Vijesti danas

Aktuelnosti iz zemlje i svijeta.
User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

moguche.. zbilja je zvijezda, da se ne smije propustiti spetakl
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Vijesti danas

Post by Gudi »

Meni je ona bezze. Znam samo da se dobro udala. Znam da je i nepismena. :cc.
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

:hm
nije ona tema, .. vech koncert. bilo ko da nastupa.. nekako je ..ovih dana nemoch/ bespomocnost gradjana svijeta .da sprijece Genocid na Palestincima..i to od koga od jevreja.. :fp
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Prije nastupa Prijović u Zetri izreklamirali koncert Cece u Istočnom Sarajevu
Image

https://www.klix.ba/magazin/muzika/prij ... /231028106
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Vijesti danas

Post by Gudi »

Bravo :kl :pjuk
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Heidi Klum je na društvenim mrežama objavila fotografiju na kojoj pozira gola te zagolicala maštu fanova.
Image

:hahah fanovi cekaju ..da ustane..
naj poza za slikanje. sve se zategne :hahah
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Gest Dine Merlina
:8x
prenio je priču o tome kako je Merlin odlučio pomoći sugrađanki.

Naveli su kako su sinoć svjedočili humanoj gesti kada joj je Dino odlučio platiti račun za lijekove.

"Nemojte njoj naplatiti, ja ću to platiti", kazao je.
Image


:hahah sta mu bi.. odrijeshio kesu... ili neka sadaka.. mozda mu nije dobro. :H
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

UO KCUS-a pokrenuo proces smjene Sebije Izetbegović, ima rok od osam dana za izjašnjavanje
"Čekamo očitovanje gospođe Izetbegović, ako ga ne bude onda ćemo u skladu sa zakonom donositi odgovarajuće odluke",
. brzo che se javiti..Image :hahah

Image

https://www.klix.ba/vijesti/bih/uo-kcus ... /231030126
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Vijesti danas

Post by Peace »

Predsjednik Kine poručio ženama da moraju započeti "novi trend porodice"


Kineski predsjednik Xi Jinping rekao je da žene imaju ključnu ulogu i da moraju uspostaviti "novi trend porodice", jer se nacija bori sa starenjem stanovništva i rekordnim padom nataliteta.
Xi je u komentaru, objavljenom u državnoj novinskoj agenciji Xinhua u ponedjeljak, rekao da je uloga žena bila dio rasprave s novim vodećim timom Sve kineske ženske federacije, koja djeluje pod Komunističkom partijom.

Obavljanje dobrog posla u ženskom poslu nije vezano samo za vlastiti razvoj žene, rekao je, već i za "porodični sklad, društveni sklad, nacionalni razvoj i nacionalni napredak".

Neophodno je "aktivno njegovati novu kulturu braka i rađanja i osnažiti smjernice o pogledu mladih na brak, rađanje i porodicu", rekao je.

Faktori uključujući visoke troškove brige o djeci, smetnje u karijeri, rodnu diskriminaciju i neželju da se udaju odvratili su mnoge mlade Kineskinje da imaju djecu.

Broj rođenih usko je vezan za stopu brakova jer zvanična politika otežava samohranim ženama da imaju djecu.

Kineski nacionalni biro za statistiku u januaru je izvijestio o prvom padu stanovništva u posljednjih šest decenija i da stanovništvo zemlje ubrzano stari.

U posljednje dvije godine, vlasti širom Kine predstavile su mjere za podizanje nataliteta u zemlji, uključujući finansijske poticaje i jačanje ustanova za brigu o djeci.

Državni mediji često povezuju razvoj stanovništva sa snagom i "podmlađivanjem" zemlje.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Vijesti danas

Post by Peace »

Znaci kriza za djecu u cijelom svijetu.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Finci: Ugasili smo mikrokreditnu fondaciju "Melaha", ponosni smo na pomoć građanima
:hah kako ce prezivjeti . bez tvoje pomoci.. :-? :fp
Kako je propala Fincijeva kreditna organizacija: Kamate išle preko 48 posto



Image
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Vijesti danas

Post by Peace »

Talibani gotovo iskorijenili proizvodnju opijumskog maka: Pad od čak 95 posto

Uzgoj maka i proizvodnja opijuma pali su za 95 posto u Afganistanu otkako su talibanske vlasti zabranile taj usjev, navodi se u izvještaju UN-a.

Otkako su se vratile na vlast 2021., talibanske vlasti obećale su okončati ilegalnu proizvodnju droge u Afganistanu, a u aprilu 2022. zabranile su uzgoj biljke maka od koje se proizvode opijum i heroin.

Izvještaj Ureda Ujedinjenih naroda za droge i kriminal (UNODC) pokazalo je da je uzgoj maka pao za procijenjenih 95 posto, s 233.000 hektara (575.755 hektara) na kraju 2022. na 10.800 u 2023. godini.
Proizvodnja opijuma je slijedila taj primjer, pala je sa 6.200 tona na 333 tone u 2023. Procijenjena ovogodišnja žetva iznosi 24-38 tona heroina za izvoz, u usporedbi s 350-580 tona prošle godine.
UNODC je upozorio na potencijalne "humanitarne posljedice za mnoge ranjive ruralne zajednice" zbog naglog pada opijumske ekonomije u Afganistanu, jer su se uzgajivači morali okrenuti daleko manje unosnim alternativnim usjevima.
Prihodi poljoprivrednika, procijenjeni na 1,36 milijardi dolara u 2022., pali su za 92 posto na 110 miliona dolara ove godine, prema UNODC-u, a očekuje se da će gubitak šire utjecati na već posrnulu ekonomiju zemlje.
Prošle godine usjevi maka činili su gotovo trećinu vrijednosti ukupne poljoprivredne proizvodnje u Afganistanu, vodećem svjetskom proizvođaču.

"Danas afganistanski narod treba hitnu humanitarnu pomoć kako bi ublažio šok izgubljenog prihoda i spasio živote", kazala je izvršna direktorica UNODC-a Ghada Waly u izjavi.

"Za svu drugu proizvodnju pamuk, pšenicu - potrebno im je mnogo više vode", rekla je na brifingu o izvješću, dok je zemlja proživljavala "tri godine uzastopne suše".

Odjel za narkotike afganistanskog ministarstva unutrašnjih poslova rekao je da se "do određene mjere" slaže s procjenama izvješća UNODC-a o površini pod uzgojem maka.

No odbacio je druge elemente izvješća, poput onih koji se tiču ​​proizvodnje opijuma i socioekonomskih podataka, jer se nisu temeljili na istraživanjima na terenu, već su se oslanjali na satelitske slike i podatke iz prethodnih godina.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Vijesti danas

Post by Peace »

Iz texta izgleda da su ovi iz UNODC zabrinuti :rolleyes Lud smo svijet. Past ce neka ekonomija, a sto ce pasti hiljade mladih zivota, to nista…

Slicno je i oruzjem. Nek se odrzi ekonomija, pa i po cijenu ljudskih zivota.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Pijaca Kvadarant koja se nalazi u sarajevskom nasalju Otoka u potpunosti je uništena nakon jučerašnjeg požara.
Vatra je prvobitno zahvatila zadnji dio pijace gdje se prodaju plinske boce. Očevici su kazali da u pijacom odjekivale eksplozije, a vatrena stihija je brzo zahvatila čitavu površinu pijace.

Prodavači su jučer sa šokom i nevjericom gledali kako vatra "guta" sve pred sobom. Srećom, u požaru nije bilo povrijeđenih osoba, a u gašenju je učestvovalo šest vatrogasnih vozila.
Image

.. gdje otvoriti novu.. na istom mjestu . ne.. :hm


Image
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »




Piramidalna šema eMagnetixa opustošila je novčanike Bosanaca i Hercegovaca koji su povjerovali u san o lakoj zaradi. “Posao iz snova” za mnoge je postao noćna mora. Detektor se infiltrirao u šemu tokom istraživanja.

.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Preko navodnih potomaka sarajevskih Jevreja pokušali oteti parcelu na kojoj je pijaca Kvadrant
Priča je filmska, a mi donosimo detalje na osnovu uvida u kompletnu dokumentaciju koja je razotkrila pokušaj otimačine milione vrijednog državnog zemljišta.

Sve je krenulo 2021. godine, no da bi priča bila hronološki poredana potrebno je objasniti nekoliko činjenica.
Kantonalno preduzeće Tržnice-pijace koriste zemljište na Otoci gdje je trenutno smještena pijaca Kvadrant od 1998. godine.

Zemljište pripada Zavodu za izgradnju Kantona Sarajevo, a oni su utvrdili da je ta parcela nacionalizovana odnosno da je parcela eksproprisna još davne 1986 godine za potrebe gradnje VI transverzale. Ona nikad nije izgrađena, a Zavod svake godine produžava Tržnicama-pijacama odobrenje za korištenje ovog zemljišta i tako radi pijaca Kvadrant već godinama.

Međutim, neažurnost i tromost sistema ovaj put zamalo da je došla na naplatu. Naime, iako zemljište pripada Gradu odnosno Direkciji, to nikad nije upisano u knjige.

Kao suvlasnici polovine parcele vodili su se članovi jevrejske porodice Karlo i Maria Pohl.

I to je iskoristio Amir Ibrišimović. On je uz pomoć advokata Bojana Veselinovića navodno u Austriji pronašao nasljednike Marie Pohl koja je umrla 1959. godine.

Ibrišimović i Veselinović tako navodno pronalaze djecu od obrata Marije Pohl koji sad imaju više od 85 godina.

Njih dvojica pronalaze notara Zinetu Džanbegović koja provodi ostavinski postupak te utvrđuje da su oni vlasnici polovine parcele. Ostavinski postupak proveden je na osnovu Potvrde o smrti Marie Pohl iz Njemačke, ali nije jasno na osnovu čega je ona utvrdila da su osobe koje je doveo Ibrišimović u srodstvu sa Mariom Pohl?

No, nije to jedina upitnost. Iako su navodni nasljednici Marie Pohl suvlasnici polovine parcele, oni su upisani kao vlasnici kompletne parcele!

Kada je zemljište prebacio na navodne nasljednike Marije Pohl, Ibrišimović kupuje od njih parcelu za oko 150.000 eura, a advokat Bojan Veselinović se pojavluje u ime Annemarie Stoger navodno rođene Pohl te Ingeborge Putschogl također navodno rođene Pohl.

Oni kod notara Vesne Tataragić sklapaju ugovor, a zanimljivo je da navode da se radi o kući i vrtu, iako je pijaca na tom mjestu već više od 25 godina.
U notarskim ugovorima se sugeriše da ne vrše nikakve provjere, jer su već Ibrišimović i advokat Veselinović utvrdili stanje!?

Sumnja se da se radi o fiktivnom ugovor jer isti dan Ibrišimović sklapa kupoprodajni ugovor odnosno preprodaje zemljište kompaniji Obnova i Gradnja čiji je vlasnik Nijaz Ramić i koji ima zgradu odmah do pijace na Otoci!?

Prema notarskom ugovoru, Ramić će navodno isplatiti Ibrišimoviću neke pare, a dio zemljišta isplatiti će mu tako što će mu prepisati neki stan.

Zanimljivo je da Porezna ispostava Novi Grad, odnosno njihova Komisija izlazi na teren jer su Ibrišimović a i Ramić dužni platiti porez, no utvrđuju da se nisu stekli uvjeti za razrez poreza. Ipak, oni se uspjevaju probiti kroz pravnu šumu.


Tako su oni došli u posjed milione vrijedne parcele za sitne pare.
Istjerivanje pijace i otimanje priključka za struju

No, tu nije kraj priče.

Kada su se upisali Ibrišimović i nakon njega Ramić, krenuli su u istjerivanje pijace.

Rukovodstvo Tržnica-pijaca prikupilo je svu dokumentaciju i utvrdilo da se navjerovatnije radi o klasičnoj prevari na koju su nasjele i neke javne institucije poput Elektroprivrede BiH.

Naime, firma Obnova i gradnja pokrenula je postupak kojim oduzima priključak za struju Tržnicama-pijacama. I što je najgore, Elektroprivreda BiH to učini.

Tržnice-pijace su se potom žalile FERK-u koji uviđa prevaru i vraća priključak. Zbog svega je rukovodstvo Tržnica-pijaca podnijeli i krivičnu prijavu protiv Ibrišimovića.

"Prikupljena je sva relevantna dokumentacija koja se odnosi na taj slučaj i proslijeđena je nadležnim organima. S obzirom na to da istraga traje, ne možemo davati više informacija", rečeno nam je iz Tržnica-pijaca.
Image
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Pogledajte kako je Konaković dočekan u Banjoj Luci: Zvižduci i povici "Srbija, Srbija"
https://www.klix.ba/vijesti/bih/pogleda ... /231125044

Image

:hm a zashto. ode u BL... :hm provokator..
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Vijesti danas

Post by Gudi »

Platio 50 bam da protestuju. Dok u Tuzli se održava defile
1
1 Image
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Saobraćajna nesreća na autoputu kod Sarajeva iz pravca Konjica, vozilu od siline udarca ispao motor
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /231126088

:fp nevjerovatno.. pretpostavljam. opet, mushkarac je vozach.. i najvjerovatnije s .. PTSP.. stanjem..
..
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Izetbegović: Bila sam izvrsna direktorica, bez imalo lažne skromnosti
:DE . i meni tako izgleda. mada, voli to isticati... a nije potrebno.
A, jeste bila hajka... od toga sta nosi. koliko sta kosta. gdje putuje. pa kad to nije bilo dovoljno. onda su jurish na 'diplome' obrazovanje.

mada i da je bila 'cista ko suza' nova valast dovodi svoje ljude . na odredjene pozicije.. tj stare. vech su svi u istom krugu...


.. a od svega me iznenadjuje. da Bakir nema nekih afera. tuzbi itd.. izgleda da je covjek bio ok... pa su se na nju okomili :hm



Kad za 8 godina(2 mandata) na poziciji generalne direktorice KCUS vratim 100 miliona KM dugovanja,nadoknadim 10 miliona KM lažno prikazanih zaliha,isplatim cca 4 miliona KM po tužbama uposlenika klinike za Ortopediju KCUS,kupim novu opremu milionskih vrijednosti na svim klinikama,popravim uposlenicima plate koje najmanje 10 godina nisu rasle,izborim se za pristojnije plate nastavnog kadra iz KCUS na Medicinskom fakultetu,ukinem korupciju i pljačku,zabranim donošenje koverti i poklona za pregled i operaciju, zabranim kriminalni privatni rad u radno vrijeme-steknem neprijatelje,mediokritete koji ne oprastaju uspjeh a veže ih ista politička agenda pa oni smisle prljavu osvetu.Smisle da mi pokradu iz dosijea dio dokumenata,ukradu i otmu titule i pokrenu nevidjenu medijsku hajku protiv mene.To nije trajalo samo 8 g nego treba dodati i one 3 godine vodjenja Opste bolnice koju sam takodjer zatekla u rasulu i dugovanjima a ostavila 1,7 miliona KM u plusu.
Ponosna na sve sto sam uradila,zahvaljujuci vrijednim ljudima koji su mi bili saradnici,bila sam izvrsna direktorica ,bez imalo lažne skromnosti.
Vrijeme ce pokazati a sud ce dokazati, ako Bog da.
Nametnuti premijer FBIH( imao je mnogo manje glasova na izborima nego ja)nestrpljiv da se dočepa KCUS nametne UO i NO KCUS od sebi podobnih kadrova i inicira moju smjenu,protivno zakonu.
Svakako ce to imati sudski epilog jer cu ih tuziti.
Negdje ja njih i razumijem jer su to ljudi koji nikad nikakav uspjeh nisu napravili pa umiju samo silom da funkcioniraju.A sila nije Bogu mila a nije ni meni.Samo me podstice da se još jače borim.
Šta god su radili nisu me umorili.
Osjecam snagu kojom bih mogla voditi jos 2 klinička centra sa lakoćom,uvjerena da se za bolesne ljude treba boriti i srcem i znanjem.
Novca ima dovoljno ako opet ne pokradu,dokazala sam to.KCUS je i sada u pozitivnom stanju oko 1 milion KM.
Nisu me umorili i nisam izgubila empatiju i želju da pomažem i borim se za bolesne.
Ovakav zagrljaj tesko bolesnog djeteta,koje gotovo nikome nije prilazilo,vrijedi više od svih onih mediokriteta koje sam spomenula.
Uvijek bih izabrala ovaj zagrljaj nego sve njih,i radila bih isto.Red,rad,disciplina.
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

..
SDA SE PRED LAŽOVIMA I NASILNICIMA NIKAD NIJE POVLAČILA, NITI ĆE
Nakon skoro dvije godine bjesomučne političko-medijske kampanje, jučer je sa pozicije generalnog direktora KCUS-a smijenjena prof. dr. Sebija Izetbegović.
Bio sam u dilemi da li da se oglašavam sa pozicije predsjednika SDA, jer je riječ o mojoj supruzi. I ne bih se oglasio kao suprug, jer se Sebija zna i sama dobro braniti.
Oglašavam se kao predsjednik Stranke koja se 33 godine suprotstavlja svakoj vrsti nasilja, nepravde, neistine i nemorala – i nastaviće da to radi.
Linč koji je proveden nad prof. Izetbegović je sve to - nasilje i nepravda utemeljena na neistini, a omogućena rastućom krizom morala u bh. društvu u kojem se montažama i medijskim kampanjama zamjenjuju uloge dobrih i loših, poštenih i nepoštenih, obrazovanih i neobrazovanih...
Upravo ta kriza morala, ziheraštvo i šutnja onih koji su morali dići glas, jer dobro znaju šta je istina a šta laž, omogućili su da se ova sramotna i protuzakonita stvar desi.
Svi koji su pratili rad prof. Izetbegović i napade na nju koji traju skoro deceniju, svjedoci su dviju istina.
Prve, da su jasno, bez ostatka, demantovane laži koje je plasirao Asim Kurjak tvrdeći da Sebija Izetbegović nije doktorirala i da joj on nije bio mentor, te da se nije obrazovala u Zagrebu. Javno su predočeni materijalni dokazi, video-snimci, indeks i ostala dokumentacija koje su te laži potpuno raskrinkale.
I druge, da je prof. Izetbegović dovela u red funkcionisanje KCUS-a, najznačajnije i najveće zdravstvene institucije u Bosni i Hercegovini. Vraćen je dug od preko 100 miliona KM za koji svi dobro znamo kako je i u čijim mandatima nastao, zaštićeni su pacijenti i značajno popravljen njihov status, stalna je efikasna borba protiv korupcije, zanovljen je stručni medicinski kadar, izgrađeni novi objekti, nabavljena nova oprema, povećane plaće ljekarima i medicinskom osoblju...
Prof. dr. Izetbegović smijenila je nametnuta Vlada FBiH putem nezakonito imenovanog Upravnog odbora. Te nezakonitosti, pravno i političko nasilje, svakako će svoj epilog dobiti na sudu. Kao i odluke Senata Univerziteta u Sarajevu.
Potrajaće to, ali u pozitivan ishod nimalo ne sumnjam.
A dok pravo i pravda ne stignu, ono što možemo i trebamo odmah uraditi jeste da - u skladu sa vlastititom savješću - zauzmemo stav i ne povlačimo se pred nasilnicima koji se montiranim procesima obračunavaju sa političkim neistomišljenicima. Ma ko oni bili.
Jer, napad na vrijednog i dokazanog menadžera, na parlamentarnog zastupnika koji je u dva prethodna izborna ciklusa osvojio najveći broj glasova u svojoj izbornoj jedinici, na suprugu bivšeg člana Predsjedništva BiH, samo je uvod u napad i disciplinovanje svakoga za koga nasilnici procijene da im stoji na putu.
SDA se pred lažovima i nasilnicima nikad nije povlačila. Niti će.
... :hm da li se trebao obrachati javnosti..... ali poenta je. i da je ulogu menadzera, dobro obavljala.. bez obzira koje diplome imala.... :up

. a dobri hirurzi treba da ostanu u hirushkoj sali.. ne trebaju se izlagati kojekakvim napadima(druge funkcije).. jer rade posao koji direktno ugrozava pacijenta, koji nema izbora...
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

:haa. uzas...
Implementacija Zakona o zabrani pušenja: Lokali manji od 50 kvadrata imaju pravo izbora
https://www.klix.ba/vijesti/bih/impleme ... /231128051
:hahah chuj 'poostrava' ono. daj samo jednu da..
Također je naglasila da se pooštrava kontrola pušenja u javnim obrazovnim ustanovama.
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Vijesti danas

Post by Gudi »

Ma nema od tog zakona ništa. Štat je :kaafa
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

. izgleda.. neka narod dimi.. Image a respiratori ubijaju.. :D/
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Vijesti danas

Post by Bella »

Sud EU dozvolio državnim institucijama da zabrane nošenje vjerskih simbola, uključujući marame
U odluci, koju je u utorak objavio Sud pravde Evropske unije, kaže se da su takve zabrane dopuštene kako bi se uspostavilo posve neutralno administrativno okruženje.

Međutim, sud je rekao da se zabrane nošenja odjeće ili simbola povezanih s filozofskim ili vjerskim uvjerenjima moraju ravnomjerno primjenjivati.
itd

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/sud- ... /231129017
.............................................................................................Image

Post Reply