Bogić Bogićević

Lokalna i svjetska politička dešavanja, stranke i politički predstavnici.
User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Bogić Bogićević

Post by Peace »

Za cudo do jucer za njega nisam cula, a od jucer sta god otvorim - Bogic Bogicevic :D/

Mozda je covjek odlucio da zivi u skladu s imenom i prezimenom.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Bogić Bogićević

Post by Bella »

:_)
sta je ovo- niko ga ne zna.. cudno. a svi znaju kako je poceo rat na Balknau. .. hm..

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Bogić Bogićević

Post by Vjetar »

Kako niko, pa ja ga znam :aaa

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Bogić Bogićević

Post by Bella »

. kao i ja . kroz maglu... :hahah .

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Bogić Bogićević

Post by Mina »

1
1 Image
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Bogić Bogićević

Post by Mina »

"Drage sugrađanke i sugrađani, počastvovan sam ogromnom podrškom koju ste pružili mojoj kandidaturi za gradonačelnika Sarajeva. Raduje me i činjenica da ste neke svoje protestne aktivnosti usmjerili, kako ste sami kazali, i protiv loše, u mnogo čemu kriminalne politike koja se u našem gradu godinama vodi i kojoj su građani na posljednjem mjestu.

Prihvatio sam kandidaturu za gradonačelnika u želji da i sam doprinesem mijenjanju takvog stanja i makar malom pomaku naprijed u glavnom gradu Bosne i Hercegovine. Nažalost, već na prvom koraku suočen sam sa političkim spletkama, smicalicama i manipulacijama, čiji cilj je bio da me se onemogući da budem izabran na pomenutu dužnost.

Posebno boli činjenica da su u to bili uključeni i oni koji su me predložili, a čija mi je glasačka podrška, nažalost, bila uskraćena u trenucima kad se odlučivalo o novom gradskom rukovodstvu. I ja sam, kao i vi, bio zgrožen spoznajem kako se u gradskoj vlasti prljavo trguje, kako se kupuju i prodaju ljudi i njihovi glasovi. Povlačenje kandidature bilo je za mene jedini častan odgovor na te pokušaje da me se i ljudski i politički ponizi.

To što su se vijećnici kasnije “predomislili”, pa su me “izabrali” jednoglasno, uz aplauze, bila je, međutim, samo predstava za javnost i svojevrsno likovanje onih koji su zapravo onemogućili moj stvarni i pravovremeni izbor. Još jednom su pogazili moje dostojanstvo, ignorišući činjenicu da sam dva dana ranije javno saopštio da povlačim kandidaturu. Teško je reći šta je bilo prljavije: prvi dan zasjedanja, kad je od mene odustala gotovo polovina onih koji su zvanično stali iza moje kandidature, ili drugi dan, kad su svi prisutni vijećnici donijeli jednoglasnu odluku. A donijeli su je, odgovorno tvrdim, samo zato što sam već odustao od kandidature, kako bi se takvom odlukom 'oprali' pred razočaranim i razljućenim građanima, istovremeno znajući da ja neću prihvatiti takvu njihovu naknadnu 'pamet'.

Od kandidature sam odustao teška srca, prvenstveno imajući u vidu vašu javno izraženu, masovnu podršku. Ali, vjerujte mi da se ništa dobro ne bi moglo očekivati ni u daljoj saradnji sa takvim Gradskim vijećem, u kojem sjede i neki vijećnici skloni glasačkoj trgovini. Gradonačelnik je umnogome ovisan i ograničen odlukama i politikom tog vijeća.

Molim da razumijete moje razloge i da nastavite, i drugim povodima, sa dostojanstvenim i demokratskim javnim izražavanjem svog nezadovoljstva politikama i odlukama koje onemogućavaju oporavak i napredak našeg ionako ranjenog grada i države. I sam ću, u skladu sa svojim mogućnostima, nastaviti da branim svoju i vašu ljudsku čast.

Još jednom vam se iskreno zahvaljujem što ste mi, ogromnom podrškom, olakšali teške trenutke u kojim su me pojedini politički besčasnici pokušali spustiti na svoj nemoralni nivo.

Bogić Bogićević
Sarajevo, 27. marta 2021. godine"
2
2 Image
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1954
Posts: 4172
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Bogić Bogićević

Post by Kamilica »

Izbor Bogićevića bi bio tako dobra simbolika, pogotovo zbog onih koji smatraju da Sarajevo nije multietnički grad. Trebali smo nekoga koga će ljudi poštovati, nevezano samo za događaj iz 91.god, on je cijenjen kao čovjek. Širokog je kruga uticajnih prijatelja širom bivše nam zajedničke države. Možda bi uspio donijeti neke promjene u društvu. On ima neukaljan ugled, obrazovan je i principijelan. Ne znam šta bi više mogli tražiti od jednog kandidata za poziciju gradonačelnika, koja je ionako protokolarna. Da li smo se pitali na osnovu čega su drugi gradonačelnici bili birani?
Mene nije ni zanimalo pretjerano ko je gradonačelnik, čak mislim da je Skaka uradio i dobrih stvari. Smeta me kasnije saznanje vezano za njegov dolazak na tu funkciju, a još više ove muljaže svih u gradskom vijeću sada oko ovog izbora. Sada bih najviše voljela da mi direktno biramo gradonačelnika. Nije čudno što se ovoliko digla prašina, zasitili smo se podvala ali bili i previše uspavani.
Šteta što nije prihvatio funkciju ali mogu razumjeti. Ostaje nekako ukus gađenja zbog spletkarenja, nije to ovaj čovjek zaslužio.
1
1 Image

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Bogić Bogićević

Post by Vjetar »

Da, ovo oko izbora gradonačelnika je pokazalo svu prljavost ovih koji su u igri tu. Drago mi je da je Bogić odbio da bude dio toga. Dostojanstveno se distancirao.
1
1 Image

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Bogić Bogićević

Post by Bella »

Pokazalo se to i tokom svih godina, od prestanka rata.

Ne sjecam se kakva je situacija bila, kad se birao Ivo Komsic-- ali, moglo se i ocekivati ovako sto s Bogicevicem, sto vjerujem da nije on u pitanju, vec je iskoristen za malverzacije 'domacih'.

Ne svidja mi se njegovo odustajanje, pogotovo jezik kojim je opisao klimu oko njega.

Mogao je bez kritike ikoga... odustati.

User avatar
Ina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 576
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Bogić Bogićević

Post by Ina »

Dobro je postupio.. Bogić Bogićević, od danas mi se sviđaš :inl.

User avatar
laganini
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 432
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Bogić Bogićević

Post by laganini »

...bošnjaci žive u medijskoj blokadi a ovo s Bogičevićem je posljedica te iste koja prodaje napaćenom narodu floskule o građanskoj državi koja je upakirani nacionalizam...u hr čak i oni naj lijeviji su prozreli te nema šanse da podrže Izetbegovića ukratko bih je trenutno na staklenim nogama(ok plaćenik mesić će uvik dobro doć al nisam ni u to siguran)..evo i ovo s bogićem se ponovilo nesposobnost stožerne bošnjačke stranke..eto ja odma o politici al nisam moga odolit..

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Bogić Bogićević

Post by Bella »

. nash narod je tradicionalno-'napacen' :jbg to nam je u krvi- gdje god smo- nije dobro.
.. neka malo narod i na 'sebi' poradi...
..Nekako je ishlo po kljucu- pa dodje red i na Bogica. no, ja da imam moc. ja bi Dodika.. :hahah svaki dan da mora setati Fer'adijom ... :D/

User avatar
dezire
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1563
Posts: 2880
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Bogić Bogićević

Post by dezire »

Dobro je odlučio,ne treba mu to

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Bogić Bogićević

Post by Vjetar »

I šta bi, zna li se ko je i šta je radio sve ovo vrijeme? :??

User avatar
laganini
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 432
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Bogić Bogićević

Post by laganini »

..to je simbolična funkcija pa je i cirkus tim veći ...

User avatar
gripen
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 529
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Bogić Bogićević

Post by gripen »

laganini wrote:
Mon Mar 29, 2021 8:46 pm
..to je simbolična funkcija pa je i cirkus tim veći ...
za sibicare je to golemo

User avatar
Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1954
Posts: 4172
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Bogić Bogićević

Post by Kamilica »

Imamo od danas gradonačelnicu.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Bogić Bogićević

Post by Bella »

..Pokusala gledati emisiju Face s njom... :doh ne mogu Senada slusati-- dok on izgovori recenicu/ pitanje.. izmlatara se dobro rukama. manta mi se.. :jbg
. ona.. tak.. :D/

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Bogić Bogićević

Post by Bella »

"Danas sam dala nalog da se proda crna limuzina Passat koji je plaćen iz budžeta grada"
:_) eto, sad treba da se vozika u nekom krshu- i da je vicna sluzba slepa do destinacija..
kao i da je otkazala -savjetnike... a ' uzela' volontere... :hahah
. ne svidja mi se.... :doh

User avatar
blackadder
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 443
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Bogić Bogićević

Post by blackadder »

Lijepi Skaka, samo nas uveseljavao glupostima

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Bogić Bogićević

Post by Bella »

:D/ Takva mu obaveza bila..

Post Reply