Instagramanjem do politike

Aktuelnosti iz zemlje i svijeta.
User avatar
Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1954
Posts: 4172
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Instagramanjem do politike

Post by Kamilica »

Možda smo puni predrasuda, ali realno šta je ponudila to i vidimo. Nije navedeno da li je uključena u neke društveno-korisne akcije, volonterski rad ili bilo šta slično. Jedino što znamo je da je sa svojim slikama aktivna na instagramu i ima dosta pratilaca. To baš i nije neka polazna tačka za ostvarenje onih ciljeva koje je navela.
1
1 Image

User avatar
Vanilla
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1395
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Instagramanjem do politike

Post by Vanilla »

A je li ponudila samo ovo sto vidimo?
Ne znam ko je, nisam guglala da vidim da li jos nesto nudi, dakle, prvi put, evo, na ovoj temi.
Ogradjujem se od komentarisanja samo na osnovu ovoga prikazanog jer ne znam da li joj je ovo jedini i/ili glavni adut.

Slicno se, na prvu, komentarise za, recimo, Dudu Balje a zena je u svojoj profesiji vrlo konkretna.
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1954
Posts: 4172
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Instagramanjem do politike

Post by Kamilica »

I ja znam samo što vidim na ovoj temi. A po meni je ovo pogrešna strategija jer je fokus na izgledu kandidata.



Ne znam ko je Duda :jbg

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Instagramanjem do politike

Post by Vjetar »

Image

Problem je što ona nije isticala te svoje slike u kandidaturi. Ova gore je njena slika za izbore.
Koliko god mi mislili da je očigledno da je ona ovakva ili onakva, mislim da griješimo i da bismo morali biti manje površni. Siguran sam da je djevojka jednako pametna kao i bezbroj onih likova koje ćemo gledati na banderama okačene kako traže naš glas. A nju pravimo najgorom od svih jer izgleda kako izgleda i ima onakav profil na Instagramu?
Ružno se odnosimo prema njoj. Pa neka smo sto posto u pravu :jbg

User avatar
Vanilla
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1395
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Instagramanjem do politike

Post by Vanilla »

Kamilica wrote:
Wed Sep 30, 2020 8:41 pm
I ja znam samo što vidim na ovoj temi. A po meni je ovo pogrešna strategija jer je fokus na izgledu kandidata.



Ne znam ko je Duda :jbg
Meni ovo djeluje kao izvikan naslov (ne Mino tvoj, da ne shvatis ti kao pokretac teme da se odnosi na tebe), u stilu zadiranja u privatne fotografije a iskoristene kao mahalska prezentacija jednog od kandidata.

Sacekala bih, svakako, sa konacnim misljenjem (neka vrijeme i buduce, njeno, djelovanje pokaze) sto, naravno, ne znaci da i ostali tako trebaju.
Iznosim svoj stav :)
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Instagramanjem do politike

Post by Skitnica »

Među prvima ste se izjasnili iznoseći svoje mišljenje na osnovu profila sa Inst. niste bili bez komentara na osnovu onoga što je izloženo..

Imamo pravo svi na svoj stav.

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Instagramanjem do politike

Post by Vjetar »

Pa kažem MI, ne VI :D

User avatar
Vanilla
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1395
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Instagramanjem do politike

Post by Vanilla »

Pricamo :)

Evo, i ovo o cemu pisemo tu je upravo taj nas prvi utisak.


viewtopic.php?f=31&t=137
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Instagramanjem do politike

Post by Bella »

Kao mlada osoba, svjesna sam položaja mladih u današnjem društvu kao i problema sa kojima se svakodnevno susrećemo. Stoga, kao predstavnik Foruma mladih DF, fokus mog djelovanja biti će poboljšanje položaja mladih.
U 20- im... hm. ne znaju odakle pushe vjetar- :D ..jao- sjetih se - jedne -u istim godinama .. kad je napunila 20- oh .. gotovo . svijet je pod njom.. sa prijateljicom.. iznjamljuje stan, napusta zivot s roditeljima... radi.. ovo cu - ono cu.. :jbg mozda su izdrzale pola godine... lebdeci
elem . suvishe je rano, bilo so reci za ovu mladu djevojku. sem - da je rado pokazala grudi /rame/ nokte- meni ne izgleda ozbiljno .. :D/
. bili smo i mi u 20 im.. :rlys
2
2 Image

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Instagramanjem do politike

Post by Mina »

Kratki intervju sa Eminom, sa source.ba



Zbog čega ste odlučili politički da se angažujete?

Ovo je moj prvi politički angažman, a ono što me podstaklo jeste činjenica da stanje u kojem trenutno živimo nije idealno. Smatram da u politici treba više mladih ljudi,  sa novim idejama, jer je godinama unazad sve isto.


Šta Vama kao mladoj osobi najviše smeta u društvu u kojem živimo?

Kao mladoj osobi, najviše mi smeta površnost našeg društva. Mladi ljudi, pogotovo žene, nemaju priliku da se dokažu i napreduju na području tržišta rada. Žene diskriminišu kao „slabiji pol“, na osnovu fizičkog izgleda ili jednostavno smatraju da ne možemo doprinjeti kao i muškarci, te nam ne daju prostora da pokažemo koliko vrijedimo i koliko zapravo možemo doprinjeti našem društvu. Većina je nezadovoljna stanjem i ljudima koji donose odluke za nas, zbog toga veliki broj ljudi napušta državu, ali  kada se pojavi neko novi kao da ne žele prihvatiti promjene ili angažman mladih ljudi.

Na šta ćete se najviše fokusirati ukoliko dobijete povjerenje glasača?

Prije svega, plan mi je da kroz ovu kampanju probudim svijest mladih ljudi, a pogotovo mladih žena, da se bore za svoju budućnost i da ih ohrabrim da postavljaju pitanja svojoj lokalnoj zajednici, da otvore jedan zdrav dijalog za bolje sutra nas žena i društva uopšte. I naravno da izađu na lokalne izbore, jer od jednog glasa počinje sve i jedan glas može napraviti promjenu. Ako dobijem povjerenje glasača, svakako ću nastaviti raditi na tome, ali pored toga u mom fokusu je i  poboljšanje života u mjesnim zajednicama koje pripadaju našem gradu. Na primjer, u mojoj mjesnoj zajednici Mosnik, neophodna je toplifikacija i adekvatno i sigurno igralište za djecu. Smatram da treba krenuti rješavati te manje probleme, kako bi se došlo do veće i bolje promjene.


Hoće li Vam smetati ako ljudi za Vas budu glasali samo zbog izgleda, a ne zbog ideja koje imate?

Zamislite isto pitanje da se postavi doktorici, koja je specijalizirala onkologiju. Da li kod nje dolaze zbog izgleda ili što je predana svom poslu?


Ko je za Vas najzgodnija političarka u BiH i postoji li takva?

Najzgodnija je svaka. Fizički izgled nema nikakve veze sa znanjem i sposobnostima jedne žene i veoma je površno da se žene posmatraju samo kroz fizički izgled. Veći problem je što nisu dovoljno zastupljene u politici.


Da li ste ulaskom u politiku dobijali nemoralne ponude i od koga, s obzirom da se to nerijetko dešava?

Prema aktualnim statistikama Europske agencije za sigurnost na radu i zaštitu zdravlja, u prosjeku 5 do 10 posto radnika i radnica, u državama članicama Europske unije trpi mobing, a među njima je više žena nego muškaraca. Tako da, možemo zaključiti da su nemoralne ponude i mobing svuda oko nas, a ne samo u politici.


170 hiljada ljudi Vas prati na Instagramu, da li ćete koristiti ovu društvenu mrežu za svoju predizbornu kampanju?

Kao prvo, želim da se zahvalim ljudima koji su lajkali i zapratili moju stranicu na Facebook-u. Što se tiče Instagrama, s obzirom da je veliki broj ljudi koji me prate, svakako da ću koristiti ovu mrežu za predstavljanje i promociju svojih ideja i predizborne kampanje. S druge strane, djela su svakako bitnija od riječi i objava na društvenim mrežama, te ću se truditi da sve ono što napišem bude i realizovano.
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1954
Posts: 4172
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Instagramanjem do politike

Post by Kamilica »

Mina nam je dala baš priliku da se fino ispričamo na temi :) ne sjećam se da smo na nekoj drugoj više pisali :hm

Uopšte ne mislim da je Emini samoj, tek onako, palo na pamet da se oproba u politici. Neko od iskusnijih političkih vukova je to sve isplanirao. Vidjeli su koliko je ljudi prati na socijalnim mrežama, ukapirali da bi mogli, uz njen pristanak, privući ciljanu grupu ljudi i poduzeli sve u tu svrhu. Nisu ni te njene slike iscurile slučajno, to je sve smišljena kampanja. Hoće li uspjeti da se izbori za ciljeve koje je navela ili će ostati samo privjesak stranke vrijeme će pokazati. Lično smatram da je previše mlada da bi se afirmisala u politici već sada, u neko dogledno vrijeme možda.
I dalje sam mišljenja da je njen fizički izgled jedina značajka zbog koje su je i stavili na tu listu. Ako je pametna tim bolje za nju. Za stranku to i nije od velike važnosti, makar smo to u prilici vidjeti u svakodnevnim nastupima ovdašnjih političara i mnogobrojnih stranačkih dužnosnika :doh Kako god, Emina ima priliku da se pokaže, samo kao influencerica ili dokaže kao političarka budućnosti.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Instagramanjem do politike

Post by Bella »

Nema sta izgubiti- valjda.. :D/ .... no, pregledah IG.. dosta aktivna - par slika sa casom vina.. :-? ne znam koja je to poruka za mlade..

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Instagramanjem do politike

Post by Vjetar »

Koliko znam, plaća se da te neka stranka stavi na listu svojih kandidata. Općinska vijeća su najjeftinija, pa cijena raste sa višim nivoom vlasti (kanton, Federacija...). To je javna tajna i neminovnost u političkom biznisu.

Ulazak u općinsko vijeće je početni korak za anonimuse da se uključe u tu igru i onda ide guranje, dodvoravanje, šurovanje i sve drugo neophodno da se ili osigura neko dobro uhljebljenje ili nominacija na neki viši nivo.
Kao neovisni kandidat možeš pokušati gurati neke svoje ideje i ideale, ali obzirom da je tvoj glas gotovo pa bezvrijedan, to može biti samo predstave radi. Puno neovisnih kandidata je tu samo da bi prodali svoje pozicije (koje stranke redovno kupuju i pred izbore i poslije njih)i u biti sve se svodi na to danas - kupovina - prodaja.

Ako si stranački kandidat, onda igraš kako stranka svira, pa bio ti pun svojih ideja i dobrih namjera, ne vrijede ti i neće proći ako se kose sa stranačkim interesima. Tako da se svede na to da uđeš, laktaš se, uvlačiš se u značajne guzice i možda završiš u nekom općinskom odjelu kao šefčić ili ako si se baš nalaktao, i do kantona doguraš... To je ambicija 95% ovih likova sa predizbornih plakata.

Tako da, Eminica naša može blistati sutra u općinskom vijeću, ali može promijeniti onoliko koliko njena DF stranka želi da promijeni :P
1
1 Image

User avatar
gripen
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 529
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Instagramanjem do politike

Post by gripen »

Procitah podosta na ovu temu.
lIJEPO PISETE,ciste savjesti,posteno,sto bi se reklo.
Ja bih se osvrnuo na ovakve kvazi politicare,iz prosog vremena,ne tako davnog.,posleratnog.
Osvrnuo bih se sa jednim pitanjem.
Dali ikad razmisljamo koliko ovakvi tipovi,ovakvih namjera,nanose stetu drustvu,ponajvise Drzavi.
Drugo,mene brine nesto drugo,kako se to sve odslikava na mlade,koja je o zbunjoza.
Vecina ovih napuhanih pauna cilja upravo na omladinu,a omladina je za mene stub Drzave.
Zato,razocaran sam tim zakonima,kriterijama ko sve moze reklamirat coca.colu,prodavat maglu u teglama.

User avatar
blackadder
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 443
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Instagramanjem do politike

Post by blackadder »

Image

Image

Na lokalne izbore u Bosni i Hercegovine ove godine prijavljena je i Šejla Vrabac, ispred Stranke za Bosnu i Hercegovinu.

Šejla je kandidat za Općinsko vijeće Novi Grad, a nalazi se na mjestu 13, piše Crna Hronika.

Na društvenim mrežama može se pohvaliti velikim brojem pratitelja (preko 20 hiljada), a u fokus javnosti dospijela je nakon objava na satiričnim Facebook stranicama u BiH i regionu, koji su je prozivali zbog njenog fizičkog izgleda.

(crna-hronika.info)
2
1 Image 1 Image

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Instagramanjem do politike

Post by Bella »

Zbilja, mislim dar prirode, :_) i vjerujem da moze biti dobar radnik. no, danasnji trendovi, to sve dovode u pitanje..

.

User avatar
laganini
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 432
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Instagramanjem do politike

Post by laganini »

Mina wrote:
Sun Sep 27, 2020 7:12 pm


Studentica međunarodnih finansija na Američkom univerzitetu u Tuzli, Emina Jahić (21), kandidatkinja je DF-a za Gradsko vijeće Grada Tuzle na predstojećim lokalnim izborima.
Emina je poznata na Instagramu, gdje svakodnevno objavljuje fotografije i ima više od 170 000 pratilaca.



Kao mlada osoba, svjesna sam položaja mladih u današnjem društvu kao i problema sa kojima se svakodnevno susrećemo. Stoga, kao predstavnik Foruma mladih DF, fokus mog djelovanja biti će poboljšanje položaja mladih.

Jedan od problema na koji se želim fokusirati, a sa kojim se većina susreće je sticanje prvog radnog iskustva kao preduslov za dalje zapošljavanje. U narednom periodu, želim čuti Vaše probleme i prijedloge kako bi se zajedničkim snagama izborili za svoja prava i poboljšali svoj položaj u društvu.

Pored toga, radit ću i na poboljšanju uslova života svih nas u mjesnim zajednicama koje pripadaju gradu Tuzla, te uz Vašu pomoć, napraviti od naše Tuzle bolje mjesto za život.

S poštovanjem,
Jahić Emina


Sve su to razlozi zbog kojih se Emina Jahić želi okušati u politici.
Šta mislite, hoće li imati uspjeha? :_)
..nebi htio bit muški šovinista i nisam al objektivno će se bitvteako skoncentrirat
na ono sto govori..al opet instagtam face to da..

User avatar
Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1954
Posts: 4172
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Instagramanjem do politike

Post by Kamilica »

blackadder wrote:
Wed Nov 04, 2020 5:07 pm

(crna-hronika.info)
Čuj crna hronika :hahah
1
1 Image

User avatar
Ina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 576
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Instagramanjem do politike

Post by Ina »

Opa cupa.. Kolike su joj.. :shock: oči :D/
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Instagramanjem do politike

Post by Peace »

No comment :hahah

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Instagramanjem do politike

Post by Mina »

Mogu misliti koliko problema ima zbog njih ovolikih, leđa prije svega :rolleyes
1
1 Image
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Ina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 576
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Instagramanjem do politike

Post by Ina »

Poznajem ženu koja je uradila redukciju..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Instagramanjem do politike

Post by Peace »

Ina wrote:
Wed Feb 24, 2021 11:40 am
Poznajem ženu koja je uradila redukciju..
I ja poznajem jednu koja jest. I dvije koje nisu i koju su se s godinama vidno pogele.

User avatar
Kuduz
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 78
Posts: 183
Joined: Thu Jun 04, 2020 11:07 pm

Re: Instagramanjem do politike

Post by Kuduz »

Image
Image
Nicole Minetti -popravljala zube Berluskoniju kad su ga povrijedili u napadu i ubrzo se nasla na njegovoj listi i u parlamentu posle .Nije bas instagramanje,ali cudni su putevi do politickih visina :hahah

User avatar
Ina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 576
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Instagramanjem do politike

Post by Ina »

Minetti je i prije Berluske bila u vodama spektakla /eksponiranja, pa se odlučila i liječiti karijes (matorom perverznjaku) da bi usputno mogao da zagrize gdje hoće, a ona proširila zadah i u parlamentu.. Koji ipak nije trajao dugo.
Što nije ni čudo.
Ima ljudi i žena koji su spremni na sve i svašta da dobiju ono što žele, bilo to i na kratko..


Ako djevojka u članku ima ozbiljne namjere uvezi spomenutog cilja onda taj cilj treba biti u prvom planu..
Nećeš mu dati života na instagramu pučeci usne, dupe i grudi..
Danas je štošta previše seksualizirano jer se dosta toga tako najprije i prezentira.

Vrijeme će pokazati najbolje kakvi će joj biti realni koraci..

Post Reply