Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Teme koje se odnose na zdravlje ljudi, savjeti, preporuke, lijekovi, bolesti i liječenje, zdravstveni sistem
User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Bella »

Gudi wrote:
Wed Jan 10, 2024 5:48 pm


pa ako zhivish kod nekoga to se podazumijeva da ti je taj "gazda" da se ne lazemo :jbg :DD
ne bi trebalo da se ponasha kao 'gazda' . ne placha mu kiriju zena. a i da placha.. imaju granice, normalne komunikacije..
to shto se desi razvod .nije pljachka .kako ti opisujesh vech.. narusheni odnosi. ... bilo koji nachin ispoljeni...

..
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Gudi »

Bella wrote:
Wed Jan 10, 2024 6:02 pm
Gudi wrote:
Wed Jan 10, 2024 5:48 pm


pa ako zhivish kod nekoga to se podazumijeva da ti je taj "gazda" da se ne lazemo :jbg :DD
ne bi trebalo da se ponasha kao 'gazda' . ne placha mu kiriju zena. a i da placha.. imaju granice, normalne komunikacije..
to shto se desi razvod .nije pljachka .kako ti opisujesh vech.. narusheni odnosi. ... bilo koji nachin ispoljeni...

..
narusheni su odnosi kad neko nekoga ne mozhe da iskorishtava...ili kad se nema para...odmah za vratove...ti vakav...ti takva...naj nja nja :hihi :hahah
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Bella »

Gudi wrote:
Wed Jan 10, 2024 6:15 pm


narusheni su odnosi kad neko nekoga ne mozhe da iskorishtava...ili kad se nema para...odmah za vratove...ti vakav...ti takva...naj nja nja :hihi :hahah
. jeste teshko i veliki izazov. pocheti zajednichki zivot nakon odgoja u kuchi s roditeljima. familijom. zavisi i kakav je taj odgoj i atmosfera bila. ali kad se dvoje dogovore eto iz 'ljubavu' da zive skupa. puno je nepoznatog.
svako ima svoje zivotne navike: kako jede kad jede. kako spava . druzenje . familija .sad su dvije .. aj.. koji je to uzas.

. bez velikog napora. i zelje oboje. teshko je prezivjeti tu nastalu situaciju...
imam poznanicu. ta je troshila do karaj. udala se /dvoje . djece. nastavila tako. no jednog dana / muz valjda predlozio da joj da . pristup bank rachunu do odredjene svote.. ona ne radi. za nju je to ok jer i sama je svjesna da ne zna da radi s parama i obavezama. . i dalje sve funkcionishe.
1
1 Image
.............................................................................................Image

Pekmeza
Junior
Junior
Reactions: 33
Posts: 87
Joined: Mon Jan 01, 2024 7:35 am

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Pekmeza »

ne znam kako bi se covjek nagodio da sa ovom Gudijem ista dijeli. Te uzela mu te nije joj pripalo te ne pripada te moj je stan nije njen te vidi kolko jede koji je trosak te sta mi je uzele sta mi je dala
Majko moja mene bi glava zabolila od kalkulacija 🤔
2
2 Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Gudi »

Pekmeza wrote:
Wed Jan 10, 2024 6:36 pm
ne znam kako bi se covjek nagodio da sa ovom Gudijem ista dijeli. Te uzela mu te nije joj pripalo te ne pripada te moj je stan nije njen te vidi kolko jede koji je trosak te sta mi je uzele sta mi je dala
Majko moja mene bi glava zabolila od kalkulacija 🤔
hahaahhaha

hahahaha

:maad

:DD :DD :DD
🔻

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 436
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by laganini »

...sve mi teže pada crveno meso za jelo..kako je bio božić pa nova godina pa rodjendani godišnjice u ovi misec dana ga je bilo i previše...sad se vraćam u normalu...danas spanjak i dva jaja na oko ručak kako je to dobro...ii zdravo...volim se zdravo hranit ... :_)

User avatar
bakterijasmarsa
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 566
Posts: 3471
Joined: Wed Nov 25, 2020 10:43 pm
Location: Kikinda

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by bakterijasmarsa »

Prijatelji su izjavili:
sreća pa nemamo kućnog ljubimca
i njega bi pojeli za praznike

nisam se hranio obilnije no inače
sve manje mi znače praznici u smislu posebne ishrane
1
1 Image
Legal Alien

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 436
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by laganini »

bakterijasmarsa wrote:
Sat Jan 20, 2024 12:26 am
Prijatelji su izjavili:
sreća pa nemamo kućnog ljubimca
i njega bi pojeli za praznike

nisam se hranio obilnije no inače
sve manje mi znače praznici u smislu posebne ishrane
...al mi se dosta družimo u kućnom ambijentu a to onda htio ne htio pretvori prekomjerno barem donekle jelo i piće..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Peace »

Ja danas ponijela pakiranje teletine. Pozelila sam je pripremiti…kupus kalju, ili onako s krompirom zapeci…Sigurno je nisam kupila ima vec godina.
Ali osjecala sam se lose, s kase se vratim i ostavim teletinu…Ali opet se mislim…dobro kazem, ponijet cu ovo manje pakiranje, i zaputim se prema kasi…i opet jaoo, ne mogu, ne mogu…nije u redu da tako mladi stradaju da bi mi uzivali…samo sam trenutno gladna i zato nosim ovo…kad se najedem svejedno ce mi biti sto to nije bila teletina…
Te se vratim i ostavim i to manje pakiranje.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Bella »

. kupus kalju jedem s piletinom. .. samo

Publix ima najukusniju .. green vise .label.. cijelo pile kupiti .. bude chesto na snizenju.. :D/
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Peace »

Bella wrote:
Sat Jan 20, 2024 3:09 am
. kupus kalju jedem s piletinom. .. samo

Publix ima najukusniju .. green vise .label.. cijelo pile kupiti .. bude chesto na snizenju.. :D/
Oh da. Ove sedmice ima ponuda.

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 436
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by laganini »

Peace wrote:
Sat Jan 20, 2024 2:17 am
Ja danas ponijela pakiranje teletine. Pozelila sam je pripremiti…kupus kalju, ili onako s krompirom zapeci…Sigurno je nisam kupila ima vec godina.
Ali osjecala sam se lose, s kase se vratim i ostavim teletinu…Ali opet se mislim…dobro kazem, ponijet cu ovo manje pakiranje, i zaputim se prema kasi…i opet jaoo, ne mogu, ne mogu…nije u redu da tako mladi stradaju da bi mi uzivali…samo sam trenutno gladna i zato nosim ovo…kad se najedem svejedno ce mi biti sto to nije bila teletina…
Te se vratim i ostavim i to manje pakiranje.
…ako to ne spasi tele..😙životinje jedu životinje zasto ljudi nebi mislim da su sve to fensi preseravanja..covik je svežder..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Peace »

Pa jedu, samo za goli opstanak. I ne sve, postoje zivotinje koje jedu samo bilje.
Kod ljudi je stvar izbora.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Bella »

Stvar izbora i moguchnosti a i okolnosti....
.. poznajem osobe. koje su isprobale sve oblike dijeta.. bez mesa i ulja itd.. no jedan sluchaj znam.. da je osobi preporucheno da jede ' normlano' jer narushava zdravlje .

a zbilja taj veketerijanac/ vigan je izgledao bolesno.. :-?
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Peace »

Ima tako ljudi izgledaju bolesno ma sta jeli.

Nisam ni ja vegetarijanka, ponekad pojedem mesni obrok.

Zaboli me jedino kad znam kako je brutalan zivot za zivotinje da bi mi mogli stalno imat meso na stolu.

Ako se svi dovedemo na onu preporucenu dozu mesa, zivotinje nece morat biti uzgajane kako danas jesu.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Bella »

Ima it takvih situacija izglda loshe ali med .nalazi super.... moze biti razlog , stil zivota. oblachenja . odrzavanje higijene itd.

Mislim da jeste teshko farmerima. uzgajati, ovce / krave . kokoshke, i iste klati i jesti.... ali, ne .... kad se odraste u takvoj okolini. stvar je normalna...

..ima i mode -- ovo jedem -ovo ne jedem. to najblje znaju radnici u restoranima.. jednostavno narod se pretvara ..
imala sam prijatelje.. kupovali organsku jagnjetinu. u specifichnoj prodavnoci . jer je eto .ta najb. mada tokom sedmice idu u takve restorane gdje se nudi hrana iz masovne prodaje.. klasa "z' e to mi je bilo chudno.. :hm
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Gudi »

Bella wrote:
Tue Jan 23, 2024 4:27 pm
Ima it takvih situacija izglda loshe ali med .nalazi super.... moze biti razlog , stil zivota. oblachenja . odrzavanje higijene itd.

Mislim da jeste teshko farmerima. uzgajati, ovce / krave . kokoshke, i iste klati i jesti.... ali, ne .... kad se odraste u takvoj okolini. stvar je normalna...

..ima i mode -- ovo jedem -ovo ne jedem. to najblje znaju radnici u restoranima.. jednostavno narod se pretvara ..
imala sam prijatelje.. kupovali organsku jagnjetinu. u specifichnoj prodavnoci . jer je eto .ta najb. mada tokom sedmice idu u takve restorane gdje se nudi hrana iz masovne prodaje.. klasa "z' e to mi je bilo chudno.. :hm
ma ljudi vole da glumataju moj Munčawweee :jbg :_)
🔻

Pekmeza
Junior
Junior
Reactions: 33
Posts: 87
Joined: Mon Jan 01, 2024 7:35 am

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Pekmeza »

Ma najbolje tog muskarca hraniti kuci, uvalis mu velike procije to masno to papreno svedes ga tako na nekih pedesetak godina zivota on odapne i sve ti fino ostane - nasljedis 😂
1
1 Image

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 436
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by laganini »

Bella wrote:
Tue Jan 23, 2024 4:13 pm
Stvar izbora i moguchnosti a i okolnosti....
.. poznajem osobe. koje su isprobale sve oblike dijeta.. bez mesa i ulja itd.. no jedan sluchaj znam.. da je osobi preporucheno da jede ' normlano' jer narushava zdravlje .

a zbilja taj veketerijanac/ vigan je izgledao bolesno.. :-?
...onoliko koliko sam vidio ja bi se preplatio na tvoju kuhinju točno pogodjen odnos mesa i priloga plus estetika...meni je to super sebe smatram gurmanom volim pojest manje više nemam jelo koje ne volim uz to volim probat nove specijalitete alimam vrlinu da se ne prežderavam..inačena dnevnoj čak i tjednoj bazi sudjelujem sa ženom u jelovniku...na žalost osim roštilja nisam kuhar žena to izvrsno radi i što je najvažnije voli kuhat...prijatelji s guštom dolaze na ta naša druženja i zbog toga.. :_)
1
1 Image

User avatar
Revizor
Član
Član
Reactions: 391
Posts: 830
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Revizor »

mi kuci skoro svaki dan jedemo crveno meso. mozda od 7 dana u sedmici 5 jedemo crveno meso. kod mojih vazi da nisi jeo ako nije bilo meso ☹️
sestra je pokusala da to malo smanji, pa sad sprema sebi kad joj se ne svidja
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Bella »

:hah
..nije to dobro... vjerujem da je i skupo. a nije ni 'zdravo'... za nekoga... pogotovo za mushkarce..koji pushe. i piju alkohol ... to je neshto najgore za . bolesti crijeva...
. dva dana bi bilo dobro. jesti vegetarijansko jelo... jedan dan .ribu... mozda jedan dan meso... :hm
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Peace »

Revizor wrote:
Thu Apr 18, 2024 7:45 pm
mi kuci skoro svaki dan jedemo crveno meso. mozda od 7 dana u sedmici 5 jedemo crveno meso. kod mojih vazi da nisi jeo ako nije bilo meso ☹️
sestra je pokusala da to malo smanji, pa sad sprema sebi kad joj se ne svidja

Kako ga svaki dan pripremate?

Skuzila sam to kod mnogo nasih porodica.
Ljudi su i ponosni sto mogu svaki dan jesti meso.
1
1 Image

User avatar
Revizor
Član
Član
Reactions: 391
Posts: 830
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Zasto je muskarcima tesko da zive zdravo?

Post by Revizor »

Peace wrote:
Fri Apr 19, 2024 3:19 am
Revizor wrote:
Thu Apr 18, 2024 7:45 pm
mi kuci skoro svaki dan jedemo crveno meso. mozda od 7 dana u sedmici 5 jedemo crveno meso. kod mojih vazi da nisi jeo ako nije bilo meso ☹️
sestra je pokusala da to malo smanji, pa sad sprema sebi kad joj se ne svidja

Kako ga svaki dan pripremate?

Skuzila sam to kod mnogo nasih porodica.
Ljudi su i ponosni sto mogu svaki dan jesti meso.
hahahah jes, hvale se
a ne znam, juce je bio pasulj sa mesom npr, skonta se nesto 😂
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

Post Reply