Velika razlika u godinama

Kutak za intimu. Sve teme koje se tiču ljubavnih i seksualnih odnosa
User avatar
deksametazon
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 75
Posts: 153
Joined: Sat Jan 01, 2022 3:24 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by deksametazon »

Daniel Radcliffe iznenadio priznanjem u koga je bio zaljubljen tokom snimanja "Harryja Pottera"
U intervjuu Daniel Radcliffe je govorio o svojoj zaljubljenosti koju je osjetio na setu. Ukoliko mislite da je riječ o Emma Watson i Katie Leung, niste na dobrom tragu. Glumca je osvojila starija koleginica Helena Bonham Carter zvana Bellatrix Lestrange u sagi.

Uprkos dvadeset i tri godine razlike u godinama, Daniel Radcliffe je čak otišao toliko daleko da joj je napisao pismo, koje je pročitao na ekranu: "Draga Helena Bonham Carter, bilo mi je zadovoljstvo biti tvoj kolega, jer sam uvijek na kraju nosio tvoju kafu. Volim te i volio bih da sam se rodio deset godina ranije, možda bih s tobom imao priliku.

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by Mina »

Peace wrote:
Tue Jan 04, 2022 7:30 pm
Mina wrote:
Tue Jan 04, 2022 6:37 pm
Ja samo kažem da mi je, i meni lično, a i mojoj kćerki želim isto, bitnije da dobijem ljubav, poštovanje i pažnju od nekoga, nego dobar izgled.
A ovdje se priča svodi samo na to - starija/stariji grozno izgledaju, smežurani, ružni... I da, odbacujete odlučno svaku mogućnost da neko voli stariju osobu, sa gađenjem, jer :fp kako će neko voljeti nešto tako ružno, smežurano... Svodite tako ljubav na nešto jako površno. Ne može se voljeti neko zbog šarma, karaktera, personalnosti, već isključivo zbog vanjskog izgleda... ?:kaafa

A sponzoruše, većina njih je sa likovima malo ili nimalo starijima od njih. Tako da se to da je neko s nekim zbog novca ne veže samo za parove koji su sa velikom razlikom u godinama. Naprotiv.
Mina, ne znam zasto si to dvoje razvrstala? Znaci ljubav i respekt naspram izgleda. Pa sve mozes naci u jednoj personi.
Ono sad kao stariji lik bi me mogao lijepo tretirati a mladji maltretirati. Pa moze biti i obrnuto, znas da moze.

Ja se ne osvrcem toliko na izgled, ima muskaraca i zena koji stvarno dobro izgledaju u 40im, i 50im. Da, i imaju sjajan karakter, sarm, sve…
I ljubav moze da se desi, naravno. Mogu i da uspiju, naravno. Samo mislim da vise sanse imaju, vise srece imaju, parovi koji su tu negdje istih godina.

Neke studije su pisale da se svaka ljubav ugasi, najkasnije za deset godina. Znaci niste vise zaljubljeni. Kasnije su ljudi zajedno iz navike, iz zabave, iz finansijskih interesa, zbog djece…

Pa vidi, kad se ljubav ugasi, kontam mnogo ce mi lakse biti ako smo tu negdje na istim talasima.

Mozda je evo i predrasuda. Nije da je ne bih ni razbila, ali potrebno mi je da me neko zivim primjerom uvjeri.
Ne želim da me se shvati kao zagovornika takvih veza. Ono što je mene ponukalo na pisanje na ovu temu je prije svega to što se nekako veza sa starijima odmah tretira kao interesna, ili neodrživa. Mislim da nekada i jeste to, ali da isto tako mnogo puta i nije. A da mi baš i ne možemo biti sudije tome :jbg
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
deksametazon
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 75
Posts: 153
Joined: Sat Jan 01, 2022 3:24 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by deksametazon »

Mina wrote:
Fri Jan 07, 2022 4:27 pm

Ne želim da me se shvati kao zagovornika takvih veza. Ono što je mene ponukalo na pisanje na ovu temu je prije svega to što se nekako veza sa starijima odmah tretira kao interesna, ili neodrživa. Mislim da nekada i jeste to, ali da isto tako mnogo puta i nije. A da mi baš i ne možemo biti sudije tome :jbg
Znaš šta kaže Toma Zdravković u ovom aktuelnom filmu o njemu? Kaže da se život treba potrošiti kao krupna novčanica i ne rasitnjavati ga jer za siću se ne može ništa kvalitetno kupiti i na drugom mjestu da kvalitet života nije u tome koliko si ga dugo razvukao nego koliko si ga kvalitetno živio u jednom danu. I što vodiš brigu šta će drugi reći i ja među njima da li je to što živiš ispravno? Ako je to tebi lijepo i dišeš u tome onako kako želiš samo furaj naprijed ne čekajući dan koji će doći da počneš živjeti kako i tebi i drugima odgovara. Samo je bitno onako kako tebi odgovara.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10694
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Peace »

To lijepo zvuci. Ali kad jednom uvuces i drugog u svoj zivot, ne mozes vise zivjeti kako samo tebi odgovara. Desit ce se puno puta da to partneru ne odgovara i eto ti belaja.
To bi samo samci mogli, kontam. Kad si u vezi patner vuce na jednu stranu, djeca na drugu, ti na trecu.
Ma pravo je cudo kako iko i ostane skupa :D/

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7223
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Bella »

U tome i jeste kljuch.... kako nakon zivota s roditeljima/ brachom / sestrama ... i njihove 'torture' . nastaviti zivot s novom osobom.

. s neba pala..... odjednom nova pravila/ zabrane i jos kojesta... uzas :-? sve to bez obzira na godine...treba uskladiti/ prihvatiti////

User avatar
deksametazon
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 75
Posts: 153
Joined: Sat Jan 01, 2022 3:24 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by deksametazon »

Bilo koja zajednica da bi opstala nužno počiva na pravilima i kompromisima. Razlika u godinama se može uklopiti i Božije i u ljudske zakone. U motive ja ne bih....to je previše lično.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7223
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Bella »

Naravno da moze.... ali, % mali br. je takvih parova. zbog toga su i---- tema.. zasto/kako/ kako moze... :-?

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10694
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Peace »

Njih dvoje su mi lijep par. Mislim ona tu krasi, iako je 10 god starija od njega.

Image

Image

Image





Pjevačica i autorica brojnih hitova domaće glazbene scene Antonija Šola (42) i Mario Regelja (32), pjevač sve popularnijeg benda Ljubavnici, svoje dugogodišnje prijateljstvo pretvorili su ljubav, o čemu je javnost doznala prošle godine nakon dugog skrivanja. Iako su svoju ljubav htjeli zadržati za sebe, prošle godine odlučili su da se više neće skrivati te sada često objavljuju zajedničke fotografije na društvenim mrežama. Mario je za InMagazin progovorio o njihovoj ljubavi i o tome čime ga je pjevačica osvojila. ''Lijepo je kad imaš nekog tko te shvaća, tko razmišlja kao ti, kome su stvari oko našeg posla bitne i jasne'', kazao je Mario i dodao: ''Antonija je najbolja u svemu. Pažljiva, nježna, dobra, a kad sve to zbrojiš, dobiješ predivan paket''. Zajedno stvaraju pjesme, poput ove nove benda Ljubavnici na kojoj su zajedno radili, a zove se ''Moji prijatelji''.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7223
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Bella »

:cc. on je gej :D/
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10694
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Peace »

Samo se tako obukao :hahah

Primijetila sam i kad sam bila da mladi muskarci na balkanu nose dosta usku odjecu. Amerikanci idu na comfort, pa ja nema neobicno vidjeti.

Svaki put i kad neko dodje nekome svom ovdje, mi svi komentarisemo kako mu je odjeca preuska :D/
1
1 Image

User avatar
Zenos
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 67
Posts: 429
Joined: Thu Jan 13, 2022 9:38 pm
Location: Terra incognita

Re: Velika razlika u godinama

Post by Zenos »

Nemoj tako. :hahah

Sve je to zakon ponude i potraznje, sto je samo po sebi porazavajuce.

Naci normalne, muske pantalone, postaje sve teze.
1
1 Image
The sun.. is already down!

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10694
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Peace »

Nije bash hora naci ni normalnu haljinu.

Eto sam za utjehu kazem.

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Velika razlika u godinama

Post by Skitnica »

Uska odjeca ne znaci da nije komforna..:kaafa

User avatar
Zenos
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 67
Posts: 429
Joined: Thu Jan 13, 2022 9:38 pm
Location: Terra incognita

Re: Velika razlika u godinama

Post by Zenos »

Peace wrote:
Sun Jan 16, 2022 11:50 pm
Nije bash hora naci ni normalnu haljinu.

Eto sam za utjehu kazem.
Sta ce reci? :hm
The sun.. is already down!

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Velika razlika u godinama

Post by Skitnica »

71-godišnja Cheryl McGregor i njezin novi suprug Quran McCain (24) objavili su da planiraju pomoću surogat majčinstva dobiti prvo zajedničko dijete – unatoč velikoj razlici u godinama između njih.

Quran i Cheryl koja je majka sedmero djece, prvi put su se upoznali 2012. godine dok su oboje radili u lancu brze hrane Dairy Queen, a Quran je tada imao samo 15 godina.

Međutim, romantični osjećaji između njih pojavili su se puno kasnije. Izgubili su kontakt, ali su se ponovno povezali 2020. kada je Quran sreo Cheryl koja je radila kao blagajnica u trgovini.

Između para su se odmah pojavile iskre i počeli su izlaziti. Vjenčali su se prošle godine, a sada su spremni za proširenje obitelji.

Cheryl već ima sedmero djece i 17 unučadi, ali par kaže kako 'osjećaju da zaslužuju svoju djecu.'

"Vjenčali smo se u rujnu 2021. i prošlo je nekoliko mjeseci otkako razmišljamo o osnivanju vlastite obitelji", rekao je Quran.

Zbog Cheryline dobi odlučili su se okrenuti surogat majčinstvu ili posvojenju.

"Više smo za surogat majčinstvo, međutim, vidjeli smo mnogo ljudi koji su upleteni u pravne komplikacije nakon rođenja djeteta", pojasnio je Quran.

"Tražimo lijepu surogat majku koja je spremna potpisati ugovor da neće imati ništa s djetetom nakon njegovog rođenja. Ne želimo da nam ljudi pokušavaju roditi dijete radi financijske dobiti, mi nismo bogati", nastavio je Quran.

"Obje Cheryline kćeri imale su histerektomiju u posljednjih nekoliko godina inače bi one bile najbolja opcija da budu što bliže biološkom djetetu", kaže Quran.

Budući da je Cheryl mnogo starija od Qurana, svjesni su da će morati sam odgajati njihovo dijete nekad u budućnosti i spremni su na to.

"Ja vjerujem u njega. Ako ja nisam ovdje, on to može učiniti. On će biti sjajan otac, odgovorna je odrasla osoba. Imam vjeru da on može odgajati naše dijete i to vrlo dobro", objasnila je Cheryl.

Cheryl i Quran tvrde da je njihov seksualni život fantastičan i da imaju veliku kemiju - unatoč tome što je on mlađi od njezine djece, a ona samo šest godina mlađa od njegove bake.


Image
2
1 Image 1 Image

User avatar
dezire
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1563
Posts: 2880
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by dezire »

:8x :killm

Par godina, manje ili više... nekakvih 5 godina je ok.
Sve ostalo, čini mi se da je, previše.
Možda ne u početku ali kako se stari te razlike dolaze do izražaja.
To je, samo moje, osobno mišljenje, nastao na puno takvih primjera iz uže i šire porodice.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10694
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Peace »

Ja sam vec negdje citala o ovom paru sto je Skitnica postavila.

Boze dragi, kako se njoj tako mogla osusiti koza :?? To nije obicno ni za njene godine :??

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7223
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Bella »

Za mushkarca, mladja je 'premija' :hahah . uz nju, osjecha se bolje.. dok je josh okretan. u 80-im. ako dozivi . ima nekoga da brine o njemu, ili da organizuje, pomoch ako je potrebna.. itd.....
.sve to moze funkcionisati ok....

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Velika razlika u godinama

Post by Vjetar »

Image
<3
On 66-o, ona 97-mo
1
1 Image

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7223
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Bella »

:hahah
zasto i njemu nisi napisao god. rodjenja..
42 god. razlika. :D/ :/*
1
1 Image

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Velika razlika u godinama

Post by Vjetar »

1966. godište je :hm
31g razlike a ne strašnih 42 :doh

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7223
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Velika razlika u godinama

Post by Bella »

:D/ aha. ok ..i 31 je jako puno. jer je njoj 24...

User avatar
Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1954
Posts: 4172
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Velika razlika u godinama

Post by Kamilica »

Peace wrote:
Tue Jan 18, 2022 4:21 pm


Boze dragi, kako se njoj tako mogla osusiti koza :?? To nije obicno ni za njene godine :??
Vjerovatno je mnogo vremena izlagala lice suncu a možda je i genetika. Zaista baš previše pa i za te godine.

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Velika razlika u godinama

Post by Vjetar »

Bella wrote:
Tue Jan 18, 2022 8:40 pm
:D/ aha. ok ..i 31 je jako puno. jer je njoj 24...
:ubip
Trebam se povući s ove teme :D/
1
1 Image

User avatar
Zenos
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 67
Posts: 429
Joined: Thu Jan 13, 2022 9:38 pm
Location: Terra incognita

Re: Velika razlika u godinama

Post by Zenos »

Da se nekad prijavila na forum, znala bi da treba, i koliko tacno vode unositi kako bi koza bila dovoljno hidratizirana.

Samo treba forumati. Nikad ne znas kad ti moze valjati. :kaafa
1
1 Image
The sun.. is already down!

Post Reply