Vijesti danas

Aktuelnosti iz zemlje i svijeta.
User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Alen Pilav, v. d. direktora KCUS-a, za "Avaz": Mi smo bolnica, a ne štedionica!
Image
:_)
Ne razumijem kako se neko može hvaliti uštedama dok se pacijenti istovremeno žale da u bolnici nema osnovnih potrepština, od toalet-papira i sapuna, do hirurškog materijala i lijekova. To je ponižavajuće, jer način na koji se odnosimo prema ljudima koji trebaju našu pomoć govori o nama samima, ali i društvu u cjelini.
:hahah bash me interesuje koliko che sapun, prezivjeti dana u wc... pa narod krade... pacijenti..posjeta. osoblje .. i ti chesh nositi kuci pilavu jedan.. :hahah
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Helez: Ako se Dodik zaigra, postoji matematička mogućnost da bude izbačen iz vlasti
:-? ko god je na vlasti . vodi rat sa Dodikom.. i prijete kako che nestati.. a nedobog da nestane. shta che onda.. :fp :hahah
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Vijesti danas

Post by Gudi »

Bella wrote:
Thu Nov 30, 2023 2:11 pm
Alen Pilav, v. d. direktora KCUS-a, za "Avaz": Mi smo bolnica, a ne štedionica!
Image
:_)
Ne razumijem kako se neko može hvaliti uštedama dok se pacijenti istovremeno žale da u bolnici nema osnovnih potrepština, od toalet-papira i sapuna, do hirurškog materijala i lijekova. To je ponižavajuće, jer način na koji se odnosimo prema ljudima koji trebaju našu pomoć govori o nama samima, ali i društvu u cjelini.
:hahah bash me interesuje koliko che sapun, prezivjeti dana u wc... pa narod krade... pacijenti..posjeta. osoblje .. i ti chesh nositi kuci pilavu jedan.. :hahah
Pazi frizure :DD
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Gudi wrote:
Sat Dec 02, 2023 2:21 am
Bella wrote:
Thu Nov 30, 2023 2:11 pm
Alen Pilav, v. d. direktora KCUS-a, za "Avaz": Mi smo bolnica, a ne štedionica!
Image
:_)
Ne razumijem kako se neko može hvaliti uštedama dok se pacijenti istovremeno žale da u bolnici nema osnovnih potrepština, od toalet-papira i sapuna, do hirurškog materijala i lijekova. To je ponižavajuće, jer način na koji se odnosimo prema ljudima koji trebaju našu pomoć govori o nama samima, ali i društvu u cjelini.
:hahah bash me interesuje koliko che sapun, prezivjeti dana u wc... pa narod krade... pacijenti..posjeta. osoblje .. i ti chesh nositi kuci pilavu jedan.. :hahah
Pazi frizure :DD
u sali je bolji..Image

. i on 'mahalac'... nepotrebno daje izjave.. gostuje na tv itd..... a ni poceo raditi nije.. :/* shto pokazuje.. neprofesionalnost..
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Vijesti danas

Post by Gudi »

Populista :rlys
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Gudi wrote:
Sat Dec 02, 2023 10:47 am
Populista :rlys
:D/
upravo ga poslushah par minuta intervju na Face. i Sebije . nekada u nekom studiju.... ma sta je ono . goran bregovich frizura..Image :hahah
.
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Vijesti danas

Post by Gudi »

Bella wrote:
Sun Dec 03, 2023 5:04 am
Gudi wrote:
Sat Dec 02, 2023 10:47 am
Populista :rlys
:D/
upravo ga poslushah par minuta intervju na Face. i Sebije . nekada u nekom studiju.... ma sta je ono . goran bregovich frizura..Image :hahah
.
Frizura zvana budalash...nauchnik :hahah
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Vozač Centrotransa jučer je nasilno izbacio staricu iz vozila, danas je dobio otkaz
https://www.klix.ba/vijesti/bih/vozac-c ... /231205073
"Nažalost, i pored svega što je poduzeto, desi se slučaj u kojem pojedinac svojim postupkom naruši godinama građen imidž i odnos prema korisnicima naših usluga, te na taj način umanji doprinos svih uposlenika Centrotransa u obezbjeđenju kvalitetnog prijevoza na području Kantona Sarajevo. Naše cijenjene putnike želimo obavijestiti da je ovaj izolirani slučaj osuđen od svih uposlenika, posebno voznog osoblja, te da će sve učiniti kako bi putnicima kao i do sada pružili maksimalno kvalitetnu i udobnu vožnju u autobusima kompanije Centrotrans", poručili su iz ove kompanije.
Vozachi Centrotransa su sasvim ok . bilo je nekoliko slichnih sluchajeva. (bila ochevidac) gdje ovakve zene, iz ko zna kojih razloga. maltretiraju vozache. sistem izigravaju.. da bi se vozile par stanica dzaba. jer je samo par stanica.. :doh

.. ne izgleda lijepo. shto je gurnuo... ali ne otkaz.. :m.
1
1 Image
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Vijesti danas

Post by Gudi »

Bella wrote:
Tue Dec 05, 2023 1:33 pm
maltretiraju vozache. sistem izigravaju.. da bi se vozile par stanica dzaba. jer je samo par stanica.. :doh

.. ne izgleda lijepo. shto je gurnuo... ali ne otkaz.. :m.
Davno...ishao ja na posao...i tako baba meni sistem htjela glumiti...da ustanem a ja imao kartu normala...
Rekoh baba gledaj bona svoja posla...i ništa ona...i zagalamim na nju...baba bona kroz prozor ću te izbaciti...ushuti se pobjezhe nazad medju ljude ne chuje se... :-?

Dodju ba da se ugriju u bus.
I da liječe frustracije na narod da ih neko štocem udari... budale :cc.
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Gudi wrote:
Tue Dec 05, 2023 2:57 pm

Davno...ishao ja na posao...i tako baba meni sistem htjela glumiti...da ustanem a ja imao kartu normala...
Rekoh baba gledaj bona svoja posla...i ništa ona...i zagalamim na nju...baba bona kroz prozor ću te izbaciti...ushuti se pobjezhe nazad medju ljude ne chuje se... :-?

Dodju ba da se ugriju u bus.
I da liječe frustracije na narod da ih neko štocem udari... budale :cc.
:hm . ako je zbilja na izgled loshe drzecha.. treba im ustupiti mjesto.... ali. ove svadje s vozachima.. kojih u toku radnog vremena upoznaju prilichan br.. treba razmotriti situaciju.... dati otkaz radniku je zabrinjavajuche.. neka disciplonska kazna .mozda..
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Vijesti danas

Post by Gudi »

Bella wrote:
Tue Dec 05, 2023 4:18 pm
Gudi wrote:
Tue Dec 05, 2023 2:57 pm

Davno...ishao ja na posao...i tako baba meni sistem htjela glumiti...da ustanem a ja imao kartu normala...
Rekoh baba gledaj bona svoja posla...i ništa ona...i zagalamim na nju...baba bona kroz prozor ću te izbaciti...ushuti se pobjezhe nazad medju ljude ne chuje se... :-?

Dodju ba da se ugriju u bus.
I da liječe frustracije na narod da ih neko štocem udari... budale :cc.
:hm . ako je zbilja na izgled loshe drzecha.. treba im ustupiti mjesto.... ali. ove svadje s vozachima.. kojih u toku radnog vremena upoznaju prilichan br.. treba razmotriti situaciju.... dati otkaz radniku je zabrinjavajuche.. neka disciplonska kazna .mozda..
etoim ih hejbet pa neka ustaju :hahah :_)
nek mu sad ona stara babetina od penzije djecu hrani...glupacha pokvarena
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Gudi wrote:
Tue Dec 05, 2023 4:34 pm
Bella wrote:
Tue Dec 05, 2023 4:18 pm
Gudi wrote:
Tue Dec 05, 2023 2:57 pm

Davno...ishao ja na posao...i tako baba meni sistem htjela glumiti...da ustanem a ja imao kartu normala...
Rekoh baba gledaj bona svoja posla...i ništa ona...i zagalamim na nju...baba bona kroz prozor ću te izbaciti...ushuti se pobjezhe nazad medju ljude ne chuje se... :-?

Dodju ba da se ugriju u bus.
I da liječe frustracije na narod da ih neko štocem udari... budale :cc.
:hm . ako je zbilja na izgled loshe drzecha.. treba im ustupiti mjesto.... ali. ove svadje s vozachima.. kojih u toku radnog vremena upoznaju prilichan br.. treba razmotriti situaciju.... dati otkaz radniku je zabrinjavajuche.. neka disciplonska kazna .mozda..
etoim ih hejbet pa neka ustaju :hahah :_)
nek mu sad ona stara babetina od penzije djecu hrani...glupacha pokvarena
:_) ti si u kategoriji 'mladjih' .. formirana lichnost. :/*

no, trebala bi i omladima. studenti/dzaci/ ali nije ih imao ko 'nauchiti' izgleda ..

. ma. ima dosta 'poremechenih' osoba. :hahah evo dajemo dijagnoze.... tako su se ponashali cijeli zivot. nekima je uspjela manipulacija i nastavljaju.

radnicima u javnom prevozu. . pogotovo je veliki problem sistem rada...
tako neko iznervira vozacha.a on vozi 100 -ne ljudi, samim tim i njihove zivote ugrozava osoba koja bi da ushtedi koju marku.. jer misli da moze. stara / nemochna.. :cc.
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Naime, Isak je u želji da pošalje oštru poruku kriminogenim osobama koji se terete za najteža krivična djela ubistva, rekao da oni koji krše zakon imaju dvije mogućnosti - da budu uhapšeni ili da izvrše samoubistvo!
Image :hihi

:fp kako ovo moze biti na nekoj poziciji, da odluchuje o zivotima ..drugih
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Vijesti danas

Post by Gudi »

da smo htjeli ministra koji se shminka (farba bradu) izabrali bi zhensko :hahah
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Potvrdio Pilav

Sebija Izetbegović ostaje raditi na KCUS-u kao ljekar specijalista
Bivša generalna direktorica Kliničkog centra u Sarajevu Sebija Izetbegović potpisala je danas ugovor i nastavit će raditi u ovoj ustanovi kao ljekar specijalista na Klinici za ginekologiju i akušerstvo.
:hihi :D/

:hahah .. i njegov nepotrebni komentar.... idu u krug... cheka svoju shansu da opet 'zavlada'.. :hm mozda ubrzo.. ;)
"Izetbegović kao ljekar specijalista ginekologije i akušerstva, subspecijalisti ginekološke onkologije i uroginekologije ima potrebnu stručnu spremu i obrazovanje za ovo radno mjesto", zaključio je Pilav.
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Pred sudijom za prethodni postupak kantonalnog suda u Sarajevu danas se Armin Berberović, optužen za izazivanje teške saobraćajne nesreće u kojoj su kao pješakinje poginule dvije mlade doktorice Azra Spahić i Alma Suljić, izjasnio da nije kriv.

https://faktor.ba/vijest/armin-berberov ... ice/218637
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

(Ne)promišljeni potezi
Zara je i u prošlosti imala gafove: Prodavali pidžamu sa žutom zvijezdom i torbu sa svastikom
https://www.klix.ba/lifestyle/modailjep ... /231212038

jednom sam ushla u radnju Zara... i nikad vishe. . nishta mi se nije svidjelo. . . ovo shto rade je marketing.. eto , kazu 'gafovi' ... nek se pishe.. :hahah
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

IMA SE, MOŽE SE
Za prvih deset mjeseci ove godine: Građani platili 2 miliona KM za čuvanje političara!
:hahah naravno.. nashi 'dijamnati'
Povod je bila informacija da je država štitila nezakonito penzionera Bakira Izetbegovića, šefa SDA, na što nije imao pravo. Tek nakon pisanja „Avaza“, njemu je ukinuto 24-satno osiguranje, na koje, po zakonu, s obzirom na to da nije dio vlasti, nije imao ni pravo, a policija ga je ipak čuvala.
.. :jbg mozda che biti opet. treba ga chuvati.. ili ga vratiti u 'trezor' na chekanje.. :hahah

https://www.avaz.ba/vijesti/bih/873242/ ... politicara
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Sa govornice prokleo Izrael i ubrzo potom doživio srčani udar. Preminuo je
Image

:-? bolje Image :shutt
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Uhapšen predsjednik Suda BiH Ranko Debevec
Uhapšen i Osman Mehmedagić Osmica, bivši direktor OSA-e
opa... :hahah
.............................................................................................Image

User avatar
bakterijasmarsa
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 573
Posts: 3483
Joined: Wed Nov 25, 2020 10:43 pm
Location: Kikinda

Re: Vijesti danas

Post by bakterijasmarsa »

u Beogradu protesti zbog izbornih nepravilnosti
1
1 Image
Legal Alien

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Ramo Isak jako oštro zaprijetio Miloradu Dodiku: Proglasi nezavisnost u 11 sati, a u 11:01 bit ćeš iza rešetaka
https://www.bhdijaspora.net/ramo-isak-j ... RyvOcMWR6s

:-? Image
. bash bi bilo zanimljivo .gledati to hapshenje.. i razlog koji.. ja rame i kabadahije :hihi
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

:hahah
Kantonalni sud u Sarajevu naložio Vladi FBiH da vrati stari Nadzorni odbor KCUS-a
https://faktor.ba/vijest/kantonalni-sud ... s-a/220569

Sud se očitovao na način da je utvrdio kako su premijer i Vlada FBiH počinili povredu prava podnosioca zahtjeva na jednakost pred zakonom, zagarantiranog Ustavom FBiH. Vladi se, kako je navedeno u odluci Suda, zabranjuje dalje vršenje nezakonite radnje kojim se ograničavaju prava podnosioca zahtjeva. Nalaže se Vladi FBiH i premijeru Nikšiću, stoji u obrazloženju Suda, da preduzme neophodne mjere da bi se u odnosu na podnosioca zahtjeva uspostavilo zakonito stanje, kao prije donošenja Rješenja od 4. oktobra 2023. godine, u roku od 15 dana.

Ukoliko u ostavljenom roku ne bude postupljeno po nalogu, Sud će podnijeti zahtjev za udaljavanje od dužnosti službenog lica, premijera FBiH, a po potrebi i izreći novčanu kaznu, konstatuje Sud u Rješenju.

Protiv Rješenja ne postoji mogućnost podnošenja žalbe.
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »



https://www.sarajevograd.org/ne-stisava ... N2OUphq-XY
da . Amerikanci su garancija za mir. kao i na Bliskom istoku.. :/*

..samo che poruchiti Dodiku. zavrshi za 3 dana i ok si.. :hm
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

https://www.thesarajevograd.club/sebija ... QekiAaZ-hw
:hah jel ovo istina shta izjavljuje
Prije par dana se pojavila i velika kartonska koverta u kojoj su moji originalni certifikati i lična dokumenta koji su bili ukradeni iz ladice mog kancelarijskog stola. Ko je to ukrao, i kada još uvijek ne znam, ali je ovo dobar znak", napisala je ona.

Izetbegović navodi i da "postoje mnogi dobri ljudi koji znaju da je meni nanesena nepravda koja liči na krađu identiteta i pokušavaju mi pomoći".

"Pronašli su moj index, video snimak mog doktorata, sada ovaj ukradeni dosije.
To rukovodstvo je dopustilo da se vršlja po mojoj dokumentaciji, da se ona otuđuje, da mi se nasilno oduzimaju titule i da se tim nasiljem dovedu u pitanje i doktorati, magisteriji, diplomski radovi i ispiti ogromnog broja mojih studenata i kandidata ciji sam bila mentor i profesor dvije decenije", navela je dr. Izetbegović.
Nađe se originalni snimak sa odbrane doktorata, jasno se čuju pohvale mentora Kurjaka koji je netom prije javno slagao da mi nije bio mentor, nađe se index od prije 30 godina, utvrdi se da su potpisi i ocjene autentični i, da ne nabrajam dalje.

Organizirana grupa je radila na tome da pokradu i unište moja dokumenta (za sva dokumenta odgovara Medicinski fakultet UNSA) ali sam sigurna da će se to sve raspetljati i dokazati istina.

To je neminovno.
1
1 Image
.............................................................................................Image

Post Reply