Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Aktuelnosti iz zemlje i svijeta.
Post Reply
User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2782
Posts: 5312
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Skitnica »

Muris Gadžun, otac preminule dvoipogodišnje djevojčice Džene Gadžun iz Kaknja, koja je prije dva dana preminula u KCUS-u, rekao je jutros za portal "Avaza" da ne zna kada će biti obavljena dženaza djevojčici jer još uvijek nije završena obdukcija tijela njegove kćerkice.

 - Ništa još ne znamo jer nije završena obdukcija. Meni je tako javljeno i mi sve evo čekamo. Nisu nas zvali ni iz Tužilaštva KS. Niko ništa ne zna - kaže Muris.

Tvrdi da ih niko od ljekara, koji su operirali malu Dženu u privatnoj klinici Bejtović, nije ni kontaktirao kako bi im izrazio saučešće

- Jedino je supruzi prije dva dana poslala poruku doktorica Nina Jovanović, u kojoj je napisala da izražava saučešće. To je sve. Ostalo niko ništa - kaže Gadžun

Avaz.ba

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2782
Posts: 5312
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Skitnica »

Slučaj djevojčice Džene Gadžun iz Kaknja koja je preminula zbog teških komplikacija nakon operacije oka u privatnoj klinici u Sarajevu, potresao je javnost.

 

Sigurnije je u bolnici

Povodom toga, prim. dr Gordana Vuković, specijalista pedijatar, je za portal "Avaza" kazala da se operacija nije trebala raditi tamo gdje nema uvjeta za to i gdje oprema nije ispitana.

- Prema mom mišljenju, operacija oka se trebala raditi u bolnici, a ne u privatnoj ordinaciji. Tu je greška napravljena, to je moje mišljenje. Nije to neka teška operacija bila i čudim se da je četiri sata trajala, ali dobro, oko je oko mora čovjek tu biti oprezan - kazala je dr. Vuković.

Dodala je da su napravljene dvije greške. Prva je što se operacija radila u stomatološkoj ordinaciji, što nije bilo ispravno, a druga je što ti aparati nisu verificirani od nadležnih organa.

- Izbor ambulante i neverificirani uređaji su krivci. Da li bi se to desilo i u bolnici i da li bi dijete preživjelo, pitanje je. Ono što je sigurno, u bolnici se može puno više uraditi, brže reagirati i pružiti adekvatna pomoć. Kada meni neko dođe zbog operacije, ja sam uvijek za to da se radi u klinici. Jer bih se i ja prije odlučila za kliniku nego za privatnu ordinaciju. Sigurnije je u bolnici, ako vam se nešto desi, reagirat će se na vrijeme - istakla je dr. Vuković.

Teška oštećenja mozga

Strašno je, kaže dr. Vuković, da tako malo dijete umre.

- Vjerujte, takva su oštećenja mozga bila da bi, i da se malena Džena probudila, ostala invalid. Pitanje je da li bi se mogla i kretati - rekla je dr. Vuković.

avaz.ba

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2782
Posts: 5312
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Skitnica »

Ja ne znam šta da mislim, zaista mije zao djevojčice koja je tek počela da živi, koja je životom platila tuđe gluposti i bahatosti... Dokle vise ovo sve vodi... :((

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Bella »

Dr Vukovic. da je imalo profesipnalna. bi sachekala misljenje istrage... ovako blebeche i dize nepovjerenje gradjana.. kao prvo nje same.
.............................................................................................Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2782
Posts: 5312
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Skitnica »

Rekla je na osnovu onog što je znala.. da su djevojčici perisali oko u zubnoj ordinaciji...

Građani su davno izgubili povjerenje u zdravstvo, koje svaki dan sve više propada u propast..

Više me ne čude oni koji se odluče i idu vani na liječenje / operacije...

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Bella »

Zna . sta se pishe.. na netu .. ocigledno i koju stranku podrzava.....


Zalosno je... dr su zeljeli pomoci... ne znamo sta se desilo.

. da su odbili proceduru. danas bi pisali. ....# zasto ne i u zubnoj ambulanti.. komplikovane operacije se rade i vezano za zube..pod punom anestezijom..
.............................................................................................Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2782
Posts: 5312
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Skitnica »

Kod nas samo lokalne anestezije rade u zubnim ordinacijama, i ne rade operacije očiju u njima...

U svakom slučaju pokazali su svoju "profesionalnost"... :doh

Rezultati obdukcije ce reci tacan razlog, a i to je pitanje hoće li voditi stvar u svoje interese...

Neduznu djevojcicu nista vratiti nece..
:(

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Bella »

Ti vjerujesh, u ono sta si prvo procitala...... cak sumnjas i u istragu i njihove interese..

ima i toga.. interesi su na prvom mjestu . zivot curice je oruzje.. strankama kojem pripadaju dr...
Tragedija je, znacenje rijeci dovoljno govori.

To nije bila operacija 'ociju' vec kapak. vishe za plasticnu hirurgiju.. koja se radi i u ambulantama ili malim privatnim klinikama. pod anestezijom.

nije bolnica nista sigrurnija sto se tiche rizika. sve je do 'okolnosti'
.............................................................................................Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2782
Posts: 5312
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Skitnica »

Naravno da vjerujem, ni u kojem slučaju do sada ne ulijevaju povjerenje..
Bez obzira da li je riječ o operaciji ocog kapka ili operacija oka, nije opravdanje za bahatost ..
U svijetu takve i sl operacije prolaze bez problema i posljedica, samo eto kod nas zavrse smrtnim slucajem. Nazalost.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Bella »

:_) da, jel nam se povisi temperatura. trcimo njima..... i ako neche da nas prime. nudimo sve... :-?

Ne znamo, da li su bili bahati.
Kao sto ne znamo da li su u svijetu sve i slicne operacije , proshle bez problema ili smtrnih sluchajeva.,

..
.............................................................................................Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2782
Posts: 5312
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Skitnica »

Nisam isla nikad za povisenu temp. Niti sam kada pomislila da dr nesto ponudim.


Pratim redovno vijesti i za ovo godina koliko mi je, nisam nikada vidjela na vijestima a ni pročitala u stampi da trudnice umiru u bolnicama,pacijenti vrse samoubistva u istim..Da se takodjer zale na rad medicinskog osoblja...
Meni to nije ok, koliko god neki tvrdili i mislili da doktori rade svoj posao kako treba.

Samo jedno mogu reci da je sretan onaj ko ne mora otici u bolnicu i tamo se liječiti... :fpalm

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2782
Posts: 5312
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Skitnica »

Trajno zatvoreno. Piše ovo na Googleu kada ukucate naziv privatna stomatološke ordinacije dr. Bejtović, gdje je doktorica oftalmolog Nina Jovanović bez licence za rad u Kantonu Sarajevo, uz saradnju sa anesteziologom Suadom Rožajcem radila kobnu operaciju Džene Gadžun, djevojčice iz Kaknja, koja je preminula.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Bella »

Ne mozemo garantovati, ni za koga, da li radi svoj posao savjesno. Ako ih pitamo. naravno ..biche --''apsolutno radim'

To sto navodish za slucajeve samoubistava. umiranje trudnica u bolnicana itd..... nesto sam citala na forumu..
.opet,,zavisi ko pishe... da li je istina. ne znam.. ne znam, da li i te osobe znaju..ili im je cilj - napakostiti nekome...
Ne uzimam nista zdravo za gotovo.
Nazalost u bolnicama se i umire, to nam je zadnja destinacija...
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Peace »

Ja nisam tako pratila ovu vijest, ne mogu sve nesrece oplakivati.

Cesto sam protiv doktora, preciznije protiv mita koje bestidno uzimaju. Ali ipak ih se ne moze za sve kriviti.

Razgovaram skoro s prijateljicom, njena seka je med. sestra u jednoj Sarajevskoj bolnici, i pitam je sta tacno radi? Kaze mi - ona je anesteziolog. Kazem nije moguce, tvoja seka ima samo srednju medicinsku.
Ali jeste. Daje anesteziju, prisutna je i nadgleda pacijente u operacionim salama.
U USA anesteziolog mora biti doktor, i on je jedan od naplacenijih doktora.

Upitam skoro brata - jesu li bolnice u BiH klimatizovane? Nasmijao se, kakva kaze bona klima, mnoge bolnice nemaju ni dovoljno carsafa za krevete…eno skoro u Tuzli gradjani skupljali materijal za bolnicu.

Nisu ni doktori krivi sto je to tako, i oni bi volili raditi u sredjenim objektima gdje je sve potpuno ispravno.

A komplikacije se dese cak i kad je sve ispravno.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Bella »

Ne mora.. Peace. sestre rade, dr nadgleda. pogotovo u bolnicama. gdje je vishe operacionih sala.... sestre su obucene za to. nije 'obicna'
.............................................................................................Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2782
Posts: 5312
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Skitnica »

Zdravstveni inspektori Kantonalne uprave za inspekcijske poslove Kantona Sarajevo, a koju je naredilo Ministarstvo zravstva KS, nakon nedavne smrti djevojčice Džene Gadžun iz Kaknja, izvršili su inspekcijski nadzor u Privatnoj oftalmološkoj ordinaciji Dr. Halimić, Privatnoj ordinaciji za anesteziju u terapiju bola prim. dr. Suad Rožajac, i Privatnoj stomatološkoj ordinaciji Bejtović.

Faktor donosi detalje stanja kakvo su zatekli inspektori u ove tri privatne ordinacije i koje su mjere naložene:

Inspektorima tokom nadzora, u ordinaciji Dr. Halimić, u ulici Augusta Brauna broj 3, nije predočen valjan zaključeni ugovor o servisiranju medicinsko-tehničke opreme.



Uvidom u rješenje nadležnog Ministarstva zdravstva konstatovano da je ordinacija registrovana za pružanje specijalisticko – konsultativnih zdravstvenih usluga iz oblasti oftalmologije, te obavljanja hirurških zahvata male hirurgije isključivo u lokalnoj anesteziji.

Zabrana dopunskog rada dr. Nini Jovanović

Za dr. Ninu Jovanović, predočeno je uvjerenje o položenom stručnom specijalističkom ispitu iz oftalmologije od Federalnog ministarstva zdravstva, te licenca izdata od Ljekarske komore Zeničko-dobojskog kantona, važeća do 24. maja 20024. godine, ali ne i nadležne Ljekarske komore Kantona Sarajevo ili Ljekarske komore Federacije BiH.

Izvršen je uvid u protokol bolesnika, te je utvrđeno da se ne vodi potpuno u smislu propisanog sadržaja prema Zakonu o evidencijama u oblasti zdravstva (“SI. novine FBill”, broj 37/12). Pojedine evidentirane zdravstvene usluge nisu propisno ovjerene potpisom i pečatom ordinarijusa.

Prema saznanjima da subjekt nadzora obavlja hirurške zahvate u općoj anesteziji, zatražena je evidencija o istim, što nije predočeno u momentu nadzora. Dr. Halimić je na zapisnik izjavila:

– Evidencije o hirurškim zahvatima u općoj anesteziji vode se u prostoru koji je zakupljen kod dr. Bejtovića.

Tokom nadzora predočen je i tripartitni ugovor o poslovnoj saradnji zaključen 1. oktobra prošle godine.

Uvidom u ugovor konstatovano je: da su svi potpisnici ugovora privatne specijalističke ordinacije, namjena ugovora je pružanje zdravstvenih usluga – hirurški zahvati u općoj anesteziji, naručilac usluga i zakupoprimac je dr. Jasmina Halimić, specijalista oftalmolog, izvršilac usluga je dr. Suad Rožajac, specijalista anesteziologije sa reanimatologijom, a zakupodavac je dr. Jasmina Bejtović, doktor stomatologije.

Ugovor je zaključen 1. oktobra 2020. na period važenja od godinu dana.

No, članom 20. Pravilnika o uvjetima za obavljanje privatne prakse, grupne prakse, kao i uvjetima za obavljanje privatne prakse na osnovu posebnog ugovora sa zdravstvenom ustanovom (“SI. novine FBiH”, broj 104/13, 16/14 i 66/ IS), decidno je propisano da se hirurski zahvati u specijalističkim ordinacijama mogu obavljati isključivo i lokalnoj anesteziji.

– Privatna oftalmološka ordinacija Dr. Halimić ima rješenje za obavljanje operativnih zahvata u lokalnoj anesteziji, a zahvate u općoj anesteziji obavljamo na osnovu ugovora o poslovnoj saradnji – korištenje prostora, opreme i materijala, sa ustanovom koja ima odobrenu salu i opremu za izvođenje zahvata u općoj anesteziji, a to je zdravstvena usta nova Bejtović – kazala je inspektorima dr. Halimić.

Na osnovu utvrđenog činjeničnog stanja zdravstvena inspekcija će djelovati upravnom mjerom kako slijedi:

1. Zabranit će se obavljanje hirurških zahvata u općoj anesteziji, shodno članu 198. Zakona o zdravstvenoj zaštiti (“Sl.novine FBiH”, broj 46110 i 75/13), što je decidirano članom 20. Pravilnika o uvjetima za obavljanje privatne prakse, grupne prakse, kao i uvjetima za obavljanje privatne prakse na osnovu posebnog ugovora sa zdravstvenom ustanovorn (“SI. novine FBiH”, broj 104/13, 16/14 i 66/15).

2. Zabranit će se organiziranje i ugovaranje zdravstvenih usluga sa pravnim i fizičkim licima koji ne ispunjavaju uvjete predviđene zakonom za obavljanje zdravstvenih djelatnosti i koja nemaju odobrenje nadležnog ministarstva zdravstva, a u skladu sa čl. 55. stav 2. Zakona o zdravstvenoj zaštiti (“SI. novine FBiH”, broj 46/10 i 75/13), kao i čl. 5. i 57. Pravilnika o uvjetima za obavljanje privatne prakse, grupne prakse, kao i uvjetima za obavljanje privatne prakse na osnovu posebnog ugovora sa zdravstvenom ustanovom (“SI. novine FBiH”, broj 104/13, 16/14 i 66/15).

3. Privremeno će se zabraniti obavljanje dopunskog rada dr. Nini Jovanović u predmetnoj ordinaciji, do dobijanja licence nadležne Ljekarske komore Kantona Sarajevo ili Ljekarske komore FBiH.

4. Naredit će se i otklanjanje utvrđenih nedostataka i nepravilnosti vezanih za obezbjeđenje valjanog ugovora o redovnom servisiranju medicinsko- tehničke opreme, kao i propisno vođenje medicinske dokumentacije u skladu sa Zakonom o evidencijama u oblasti zdravstva (“Sl.novine FBiR”, broj 37/12).

U trenutku nadzora privatne ordinacije za anesteziju i reanimaciju i terapiju bola, prim. dr. Suad Rožajac u ulici Branislava Nušića broj 166, predočeno je rješenje Ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo broj 10-37-15200/16 od 3. februara 2017. za rad kojim je odobrena djelatnost pružanja specijalističko – konsultativnih zdravstvenih usluga iz oblasti anestezije, reanimacije, intenzivnog liječenja i terapije bola (u oblasti hirurgije, stomatologije i u drugim dijagnostičko terapijskim procedurama).

Rješenjem je odobreno da navedene zdravstvene usluge ordinacija pruža u svom prostoru ili u prostoru drugih registrovanih zdravstvenih ustanova i ordinacija, koje imaju odobrenje za rad od nadležnog organa na osnovu posebno zaključenog ugovora.

Prema navedenom rješenju nadležnog ministarstva u obrazloženju je navedeno da će se predmetna djelatnost obavljati u prostoru prema Ugovoru o ustupanju i korištenju poslovnog prostora, od 20. decembra 2016. godine.

Nije predočen dokaz o ispravnosti opreme.

Izvršen je obilazak ordinacije te je utvrđeno da koristi ustupljeni prostor prema ugovoru i to: jedna prostorija za pregled i smještaj ležećeg bolesnika (postoperativni tretman), odvojenu prostoriju za anesteziološke intervencije, hodnik i sanitarni čvor, pri čemu su prostorije locirane na donjoj etaži poslovnih prostorija.

Pored navedenog, koriste se zajedničke prostorije sa dr. Jasminom Bejtović (PSO “Bejtović”): čekaonicu, arhivu i medicinsku dokumentaciju, kao i odvojen sanitarni čvor, na gornjoj etazi” (definisano čl. I navedenog ugovora o ustupanju).

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2782
Posts: 5312
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Skitnica »

Bliži se punih mjesec dana od tragične smrti dvogodišnje Džene Gadžun iz Kaknja, koja je preminula nakon rutunske operacije očnog kapka u privatnoj zdravstvenoj ustanovi. Njeni roditelji Amila i Muris u vječnoj boli do kraja života, nakon otpusnog pisma s KCUS-a gdje je Džena završila već u komi, nakon zastoja srca i reanimacije tokom operacije još su više očajni. Očekuju pravdu i krivicu onoga ko je odgovoran. No, njihov iskaz u policiji bio je posljednji u ovom pravnom slučaju, do sada.

Jedan od najboljih advokata krivičara, Almin Dautbegović, pristao je pro bono preuzeti ovaj slučaj. Branilac je oštećenih roditelja. Prvi svoj intervju daje za N1.

N1: U kojoj je uopšte fazi postupak nakon smrti male Džene Gadžun, nakon iskaza u policiji roditelja i otpusnog pisma, čini da je kako je sve stalo ?

Dautbegović: Predmet je u fazi istrage koju vode dvije tužiteljice. Trenutno se čeka na rezultate obdukcije. Ne mogu ovog momenta procijeniti da li je ovo

korektno vrijeme koliko se čeka nalaz obdukcije, ali u svakoj varijanti neophodno je sačekati nalaz koji bi morao dati odgovor na pitanje ‘zašto’?

N1: Šta potom?

Dautbegović : To će mi omogućiti dalji pravac djelovanja- podnošenje krivčnih prijava protiv odgovornih, mada vjerujem da će tužilaštvo to uraditi ex oficio ( po službenoj dužnost, op.a.). Osim toga podnijećemo parnične tužbe za naknadu svih vidova štete koje mogu proisteći iz ovakvog slučaja.

N1: Koliko je po Vama , s obzirom na Vaša dugogodišnje iskustvo u krivičnim procesima ovo kompleksan predmet ?

Dautbegović : Morate znati da ovaj predmet ima granice koje su uokvirene u sam predmet, a sve ostalo što prevazilazi sam predmet je neka druga priča. Ona se svodi na uređenje zdravstva, posebno u oblasti ‘privatluka’. Postoje već nove inicijative za proteste.

N1: Pročitali ste izvještaj zdravstvene inspekcije koji ukazuje na brojna drastična kršenja zakona u privatnim ordinacijama, koje su uključene u slučaj. Kako taj izvještaj komentarišete i koliko je on bitan Vama kao advokatu roditelja, oštećene strane ?

Dautbegović : Ako već pravimo paralele sa zapadnim razvijenim, politički uređenijim državama i kažemo često pravosuđe je ovako ili onako, policija, poreski sistem… pitanje koje se nameće u vezi ovog slučaja i šire glasi – kakav je sistem zdravstva i privatnih zdrastvenih ustanova u Evropi ? Može li se tamo nešto ovakvo desiti ? Kako su pravno oblikovane zdrastvene ustanove u Evropi ?

N1: Ova tragična smrt malene Džene pogodila je javnost u BiH – imate li Vi sada reakcija na sporost kompletnog pravnog procesa?

Dautbegović : Ovaj slučaj je pobudio veliko zanimanje kod građana, koji se javljaju putem društvenih mreža, što roditeljima, što meni – bilo da su i sami imali sličnih problema sa uslugama u zdravstvu ili da dijele osjećaje sa ožalošćenom porodicom.


Nameće se zaključak da se ne samo odgovorni kazne već i da se ova situacija iskoristi za promjene zakonskih propisa koji uređuju privatnu praksu u zdravstvu.

N1: Imamo saznanja o organizaciji protesta ?

Dautbegović : Inicijative za proteste već imamo, iste sam na neki način usporio do trenutka kad doznamo u kom pravcu treba usmjeriti svu tu nagomilanu energiju i nezadovoljstvo građana prema ovakvom zdravstvu.

Podsjetimo, dvogodišnjoj Dženi Gadžun, potvrdilo je to naknadno otpusno pismo, je u toku same rutinske oftalmološke operacije u privatnoj stomatološkoj ordinaciji, uz iznajmljenog anesteziologa dogodio zastoj srca, reanimacija i Džena je pala u komu. Na KCUS su, navodi se u otpusnom pismu, dijagnosticirali „znake edema mozga i znakove svježe ishemije“ što je moglo biti, potvrđeno nam je, uzrokovano zastojem srca i reanimacijom, a specijalista je prilikom procjene „kliničkog statusa i moždane aktivnosti“ ustanovio „moždanu komu“. Bitku za život je izgubila.

Autor: N1

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2782
Posts: 5312
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Slučaj djevojčice Džene Gadžun

Post by Skitnica »

Stigao je nalaz obdukcije za preminulu djevojčicu Dženu Gadžun, saznaje portal "Avaza".

Kako saznajemo, iz nalaza obdukcije ne može se zaključiti tačan uzrok smrti. Tužilaštvo je s nalazom upoznalo pravni tim porodice Gadžun.

- Nisu ga nama dali, već samo pročitali. Odredit će vještačenje na okolnosti uzroka smrti. Iz nalaza obdukcije ne može se zaključiti uzrok smrti - rečeno nam je iz pravnog tima porodice Gadžun.

Podsjećamo, djevočica Gadžun preminula je 14. novembra na KCUS-u.

Nekoliko dana ranije operirana je u privatnoj klinici u Sarajevu, gdje je došlo do određenih komplikacija.

Njena smrt potresla je kompletnu javnost. No, još nema odgovora šta je uzrok tome da djevojčica završi u komi a zatim izgubi život. Do sada su u Tužilaštvu saslušane desetine svjedoka.

avaz.ba

Post Reply