Moja glasna razmisljanja

Virtuelni kafić.
Sve dok ozbiljno ne pripada ni jednoj drugoj kategoriji i podforumu - znači da pripada ovdje.
Post Reply
User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Ne treba da govorim kako ja uvijek imam nesto da kazem, to vec svi znate :D/ I vec neko vrijeme hocu da otvorim temu za to, jer nekad bi i puno vise da kazem, a smatram nepristojnim da sama zauzimam temu koja je otvorena za sve vas.

Ne mogu za svaku misao da otvaram temu, jer vi ne ucestvujete :(s


Mozete mi i ovdje ostaviti komentar, ukoliko citate.

Sve sto kazem, to nije moja konacna istina, to je samo misljenje zasnovano do sada. Misljenja su mi se mijenjala, tako da cu mozda u buducnosti o svemu sto ovdje budem pisala, misliti potpuno drukcije.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Na poslu smo imali nekih kvarova - kod vrata, kod svjetala, u toaletu.
Direktor/ vlasnik svratio je da nam donese neke porucene stvari i popiso je kvarove.
Ocekivala sam da ce nekog poslati, ali dosao je on sam. Dovezo se u starom, radnom kombiju, izmijenio dasku na wc-u, popravio vrata/brave, popravio svjetla.
Covjek je teski milioner.
Mislim da bi bilo fino ako zaradjujete mnogo dopustiti nekome da i kod vas zaradi, a u isto vrijeme mislim da je i primjer svim ljudima koji sanjaju da se obogate, kako vise ne bi morali sami raditi takve stvari, ili raditi uopce.

Ovu sam pojavu u USA vidjela mnogo puta. I svidja mi se to kad obogacen covjek ne drzi da je sad nesto drugo i bolje.
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Prijateljica je imala udes na parkingu, policajac je utvrdio da je ona kriva, mada cesto ne parkingu ne utvde krivca, jednostavno puste da se dogovorite.
Iako placa osiguranje koje sve skoro pokriva, a vozi novo auto, odlucuje se da sama snese troskove popravke.
Jer su ovdje cijene osigaranja ionako velike, ali ako imate tako neki slucaj gdje je osiguranje moralo uloziti nesto novca na vase autu, tada ce vam ta cijena “skociti”, i taj skok se najcesce odrazava narednih 3-5 godina.
Ludo za povjerovati, ali zbilja ima ljudi koji placaju visoke cijene osiguranja samo da su legalni na cesti ukoliko do cega dodje.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Upoznala sam covjeka iz Indije.

U Indiji je imao neko osiguranje i hiljadu klijenata. Izvadio je iz novcanika bisnis karticu da mi pokaze. Jako su lijepo zivjeli od toga, ali zelio je ostvariti Americki san :??
Nakon dvije godine majka mu je prodala neki imetak i pogurala ga sa $35,000. Malo poslije toga pogurao ga i neki rodjak, vrli naucnik iz Calofornije sa $35,000.
U jednom momentu je podigao ruku do cela i onda je polahko spustao do koljena pa je rekao - moj san je moj pad.
Putuje ovih dana u Indiju da ustedi $9,000.
Treba da popravi nekoliko zuba, a ovdje za to treba da izdvoji $14,000.
Sa $5,000 moze otputovati, popraviti sve zube i posjetiti familiju.

Ima neka mudrost - pazite da vam se ne ostvare neke zelje.

User avatar
bakterijasmarsa
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 566
Posts: 3471
Joined: Wed Nov 25, 2020 10:43 pm
Location: Kikinda

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by bakterijasmarsa »

Nadovezaću se.
Moja kuma (poznajemo se od rane mladosti) maštala je da postane vojno lice (oficir).
Kako je bila veoma dobar đak i sportista, sve testove i preglede je prošla veoma lako.
Upisala je neku srednju vojnu školu u Mostaru.
Nakon dve nedelje se vratilila i sela u gimnazijsku klupu pored mene i samo je rekla:
Nemoj nikad sanjati stvari koje mogu da ti se ostvare.
1
1 Image
Legal Alien

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Sjedim s grupom ljudi i podjemo pricu o osiguranju auta.
Pozalim se da mnogo placam - $350 mjesecno na cetiri auta, i tri vozaca. Jos mutimo sa sinom a i on je vozac.
Jedan covjek iz grupe me pogleda zacudjeno i kaze - nije ti to skupo, ja i zena na osiguranju i dva auta imamo, placamo $600 mjesecno.
Drugi covjek doda - ja sam sam, jedno auto i placam $1000 mjesecno :doh
On vozi kamionet. Nesto ovako
Image

Amerikancima je ovo automobil za pokazivanje na cesti, nesto kao kod nas BMW.
Googlala sam malkice da vidim zasto toliko luduju za njim, i nasla sam uglavnom odgovore koje sam znala.
-Amerikanci su “uradi sam” nacija. Sami dovoze materijal za kuce, sami uglavnom popravljaju. Ni mi ovdje nismo nikad platili prevoz.
- Vole odlaziti u prirodu, a na ovaj auto natovare sve sto im moze tu zatrebati - bicikle, grilove, stolice, satore…
- Galon mlijeka i dalje je skuplji vec galon goriva.
- Na cesti je najvise velikih automobila, ako vozite malo auto velike su sanse da dobro stradate ako dodje do udesa.

A cijena ovih automobila je mnogo porasla u zadnje 2 god. Novi su $45,000 otisli na $70,000.
Ali proizvodjaci ne ispastaju, bas naprotiv, kod vecine brendova prodaja je u znatnom porastu.
Ljudi izdvajaju za mjesecnu ratu na 6 god po $1000. Izdvajaju toliko i za osugaranje. Izdvajaju $400-500 za gorivo.
U USA se dnevno proda 6500 novih pickup truckova. Nije neobicno vidjeti zenu da ga vozi.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2110
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

:D/ uglavnom tipovi.. obozavaoci trumpa. republikanci... za potrebe biznisa.naravno ima smisla.. sve ostalo je.. :/*

.
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

U US skoro svaka firma ima neki goal koji treba da ostvari u odredjenom mjesecu. Ako se taj goal ostvari, sljedece godine u istom mjesecu goal ce biti veci. Ako se ne ostvari, neko iz vrha vrsice pritisak na sefa, a on na radnike.
Kad se ostvari moze se desiti da i s radnicima podijele nesto. Moja firma npr nama donese paket cipsa za taj mjesec.
Kod rodjaka je firma ostvarila milionsku zaradu i njima su porucili pizze. Svaki je radnik mogao da uzme dva slica pizze.
Jedan od sefova je stajao pored stola sa pizzama pazeci da neko ne bi uzeo 3 slica pizze.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Citam ponekad Muslimovu Znirku Hadisa i naisla sam na jedan zanimljiv u vezi sadake. Prenijet cu ga, mozda ce nekom koristiti.
Znam da se mnogi pitaju da li je njihova sadaka/milostinja zavrsila u pravim rukama. Godinu ili dvije unazad Senad H. je bio nesto dobro, u Face to Face emisijama, zaratio sa Islamskom Zajednicom na ovu temu.


Neki čovjek je odlučio da dadne jedne noći sadaku. Uzeo je sadaku i stavio je u ruku neke bludnice. Kada je osvanulo ljudi su počeli govoriti da je data sadaka bludnici. Čovjek je rekao: Allahu moj, neka je Tebi hvala što sam dao sadaku bludnici. Ponovo ću dati sadaku.
Ponio je svoju sadaku i stavio je u ruku nekom bogatašu. Kada je osvanulo ljudi su govorili: Data je sadaka bogatašu.
Čovjek je rekao: Allahu moj, neka je Tebi hvala što sam dao sadaku bogatašu. Ponovo ću dati sadaku.
Ponio je sadaku i stavio je u ruku kradljivcu. Kada je osvanulo ljudi su govorili: Data je sadaka kradljivcu.
Čovjek je rekao: Allahu moj, neka je Tebi hvala što sam dao sadaku bludnici, bogatašu i kradljivcu.
Nakon toga, rečeno mu je1: Tvoja sadaka je primljena. Možda će bludnica tim biti zadovoljna i neće činiti blud. Možda će bogataš od njega uzeti pouku pa će početi dijeliti od onoga što mu je Allah dao. I možda će se kradljivac zadovoljiti njome i neće krasti
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Razmisljam cesto o ljudima koji se ne mijenjaju, i sta moze biti uzrork tome. Ja vjerujem da je najvise “krivo” okruzenje.
Kad ramisljam da bih se vratila u Bosnu, to me jedino i najvise brine. Tamo su nasi najblizi koji se za 20 god nisu uopce promijenuli, osim malo na izgledu. A s njima cemo provoditi vrijeme.
Jos uvijek sve vide isto kao i unazad 20 god. Isto svi razmisljaju. Svima je isto moguce i nemoguce. Svi skoro isti stil zivota imaju. Svi toliko isti da je to dosadno, da mi ludimo od toga.
I ne dopustaju ni tebi da budes drugaciji.
Svi su bili ljuti na nas kako smo zadnji put investirali NAS novac.
Nismo imali pojma da to tako moze.
Brine me da bi se utopila s njima.

Pretrazivala sam neke psiholoske textove na ovu temu jutros uz kafu. Navodi se vise faktora ko krivih zasto se ljudi ne mogu promijenuti.

Budha, Muhammed, Isus i Mojsije su se povlacili u osamu, tako su dolazili do prociscenja i spoznaje. Valjda ni u jedno vrijeme nije moglo ako ste svaki dan okruzeni ljudima i vijestima.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Gledala sam danas kako jedan radni kolega zavrsava nesto s klijentom. Bila je zbunjena cijenom, ali bila je to zena u ranim 60im.
To je jedna pristojna generacija koja ne zna da se nosi s “modernim lopovlukom”.
Ona je mogla proci s puno manje para, da je samo pitala.

Kod nas se vrlo dobro zna zahvaljujuci kome firma postize goal - to je ova starija, pristojna generacija, i to su mladi.
Mladi nemaju novca, ali oni upravo placaju svaku cijenu koju iznesete pred njih.
Moguce je da misle kako ce ljudi saznati da nemaju ako se budu bunili oko cijene. A ljudi i ovako znaju.
I postoje ti koji pitaju, to su, iz mog iskustva ljudi u 30im i 40im.
Svaki put kad ispred mene stoji osoba koja pita - zasto je tolika cijena i koja je jeftinija alternativa, ja u sebi mislim da ispred mene stoji inteligentna osoba koja sigurno nije siromasna.
Jer cim vi vodite racuna o novcu, vjerovatno ga i imate.
Imamo 400 klijenata koji imaju neku vrstu ugovora s nama, i to su uglavnom firme. Takvi se najvise kostrijese kod cijena. I takvi nase usluge dobijaju za najnize cijene.

Usudite se pitatati. Ohrabrite svoju djecu i roditelje da isto rade. Bogati ljudi pitaju. Mnogo se stosta moze zavrsiti s manje novca ukoliko pitate.
Ne plasite se sto ce misliti ljudi iza saltera, ili iza vas. Pametnom ce to biti znak da niste glupi.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2110
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

26 ..ti. ne razmishljash :/*

:D/
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Taman se bila namjestila na nesto sinoc javim kad sin moj dodje u sobu, ostali smo sat-dva u nekom opustenom razgovoru.

Ovo sam mislila javiti :D/

Na poslu jedan radni kolega spomenuo brata. Nije do sada nikog spominjao pa sam mislila da nikog i nema.
Ima, ali je isto ko i da i nema.
Njegov otac i majka su imali njega i brata.
Razveli su se i otac se ponovo ozenio, s tom drugom zenom ima blizankinje i sina.
O njemu, momku koji radi sa mnom, brinula se dosta jedna porodica latinaca koji su zivjeli u njihovom susjedstvu. Cak su ga vodili i u Mexico kad bi tokom ljeta isli na odmor. Zahvaljuci njima sad odlicno prica spanski.
Brat, i po oci i po majci, je kako rece - izgubljen. Pretpostavljam droga i ulica. O njemu se niko nije brinuo.
A sestre i brata po ocu, i oca, zadnji put je vidio prije nekih 11 god. Od tada nista ne znaju jedni za druge. Niko se ni za koga cak i ne zanima. Postoji strah da jedni drugima mogu trebati.

Na koncu price dodao je - mi smo amerikanizovani.

Milioni porodica u US su u istom stanju. Posebno je ovo zastupljeno kod afro amerikanaca i bijelih siromasnih porodica.
Ako se kojim slucajem desi da se neko iz porodice obogati, tada ga pronadju svi zaboravljeni rodjaci, izgubljena braca, sestre i roditelji.

Btw. Danas smo nas dvoje zamijenili raspored, ja sam trebala odraditi 8.5 sati a on 6. On zeli malo da ustedi za rodjendana, koji je u februaru.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Danas sam upoznala Mery.
Moram nekome ispricati o njoj.
Ima 80 godina, i jako lijepo izgleda. Ne treba naocale, odlicno cuje, vozi auto, sama zivi, sama za sebe kuha, sama sve obavlja, uredna frizura, uredne obrve, maskara na trepuskama, lice s manje bora vec sto sam vidjela kod nekih u 60im :ptica
Dva puta godisnje ode na pregled, i nema ni jedan zdr. problem.
Pitala sam kako je zivjela, i sta misli da je najvise doprinijelo tako lijepom i zdravom stanju u 80oj godini.
Rekla je da nije nikad pusila ni pila, nikad ni jedno pivo u zivotu nije popila, i mnogo je volonterski radila.
Godinama je volontirala u St. Jude bolnici u Memphisu. To je bolnica koja lijeci djecu oboljelu od raka.
A poslije penzije sav je zivot posvetila radu za dobro drugih ljudi. I kod nas je danas bila tim povodom. Radi o svom trosku na necemu sto ce donijeti srecu brojnoj djeci u crkvi koju posjecuje.


Dugo vec vjerujem da se dobro iznutra odrazava i na nasu vanjstinu.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Ponekad vani, medju mnostvom naroda, pitam gdje li su sve one internet ljepotice , sve one sto lice jedna na drugu.
I mislim kako je svijet bas takav kakav jeste, nesavrsen - upravo savrsen i lijep.
Kcerka mi je vise puta rekla da one samo i postoje na internetu.
Ali ipak sam srela dvije tokom zadnjeg posla. Jednu jucer.
Svako ko je se sreo bar s jednom uzivo zna da je to daleko od lijepog.
Oba puta sam zanijemila, niko od nas na poslu nije imao komentar. Samo smo se tupo gledali.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2110
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

Ne moze se rechi ..ni da su ruzne.... skoro svaka mlada na vjenchanju.. bash tako izgleda. i svi joj se dive.. :hahah
... mozda je problem. velike usne.. potenciraju. ali. inace. ako to rade radi biznisa. IG sasvim opravdano..

... daleko ih je ljepshe vidjeti, nego 'normalne' bez sminke. izraslom plavom kosom . itd da ne nabrajam.. :hahah
.............................................................................................Image

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1983
Posts: 4209
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Kamilica »

Peace wrote:
Sat Oct 29, 2022 3:20 pm
Ponekad vani, medju mnostvom naroda, pitam gdje li su sve one internet ljepotice , sve one sto lice jedna na drugu.
I mislim kako je svijet bas takav kakav jeste, nesavrsen - upravo savrsen i lijep.
Kcerka mi je vise puta rekla da one samo i postoje na internetu.
Ali ipak sam srela dvije tokom zadnjeg posla. Jednu jucer.
Svako ko je se sreo bar s jednom uzivo zna da je to daleko od lijepog.
Oba puta sam zanijemila, niko od nas na poslu nije imao komentar. Samo smo se tupo gledali.
Nekako je svega previše na tim mladim licima. Nema ništa ljepše od zdrave mlade kože lica :aaww Sa nekim malim dodacima, bilo ruž ili maskara, bude rezultat ugodan oku. Pretjerana mi je trenutna moda za tom večernjom šminkom od ranog jutra. A umjetne trepavice su baš višak.
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Jedna od djevojaka koje sam gore pomenula je glumica. Glumi u nekoj emisiji koja se radi u Atlanti, kaze da se pojavila u par Holivudskih filmova. Pretpostavljam neka sporedna uloga, za filmove se traze prirodno dobri izgledi uglavnom.
S nasom firmom ima neki ugovor, i dosla ga je produziti i ovlastiti drugu osobu da moze za nju zavrsiti stvari kod nas.
Na njoj su bile naduvane usne, vjestacke trepuske, vjestacke obrve, vjestacka kosa, silni namazi preko lica.
Kolko god da ste pristojni, pretesko se suzdrzati da bar za trenutak ne buljite. Djeluje tako nenormalno, vec s 50 metara udaljenosti to uocite.
Ni malo nije lijepo, necu reci ni da je ruzno, nikad tako ne opisujem ljude ni stvari. Ali ne znam ni koje bi rijeci mogle da opisu taj izgled.
Trebalo bi neke nove smisliti.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Dok smo kod zenske ljepote, da li jos neko primjecuje kako je zdrava i lijepa kosa postala prava rijetkost :rolleyes
Mislim na rl.
I u nase vrijeme, a nikad nije bilo vise proizvoda za lijepu i zdravu kosu.
Mozda je bas u tome problem.
Previse se toga stavlja na glavu.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2110
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

Peace wrote:
Sat Oct 29, 2022 11:47 pm
Jedna od djevojaka koje sam gore pomenula je glumica. Glumi u nekoj emisiji koja se radi u Atlanti, kaze da se pojavila u par Holivudskih filmova. Pretpostavljam neka sporedna uloga, za filmove se traze prirodno dobri izgledi uglavnom.

Trebalo bi neke nove smisliti.
. ne traze. :D/ dobre glumice .. i nisu neke ljepotice.... .zavisi od mnogo chega..

.. ako che neka glumiti 'instagramushu'.. moze i mushkaarc.. s shminkom. niko neche primjetiti.. :hahah
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Ispravka je na mjestu, traze se dobre glimice. Ali previse izvjestacen izgled ne prolazi bas u filmskoj industriji.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Sinoc me nazvala frednica, malo me kritizirala, dugo je nisam nazvala, pitala se da nisam sto ljuta.
Nisam ljuta, ali postoji razlog zbog kojeg je sve rjedje zovem.
Ona ne zna slusati, rijetko uspijem izgovoriti ijednu recenicu a da nisam prekinuta.
Na koncu to je dovelo do toga da ona prica a ja govorim uglavnom - ok, jaa, stvarno, ohh, nisam znala, dobro, nema veze, i na kraju - cujemo se, cao.
Imam u zivotu jos ljudi koji uopce ne slusaju i prekidaju me u prici. I to su ljudi s kojim sam usko vezana.
Ne znam sta bi tu bilo pametno napraviti. Ako im skrenete paznju na to, moze dovesti do toga da budu povrijedjeni. Ako ne skrenete, vi ohladite vremenom za takav odnos. A ne mozete ga bas ni pustiti, s obzirom na tu jako vezu.
Dugo sam mislila da je to stvar nekulture. Sad mislim da je vjerovatnije stvar toga da niste trenutno na istim talasima, nisu ista vasa interesovanja. Vjerovatno nece nikad ni biti.
Tesko je slusati nekoga ko prica o onome sto vas uopce ne zanima. Tako da je razumijem i njih koji me ne mogu saslusati. I ja samo iz pristojnosti slusam njih, vjerovatno je vrlo providno da me cesto razgovor uopce ne interesuje.

Ali imam svoje malo blago, dusu koja slusa, moju kcerkicu. Mozda je zbog toga toliko i spominjem. Mozemo pricati o svemu - politici, zdravstvu, prehrani, modi, poslovima, drzavama, tv programima, bas o svemu. I sto je najljepse slusamo se za zanimanjem, i jedna od druge ucimo.

Malo sam googlala na ovu temu, naisla sam da su se mnogi odnosi ugasili iz ovog razloga. Nije to nista, ne treba zamjeriti, ali treba pronaci ljudi koje zanima ono sto i vas, jedino oni ce nas s paznjom slusati.

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1983
Posts: 4209
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Kamilica »

Peace wrote:
Sun Oct 30, 2022 3:36 pm

ali treba pronaci ljudi koje zanima ono sto i vas, jedino oni ce nas s paznjom slusati.
Ja se odavno vodim time. Valjda zato i nemam širok krug prijatelja, što mi i odgovara :DE
2
2 Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2110
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

Kracha druzenja.. do sat vremena... je podnoshljivo.. :)
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2694
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Jucer je kod nas usao mlad momak s povrijedjenom nogom.
Kako je izrazito visok, pitam ga igra li mozda kosarku.
Da, rece mi. Zadnji put je igrao u Bosni, tu je i povrijedio nogu.
Mozete misliti kako sam se obradovala.
Pokazao mi je slike Sarajeva koje je sam napravio.
Crvene se krovovi, lijepo je vidjeti.
U US takve krovove imaju na Beverly Hillsu, nije to za svaciji dzep. A nije ni ekonomicno, ovdje vam stavljaju krov koji treba mijenjati bar u 10ak god.

Unazad 10ak dana upoznala sam i zenu koje je ove godine posjetila Mostar i Medjugorje.
Kako je hvalila nasu zemlju, ljude, hranu, sve…

Kad sam kod upoznavanja, upoznala sam jednu farmaceutkinju danas.
Pricat cu jednom kako je to tezak poziv u US. I po njoj se vidi.

I upoznala sam jednog poznatog lika iz Americkog fudbala.
Ne pratim ja to i ne bih znala, ali ljudi su mu prillazili jucer i trazili da se slikaju s njim.
Bio je i danas kod nas, danas smo razgovararali duze.
Preporucila mu da pogleda dokumentarac Minimalism.
Sigurno nece.

Post Reply