Imamo li dobar život ili ne?

Sve teme koje se odnose na privredu, lokalnu i svjetsku. Zapošljavanje, radni odnosi, ekonomija...
User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Peace »

I da Ina, da bih ti odgovorila na podvuceno, trebala bih ostaviti sate da istrazujem.

Ali evo uradicu i to, samo ako mi ti kazes u kojoj zemlji vlada totalno blagostanje.

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 582
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Ina »

Znam i sjećam se šta pišem.
Većinom sažeto. Osim u nekim zahvatima.

I samo ti nju, ili njoj slične, opravdavaj..
Ja neću.. ni tamo a ni ovdje.

I kako god je meni.. opet imam više mogućnosti od nekoga primjer u BIH..
Ti ne?!

I ne znam kako je u IT stanje. Prosvijetli me😍
A prije toga.. i dalje sam željna gore traženog..

Evo ponavljam papagajski opet😁

Realne podatke ekonomskog rasta u BIH.
Zaposlenosti i nezaposlenosti, ekoloških inicijativa, društvenih, zdravstvenih, troškove života. Investicije, socijalno blagostanje, efikasnost finansijskog sektora, mogućnosti koje se nude ljudima itd
plus cifre državnog duga..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Peace »

A sto ti nas ne bi prosvijetlila? :)

Pronadji te podatke i uvjeri nas da nista ne valja :rlys

Ne optuzujem te da si je branila. Citam sta pises, i ne vadim iz konteksta, za razliku od tebe opet.

Eto ni Bosanci ne znaju kako je u Bosni. Prosvijetli ih Ina.
I ne daj im za pravo ako slucajno kazu dobro je.

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 582
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Ina »

Postovi su jasni. Kao i srž tvojih upisa na temi.
Ne izvlačim ništa iz konteksta.
Samo što se sad izvlačiš ali to kod mene ne prolazi tako lahko. Optužuješ za razmaženost, lijenost i nesposobnost običan narod i omladinu tamo.. sa stražnjicom u Americi. :_)


Bilo bi mi drago da neko priloži ono što sam tražila. Konzistencija toga sigurno ima itekako objektivne odgovore i evidencije.
Nisu jezik nas forumaša..


:!!

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Peace »

Tako je Ina 👍

I branim Biseru, nemoj to zaboravljati.

User avatar
Zenos
Član
Član
Reactions: 70
Posts: 429
Joined: Thu Jan 13, 2022 9:38 pm
Location: Terra incognita

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Zenos »

https://bhas.gov.ba/Home/

http://fzs.ba/

Statistika o svemu ima na svakom koraku. Ne treba to sve uzimati ni zdravo za gotovo. Prosjecna plata nije uopste referentno polaziste za prosjecnog gradjanina. Zna se cije sve plate ulaze u obracun.

Ogroman broj u procentu zaposlenih je na ugovoru na odredjeno vrijeme, podizanjem onih sa biroa i ubiranje subvencija pijavickih poduzetnika.

Smanjenje broja nezaposlenih tj. odjavljenih sa biroa je isto tako u dobroj mjeri uvjetovan odlaskom ljudi, a ne poslovnom inicijativom drzave i kompanija ili nekim organizovanim modelom zaposljavanja.

Godisnja kvota koju definise Regulacija Zapadnog Balkana je uvijek popunjena. Sistem za vrijeme prijave je po pravilu sklon da bude i u blokadi od navale. To znaci 25k ljudi manje, i to samo za Njemacku. A EU nije samo Njemacka.


https://www.vecernji.ba/drzava-sa-najve ... ika-142872
The sun.. is already down!

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Bella »

kreja wrote:
Thu Feb 03, 2022 8:33 pm
Kakva je situacija u BiH . Kazete moze se uspjeti, tacno, netacno sve zavisi kako ko gleda na taj problem Ispricacu svoju situaciju pa zakljucite same.

Kcerka zavrsila skolu sa kojom kaze se lako se zaposli. Udala se i irodila dvoje djece ( period 15 godina) Nisu radili ni jedno ni ona ni muz joj. Ja ih izdrzavala i sebe i njih. Oni privredjivali onoliko koliko su mogli rucnim radom. snimanjem svadbi... U danasnjim uslovima ako bi zaradili 300 KM za mjesec bili su na konju.

Kcerka je dobila posao i sada kaze zive normalno. opet koliko je to normalno to je diskutabilno. Uglavnom ne zavise od drugih i mogu si priustiti osnovno u zivotu, hranu.


Sto se tice kladionice. Uvijek se govorilo. Sto se vise narod kladi to je drzava siromasnija.
hm.. sta dodati... jel kcerka trazila pomoch ili se to samo desilo? I da li je zemlja Bosna. za to odgovorna, nezaposlenost?
.............................................................................................Image

User avatar
Zenos
Član
Član
Reactions: 70
Posts: 429
Joined: Thu Jan 13, 2022 9:38 pm
Location: Terra incognita

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Zenos »

I konstantno se radi zamjena teza.

Kako pojedinci trose svoj novac nema veze s tim kakva su im primanja i zivot. Neko ce od mjesecnog prihoda ravnom 400 km izdvojiti odredjenu sumu da otputuje negdje ili nesto kupi sto nije neophodno, za svoj cejf, pa kad bi crk'o.

To i nije bas razumno, ali to ne dotice srz problema. Taj isti bi bio u krizi i da to ne radi, ovako je samo jos vise.

Vi ili svjesno negirate neke ustaljene prakse ljudi ili stvarno ne znate da su barovi, klubovi, kafici, basce svuda puni, ne samo u Bosni.
Druga stvar je sto se kod nas ima obicaj gurati nos u tudji budzet i pokusava rasporedjivati istim pa makar teoretski.

To ne mijenja polozaj niske grane na kojoj drustvo u zemlji stoji.

U nekim sistemima je, u osnovi, siromastvo stvar izbora, u drugima je i aktivan rad jednak borbi za prezivljavanje.

Mozemo se koristiti i eufemizmima ako ce nam biti lakse, kao sto vec i radimo, pa reci da nismo siromasni i zeljni mnogo cega, nego zagovaramo filozofiju skromnog zivota i odrzavamo dijetu.

Nemamo mi nikakav dugorocan i smislen plan, kao ni poveznicu obrazovanja i trzista rada. Zato nam 40k VSS-a, inzenjera, doktora i profesora lezi na birou, ne racunajuci one koji su otisli, ili oni koji mogu iskihati koronu u tu diplomu jer rade po magacinima, trakama, restoranima i sl.



Sto si manje pametan, obrazovan, bolja ti je sansa da upadnes u neki privatnicki izrabljivacki pogon za par stoja mjesecno.

Kako i da ne bude, evo, ne znam.. pa administracija ne zna formulisati normalan oglas za posao, polupismeno silovanje ociju, kao da je neko iz vrtica sastavljao.
Da ne pricam o izbjegavanju jacih servisa i platformi rezervisanih za to, jer treba platiti mjesto i malo se potrositi za neki standard. U nas se poslovi dogovaraju preko fb-a.. pa ima li iko normalan?

U Hrvatskoj se nece svako lako odluciti objaviti oglas na HZZ ili MojPosao, ali ti ga tutnu na Bika-u i znas da si u ponoru ako se na taj pijavicki oglas javis.

Ali eto, Kolumbijac kaze njemu dobro u Hr, kad nije samim Hrvatima dobro. Vidi covjek vjerovatno siru sliku koja ostalima nije jasna.

HR-ovi su nam isto tako posebna prica. Vecina nema pojma za sta intervjuise kandidate, nije upucena u esencijalne koncepte pozicije, ali bitno da se outfit nabaci.
A to sto dodjes, pa ti vlasnik kaze nesto tipa "ja ti se ne razumijem u to, sacekajmo asistenticu", pa se doticna pojavi i odvali pitanje kojeg se pametan zastidi, nemoguce se ne zapitati na sta ja trosim gorivo, novac i vrijeme.

Koja gomila apsurda tu vlada da je to nevjerovatno.

Izuzeci su rijetki.

Fb i valjanje u drzavnom blatu ocito idu ruku pod ruku.

Braniti i opravdavati nesto nase, bez obzira koliko je ukaljano, samo zato jer je nase i nema nekog smisla.
Ali dobro, zivjeli HR outfiti, fb opportunities, tromjesecni ugovori, polovicne kovertne isplate, naknade za prijevoz od 40 marona, zivjeli kandzijski pijavicni poduzetnici..

Zivjelo i svo bosansko blato, kako ono metaforicno tako i ono fizicko bukvalno. Dobri su nam inace i putevi

Evropska unijo, crkni od zavisti.
The sun.. is already down!

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Bella »

:hahah jao. stranice... pisanja. daj malo ostavi i za prekosutra. :_)
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Bella »

:-?
..zbilja i te kafane.. to je vishe izlizan argument.
.. bila sam u martu jedne godine... prazne... ima posjetilaca. ali nije kako se navodi.

... bila u septembru.. neke godine. ok bile su punije . lijepo vrijeme. dijaspora doshla. kao i jedne godine bila u avgustu... SFF .. uzasna guzva na ferhadiji... u lokalima .. ima mjesta. tako. da ne vidim zasto se smatra da narod ne radi a sjedi. tvrdim da ne sjedi..

. mislim da ima znacajan br nezaposlenih.. uvijek ih je bilo.. kao i s fakulterima. radili kao portiri, na pijaci itd.
.. te priche postoje .. jer eto narod to voli da cita..... da ima i takvih ..koji hoche...
..a znam(vrijeme YU) da mnogi nisu htjeli u Zenicu, iako je bio dobro placen posao. npr dr..... neche da vozare...( e tad nam je trebala Bisera.. :hahah da kaze da su razmazeni/ sto je istina). njihovi sinovi / kcerke ..danas idu za Njemacku ili EU..... dolaze vikendima.... :jbg takva vremena.. ne vidim tu nista loshe
.............................................................................................Image

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 582
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Ina »

I neću, nabijati ću ti to na nos do forumskog života.
:rolleyes Kao što mi je običaj raditi, umjesto "zapečatiti" i ostaviti na tematici o kojoj je riječ.


Braniš, evidentno je.

A da imam vremena i volje (koliko nemam) potražila bih sama detaljno sve podatke.
Može biti da ću otkriti neviđena čudesala dobrostanja u BIH😍

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Peace »

A moze biti da ces otkriti potvrdu svog uvjerenje tj samo jad, bijedu, i cemer.

I bas si mi odrzala lekciju: o sebi, rj o tome kakva si u ozbiljnim diskusijama.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Peace »

Vezano za temu.

Televizija Hayat, 2000ta, komsija moj pred kamerom govori - vidite ovu mjesnu zajednicu, samo su dva covjeka zaposlena. Jedan je hodza, drugi vojnik. I to je stvarno bila istina.
Trenutno su svi sposobni zaposleni. Sve zene koje su zelile da rade, rade.

U mom gradskom susjedstvu ima porodica sa cetiri odrasla clana, sve cetiri zaposlena. I vidi im se, po svemu. Nema porodice bez zaposlenih. Jos se radi o maloj carsiji.

A u najuzoj familiji imam nekoga ko me pricom potsjeca na Zenosa.
Pitam ga ovaj zadnji put: a dobro sto bi jos htio? Radio za vojsku i otisao u penziju sa 38 g. Zena u drzavnoj firmi, dobra plata. Dijete od 5 razreda ima stipendiju, koja se povecavala s povecanjem troskoca skolovanjs..Imo je momenat istine i rekao - jbg, mi se 20 god zalimo, ne znamo vise ni zivjeti bez toga…to je mom drustvo razlog da se sastajemo, pretresemo sve ljude na funkcijama i drzavu.


Ako neko stvarno ne vidi nista u svojoj zemlji dobro, naravno da treba da ode. Tada cinis uslugu i sebi i zemlji.

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 582
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Ina »

Glad, i ne mislim samo na konzistenciju hrane, jeste prisutna. Odzvanja u dosta društvenih ili sistemskih sfera.


Više puta sam, u nekim konverzacijama, spominjala (a ti poručuj šta hoćeš) kako mislim da nigdje nije lahko (jedan od razloga je naveden u gornjem postu) ali i da mogućnosti ipak jesu i mogu biti različite i češće.
Dakle.. opet redaš (iz sebi poznatih razloga) nekorektnosti.

I ne nisam ja održavala lekciju nikome/ ljudima 🤷(razmaženim, lijenim i nedovoljno sposobnih)
To je tvoje maslo.. u gotov svakom drugom postu.
A meni to inače piči po živcima (da je ne znam ko sa druge strane) pa sam morala ponovo reagirati :D

Nastavi na temi, možda se neko primi "ozbiljnije", sagovorniku ti i ne trebaju usta..

User avatar
kreja
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 347
Posts: 2770
Joined: Wed Jun 30, 2021 7:06 am
Contact:

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by kreja »

Bella wrote:
Fri Feb 04, 2022 12:33 am

hm.. sta dodati... jel kcerka trazila pomoch ili se to samo desilo? I da li je zemlja Bosna. za to odgovorna, nezaposlenost?
Nije stvar u tome da li neko trazi pomoc ili ne. Pomoc , po meni je za ljude koji nisu sposobni da zarade potreban novac. Od pomoci ne mozes prezivjeti. Nezaposleni ne traze pomoc nego posao i to u javnoj ustanovi (drzavnoj). Posao ne mogu dobiti jer nemaju 3 mjeseca radnog staza (najcesci razlog).

IZ BIH odlaze djeca jer nece kao predhodne generacije da cekaju do 35 ili 40 godina pa da pocnu da rade. Jedan doktor cesto radi kao trgovac u prodavnici.

Uziimati podatak sa biroa koliko je odjavljeno da je zaposleno je potpuni apsurd. Po zavrsetku skole (posebno medicinske) djeca se jave na biro radi zdrastvene zastite. Staziraju i odlazeiz BiH a time se i odjave sa biroa. Zavisi kako ko ovu statistiku gleda. mene vise zanima koliko je odjavljeno sa biroa zbog zaposljavanja u BiH. U BIiH firme propadaju . Radnici koji su radili sada su na birou., a neko tvrdi da narod nece da radi. Koje za sve ovo kriv drzava narod ili neko treci...

Svako jutro gledam kese zakacene na kontejner. Dobri ljudi kojima je ostalo nepojedene hrane od juce ostavljaju tako da uzme onaj kome je potrebna. Vjerujte ima ih mnogo. Medju njima su i oni koji primaju socijalnu pomoc od drzave...
Ako moramo da biramo između smrti od gladi i metka, Gejl i ja smo se složili da je metak mnogo brži.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Bella »

kreja wrote:
Fri Feb 04, 2022 7:09 pm
Bella wrote:
Fri Feb 04, 2022 12:33 am

hm.. sta dodati... jel kcerka trazila pomoch ili se to samo desilo? I da li je zemlja Bosna. za to odgovorna, nezaposlenost?
Nije stvar u tome da li neko trazi pomoc ili ne. Pomoc , po meni je za ljude koji nisu sposobni da zarade potreban novac. Od pomoci ne mozes prezivjeti. Nezaposleni ne traze pomoc nego posao i to u javnoj ustanovi (drzavnoj). Posao ne mogu dobiti jer nemaju 3 mjeseca radnog staza (najcesci razlog).

IZ BIH odlaze djeca jer nece kao predhodne generacije da cekaju do 35 ili 40 godina pa da pocnu da rade. Jedan doktor cesto radi kao trgovac u prodavnici.

Uziimati podatak sa biroa koliko je odjavljeno da je zaposleno je potpuni apsurd. Po zavrsetku skole (posebno medicinske) djeca se jave na biro radi zdrastvene zastite. Staziraju i odlazeiz BiH a time se i odjave sa biroa. Zavisi kako ko ovu statistiku gleda. mene vise zanima koliko je odjavljeno sa biroa zbog zaposljavanja u BiH. U BIiH firme propadaju . Radnici koji su radili sada su na birou., a neko tvrdi da narod nece da radi. Koje za sve ovo kriv drzava narod ili neko treci...

Svako jutro gledam kese zakacene na kontejner. Dobri ljudi kojima je ostalo nepojedene hrane od juce ostavljaju tako da uzme onaj kome je potrebna. Vjerujte ima ih mnogo. Medju njima su i oni koji primaju socijalnu pomoc od drzave...
Nisam bila jasna.. inace nisam za iznosenje licnih stvari i odnosa u familiji

.... ti si navela za kcerku... koja se udala i odlucila imati potomke. bez obira sto nema za to uslove.... pitanje je bilo. jel ona trazila savjet od tebe.. sta da radi, . jer ispostavilo se da si ih ti izdrzavala... svoju ustedjevinu ili svoj prihod podijelila s njima...
Slicnih slucajeva ima vjerujem. bilo ih je uvijek i biti ce..... no, tacno je to ,da su mladi nestrpljivi.. tehnologija je napredovala.. koja nije jeftina... prvacici su sada jako 'skupi'.. osim odjece traba im kompjuter / telefon itd....
Narod hoce da radi .. i radi..... ko je sposoban .. a i voljan ....
.............................................................................................Image

User avatar
kreja
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 347
Posts: 2770
Joined: Wed Jun 30, 2021 7:06 am
Contact:

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by kreja »

Znas ima takvih primjera puno. Muz je ostao bez posla uskoro poslije vjencanja. Da je cekala da dobije posao tek sad bi se udala ili nebi nikako jer joj je skoro 40 godina.

Vjerujem da ovdje na ovom forumu ima i gorih situacija. To je samo nasa realnost nazalost
Ako moramo da biramo između smrti od gladi i metka, Gejl i ja smo se složili da je metak mnogo brži.

User avatar
Zenos
Član
Član
Reactions: 70
Posts: 429
Joined: Thu Jan 13, 2022 9:38 pm
Location: Terra incognita

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Zenos »

Bella wrote:
Fri Feb 04, 2022 1:56 am
:hahah jao. stranice... pisanja. daj malo ostavi i za prekosutra. :_)
Sto mozes danas, ne ostavljaj za sutra. :fiju
The sun.. is already down!

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2772
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Skitnica »

Peace wrote:
Tue Feb 01, 2022 7:36 pm
Skitnica wrote:
Mon Jan 31, 2022 4:04 pm


A Peace je poput
Marije Antoanete : "Narode, ako nemate hljeba, jedite kolače!

:rlys
Ali ako ces se vrijedjati mojim odgovorima, mozda ne bi trebalo ni da me prozivas :jbg

Problem mnogih u dijaspori i jeste to sto puno prate desavanja u BiH, pa ne stizu da uprate sta im se pred nosom desava.

Citavo ovo vrijeme pokusavam samo reci da nema nigdje bajke od zivote. Ljudi se u svakoj zemlji nose s nekim problemima.

Procitaj zadnju vijest na ovoj temi

viewtopic.php?f=22&t=375&start=125

Covjek 9 sati lezo na ulici, smrzo se. NIKO nije prisao :jbg Beskucnik (koji ne bi trebao da postoji u takvom jel blagostanju :jbg ) pozvao pomoc.

Ovo se i u Americi desava. I ja sad njima trebam pricati da kod njih nista ne valja :jbg
Ma vidi molim te, ne kršim pravila foruma ako prozivam... :DE to nisi imala snage obratiti se Snagi koja te prva spomenula, ja samo rekla sta mislim...ne vredas me, samo si umislila da narod u BiH želi život iz bajke, imati normalan život, živjeti od svoje plate/rada i primati je normalno, ja ne vidim tu nista idealno... Sasvim normalna stvar...Ti (vi) kako bi reagovali da ne primite platu par mjeseci a sve se treba poplacati...I ovako vam je teško...hm...

Vidim da te pogodila vijest o klosaru koji je ležao i da se niko nije osvrnuo .. A ne spominjes hiljadam umrlih u Bosni od Covida, među njima ima i djece, trudnica... prvi na ljestvici umrlih u EU...Ah taj osjećaj...mene smrt klošara ne boli, svakodnevno umiru, a ni ( ne )osjećaj drugih...Umro bi vjerovatno i da je bio u domu za starce i u super uslovima..tako da ova vijest..I nije za ove a ni one teme, što se mene tiče...

I ne znam sto uopste više ulazim na ovu temu, kad vrlo dobro znam i vidim da nisi u pravu sa svojim razmišljanjima, o životu naroda u BiH..sve ti se svodi na isto...Vama u USA je pretesko..teže nego njima... :fpalm

Aj cao... :kaafa

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Peace »

U Snaginim upisima nisam osjetila poziv na dijalog, vec provokaciju koju sam odlucila ignorisati.

Na prometnoj ulici Pariza nije umro klosar, vec jedan poznati Svajcarski fotograf. Mada kakva je razlika, covjek je covjek. Kod sretnih i zadovoljnih ljudi nece se desiti da ijedan lezi 9 sati na ulici dok mu neko pruzi pomoc. Taj slucaj na kraju nije izolovani slucaj, godisnje na ulicama Pariza umre 600 ljudi jer im niko ne pruzi pomoc na vrijeme.

Narod u Bosni, mnogi od njih, zivi lijepo, samo od svog rada.

Nikako ne govorim da je ovdje losije, da je losije u Parizu, u Italiji… Govorim da svugdje ima ljudi koji zive lose i koji zive dobro.

Smatram da je fer da svom narodu priblizim stvarnu sliku zapada.

A kako ces ti sve ovo da citas, to je do tebe.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Bella »

Kako znamo da je lezao devet sati.. :hm . umiru ljudi i u svojim stanovima. cak i luksuznim i u izobilju .... nije tu kriva drzava. ...kao i da ne moze svakom 'unesrechenom' pomoci. Stanovnici biraju ..kojim ce zivotom zivjeti..... osim hendikepiranih..... i tu je razlika izmedju Bosne i zapada.....
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Peace »

Jesam li dobro razumila Bella?

Stanovnici sami biraju kojim ce zivotom zivjeti?

To se pika za ostatak svijeta, samo ne za Bosnu?

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Bella »

Pika se u cijelom svijetu.
A zasto ne u Bosni.. da ne nagadjam...
.............................................................................................Image

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1981
Posts: 4209
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Kamilica »

Biramo mi šipak :D/
Izbori su nam očiti pokazatelj :DE

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Imamo li dobar život ili ne?

Post by Bella »

I to je izbor.. za neke su bash ti.

inache ..ko bi ih birao iz godine u godinu.... neshto daju. zrache.. :D/
.............................................................................................Image

Post Reply