Facebook

Teme koje se tiču medija bilo koje vrste (TV, štampa, internet...)
Post Reply
User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1527
Posts: 2407
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Facebook

Post by Vjetar »

Nego, šta biste da ga stvarno nema, za stalno, kao sad što ga nema?
Vjerujete li da bi začas nešto drugo osvanulo?
Slično.

Osim po onom negativnom da je ispirao mozak ljudima u smislu stvaranja ovisnosti o besciljnom i beskrajnom skrolanju kroz objave i gubljenju vremena na to, nauštrb svega ostalog, je li imao i pozitivnih strana (a čuj me, "imao" :D/ pokopah ga ja...)?

User avatar
kreja
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 347
Posts: 2770
Joined: Wed Jun 30, 2021 7:06 am
Contact:

Re: Facebook

Post by kreja »

Nisi ga pokopao. Pokopali su ga clanovi. FB je nekada bio super, nekada , Sada je nula. Sad bi napustila tu stranicu ali mi zao ulozenog truda. Dosta sam napravila tamo stranica albuma i u to utrosila i truda i vremena.
Nadam se da ostale stranice na kojima su mladi nece pokvariti starije osobe. upravo tako starije. Otkako su masovno dosle svelo se na ono lijepa moja, krasna moja, divna si mi, lijepa si mi..... a u stvarnom zivotu okrecu glavu jedni od drugih, ma ni ne pozdrave se.
FB sam u komunikaciji svela na cestitanje rodjendana i praznika ( na stranici, grupno) nista vise i objavljivanje u albumima
Ako moramo da biramo između smrti od gladi i metka, Gejl i ja smo se složili da je metak mnogo brži.

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2780
Posts: 5312
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Facebook

Post by Skitnica »

Lično mi se ništa ne dopada od društvenih mreža već odavno..sva komunikacija se svela na komunikaciju gifovima, i smajlićima.. :rlys

Informativni portali vrište bez veze ( bolje da kažem glupim naslovima )..vijesti..

Možda bi forumi bili aktivniji da nema društvenih mreža..ma ne možda, nego sigurno.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2130
Posts: 7645
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Facebook

Post by Bella »

Meni se FB .jos uvijek svidja.. ono sto pratim, .. dok IG .nikako
Forumi.. su po meni totalno drugi pristup.... i dobri su..tako.. za druzenja ...... za ubijaje ili gubljenje vremana sa 'kojekavim spodobama'.. :hahah .. za razliku od FB . ne znamo ko je iza nicka... pa smo time i ravnodushniji
.............................................................................................Image

User avatar
gripen
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 538
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Facebook

Post by gripen »

jbt,tamam da ugovorim kad da se vidimo...i jos mi rece da me gotivi...i to :rlys
ono...bruka,nesta fakebuka ...

:fp

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2130
Posts: 7645
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Facebook

Post by Bella »

:_)
mozda te spasio.. :D/
.............................................................................................Image

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1527
Posts: 2407
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Facebook

Post by Vjetar »

gripen wrote:
Tue Oct 05, 2021 5:29 pm
jbt,tamam da ugovorim kad da se vidimo...i jos mi rece da me gotivi...i to :rlys
ono...bruka,nesta fakebuka ...

:fp
Image
3
1 Image 1 Image 1 Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2780
Posts: 5312
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Facebook

Post by Skitnica »

Facebook najavio da sljedeći tjedan mijenja ime!

Ovo se nije dogodilo od osnivanja poznate društvene mreže. Sada je najavljeno da se sljedeći tjedan Facebook više neće tako zvati. Mark Zuckerberg ima malo drugačije planove od početnih.

Osnovao je Facebook još 2004. godine, a ideja koju je imao tada malo se u međuvremenu promijenila. Nije očekivao da će njegova ideja za društvenom mrežom postati ovoliko popularna. Sada je Facebook postao više od obične društvene mreže na kojoj se ljudi upoznaju i komuniciraju međusobno pa je Zuckerberg donio odluku kako je vrijeme da se promijeni i ime.


Želi rebrendirati Facebook i prebaciti fokus na stvaranje 'metaversa', koncepta budućnosti gdje će se spajati različiti virtualni prostori u jedan veliki virtualni univerzum. Za sada se još ne zna koje će to biti novo ime, saznat ćemo ga sljedeći tjedan. Tada će ga po prvi put obznaniti javnosti na godišnjoj 'Connect konferenciji' 28. listopada. Iako će promijeniti ime, na samoj se aplikaciji sada ne bi trebale dogoditi nikakve druge promijene.

User avatar
kreja
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 347
Posts: 2770
Joined: Wed Jun 30, 2021 7:06 am
Contact:

Re: Facebook

Post by kreja »

Svejedno mi je. Razmisljam o brisanju profila. Blokirali me zbog gluposti 90 dana. Mogu samo da lajkam hvala mu na tome najljepsa.
1
1 Image
Ako moramo da biramo između smrti od gladi i metka, Gejl i ja smo se složili da je metak mnogo brži.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2707
Posts: 11079
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Facebook

Post by Peace »

Imala sam ga nekih 30ak dana, ne znam ni ja vise koje godine, i to je to.

User avatar
Mina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 698
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Facebook

Post by Mina »

Skitnica wrote:
Tue Oct 26, 2021 1:43 pm
Facebook najavio da sljedeći tjedan mijenja ime!

Ovo se nije dogodilo od osnivanja poznate društvene mreže. Sada je najavljeno da se sljedeći tjedan Facebook više neće tako zvati. Mark Zuckerberg ima malo drugačije planove od početnih.

Osnovao je Facebook još 2004. godine, a ideja koju je imao tada malo se u međuvremenu promijenila. Nije očekivao da će njegova ideja za društvenom mrežom postati ovoliko popularna. Sada je Facebook postao više od obične društvene mreže na kojoj se ljudi upoznaju i komuniciraju međusobno pa je Zuckerberg donio odluku kako je vrijeme da se promijeni i ime.


Želi rebrendirati Facebook i prebaciti fokus na stvaranje 'metaversa', koncepta budućnosti gdje će se spajati različiti virtualni prostori u jedan veliki virtualni univerzum. Za sada se još ne zna koje će to biti novo ime, saznat ćemo ga sljedeći tjedan. Tada će ga po prvi put obznaniti javnosti na godišnjoj 'Connect konferenciji' 28. listopada. Iako će promijeniti ime, na samoj se aplikaciji sada ne bi trebale dogoditi nikakve druge promijene.
I ako ga promijene, naviknuće se ljudi i na novo ime. Sjećam se kako je bilo sa Sa-x i koliko su se ljudi bunili promjeni u Klix, a evo sad jedva da iko više spominje Sa-x.
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Grofica
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 643
Posts: 1176
Joined: Mon Jun 08, 2020 8:52 pm

Re: Facebook

Post by Grofica »

Promijenjeno ime u "Meta" :doh Niđe veze :rolleyes
Svakako u posljednje vrijeme fb koristim samo radi igrica i eventualno nekih vijesti, ali sve su prilike da će otići u vječna lovišta za vrlo kratko vrijeme :spavaa
Bez obzira koliko se trudite, nikada se ne možete sjetiti kako je vaš san počeo.

User avatar
Revizor
Član
Član
Reactions: 412
Posts: 887
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Facebook

Post by Revizor »

ja se najvise dopisujem na facebookovom messengeru, mada ga ljudi sve manje koriste ☹️
na fejsu najvise listam predlozene prijatelje, uvijek izbaci neku novu zanimljivu djevojku 😊
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Revizor
Član
Član
Reactions: 412
Posts: 887
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Facebook

Post by Revizor »

zanimljivih cura se moze naci dosta po instagramu. ja sam zapratio par frizerskih salona koji redovno izbacuju slike cura koje sisaju i oznace ih. zapratio sam i jednu stranicu koja prodaje medicinske mantile, i fitpass redovno oznacava cure iz teretana
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

Post Reply