Laz i varanje kroz posao

Teme iz psihologije
User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2037
Posts: 7465
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Laz i varanje kroz posao

Post by Bella »

Ona ide da proda skuplju opciju. koja vjerovatno i nudi vishe . bolja je..... problem je,kao shto kazesh , da ona ne nudi i jeftiniju.... no, u takvom biznisu.. niko ti neche rechi sve opcije.. na klijentu je da pita i kaze sta hoce. shta mu je dovoljno... tako , naravno ponudish skuplju ako hoche da odustane. ponudish jeftiniju . kao za njega itd. to su uglavnom te kombinacije . kad kupujesh provajdera. neko osiguranje itd. ne znam shta prodajete .no mozda i nije bitno za ovu prichu.

Ako ti prodajesh samo jeftiniju. opciju .. to firmi ne donosi ochekivani prohod. tako da che te vjerovatno zamjeniti
Ako ti prijavish sheficu da ona tako vara.. neche te dr podrzati.. :-?

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10935
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Laz i varanje kroz posao

Post by Peace »

Ti me nisi razumila.

Zamisli npr frizerski salon…Ja se idem sisati za $25, moja kcerka, i jos hiljade drugih cura, ide za $70. To je u redu, oni ih ne pljackaju. Oni imaju salon na dobroj lokaciji, bije ih dobar glas, osoblje je profesionalnije, pa dodji ili nemoj…
Da oboji kosu, ona dva incha sto izrastu, moja kcerka plati $170. Oni kazu da ce staviti kvalitet, i toliko svoj kvalitet i svoje ruke cijene. Ona pristane, ali ne zna sta su oni zapravo smijesali u ono zdjelicu iz koje nanose boju na kosu.
Ako je neko bez rijeci platio cijenu koju ste trazili za vase najbolje, tad mu dajte ono sto sto ste naplatili.

Moja sefica ne daje ono sto je naplatila. Kod nas je neka druga vrsta usluga, s klijentom odradimo naplatu, ali neke poslove zavrsavamo u odsustvu klijenta. Ona ne uradi ono sto je naplatila. Umjesto toga odradi neku jeftiniju zamjenu, tek da bude zavrseno.
To je varanje.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2037
Posts: 7465
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Laz i varanje kroz posao

Post by Bella »

To jeste prevara. da li je klijent osjeti.. hm..
mislim da i ja placham 'brzi interenet' ..ali po svemu ne bash.. tako.. teshko je neke stvari provjeriti .
Shefica je, ne znam shta joj mozesh.. ako joj ukazesh na to shto radi... mogla bi imati problema. ili bi te pitala kako ti to znash .. da li je shpijunorash itd... hm...nije ugodna situacija..

Post Reply