Košarkašice BiH stigle u Sarajevo

Aktuelnosti iz zemlje i svijeta.
Post Reply
User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Košarkašice BiH stigle u Sarajevo

Post by Skitnica »

Ženska košarkaška reprezentacija BiH, nakon osvajanja petog mjesta na Eurobasketu i plasmana u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, vratila se u Sarajevo, gdje je potom u Vijećnici održala press konferenciju.

Nakon kratkog druženja reprezentativke i stručni štab uputili su se u Vijećnicu na press konferenciju, a pred istom ih je dočekala grupa navijača koja je uzvikivala "Vi ste ponos države!".

Tim menadžer selekcije BiH, Razija Mujanović, istakla je da je glavna snaga popularnih  "Zmajica" zajedništvo.

-  Snaga naših djevojaka je to zajedništvo. Kako uvijek kažem da ne volim puno pričati, nego da rezultati sami kažu. Želim da još jednom čestitam djevojkama i svima nam poželim sreću u narednom periodu i da skupa stvaramo bolje rezultate, kazala je Mujanović.

- Svaka igračica je pokazala svoj individualni kvalitet, a on je spojen u jednu cjelinu i zato je postignut ovakav kvalitet i rezultat.

Ne volim da pričam o sebi, što sam napravila, napravila sam. Ove djevojke su mlade, one sada trebaju podršku. Nikad se ne zna, možda naprave bolji rezultat nego ja, dodala je legendarna bh. košarkašica.

Posebno se zahvalila navijačima i novinarima.

- Hvala vam svima što ste došli u ovolikom broju. Curama sigurno znači jer je ovo je prvi veliki rezultat koji su "Zmajice" napravile, ali nije posljednji, to vam obećavam, istakla je Mujanović. 

avaz.ba

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Košarkašice BiH stigle u Sarajevo

Post by Skitnica »

:kl za djevojke..svaka čast.
1
1 Image

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Košarkašice BiH stigle u Sarajevo

Post by Bella »

. gdje su to ..bile.. :D/

User avatar
redoxid
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 92
Posts: 363
Joined: Sat Apr 25, 2020 12:45 pm

Re: Košarkašice BiH stigle u Sarajevo

Post by redoxid »

Sta ja znam meni ovi sportovi su daj hljeba i igara narodu.

Nije što su košarkašice i da je muški fudbal bi bi raspoloženja meeh, šta ja imam od toga :??

Kakvu ličnu korist, da je BIH prvak svijeta u košarci ili odbojci svejedno mi, jer mi je patriotizam na nuli.

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Košarkašice BiH stigle u Sarajevo

Post by Mina »

Mogla bih se i složiti sa redoxidom.
Očekujemo kao da će nas neki sportski uspjeh ponijeti nekim krilima zajedništva u prosperitet :_) Svaka čast djevojkama, ali sve to oko sporta je kod nas na nekom nenormalnom nivou
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1954
Posts: 4172
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Košarkašice BiH stigle u Sarajevo

Post by Kamilica »

Bravo curama naravno. Kod nas je sve skoro neki crnjak. Valjda zato i ovi mali, negdje nekom, beznačajni momenti, ovdje dobiju svu pažnju. A i rijetki su naši sportski uspjesi.

User avatar
redoxid
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 92
Posts: 363
Joined: Sat Apr 25, 2020 12:45 pm

Re: Košarkašice BiH stigle u Sarajevo

Post by redoxid »

Mina wrote:
Sun Jun 27, 2021 8:08 pm
Mogla bih se i složiti sa redoxidom.
Očekujemo kao da će nas neki sportski uspjeh ponijeti nekim krilima zajedništva u prosperitet :_) Svaka čast djevojkama, ali sve to oko sporta je kod nas na nekom nenormalnom nivou
Pa da smo najbolji u svijetu u svim sportovima to bi bila još veća sramota kakvi smo onda po ekonomskom statusu, koji je sve gori i gori i srednja klasa isčezava.

Ne znam nekako mi je apsurdno to sve.

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Košarkašice BiH stigle u Sarajevo

Post by Skitnica »

Mene zaista raduje svaka pobjeda BIH reprezentacije ma o kojem sportu da je riječ. A zao mi je što država ne čini ništa za te mlade talente...

Osim što poneki političar uputi čestitku i sve ostane samo na tome.Steta.

Post Reply