Koji ste tip?

Teme iz psihologije

U koji tip ličnosti spadate?

ENTJ
0
No votes
ENFJ
0
No votes
ENFP
0
No votes
ENTP
0
No votes
ESFJ
0
No votes
ESFP
0
No votes
ESTJ
0
No votes
ESTP
0
No votes
INFJ
1
11%
INFP
1
11%
INTJ
1
11%
INTP
1
11%
ISFJ
1
11%
ISFP
1
11%
ISTJ
3
33%
ISTP
0
No votes
 
Total votes: 9

User avatar
Ptica bijela
Član
Član
Reactions: 169
Posts: 807
Joined: Fri Apr 17, 2020 12:12 pm

Re: Koji ste tip?

Post by Ptica bijela »

Entropija wrote:
Tue Jun 02, 2020 9:42 pm
Pa nije toliko zahtjevan test. Vjerujem da ima i verzija na našem jeziku ako je problem engleski... Baš ću psad pogledati :)
Mrsko mi ... hajd' budem jedno veče abd odradila ... :D
Ako neko igra da vas izgubi... Pusti nek' pobjedi....

User avatar
Ptica bijela
Član
Član
Reactions: 169
Posts: 807
Joined: Fri Apr 17, 2020 12:12 pm

Re: Koji ste tip?

Post by Ptica bijela »

Vodarica wrote:
Mon Jun 01, 2020 11:55 am
Ne znam da li može ovdje. Ako ne, neka se prebaci na pravo mjesto.


Šta prvo vidite na slici:

8a0c7f23fa6.jpeg


Budite iskreni pa zalijepim "odgovore" neke sledeće prilike.
Dvije djevojke, onda mi se ukaza starac :fpalm
1
1 Image
Ako neko igra da vas izgubi... Pusti nek' pobjedi....

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1506
Posts: 2403
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Koji ste tip?

Post by Vjetar »

Vodarica wrote:
Wed Jun 03, 2020 12:11 pm
Entropija wrote:
Mon Jun 01, 2020 11:26 pm
I ja, prvo starac, onda djevojke. Ima li sad analiza :) ?
Čekam da se izjasne još bar par usta. :D

A uvodni test sam već (mislim) radila.. I bješe

Screenshot_20203_074757.jpg

Cuj advokat :lol:
Najrjeđi si tip ličnosti, manje od jedan posto ljudi su taj tip. Evo ti ukratko:

Secrets of the INFJ Personality:
1. On a different wavelength
2. Highly perceptive of others
3. Absorb other people’s emotions
4. Amazing long-range forecasting abilities
5. Both emotional and rational
6. Creators of deep emotional intimacy
7. True introverts
8. Sensitive to conflict
9. End up in one-sided relationships
10. Looking for their soulmates


I, glasajte u anketi :puc.
1
1 Image

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 578
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Koji ste tip?

Post by Ina »

A da postavim odgovore.. Ko će čekati ostale, a u međuvremenu mogu i zaboraviti.. :lol:
Ako ste prvo primijetili starčevo lice, vi ste vrlo pažljiva osoba i uvijek primjećujete i najsitnije detalje. Iznimno brzo prihvaćate i procesuirate nove informacije. Vaši bližnji vole vaše društvo jer ste uvijek izravni i iskreni, ali i vole čuti vaša razmišljanja.

Ako ste prvo ugledali ženu sa slomljenim kišobranom, vi ste iznimno duhovita osoba. Čak i u najtežim situacijama, uvijek imate pozitivan pogled i svaku situaciju uljepšate svojim humorom. Vaši bližnji vole vaše društvo jer se s vama osjećaju sigurno i dobri ste u komunikaciji i davanju savjeta drugima.

Ako ste prvo primijetili cvijeće, vaši bližnji kod vas najviše cijene vašu senzualnost. Vi ste osoba koja će uvijek brinuti o drugim ljudima i pobrinuti se da im bude ugodno, bilo da ih utješite ili samo ponudite grickalicama. Volite zabavljati ljude i imati goste, ali ste i vi sami odličan domaćin.

Ako ste prvo ugledali ženu s cijelim kišobranom, vi ste iznimno pozitivna osoba. Uvijek zračite pozitivom i to je nešto u čemu vaši bližnji najviše uživaju. Vašim bližnjima često uljepšavate samo vašom pojavom. Iako ponekad mislite da ih živcirate, oni vole vaš pozitivan pogled na svijet.
3
3 Image

User avatar
Ptica bijela
Član
Član
Reactions: 169
Posts: 807
Joined: Fri Apr 17, 2020 12:12 pm

Re: Koji ste tip?

Post by Ptica bijela »

Ma ja, pozitiva, i to je to.... :DE
Ako neko igra da vas izgubi... Pusti nek' pobjedi....

User avatar
Mina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Koji ste tip?

Post by Mina »

Vodarica wrote:
Fri Jun 05, 2020 6:48 pm
A da postavim odgovore.. Ko će čekati ostale, a u međuvremenu mogu i zaboraviti.. :lol:
Ako ste prvo primijetili starčevo lice, vi ste vrlo pažljiva osoba i uvijek primjećujete i najsitnije detalje. Iznimno brzo prihvaćate i procesuirate nove informacije. Vaši bližnji vole vaše društvo jer ste uvijek izravni i iskreni, ali i vole čuti vaša razmišljanja.

Ako ste prvo ugledali ženu sa slomljenim kišobranom, vi ste iznimno duhovita osoba. Čak i u najtežim situacijama, uvijek imate pozitivan pogled i svaku situaciju uljepšate svojim humorom. Vaši bližnji vole vaše društvo jer se s vama osjećaju sigurno i dobri ste u komunikaciji i davanju savjeta drugima.

Ako ste prvo primijetili cvijeće, vaši bližnji kod vas najviše cijene vašu senzualnost. Vi ste osoba koja će uvijek brinuti o drugim ljudima i pobrinuti se da im bude ugodno, bilo da ih utješite ili samo ponudite grickalicama. Volite zabavljati ljude i imati goste, ali ste i vi sami odličan domaćin.

Ako ste prvo ugledali ženu s cijelim kišobranom, vi ste iznimno pozitivna osoba. Uvijek zračite pozitivom i to je nešto u čemu vaši bližnji najviše uživaju. Vašim bližnjima često uljepšavate samo vašom pojavom. Iako ponekad mislite da ih živcirate, oni vole vaš pozitivan pogled na svijet.
Svi pozitiva, šta god da smo vidjeli :_)
1
1 Image
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
blackadder
Član
Član
Reactions: 446
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Koji ste tip?

Post by blackadder »

Ja sam vidio samo negativno :-?

Polaris
Junior
Junior
Reactions: 71
Posts: 90
Joined: Sun May 17, 2020 10:22 pm

Re: Koji ste tip?

Post by Polaris »

Ja sam ISFJ

User avatar
blackadder
Član
Član
Reactions: 446
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Koji ste tip?

Post by blackadder »

INTP

Osobe tipa Logičar vole šablone, a gotovo bi se moglo reći da im je uočavanje neslaganja u izjavama hobi, tako da nije baš mudro lagati Logičara. Stoga je ironično da reč Logičara uvek treba uzeti sa rezervom – ne zato što su nepošteni, već zato što Logičari imaju običaj da iznose mišljenja koja nisu u potpunosti uobličena, koristeći druge ljude kao grupu za isprobavanje sopstvenih ideja i teorija u raspravi protiv samih sebe, a ne kao stvarne partnere u razgovoru.
:spavaa

User avatar
Grofica
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 642
Posts: 1176
Joined: Mon Jun 08, 2020 8:52 pm

Re: Koji ste tip?

Post by Grofica »

ISTJ :_)
Bez obzira koliko se trudite, nikada se ne možete sjetiti kako je vaš san počeo.

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1506
Posts: 2403
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Koji ste tip?

Post by Vjetar »

Polaris wrote:
Sun Aug 09, 2020 4:17 pm
Ja sam ISFJ
ISFJ - “Branilac” ličnost
Ljubav cveta samo kad se deli. Možeš je imati više za sebe samo ako je daješ drugima.

Za osobe tipa Branilac najveći izazov je da obezbede da ono što rade bude primećeno. Skloni su da umanjuju značaj svojih postignuća, i mada se njihova dobrota uglavnom poštuje, oni ciničniji i sebičniji će predanost i skromnost Branilaca iskoristiti kako bi im natovarili na leđa posao za koji će im na kraju preuzeti zasluge. Branioci moraju da shvate kada treba reći ne i založiti se za sebe, ukoliko žele da sačuvaju samopouzdanje i entuzijazam.

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1506
Posts: 2403
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Koji ste tip?

Post by Vjetar »

Grofica wrote:
Sun Aug 09, 2020 9:16 pm
ISTJ :_)
ISTJ - "Logističar"

Karakteristike koje definišu Logističare su poštenje, praktična logika i neumorna predanost obavezama, zbog čega osobe ovog tipa predstavljaju srž mnogih porodica i organizacija koje čuvaju tradicije, pravila i standarde, kao što su advokatske kancelarije, regulatorna tela i vojska. Logističari uživaju u preuzimanju odgovornosti za svoje postupke i ponosni su na posao koji obavljaju – u stremljenju ka nekom cilju, Logističari ne štede vreme i energiju izvršavajući svaki važan zadatak sa preciznošću i strpljenjem.

Kad Logističari kažu da će nešto da urade, oni će to i uraditi, ispuniće svoje obaveze po svaku cenu, a ljudi koji nisu u stanju da na takav način drže svoju reč jednostavno ih zbunjuju. Kombinacija lenjosti i nepoštenja je najbrži način da se zamerite Logističaru.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2046
Posts: 7490
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Koji ste tip?

Post by Bella »

:cc.
kasno mi je -ne mogu citati..

User avatar
Mina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Koji ste tip?

Post by Mina »

Fali ISTP i svi introverti na broju :D/ Ni jednog ekstroverta...
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
redoxid
Član
Član
Reactions: 92
Posts: 363
Joined: Sat Apr 25, 2020 12:45 pm

Re: Koji ste tip?

Post by redoxid »

Ohoho sta nas ima

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 578
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Koji ste tip?

Post by Ina »

Da otvorimo novu temu o psihološkim testovima ili da postavljamo ovdje? :hm



Psiholozi kažu da se čovekov odnos prema novcu i bogatstvu menja tokom godina, odnosno sticanjem novih životnih iskustava. Međutim, ono što se nikada ne menja je međusobna povezanost odnosa prema novcu i osećanja sreće.

Često slušamo o ljudima koji imaju bogatstvo koje ne mogu da potroše, ali ne osećaju istinsku sreću. Sa druge strane, postoje i ljudi koji spajaju kraj s krajem, a umeju da se raduju malim stvarima. Zašto? Zato što za svakog čoveka bogatstvo predstavlja nešto različito, a to je ujedno i poenta ovog testa.

Pažljivo pogledajte sliku i malo porazmislite – koja žena vam deluje najbogatije? Odgovor otkriva mnogo o vašim stavovima o životu, a što je najvažnije – i o tome šta treba da promenite da biste bili zaista srećni.

test-licnosti-koja-zena-sa-slike-je-najbogatija-02.jpg
test-licnosti-koja-zena-sa-slike-je-najbogatija-02.jpg (62.57 KiB) Viewed 1872 times

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 578
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Koji ste tip?

Post by Ina »

Ja sam izabrala četvorku.. :D


Odgovori narednih dana.. 😁

Post Reply