Milorad Dodik

Lokalna i svjetska politička dešavanja, stranke i politički predstavnici.
User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Milorad Dodik

Post by Skitnica »

– Mi ćemo ovome da pristupimo vrlo ozbiljno i nećemo se povući pred prijetnjama i sankcijama… Naša je procjena da u ovom trenutku nema nazad –  kazao je Dodik.

Povodom posljednjih aktuelnosti u Bosni i Hercegovini koje je uzrokovao Milorad Dodik najavom ukidanja tri državne institucije, organizovana je press konferencija na kojoj je član Predsjedništva BiH iz entiteta Republika Srpska govorio o realizaciji tog plana.

Dodikov plan podrazumijeva prvo ukidanje saglasnosti za postojanje Visokog sudskog i tužilačkog vijeća, Oružanih snaga BiH i Uprave za indirektno oporezivanje, a nakon toga i ukidanje nadležnosti SIPA-e na prostoru RS-a te osnivanje vlastite obavještajne agencije.

“Razlog za ukidanje je taj što je to sve bilo u vrijeme nametanja, ozbiljne torture, smjena i udaljavanja s poslova. To su nelegitimni uslovi i ne mogu se smatrati regularnim. Zato ćemo mi to i povući. Mi želimo da se nama vrate naše nadležnosti, mislimo da je to fer i politički korektno, od toga nema odustajanja. Ovo ništa nije radikalno, ni zbog destabilizacije BiH, nego zbog jačanja pozicije RS-a”, rekao je Dodik danas.

Na početku obraćanja javnosti je kazao da plan nije razbijanje teritorijalnog integriteta Bosne i Hercegovine, ali jeste “vraćanje suvereniteta Republici Srpskoj”.

“Ovo je proces koji traži odlučne i hrabre ljude”, rekao je.

Dalje dodaje da u Federaciji žele da prikažu da je to plan nekoga ko je nerazuman.

“To vidim kao primjedbe onih koji nemaju argumente za nešto drugo. Zato ne žele da razgovaraju”, istakao je.

Najmanje 10 god se institucije Republike Srpske bave ovim pitanjem, rekao je.

“Pozivam ljude u RS-u da razumiju ovu situaciju jer ako ostavimo i dalje da takva jedna nenavođena raketa kao što je Ustavni sud nastavi donositi ovakve odluke, onda će ukinuti RS vrlo brzo i nećemo imati mogućnost institucionalne borbe. Mi ćemo ovome da pristupimo vrlo ozbiljno i nećemo se povući pred prijetnjama i sankcijama… Naša je procjena da u ovom trenutku nema nazad”, kazao je Dodik.

Podsjećamo, opozicija u RS-u uopšte ne podržava stavove Dodika te naglašavaju da Dodikova politika vodi ka avanturizmu zbog čega će ispaštati samo građani tog entiteta.

Bh-index.

User avatar
gripen
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 529
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Milorad Dodik

Post by gripen »

od ove sotone mi puce glava
nemogu ga ni komentarisat
sve njegovo,izgubilo je smisao

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Milorad Dodik

Post by Skitnica »



:fp

User avatar
dezire
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1563
Posts: 2880
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Milorad Dodik

Post by dezire »

Selo moje veselo :fp
Ne mogu više ni pročitati gluposti koje izjavljuje.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Milorad Dodik

Post by Peace »

Sinoc smo pogledali ovo s harmonikom :doh
I neku sjednicu. Zasjedajuci se sve vrijeme prepirali oko toga ko koliko krade, ko je s kim u paktu, ko je kako svoju djecu smjestio… :doh

Bruka za cijelu naciju.

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Milorad Dodik

Post by Skitnica »

Član Predsjedništva BiH Milorad Dodik izjavio je danas da u Savjetu bezbjednosti UN neće biti usvojen izvještaj Christiana Schmidta o situaciji u BiH i ocijenio da je riječ o "propagandnom pamfletu koji je napisan u korist muslimana, a vrvi od izmišljotina, podmetanja krivice i nedorečenosti".

Schmidt je postao sluga bošnjačkog nacionalizma koji vri od mrženje prema drugima. BiH nema visokog predstavnika i on više nije ni u pokušaju. Ono što je napisao u izvještaju ga aposlutno disfkalifikuje u bilo kakvom razgovoru, pa taman ga sutra u Savjetu bezbjednosti UN i imenovali za visokog predstavnika – rekao je Dodik novinarima u Banjaluci.

On tvrdi da su izvještaj pisali muslimani koji rade u Schmidtovoj kancelariji, te dodaje da Schmidt ništa ne može uraditi, niti bilo koga smijeniti.

baN1info.com

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Milorad Dodik

Post by Skitnica »

Peace wrote:
Thu Oct 28, 2021 5:05 pm
Sinoc smo pogledali ovo s harmonikom :doh
I neku sjednicu. Zasjedajuci se sve vrijeme prepirali oko toga ko koliko krade, ko je s kim u paktu, ko je kako svoju djecu smjestio… :doh

Bruka za cijelu naciju.
Najmanje pricaju o rješavanju problema.

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Milorad Dodik

Post by Skitnica »


User avatar
blackadder
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 443
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Milorad Dodik

Post by blackadder »

Najgore sa ovim likom je što je on spreman do krvoprolića ići da se spasi od zatvora...

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Milorad Dodik

Post by Bella »

Mislim da mu to nije opcija... a i mladi nisu za rat... s obe strane. jednostavno . talasa....

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Milorad Dodik

Post by Skitnica »


User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Milorad Dodik

Post by Skitnica »

Član Predsjedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da odluka SAD o uvođenju sankcija njemu i ATV-u je toliko besmislena da ne zna ni kako bi je komentarisao, a da zvuči suvislo.
"Možda je prvo što pada u oči vrijeme kada se ova odluka saopštava, dakle u predvečerje najradosnijeg hrišćanskog praznika Božića.Istorijski smo kao narod napadani baš na velike praznike i znam da oni koji stoje iza ove odluke to znaju.


Drugo što mi pada na pamet je da je zemlja koja se diči ljudskim pravima i slobodom medija sankcionisala upravo medij. Ako to nije napad na slobodu izražavanja i na slobodnu riječ, ne zmam onda šta je", izjavio je Dodik Srni upitan da prokomentariše odluku SAD o uvođenju sankcija njemu i ATV-u zbog, kako se navodi, aktivnosti i prijetnji po stabilnost i teritorijalni integritet BiH.

Dodik je istakao da treće što mu pada na pamet jeste da je opet kažnjen, a da ne zna zbog čega.
"Prvi put su rekli da kršim Dejton, bez navođenja čime sam prekršio Dejtonski mirovni sporazum. Sada mi se, kako čujem, na teret stavlja i korupcija a da se protiv mene ni u BuH niti bilo gdje u svijetu ne vodi krivični postupak za korupciju", podsjetio je Dodik.

Član Predsjedništva naglasio je da ničim nije doveo u pitanje ustavni poredak u BiH niti njenu stabilnost, te da ostaje nejasno šta su kreatori ovih sankcija imali na umu kada su odlučili da ga opet kazne.

"Ovo su sankcije koje je izlobiralo nekoliko američkih službenika koji ne dijele viziju BiH kakvu ja imam i kakva je potpisana 1995. Ako misle da će me ovako disciplinovati grdno se varaju. Ja tek sada dobijam novi motiv da se borim za prava koja nam se otimaju 26 godina.

Odluka SAD da me opet sankcionišu došla je uoči obilježavanja 30 godina postojanja Republike Srpske što, takođe, treba da primjetim i trebalo bi, tako oni misle, da me pokoleba u borbi za prava Republike Srpske. Bojim se da je sve što takođe, treba da primjetim i trebalo bi, tako oni misle, da me pokoleba u borbi za prava Republike Srpske. Bojim se da je sve što su uradili malo da bi me zaustavili, jer ja nisam biran da bih zastupao američke, već interese naroda Republike Srpske. Dok god se budem bavio ovim poslom tako će biti", poručio je Dodik.


(Vijesti.ba)

User avatar
Revizor
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 298
Posts: 518
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Milorad Dodik

Post by Revizor »

laganini wrote:
Wed Apr 21, 2021 6:08 pm
..u bih saziva rat jedino bakir i što je najgore vjerski...to su fakti pa vi mislite što oćete i o hrvatima i srbima..i ovdje sto je napisa je sve ok samo dogovorom sve tristranke bez uticaja sa strane može doć do mira i stabilizacije i napredka države..
a no sto ce brt kad na jednoj strani srbi izazivaju drzavne udare, na drugoj hrvati traze izborni zakon koji bi vodio u treci entitet. direktno i udruzeno rade protiv drzave i ako ne bude moguce odbranit drzavu mirnim putem moracemo silom 🤷‍♀️
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Milorad Dodik

Post by Bella »

Ove sankcije. na duzi period, che mu pomochi da dobije, vechu podrshku svog naroda..
Mogli su Ameri , pomochi sa se nadje zajednichka rijech, a ne sankcije pojedinim.. :/*

User avatar
deksametazon
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 75
Posts: 153
Joined: Sat Jan 01, 2022 3:24 pm

Re: Milorad Dodik

Post by deksametazon »

Dodik se uhvatio u kolo sa najjačima kao što je prvo bila Amerika, a on za njihovu administraciju dašak svježeg vjetra na Balkanu da bi se prebacio na Ruse kojima treba za kusur sa Amerikom i Evropom. Veliki ne praštaju neposlušnost i sada je razapet između, ako ovako nastavi idu sankcije za ostale njegove firme jer A tv je najava na šta dalje ciljaju, a ako napusti Ruse svjestan je da su oni nemilosrdniji. Nema tu naroda, u pitanju su stotine miliona...
UZ ATV i njenog vlasnika ovo bi moglo da znači da su pod prismotrom i druge članice „Infinity international group“ u čijem sastavu posluje „Prointer“ - „Kaldera“, „Infinity ADS“ (bivši „Sector ADS“ preuzet od porodice svirepo ubijenog biznismena Slaviše Krunića), „Ep Mobile“, kao i makedonski i crnogorski „Infinity“. Pod lupom bi mogla da bude i imperija „Integral inženjering“ u vlasništvu Slobodana Stankovića, koji blisko sarađuje sa porodicom Dodik.

Prema posljednjim podacima, „Prointer“ je od 2015. do danas sa javnim sektorom u Republici Srpskoj sklopio ugovore vrijedne ukupno 188. 515.597 KM. Sarajevski ogranak firme potpisao je 46 ugovora vrijednih 3.317.262 KM.
Što se tiče Mileta on je trebao odavno iza rešetaka zbog otvorenog pokušaja državnog udara i secesije njenog dijela teritorije. To se u svim normalnim državama rješava u toku nekoliko sati. Kako su Đukanovića iz Crne Gore omrazili narodu zbog kriminala, slično sada rade i Dodiku. Ovo jučer je tek vjetrić u šta se sve može pretvoriti do 2023. kada RS više neće moći vraćati dugove.


User avatar
deksametazon
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 75
Posts: 153
Joined: Sat Jan 01, 2022 3:24 pm

Re: Milorad Dodik

Post by deksametazon »

Koja pljačka naroda preko fonda za lobiranje. :DE

1
1 Image

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Milorad Dodik

Post by Skitnica »

Nije svjestan svojih gluposti, a ni problema koje ce da ima...

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Milorad Dodik

Post by Bella »

Dodik je rekao da nikada nije i neće prihvatiti da Sarajevo bude glavni grad Bosne i Hercegovine iznoseći neistinite tvrdnje da je “140.000 Srba istjerano iz ovog grada”.[/quote



Image


:_) koji tuzan pogled.. nesretan :(s
Kad su prodali stanove.. :hahah preselili u Istochno.. jeftiniji stan kupili i od razlike novaca. jos i putuju..... koje poznajem . neche da se vrate.. :qq

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Milorad Dodik

Post by Skitnica »

:fp


User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Milorad Dodik

Post by Bella »

ne podrzavam ovakvo obracanje ni napade na nekog... od strane citateljice vijesti.. :hahah jos ljuta ko pushka..

da. Mile je u pravu. ko ne moze da pristi voznju autom. ima alternativa. gradski prevoz.... ..pogotovo za one koji zive u gradu i imaju mogucnost koristenja istog.. izuzeci.. prigradska naselja ili drugi gradovi.

sta sad, kupio sam auto, nemoj mi poskupljivat gorivo.. pa ne dizu cienu politicari.. niti mogu uticati na ekonomske prilike/ neprilike u svijetu

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Milorad Dodik

Post by Bella »

Predstava za javnost
Šta se dešavalo u sudnici: Dodikove pristalice aplaudirale Nobilu, sudija im zaprijetio
Naime, sudski postupak se protiv Dodika i Lukića vodi zbog osnova sumnje da su počinili krivično djelo "Neizvršavanje odluka visokog predstavnika".
Image
Nakon predstavljanja članova odbrane i Tužilaštva BiH, sudija je predstavio i prvooptuženog i drugooptuženog no, Dodik je odbio riječi sudije i nije ustao.

"Ja vas zbog takvog ponašanja sada mogu udaljiti iz sudnice, ali to ne želim", rekao je na to sudija Strika.
zashto ne zeli.. opet 'ustupci'.. :hm

Gudi
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Milorad Dodik

Post by Gudi »

Pa on je postavio sudije. :DD

Cirkus
🔻

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Milorad Dodik

Post by Bella »

:D/ zbilja .. cirkus.. imitira trumpa...

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Milorad Dodik

Post by Bella »

:hm previshe ga 'pririskaju'..

User avatar
Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1954
Posts: 4172
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Milorad Dodik

Post by Kamilica »

Previse ga reklamiraju. Evo cak i ovdje ima zasebnu temu :doh

Post Reply