jedna je sa mužem nakon cijelog života ovje, posla dobrog za oboje, jednostavno pokupila kofere i otišla u Njemačku prije tri godine. Čuje.o se i vidimo povremeno, ali nije to to više.
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1954
Posts: 4172
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Prijateljstvo

Post by Kamilica »

Imam dvije prijateljice, jedna još iz djetinjstva i to je to.

User avatar
gripen
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 529
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Prijateljstvo

Post by gripen »

imam jednog jaru,jos se sanjim ponekad cujem...
izgleda,ostao je normaln
imadoh ih mnogo....
cudo je kako ljudi idu za koristi,materijalizmom,interesima

User avatar
dezire
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1563
Posts: 2880
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Prijateljstvo

Post by dezire »

Kad se par puta preseliš,iz jednog grada u drugi,jako je teško zadržati prijateljstva. Još i druga država.
Rođena i odrasla u gradu u kojem sam sad. Vratila se nakon 30g.
Skoro pa je nemoguće nastaviti prijateljstva iz mladosti.
Iz ovih 30g zadržala sam,iz svakog grada po jednu osobu koja mi je draga i s kojom sam imala dobar odnos.
Povremeno se čujemo a kad odem tamo,popijemo kavu,malo se ispričamo i to je ok.
Najbolja prijateljica,iz Varaždina, mi je ,nažalost ,umrla prije 4 g.
4
4 Image

User avatar
Lana
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 383
Posts: 594
Joined: Sun Jun 07, 2020 4:26 pm

Re: Prijateljstvo

Post by Lana »

Prijateljatvo se dugo gradi, ne moze se steci preko noci. Sa nekimas prijatelj jos u detinjstvu, sa nekim kasnije. Brzo se vezem za ljude i cesto sa trudila da ne vidim njihove mane.Doista imam dosta prijatelja ali sad dali su to bas oni pravi iskreni jos uvijek ne znam ne zelim ni previse neku bliskost sa ljudima u koje nisam sigurna.
Ali svakako da postoji ona druga strana da imam prave prijatelje s kojima sve mogu da podijelim i sigurna sam u njih.
Jednu imam ovdje blizu s kojom nema dana da se ne vidimo ne cujemo itd..
A sto se tice druge❤️Ona je daleko,ali bez obzira na daljinu i to kako sam sigurna u nju i da doista smo vezane jedna za drugu :)

Pst da znate da se cudo moze i to kako da desi kad upoznate osobu putem drustveni mreza i to kako da ta osoba postane jako bitna u vasem zivotu.❤️
3
2 Image 1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Prijateljstvo

Post by Peace »

Zena kazu ima tu srecu da sama sebi rodi srecu, a i prijatelja.
Moja kcerka je sve to moje i vise od toga.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7238
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Prijateljstvo

Post by Bella »

eh, ne slazem se s tim nagonom.....jos i selekciju imamo.. kcerka ko lutka -cijeli zivot uz mamu.... maam vedri i oblaci..
po meni . neprirodno. da ne kazem bolesno :D/

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Prijateljstvo

Post by Peace »

Tesko da ce ti dijete biti najbolji prijatelj ukoliko nameces svoju volju i uvjerenja.

To se desi kad do kraja postivas njihova.


Sa mojom kcerkom mogu razgovarati o svemu, bas svemu - politici, zdravstvu, obrazovanju, novcu, ekologiji..,

Imam dvije prijateljice, i volim im otici kad su im muzevi kuci.
I citavo vrijeme i razgovaram s njihovim muzevima, i nekad se osjecam lose zbog toga. Oni se zanimaju za iste stvari koje i mene interesuju.

S mojom se kcerkom bar ne moram osjecati lose, nisam nikog zanemarila u drustvu.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7238
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Prijateljstvo

Post by Bella »

Da li ce biti - prijatelj. ili samo dijete.... ne znam, da li ima razlike.... odnosi u familiji, se ne baziraju na prijateljstvu... hm. treba traziti -porijeklo rijeci - familija..

. a, prijatelji.... neki se brzo prozovu, ili ih drugi prisvoje -jako brzo.... ne volim te kombinacije.....

User avatar
blackadder
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 443
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Prijateljstvo

Post by blackadder »

Pravi prijatelj bi bio ovaj silcapital kad bi nam ili meni dao kredit bez kamate :_)
2
2 Image

Post Reply