Da li je ravopravnost donijela olaksice?

Teme iz psihologije
Post Reply
User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2707
Posts: 11081
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Da li je ravopravnost donijela olaksice?

Post by Peace »

I da li je sad zenama zbilja lakse? Ima dana kad mi se cini da je vise olaksice doslo muskarcima, a zenama vise obaveze i posla.

Za jednakost sam, da me ne shvatite pogresno.

Vecini mojih frendica dan zapocinje u 5 ili 6 ujutro. Kuci se s posla vracaju u 4 pm. Onda nastave s poslom u kuci. Ako ipak imaju nekog ko im pozavrsava poslove po kuci, presvuku se i odlaze na drugi posao.
Poslije toga mozes sta hoces, mislim niko ti ne brani, samo nemas energije ni za sto.

Ne znam kako bi bilo biti u haljinama kad te se ne pita nista i kad za sve moras traziti dopustenje :??

Koje li je vrijeme za zenu bilo (naj)lakse :??

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Da li je ravopravnost donijela olaksice?

Post by Bella »

Trenutno..... moze da radi sta hoche.. :D/
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2707
Posts: 11081
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Da li je ravopravnost donijela olaksice?

Post by Peace »

Prijateljica moja jucer svratila. Zadnje dvije godine rijetko smo se vidjale.
Radila je nekad 8 sati i pola plate trosila. Muz joj predlagao da smanji radne sate i potrosnju, da odrzava kucu i kuha.
One je pojacala radne sate, da se ne bi osjetila potrosnja.
Uzela je dnevno dva posla po 6 sati i jedan od 4 sata.
Jucer mi veli - ne samo da nisam nikad nista kupila u to vrijeme, vec nisam nikad otisla ni u salon da se osisam… Nista mi vise nije ni trebalo jer nikud vise nisam ni mogla.
Vratila se na 5-6 sati dnevno i da u svemu bude saglasna s muzem :D/

User avatar
dezire
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1574
Posts: 2886
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Da li je ravopravnost donijela olaksice?

Post by dezire »

Ipak, ovo vrijeme
Ne znam, da li bih mogla živjeti a da me se, ni za šta ne pita i da za sve, moram tražiti dopuštenje :aaa... Da netko drugi, donosi odluke za mene. Ne, hvala! I badava sve haljine ali.. Ne hvala!
Na ženi je danas, puno obaveza i odgovornosti ali sve se može... Uz malo planiranja, poslože se prioriteti a ostavi se vrijeme i za sebe
1
1 Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Da li je ravopravnost donijela olaksice?

Post by Bella »

Peace wrote:
Wed Apr 20, 2022 3:16 pm
Prijateljica moja jucer svratila. Zadnje dvije godine rijetko smo se vidjale.
Radila je nekad 8 sati i pola plate trosila. Muz joj predlagao da smanji radne sate i potrosnju, da odrzava kucu i kuha.
One je pojacala radne sate, da se ne bi osjetila potrosnja.
Uzela je dnevno dva posla po 6 sati i jedan od 4 sata.
Jucer mi veli - ne samo da nisam nikad nista kupila u to vrijeme, vec nisam nikad otisla ni u salon da se osisam… Nista mi vise nije ni trebalo jer nikud vise nisam ni mogla.
Vratila se na 5-6 sati dnevno i da u svemu bude saglasna s muzem :D/
Na sta je troshila.. :-?
Pa to je najbolja terapija. ako je kompulzivni kupac. radi .. i nemash vremena kupovat. mada neki bi to preko neta... :/*
.............................................................................................Image

Post Reply