Velika razlika u godinama

Kutak za intimu. Sve teme koje se tiču ljubavnih i seksualnih odnosa
User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1985
Posts: 4209
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by Kamilica »

Peace wrote:
Mon Jan 03, 2022 2:48 am

Jao :doh

Ne znam, meni je ovo grozno, badava sva ostrva i ko zna šta još.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2708
Posts: 11088
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Peace »

Skitnica wrote:
Mon Jan 03, 2022 2:36 pm
Tito kada je ozenio Jovanku imao je 60 godina a ona 28. I smrt ih rastavila ..
Pa bilo je toga oduvijek. Muskarci su uzimali lijepe i mlade djevojke, one su ponekad same prostaje, ali bilo je i forsiranih brakova. Ima ih po svijetu jos uvijek. Nista u nekim dijelovima Afrike nije neobicno kad te otac da nekom za cetri koze.

I kod nas je bilo, ali bilo je to i vrijeme patrijarhalnih odgoja. Znaci jednom kad se udas - zivis, pa taman da ti krv na slamku uzimaju svaki dan.

Poznajem dobro nekoliko brakova gdje je muskarac mnogo stariji.
Tetka moja je udata za 20 godina starijeg covjeka.
Ukratko samo da ispricam - udala se ona za muskarca istih godina, a rahmetli dedo pokupi ekipu i trk odmah po nju, jer je njen odabranik bio jako siromasan, osto je siroce ko dijete.
Otac joj kasnije nadje tog bogatog nezenju, i kod njega je citav zivot bila malo makovo zrno. Kasnije ce i dedo skontat da je napravio gresku, ali sta sad..

Muskarac se po prirodi namece ko “glava kuce” i sto je vise stariji, to hoce da se vise pita.

U svim brakovoma koje dobro poznajem a gdje je muskarac mnogo stariji, brak izgleda ko odnos oca i dobro poslusne kceri.

A vidjela sam najvise sloge, ljubavi, i zabave kod brakova gdje su oboje istih godina.
Ovdje ipak mislim na one veze gdje se dvoje mladih nadju, ljudi od 20ete-30ete.
Sad kako to funkcionise kod ljudi koji startaju u 40im ili 50im, ne znam. Ljudi do tad svasta prodju, pa istina mogu biti teski i sami sebi.
1
1 Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Bella »

Kamilica wrote:
Mon Jan 03, 2022 7:08 pm
Peace wrote:
Mon Jan 03, 2022 2:48 am

Jao :doh

Ne znam, meni je ovo grozno, badava sva ostrva i ko zna šta još.
Grozno,zasto.. zbog njegovog izgleda...?
.............................................................................................Image

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1985
Posts: 4209
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by Kamilica »

Bella wrote:
Mon Jan 03, 2022 7:17 pm
Kamilica wrote:
Mon Jan 03, 2022 7:08 pm
Peace wrote:
Mon Jan 03, 2022 2:48 am

Jao :doh

Ne znam, meni je ovo grozno, badava sva ostrva i ko zna šta još.
Grozno,zasto.. zbog njegovog izgleda...?
Upravo zato. Imala bih poriv da njegujem bolesnika :((

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Bella »

Sto se tiche sloge.. interesa.. nema pravila .

.... , ako se neko odluchi ..npr. mushkarac za mladju djevojku. . onda i njegov lifestyle je u tim godinama. kao i te mlade ,da nije tipicha klinka . vec vishe u interesima starijih osoba...
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Bella »

Kamilica wrote:
Mon Jan 03, 2022 7:19 pm
Bella wrote:
Mon Jan 03, 2022 7:17 pm
Kamilica wrote:
Mon Jan 03, 2022 7:08 pm


Jao :doh

Ne znam, meni je ovo grozno, badava sva ostrva i ko zna šta još.
Grozno,zasto.. zbog njegovog izgleda...?
Upravo zato. Imala bih poriv da njegujem bolesnika :((
Dobro, veche su shanse da starija osoba ima kojekavih bolesti. no, jako puno i maldih ih ima. pogotovo 'mentalne'... kao i sve iste kao i kod starijih. to je zbilja srecha.... ili nesrecha.. individualna
.............................................................................................Image

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1985
Posts: 4209
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by Kamilica »

Nema pravila naravno i ništa ne garantuje savršenu vezu ili brak. Samo su meni te razlike od 30 godina grozne. Starost, bolest a i sex je u poznim godinama upitan. No dobro, utjeha su nekima te materijalne stvari. Teško mi je to razumjeti ali svako ima svoje razloge i ne mora uvijek biti ljubav ta koja veze drži.
2
2 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2708
Posts: 11088
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Peace »

Ovo mi se dopalo, iz jedne Balaseviceve knjige, pa sam zapamtila i dusa mi napisati na ovakvim temama

Sedam godina su kofer u koji moze mnogo da stane
To sto meni neke stvari vise ne trebaju, ne daje mi za pravo da ih njoj zabranjujem…
tako nekako


Zamislimo tek “kofer” od 20 ili 30 godina. A onda probajmo zamisliti muskarca koji ce nam pustiti da u svoj kofer stavljamo sta mi hocemo.


Pricaju skoro prijatelji o rodjacima koji su vozili iz Virginije u Floridu radi koncerta… Muz zacudjen veli - ja iz Georgie (granici s Floridom) ne bih otisao ni da mi neko da $1000. Zbilja ne bih ni ja.

Samo podsjetim muza da je on u godinama ovih gore pomenutih iso pjese na Titin grob.
1
1 Image

User avatar
Revizor
Član
Član
Reactions: 418
Posts: 892
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by Revizor »

Peace wrote:
Mon Jan 03, 2022 6:43 pm
Mina wrote:
Mon Jan 03, 2022 1:15 pm

Meni su gore one koje se udaju za kriminalca taman godišta za njih, kabadahiju nekog koji ih maltletira poslije cijeli život, vara pa i tuče.
Da moje dijete udje u vezu s nekim ko je stariji od nje 20-30 godina, tj ko je istih godina njene mame i njenog babe, ja se ne bih utjesila cinjenicom da je necija kcerka usla u vezu s kriminalcem.

Ali znam da se ljudi tjese s tim da ima sve gore od goreg.



Citam prekjucer negdje da se misica Sunita Hindic udaje u zatvoru. U zatvoru je jer je ubila ljubavika, bogatog Hercogovca, kad je imala 21 godinu, njemu je bilo 55. Osudjena je na 3,5 g.
Sad se udaje za zatvorenika, njemu je 40 g.

Pazite, kod iste osobe nalazimo spremnost da prodaje ljepota za novac, da postane ubica, i da ulazi u brak s kriminalcem.

Razgovaram sinoc s kcerkom o ovome, kazem o Boze kako ce njeni roditelji zivjeti sa svim ovim… a ona mi mudro kaze - mama, sve sto je ona, doslo je od necega. Neko je posadio nesto u njoj sto joj sve to dopusta. Mi ne znamo ko su njeni roditelji, kako su je odgajali, sta je imala u domu a sta nije…Mozda njeni roditelji ne primaju sve to s takvim bolom ko sto ti sad mislis da bi mogli.
ma kakva sunita misica s onolikim sisama haha to je pobijedila na nekom takmicenju miss tri mahale
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
blackadder
Član
Član
Reactions: 466
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by blackadder »

Puni ste predrasuda :ubip

User avatar
deksametazon
Član
Član
Reactions: 77
Posts: 153
Joined: Sat Jan 01, 2022 3:24 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by deksametazon »

Peace wrote:
Mon Jan 03, 2022 7:10 pm


Pa bilo je toga oduvijek. Muskarci su uzimali lijepe i mlade djevojke, one su ponekad same prostaje, ali bilo je i forsiranih brakova. Ima ih po svijetu jos uvijek. Nista u nekim dijelovima Afrike nije neobicno kad te otac da nekom za cetri koze.
Ima i obrnutih slučajeva gdje starije žene žele mlade pastuhe. Nisu željele brak nego avanture i nisu nudile otoke nego stanove, vinograde i vikendice (ovdje sada nedostaje niz detalja koji pojašnjavaju). Ali problem što kada sam imao 20 nisam mogao zamisliti bliskost sa osbom od 50 pa da je i otok u pitanju zajedno sa vikinškom kulom. Čujem da ovi današnji mladići se pale na starije (fetiš milf) i to mi je pričala jedna ženska osoba koja je na višoj funkciji kantona i grada u unutrašnjosti i iznajmljuje stan sa jaranicom u Sarajevu upravo za te potrebe. U toj provinciji su smjerne, ugledne, a kada nađu 'ulov' trknu autom do Sarajeva mada su im ipak Jadran, Tunis i Turska draža mjesta. Na pet dana im bude dovoljno.

User avatar
blackadder
Član
Član
Reactions: 466
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by blackadder »

Imam par kolega 20+ godina i svi se lože na starije žene. Milf generacija :hahah

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Bella »

:_)
.. primjer je kad je veza.. ostavrena.. ta mashtanja i kojekave insinuacije- prostitucije su posebna tema...
.............................................................................................Image

User avatar
Mina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 698
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by Mina »

Peace wrote:
Mon Jan 03, 2022 6:43 pm
Mina wrote:
Mon Jan 03, 2022 1:15 pm

Meni su gore one koje se udaju za kriminalca taman godišta za njih, kabadahiju nekog koji ih maltletira poslije cijeli život, vara pa i tuče.
Da moje dijete udje u vezu s nekim ko je stariji od nje 20-30 godina, tj ko je istih godina njene mame i njenog babe, ja se ne bih utjesila cinjenicom da je necija kcerka usla u vezu s kriminalcem.

Ali znam da se ljudi tjese s tim da ima sve gore od goreg.
Iskreno, radije bih da mi kćerka bude sa starijim koji će je lijepo tretirati, voljeti i poštovati, nego sa vršnjakom koji će je maltletirati, biti nasilan ili slično :jbg
Ne kažem da bih željela da traži starijeg, jer ne bih ni ja tražila. Ali, radije bih da je dobar, da je poštuje i voli, tretira dobro, nego da je mlad i lijep a ološ :kaafa
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2708
Posts: 11088
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Peace »

Ali Mina, nismo se zar sveli samo na ta dva izbora - stariji muskarac ili los muskarac :rolleyes

User avatar
Mina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 698
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by Mina »

Ja samo kažem da mi je, i meni lično, a i mojoj kćerki želim isto, bitnije da dobijem ljubav, poštovanje i pažnju od nekoga, nego dobar izgled.
A ovdje se priča svodi samo na to - starija/stariji grozno izgledaju, smežurani, ružni... I da, odbacujete odlučno svaku mogućnost da neko voli stariju osobu, sa gađenjem, jer :fp kako će neko voljeti nešto tako ružno, smežurano... Svodite tako ljubav na nešto jako površno. Ne može se voljeti neko zbog šarma, karaktera, personalnosti, već isključivo zbog vanjskog izgleda... ?:kaafa

A sponzoruše, većina njih je sa likovima malo ili nimalo starijima od njih. Tako da se to da je neko s nekim zbog novca ne veže samo za parove koji su sa velikom razlikom u godinama. Naprotiv.
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2708
Posts: 11088
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Peace »

Mina wrote:
Tue Jan 04, 2022 6:37 pm
Ja samo kažem da mi je, i meni lično, a i mojoj kćerki želim isto, bitnije da dobijem ljubav, poštovanje i pažnju od nekoga, nego dobar izgled.
A ovdje se priča svodi samo na to - starija/stariji grozno izgledaju, smežurani, ružni... I da, odbacujete odlučno svaku mogućnost da neko voli stariju osobu, sa gađenjem, jer :fp kako će neko voljeti nešto tako ružno, smežurano... Svodite tako ljubav na nešto jako površno. Ne može se voljeti neko zbog šarma, karaktera, personalnosti, već isključivo zbog vanjskog izgleda... ?:kaafa

A sponzoruše, većina njih je sa likovima malo ili nimalo starijima od njih. Tako da se to da je neko s nekim zbog novca ne veže samo za parove koji su sa velikom razlikom u godinama. Naprotiv.
Mina, ne znam zasto si to dvoje razvrstala? Znaci ljubav i respekt naspram izgleda. Pa sve mozes naci u jednoj personi.
Ono sad kao stariji lik bi me mogao lijepo tretirati a mladji maltretirati. Pa moze biti i obrnuto, znas da moze.

Ja se ne osvrcem toliko na izgled, ima muskaraca i zena koji stvarno dobro izgledaju u 40im, i 50im. Da, i imaju sjajan karakter, sarm, sve…
I ljubav moze da se desi, naravno. Mogu i da uspiju, naravno. Samo mislim da vise sanse imaju, vise srece imaju, parovi koji su tu negdje istih godina.

Neke studije su pisale da se svaka ljubav ugasi, najkasnije za deset godina. Znaci niste vise zaljubljeni. Kasnije su ljudi zajedno iz navike, iz zabave, iz finansijskih interesa, zbog djece…

Pa vidi, kad se ljubav ugasi, kontam mnogo ce mi lakse biti ako smo tu negdje na istim talasima.

Mozda je evo i predrasuda. Nije da je ne bih ni razbila, ali potrebno mi je da me neko zivim primjerom uvjeri.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Bella »

Shodno tome , kako ko shvata ljubav tako i postupa......
Statistika kaze. najvishe razvoda je u prvim godinama zajednichkog zivota.... kad je ljubav, kao najacha...
.............................................................................................Image

User avatar
deksametazon
Član
Član
Reactions: 77
Posts: 153
Joined: Sat Jan 01, 2022 3:24 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by deksametazon »

Bella wrote:
Tue Jan 04, 2022 8:03 pm
Shodno tome , kako ko shvata ljubav tako i postupa......
U tome je kvaka i možemo truniti još 30 stranica i u konačnici ishod će biti isti. Upravo što nas malo ima sličnu definiciju ljubavi. Ne verujem u horoskop, ali jel' blizanac, lav, škorpija....to puca od strasti dok vodolija ili vaga nešto vagaju pa de dobra je i platonska da se ne bi džaba kupali k'o Muzafer. :DE

Za Napoleonovu Žozefinu kažu da je bila frigidna, ali da je skoro sve Napoleonove oficire izmijenjala. Hajd' u šta to svesti u muško - ženskim relacijama?


I slažem se sa gornjim razmišljanjima u kojima se kaže da nisu toliko bitne godine jer kao muškarac uvijek sam volio zrelije žene koje znaju na čemu stoje, koje su se ostvarile i dovršile i koje sa sobom nose životne taloge koji i mene obogaćuju za razliku neke mlade sa atributima 90-60-90 i visoke 180, a koja se oslanja samo na svoju svježinu, a ostatak zna biti kalkulacija ili manipulacija sa vrlo malo posvećenosti i pažnje koju svi trebamo kada pričamo na temu ljubavi i to mi trebao biti nekakav preduvjet za dalje.

Npr. sjećam se jedne poruke u kojoj sam pitan kako sam i odgovorim da me muče nešto sinusi i sljedeće sedmice poštar mi donio upakovanu kutiju od čizama punu lijekova, morskih voda, soli za sinuse, čajeva,..... I kako to ne cijeniti i tu osobu ne voljeti. <3
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2708
Posts: 11088
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Peace »

Sumnjiv si ti meni, cim znas sta su perfektne proporcije :D/

Malo se salim, a malo sam ozbiljna :D/

Ma mi svi ja mislim, o bilo cemu da se radi, vadimo zakljucke iz svojih iskustava ili iz svog okruzenja.

Sinoc sam ipak malo googlala, da vidim sta struka kaze. Ima se mnogo procitati na tu temu.

Neke statiste pokazalu su ove rezultate:

Što je razlika u godinama veća, manja je šansa opstanka veze. Verovatnoća da će doći do razvoda za razliku od godinu dana je 3%, za 5 godina je 18%, za 10 godina je 39%, za veće od 20 godina je 95%.
1
1 Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Bella »

Procentualno. najvishe pitanih je tih godina.. brakovi u kojima je razlika izmedju parova preko 20 godina i nema u tolikoj mjeri .. zbog toga je 95 % :D/
.............................................................................................Image

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1985
Posts: 4209
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by Kamilica »

Mina wrote:
Tue Jan 04, 2022 6:37 pm

A ovdje se priča svodi samo na to - starija/stariji grozno izgledaju, smežurani, ružni... I da, odbacujete odlučno svaku mogućnost da neko voli stariju osobu, sa gađenjem, jer :fp kako će neko voljeti nešto tako ružno, smežurano... Svodite tako ljubav na nešto jako površno. Ne može se voljeti neko zbog šarma, karaktera, personalnosti, već isključivo zbog vanjskog izgleda... ?:kaafa

Stvarno ne gledam na ljubav kao na nešto površno i razumijem da neko može da voli stariju osobu.
Prije svega gledam osobe a ne brojeve koje nose. Ako nekoga volim, volim to što čini njegov identitet i suštinu a ne samo vanjski izgled. Vjerujem da većina ljudi tako i voli. Samo smatram da veze između starih, bogatih, poznatih ljudi i 20-30 god. mlađih žena, nisu iskrene. Nose uvijek neku kompenzaciju, ne nužno materijalnu ali najčešće tako biva. Naravno da negdje ima obostrane ljubavi ali izolovane slučajeve ne držim kao pravilo. To se može i činiti kao površno gledanje, ili za nekog jeste, ali ja sam i dalje tog mišljenja.
1
1 Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Bella »

Sto se tiche iskrenosti. vjerujemo sta cujemo.. do nas je kako to procesiramo u mozgu.
Ako je konverzacija prijatna, ako nema vrijedjanja.. veza je ok... da li je iskrena. jeste, dok se 'neshto ne desi'.. ako ikad...
.............................................................................................Image

User avatar
deksametazon
Član
Član
Reactions: 77
Posts: 153
Joined: Sat Jan 01, 2022 3:24 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by deksametazon »

Peace wrote:
Wed Jan 05, 2022 4:38 pm
Sumnjiv si ti meni, cim znas sta su perfektne proporcije :D/

Malo se salim, a malo sam ozbiljna :D/

Ma mi svi ja mislim, o bilo cemu da se radi, vadimo zakljucke iz svojih iskustava ili iz svog okruzenja.
To su naučene proporcije, ali kada se pogleda tako 'upakovana' žena definitivno privuče oko. Ono što sam naučio od tih osoba je da pored svoje samouvjerenosti koju nose na osnovu izgleda imaju i tužnu stranu, ne generalno. Npr. neki muškarci su ih vodali kao trofej, dodatak uz dobar auto i sat, u smislu, gledajte šta ja krešem i ništa više od toga. Mnogi muškarci se plaše im prići računajući da nemaju šansi kod njih mada su one sasvim dostupne i onda se otkrije koliko su usamljene. Neke opet u traganjima i izbirljivog ukusa zapadnu u promiskuitet. Ne postoje tu nikakva pravila i svaki pokušaj da se izvuče pravilo vodi nas u stereotipe. Postoje osobe koje su i lijepe i imućne i djeluju moćno i jako, a u stvari to je samo maska, a iza te maske čovjek se često iznenadi ako dobije priliku da vidi realno stanje. I sa muškarcima je slično.

Prirodno je da žena u muškarcu traži zaštitnika i oslonac, ali ove što se vežu za toliko starije mislim da u njemu prije traži zaštitnika nego partnera, a može biti i zrelost koju nije uspjela naći u mlađima. Naravno da i ovo može biti stereotip ili varka jer koliko je ozbiljnih i zrelih muškaraca? :D
1
1 Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Bella »

:-? Image
...Cage, 57----- Shibata, 27 god. cekaju bebu.. :hm. odjecha ga podmladjuje.. :D/
1
1 Image
.............................................................................................Image

Post Reply