Psi plaćaju dugove

Aktuelnosti iz zemlje i svijeta.
Post Reply
User avatar
Mina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 702
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Psi plaćaju dugove

Post by Mina »

Image

U Ukrajini zaplijenjeni psi "plaćaju" dugove vlasnika.
Čistokrvni psi koji su zaplijenjeni u Ukrajini na osnovu sudskog naloga zbog dugova svojih vlasnika bit će prodati na online aukciji. Ova aukcija izazavala je brojne kritike.
Mnogi su u početku mislili da je riječ o šali kada su dva psa bila stavljena na aukciju na državnom site-u za oduzetu robu. Međutim, ubrzo je po stalo jasno da je aukcija stvarna. Za sada je prodat jedan pas, a drugi ima potencijalnog kupca.

Opozicioni zastupnik Mykhalo Volynets objavio je slike dva čistokrvna psa kazavši kako ih koriste kao čipove za pregovaranje. Početna cijena za ovčarskog psa bila je 44 eura, a za drugog daleko manja suma.

Korisnici društvenih mreža ogorčeni su, a opozicioni zastupnik Oleksiy Honcharenko, rekao je da sudski izvršitelji ne bi trebali plijeniti nevine pse.

"Moramo oduzeti pse njihovim vlasnicima", rekao je ukrajinski ministar pravosuđa Denis Malyuska i dodao da se vlasnici svakako ne mogu dobro brinuti za svoje pse.

Život u Ukrajini je skup, a penzije nisu uspjele slijediti nagli porast računa za plin posljednjih godina.

Malyuska je kazao da je otplata dugova bio samo jedan od razloga zbog kojih su psi oduzeti. Neki psi su oduzeti zato što su ujeli ljude na ulici ili zato što je sud presudio da ih treba dati drugom vlasniku radi bolje skrbi.

"Zaplijenjene kućne ljubimce često su otkupljivali vlasnik ili njihova rodbina za simboličan iznos", kazao je ministar.

(Klix)

:a/
1
1 Image
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
sexon
Junior
Junior
Reactions: 24
Posts: 51
Joined: Sun May 10, 2020 4:38 pm

Re: Psi plaćaju dugove

Post by sexon »

Hahahah koji kretenizam. Da su imali malu djecu, oduzeli bi im pa prodavali kakvi su

User avatar
redoxid
Član
Član
Reactions: 95
Posts: 363
Joined: Sat Apr 25, 2020 12:45 pm

Re: Psi plaćaju dugove

Post by redoxid »

Djeca se ne mogu kupovati i trgovati sa njima a sa psima moze.
Po meni nelosa ideja.

User avatar
Mina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 702
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Psi plaćaju dugove

Post by Mina »

Većina njih koji imaju pse, drže ih zbog ljubavi prema njima. Ljudi se vežu za njih, pogotovo ako su dugo kod njih to postane odnos kao prema svom rođenom. I onda ti dođem država i uzme ti to da proda za 50 eura tvog duga... :fp
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
blackadder
Član
Član
Reactions: 473
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Psi plaćaju dugove

Post by blackadder »


Eee kakva su vremena došla. Prije se kućni ljubimci nudili umjesto duga :DE
1
1 Image

User avatar
Boki
Junior
Junior
Reactions: 32
Posts: 84
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:08 pm

Re: Psi plaćaju dugove

Post by Boki »

Kaki i Maki, kanarinci, pričaju :DD

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 584
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Psi plaćaju dugove

Post by Ina »

Sudski izvrsitelji inace plijene sve sto mogu i sto se moze pretvoriti u vracanje, koliko toliko, duga. I ko zna, mozda ti psi zavrse u boljim rukama. Ponekad ih ostave same i gladne u stanovima na rubu mizerije. Ili uz prvi put daleko od kuce.

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 2019
Posts: 4263
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Psi plaćaju dugove

Post by Kamilica »

Obično su neke materijalne vrijednosti predmet pljenidbe, ovo je u najmanju ruku neobično. Zapostavljene životinje bi svakako trebalo oduzeti vlasnicima i to ne samo zbog dugovanja.

User avatar
dezire
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1579
Posts: 2886
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Psi plaćaju dugove

Post by dezire »

Okrutno prema psima!
Oni se jako vežu za svoje vlasnike i njima je strašno kad ih odvoje od njih. Izgubljeni su.
Naravno, većina ljudi ima stav,, to su samo životinje,,
Zna se kako se naplaćuju dugovanja:blokiranjem računa,oduzimanjem nekretnina a ovo je nehumano:((
1
1 Image

User avatar
gripen
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 541
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Psi plaćaju dugove

Post by gripen »

dezire wrote:
Mon May 25, 2020 6:42 pm
Okrutno prema psima!
Oni se jako vežu za svoje vlasnike i njima je strašno kad ih odvoje od njih. Izgubljeni su.
Naravno, većina ljudi ima stav,, to su samo životinje,,
Zna se kako se naplaćuju dugovanja:blokiranjem računa,oduzimanjem nekretnina a ovo je nehumano:((
citah jednu jako tuznu pricu,mozda prije godinu...u nekom srbijankom portalu.
Gazda,inace alkos,zatukao je svog psa cekicem,i mislec da je mrtav,bacio ga na neko smetljiste.
Medjutim,pas se malo osvjestio,i opet dodje pred tog pjanduru kuci.
Suza mi je krenula.

User avatar
dezire
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1579
Posts: 2886
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Psi plaćaju dugove

Post by dezire »

gripen wrote:
Mon May 25, 2020 8:47 pm
dezire wrote:
Mon May 25, 2020 6:42 pm
Okrutno prema psima!
Oni se jako vežu za svoje vlasnike i njima je strašno kad ih odvoje od njih. Izgubljeni su.
Naravno, većina ljudi ima stav,, to su samo životinje,,
Zna se kako se naplaćuju dugovanja:blokiranjem računa,oduzimanjem nekretnina a ovo je nehumano:((
citah jednu jako tuznu pricu,mozda prije godinu...u nekom srbijankom portalu.
Gazda,inace alkos,zatukao je svog psa cekicem,i mislec da je mrtav,bacio ga na neko smetljiste.
Medjutim,pas se malo osvjestio,i opet dodje pred tog pjanduru kuci.
Suza mi je krenula.
Dvije godine,u stanu sam imala psa. Sin mi je ostavio na 6 mjeseci,na čuvanje ali njegov faks se odužio :hahah
Bigl,blesav pas <3 . Gušt mu je bio ukrasti mi nešto sa stola i sakriti se :hahah
Kako su to draga i odana bića. <3
Osjete kad si tužan,bolestan,raduju ti se kad dolaziš s posla kao da te nije bilo cijelu vječnost. A zauzvrat,traže tako malo....
hranu i igranje.
Mogla bih satima pisati o njima! Obožavam pse

User avatar
Ton
Član
Član
Reactions: 208
Posts: 281
Joined: Fri Apr 17, 2020 7:34 am

Re: Psi plaćaju dugove

Post by Ton »

Drugo je oduzeti nekome psa ili bilo kakvog ljubimca ako se ovi nisu brinuli o njemu. Ovo je, ako sam razumio, oduzimanje pasa radi prodaje i namirenja duga vlasnika. Pretpostavljam da nije dobrovoljno pas predan od strane vlasnika i zato je to krajnje nehumano. Ljudi se vežu za te pse, psi se vežu za njih i ne može se ta veza raskinuti bez štete i za jedne i za druge. To je tiranija države.
1
1 Image

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 2019
Posts: 4263
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Psi plaćaju dugove

Post by Kamilica »

Ja sam razumjela da je samo jedan od razloga dug ali da su psi zanemareni. Ma mislim ko zna šta je izvorni tekst :x8
1
1 Image

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 584
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Psi plaćaju dugove

Post by Ina »

I ja..
Malyuska je kazao da je otplata dugova bio samo jedan od razloga zbog kojih su psi oduzeti. Neki psi su oduzeti zato što su ujeli ljude na ulici ili zato što je sud presudio da ih treba dati drugom vlasniku radi bolje skrbi.
1
1 Image

Post Reply