Neobicna prijateljstva

Teme koje se odnose na biljni i životinjski svijet. Kućni ljubimci
User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Nevjerovatno :hahah

Svake noći mu je pospremao radionicu: Penzioner iz Britanije objavio snimak svog tajanstvenog šegrta - MIŠA

Sedamdesetdvogodišnji Britanac Stiven Mekirs počeo je da preispituje svoj zdrav razum kada je shvatio da neko pomera njegov alat po baštenskoj kućici koju on koristi i kao radionicu. I to ne da ga razbacuje unaokolo, nego da sve što on ostavi - neko uredno spakuje u kutiju.

Stiven je bio zbunjen, ali odlučan da reši misteriju - jedno veče je skroz ispraznio kutiju sa alatom i sitnim majstorskim materijalom. Bio je šokiran kada je ujutru sve predmete zatekao složene u kutiji.

Zamolio je komšiju da mu pomogne da postavi kameru u radionicu kako bi konačno otkrio ko je "dobri duh". Sledeće jutro obojica su bila veoma iznenađena. Tajanstveni Stivenov šegrt bio je - MIŠ!

1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Kod ove se macke dijete smije ostavit na cuvanje :D

3
2 Image 1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Malo smo se jucer druzile, pa i nakon sto me je pokakila :D/
Ne znam ni koliko sam je puta skidala s glave.


Image

Image
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »


NEOBIČAN PRIZOR SA ULICE: Žena predvodi paradu pasa, mačaka i ptica


Dilara Ilter iz Istanbula, Turska, postavila je video na društvenim mrežama 2017. godine, ali ljudi ga i dalje gledaju. A kako i ne bi? Klip prikazuje spektakularnu scenu kojoj je Dilara prisustvovala gledajući kroz prozor sobe svojih roditelja: na ulici dole. Žena je vodila paradu od desetine životinja – mačaka, pasa i ptica; svi su nestrpljivo pratili misterioznu osobu kao da je Diznijeva princeza.

Image

“Žena je hodala vrlo mirno“, rekla je Dilara za Bored Panda. “Ta žena je iz susedstva mojih roditelja, a mama mi je rekla da je strankinja. Svakog drugog dana ona okuplja životinje sa ulica i hrani ih, ali u vreme snimanja video snimka nisam znala za ovo. Onog trenutka kad sam je videla da tako hoda, pomislila sam da je čarobnjak, sa toliko vrana i mačaka.“


User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Simpaticno <3

I smijesno :D

1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Image

Image

Image

Image

Četrdesetčetvorogodišnji Amerikanac u svoj dom na Floridi primio je 14 velikih mačaka, a među njima su čak: dva lava, šest tigrova i jedan pustinjski ris.

Pre nego što su dobili kaveze u dvorištu, oni neretko uskakali u Bovardov krevet, šetali po njegovom stolu za bilijar i šetali po hodnicima kuće.

Kako on objašnjava, pre 14 godina je, usled nesreće, potpuno izgubio vid, nakon čega je shvatio da mu najviše nedostaje pogled na životinje. Zato je, čim mu se jedno oko oporavilo, usvojio dva mladunca tigra.

Ubrzo je osnovao neprofitnu organizaciju Single Vision koja se bavi zaštitom ugroženih vrsta.

Čuvanje ovih životinja nosi mnoge opasnosti i potrebno je da preduzmete određene mere kako biste ostali bezbedni“, priznaje on. „Znam da se kockam sa smrću.“

Do sad ga je leopard ugrizao za nos, pa je morao da ga ušiva i dislociralo mu se rame. Ipak, njegova ljubav prema životinjama je velika i on ih se ne odriče, koliko god rizik bio.

Takođe, ovaj mali zoološki vrt nije bezazlen ni po njegov džep, svake sedmice ide u nabavku, gde troši oko četiri stotine dolara po mački.

„Ljudi mi stalno govore da oni pripadaju divljini, a ja ih pitam – kojoj divljini. Na svetu postoji sedam milijardi ljudi, a mi ovim životinjama uništavamo prirodna staništa“, kaže Bovard. „Činim sve što mogu da im pružim najbolji moguć život i želim da radim na to da tigrovi i lavovi koji žive u zatočeništvu budu bolje tretirani.“
1
1 Image

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 582
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Ina »

Ja ne bih imala hrabrosti..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Ina wrote:
Fri Apr 30, 2021 11:46 am
Ja ne bih imala hrabrosti..
Pa ni je, ali ako odrastu s tobom...

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 582
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Ina »

Peace wrote:
Fri Apr 30, 2021 6:21 pm
Ina wrote:
Fri Apr 30, 2021 11:46 am
Ja ne bih imala hrabrosti..
Pa ni je, ali ako odrastu s tobom...
Steknu se ljubav, povezanost i povjerenje.. 👍
Ali čak i tad.. može da nadvlada covječje neshvatanje uz njihov animalni instinkt..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Iskreno ina - ne bi se ni ja ovo usudila.

Ja sam razmisljala odakle li on finansira njihovo odrzavanje :hm

Osim ako nema neki mali zoo, pa naplacuje ulaz.
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Sova i mače su se UPOZNALI U KAFIĆU i postali NERAZDVOJNI PRIJATELJI

Image

Image

Image

2
1 Image 1 Image

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 582
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Ina »

<3

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Jos jedna macka i sova se dobro zabavljaju

1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Ova kornjača ima IZVANREDNO PRIJATELJSTVO sa nilskim konjem

Evo jedne malo verovatne priče o prijateljstvu životinja koja je jednostavno bezvremenska. U decembru 2004. godine, prestrašeni nilski konj odvojio se od porodice tokom razornog cunamija u blizini kenijske obale.

Image

Nilski konj dobio je ime Oven, po jednom od njegovih spasilaca. Odveden je u rezervat Haller Park u Mombasi u Keniji, gde je sreo kornjaču po imenu Mzee. Oven se uplašio i usamio kada je prvi put stigao u rezervat.

Image

Povezao se sa Mzee i počeo da je prati okolo. 130-godišnja kornjača prihvatila je Ovena i počeli su da rade sve zajedno. Plivali su, spavali i jeli zajedno. Mzee je preuzela ulogu surogat roditelja i najboljeg prijatelja.

Image

“Čini se da je kornjača veoma zadovoljna time što je “majka“, rekla je ekolog Paula Kahumbu za AFP. Paula je objasnila da su nilski konji po prirodi društvene životinje i vole da ostanu sa majkama oko 4 godine. Par je ostao zajedno nekoliko godina. Na kraju je Mzee premeštena u drugo prihvatilište kada je Oven odrastao.

Image

Oven ipak nije bio sam. Ženski nilski konj po imenu Klea pridružila mu se kao saputnik. Ovenovo i Mzeeino prijateljstvo inspirisalo je mnoge ljude širom sveta. O ovom paru su napisane dečje knjige za pomoć deci koja dožive gubitak.

Image
1
1 Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2099
Posts: 7600
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Bella »

Image :hahah
2
1 Image 1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Parola je snadji se :hahah

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Kako zivotinje vole muziku, cudo jedno :)

U Floridi jedan farmer odrzava pravi koncert za svoje krave.


User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2099
Posts: 7600
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Bella »

````````````````````````Image
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

NEVJEROVATNA PRIČA O DJEČAKOVOM PRIJATELJSTVU SA SVISCIMA

ašto je priča nevjerovatna? Zato što je unikatna i zato što su svisci poznate stidne životinje koje se jako rijetko viđaju u ljudskom društvu.

Svisci su rod glodavaca koji obitava na Sjevernoj zemljinoj polutci, na prostoru od Sjeverne Amerike preko Sibira pa sve do Himalaja. (više o sviscima na wikipediji)



Sve je počelo prije četiri godine kada je porodica osmogodišnjeg Matteo Walcha počela dolaziti na odmor na Groslocker u Austrijskim Alpama. Svaki put bi ostali po dvije sedmice, tokom kojih bi se Matteo družio sa svojim novim simpatičnim prijateljima.

Matteov otac Michaela, izjavio je: “Njihovo prijateljstvo traje već više od četiri godine. Matteo ih voli i uopće ga se ne boje, jer on ima osjećaje prema njima i oni to razumiju. Odlična stvar je što sam uspio dokumentovati sve ovo, jer u Matteovom prisustvu, svisci se ne boje ni mene ni moje opreme.“

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

NEOBIČNO PRIJATELJASTVO IZMEĐU ČOVJEKA I POLARNOG MEDVJEDA

Image


Rijetko kada se čovjek sprijatelji sa nekom od divljih životinja, a sa polarnim medvjedom još rijeđe, tačnije, ovakav slučaj je zabilježen samo jednom. Mark Abbot Dumas je jedini čovjek na svijetu koji je postao pravi prijatelj sa polarnim medvjedom.

Prije oko 18 godina Marku je prišao reditelj Fraser Heston kojemu je trebao polarni medvjed za potrebe snimanja filma. S obzirom da je Mark iskusni trener, činio se kao savršen izbor. U zoološkom vrtu Kolmarden, Švedska, pronašli su mladunče Agee, a nakon mukotrpne papirologije, Mark je konačno postao i zvanični skrbnik.

Mark i Agee su otputovali u Kanadu, a tokom godina su postali mnogo više od trenera i divlje životinje – postali su najbolji prijatelji.

Iako je miroljubiva, Agee postane jako ljubomorna kada Mark priča sa drugim ženama. “Ona je sretna kada ja to činim, ali ako bilo koja druga žena priđe Marku, ona postaje vrlo posesivna,” rekla je Dawn, Markova supruga.

Image

Image

Image

Image

Image
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

KEVIN RICHARDSON, ŠAPTAČ LAVOVIMA

Image

Do sad su uglavnom svi čuli za Cesar Millana, Šaptača psima, ali da li ste znali za Kevina Richardsona, Šaptača lavovima?

Zoolog Kevin Richardson ima jedinstven odnos sa velikim divljim životinjama poput lavova, leoparda, pa čak i hijena. Ljubav prema životinjama razvio je još kao dijete kada je imao jako neobične kućne ljubimce kao što su zrikavci i jedna žaba koju je zvao Paddajie.

Image

Za razliku od ostalih ukrotitelja životinja, prilikom rada sa lavovima Richardson ne koristi nasilje, već ljubav, razumjevanje i povjerenje. Sa ovom neobičnom metodom treninga razvio je osobne veze sa svojim učenicima. Spava s lavovima, mazi se s hijenama, i pliva s lavicama.

Šve što bi inače rezultiralo napadom na bilo koga ko slično pokuša, Kevinu je dopušteno. Gleda lavove u oči, podiže se ili spušta na njihov nivo, pa čak i slobodno legne među njih. Iako je u potpunosti svjestan opasnosti rada s lavovima, Kevin tvrdi da neće odustati od svog odnosa s njima, samo zbog rizika.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Vidra i maca, njih na instagramu prati 60.000 ljudi


User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Image

Tri bespomoćne bebe rakuna nažalost su izgubile mamu, ali su na sreću pronašle ljubav i utehu koju su tražile u slatkoj Ašlin. U početku je bila zbunjena, a onda je počela da nesebično brine o njima baš kao da su njene bebe.
Pripremala ih je da budu spremni da se vrate tamo gde im je mesto – u divljinu. Rejn, Storm i Hejli bili su stari samo nekoliko nedelja kada su tragično izgubili majku. Sami i nesrećni, mali rakuni potražili su sklonište u dvorištu jedne kanadske porodice.
Srećom, taj potez im je zauvek promenio živote. Porodica je u početku ručno hranila male rakune, ali su onda pomislili da Ašlin za njih može biti odlična negovateljica, pa su pokušali. U početku nije bila sigurna kako da se nosi sa majčinskim obavezama. Prvih dana je bila prilično zbunjena, ali onda se sve promenilo.


User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2685
Posts: 11054
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Mače spaseno sa ulice POSTALO ADVOKAT u advokatskoj firmi

Ono o čemu svaka životinja na ulici sanja je da čovek dođe, pokupi je i ponudi joj dom o kome je oduvek sanjala. Međutim, postoje kućni ljubimci koji ne samo da dobijaju topli dom i zaborave dane na ulici, već se i zaposle!

Image

Simba je spasen sa ulice, a njegov spasilac je advokat iz Perua i učinio ga ne samo svojim vernim saputnikom, već i još jednim advokatom u kancelariji u kojoj radi. Čak je i dobio nadimak “Advokat”.

Simba je u advokatsku kancelariju stigao sa samo nekoliko meseci i u “veoma bolesnom i slabom” stanju. Migel Anhel Rubina je ponudio da se brine o njemu i nakon nekoliko dana ga je udomio, a sve to ne znajući da će on biti “veoma inteligentan“ mačak i od velike pomoći u njegovom poslu.

Image

“Neverovatno je kako je naš mali advokat porastao. Mali mačak koji je stigao veoma bolestan i slab, ali uz brigu i ljubav koju smo mu pružili, popravio se i sada čini naše dane u kancelariji lepšim“, rekao je Migel.

Image

Simba je svaki dan zadužen za sortiranje, tačnije prebiranje po dokumentaciji; daje pravne savete i osvaja srca klijenata. Pored toga, prema rečima njegovog vlasnika, on je velika sentimentalna podrška ljudima koji se obraćaju za pravnu pomoć. “Čak i prati naše klijente na saslušanjima, uvek lepo prezentujući svoju kravatu ili mašnu“, kaže Migel.

Image

Osim što ispunjava svoje “dužnosti“, Simba je zadužen da zabavlja ostale zaposlene. U stvari, oni toliko vole Simbu da ga svi smatraju „vlasnikom kancelarije.

Image

Post Reply