Moja glasna razmisljanja

Virtuelni kafić.
Sve dok ozbiljno ne pripada ni jednoj drugoj kategoriji i podforumu - znači da pripada ovdje.
User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2133
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

Revizor wrote:
Thu Apr 18, 2024 3:36 pm
imamo li temu ovako te zamisljam
nije mi bash inetresantna :jbg
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2710
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Bella wrote:
Thu Apr 18, 2024 4:09 pm
:jbg
o ukusima se ne rasprablja. :D/ Peace
mozemo dikutovati.
shta je tu sad.. :hm

Bella
Ako jedan Rus npr kritizira Rusiju, niko u Rusiji nece vjerovati da je mrzi i prezire. Ali ako to uradi jedan Amerikanac, svako ce misliti u Rusije da je mrzi. I obrnuto. Osim ako to radi politicki analiticar.
Ako islam i muslimane kritizira hodza, ili jedan praktikant vjere, muslimani ce znati da nije u pitanju prezir i mrznja, u pitanju je skretanje paznje i zelja da tako ne bude. Kada to uradi neko ko ne ide tim putem…To je nesto drugo. Iza toga najcesce stoji zloba i prezir.

A drugi tvoj neukusni komentar..
Meni nikad nisu dali otkaz. Ja nikad nisam dala obavijest 15 dana prije svog odlaska. Mene bi na svaki posao koji sam radila vratili. Mene su i nakon 8 godina zvali iz jedne firme da se vratim.
Meni nisu nikad, ni od kuda zatvorili vrata ispred nosa.
Nisu me banovali s foruma.

Sama sam odlazila.

Svoju zajebanciju da je moja vrijednost samo u tome sto na vrijeme otvaram, pohrani s tonom svojih ostalih iskrivljenih pretpostavki.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2133
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

Nisi ti kritikovala . ti si samo napisala tj potvrdila to shto vechina misli i prihvata. Licno mislim da vechina ne radi to shto si ti navela :arrow: tracati, piti, lagati, varati, prezirati, mijesat se u sve
muslimani u Bosni, drugacije prakticiraju islam.. mnogi su josh uvijek pod uticahem odrastanja u Jugoslaviji. i na sve te obichaje gledaju ..relaksirano..
Sejtan je kazu svezan uz Ramazan.
Ne znam eto je li bas svezan, ali znam da se ljudi drukcije ponasaju dok traje.
Cudo jedno sta se desi za par dana nakon sto zavrsi.
Svi se odjednom vrate onom sto su bili.
Odjednom ponovo mozemo tracati, piti, lagati, varati, prezirati, mijesat se u sve, i sto nas se tice i sto nas se ne tice.
. drugi komentar je bio shala.. naravno... na osonovu tvojih izjava od neki dan ..shto si sanjala... o otvaranju office..
.. to shto ti navodish dalje . je . tvoje misljenje o tebi.. :jbg ne bih to komentarisala
Nisu me banovali s foruma.
mene jesu.. :hahah jel to neshto loshe. ili si ti u svom CV navela da nisi nikad banovana na DM kao i da si moderator.. :hm
tako ti poslove dobivash.. :nevina
Opet ti /pretpostavke.. :D/ dijelish etikete .. budi musko bori se. :hahah
:cv haj lijepo spavaj..
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2710
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

:tctc

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2710
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Vracalo mi se danas mislima nesto sto sam cula s jednog yt predavanja…
Nekad je Aisa, jedna od poslanikovih zena, za jednu zenu rekla da je niska.
Poslanik Muhamed a.s. joj je tada rekao nesto ovako - Aisa, to sto si rekla, da je palo u more, zagadilo mi citavo more…
Znaci ne potok, ne rijeku, ne jezero, vec cijelo more.

Sta mi ljudi danas jedni drugim govorimo Boze moj…
Da li je iko ostao nezagadjen pitanje je…?
I da li se od toga moze procistiti?

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2710
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Kako sam lijepo provela dan s mojom djecom danas.
Kcerkica je naisla po mene i otisle smo u Athens, kod sina.
A u Athensu je inace UGA (University of Georgija)
Tu trenutno zivi i studira sin, a i kcerka je tu studirala, pa joj je drago da vidi poznata mjesta.
Skola je inace osnovana 1785e, i spada u jednu od najstarijih javnih skola, i po nekim kriterijama ulazi medju 10 najboljih javnih univerziteta na kontinentu.
I bash se ima sta vidjeti. Vrije od mladosti, ljepote i kulture. Da biste upali tu, morate imati ili dobre novce, ili dobre ocjene.
Pohadja ga oko 30,000 ucenika, iz vise od 130 zemalja svijeta, a campus se prostire na 767 acri.
Univerzitet ima svoju botanicku bastu, pruza se na 313 acri. Posjetili smo je danas. U skoplu se nalazi i Sanford stadium, jedan od 10 najvecih fudbalskih stadiuma na kontinentu,. Trenutno prima 80,000 ljudi, a prosiruju kapacitet za jos 20,000 mjesta, sto ce ga uciniti najvecim koji posjeduje jedan colege. Nisam nikad bila za vrijeme utakmice, djeca kazu da to moram osjetiti. Njihova boja je crvena, stadium pocrveni, svi dodju u crvenim dresovima.
Studenti su u najvecem broju bjelci, 75%, azijanti cine nekih 15%, preostalih 10% su afroamerikanci i latinci.
A grad sam po sebi malo nalikuje na Evropske gradove.

Pazite ovu kapiju, pravilo je (nepisano) da studenti nikad ne udju na vrata dok se skoluju, prolaze sa strane.
Zanimljivo, svi se toga drze ko da je neko sveto pismo. Simpaticno mi je.
A kad dodje ovako pred kraj godine, pored ove kapije je svaki dan red. Svi koji zavrsavaju te godine skolu, slikaju se pored kapije. Kapija je ko neki zastitni znak.
Oh koliki je danas tu bio red… Vruce je bilo, ali svi strpljivo cekaju.


Image

Iako nas je hiljade ovdje s prostora ex yu, skroz je mali broj nase djece koja su se skolova ovdje, pogotovo je mali broj muske djece. Oni bi se mogli izbrojati na prste jedne ruke.
Zahvalim se mojoj djeci za njihov trud cesto. Kad smo se vec pokrenuli s ognjista, daj da bar ne bude da smo samo bezveze gubili vrijeme.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image




I malo botanickog vrta

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2710
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Upoznala sam covjeka na samom pocetku posla, korisnik je nasih usluga, i vidim ga 3-4 puta mjesecno.
Nekako smo se postivali od tog prvog susreta.
Jedan put je nesto zavrsavao i trebala sam copirati pasos njegove zene, kad sam ga otvorila, vidjela sam zenu sa hidzabom. Tada sam saznala da je on musliman. Nekada davno njegovi su roditelji prihvatili islam i njega odgojili na tom putu.
Prije Ramazana isli su na umru, pa mi danas veli - nedostaje mi Medina. Vodi svoj bisnis, i mnogo je putovao, ali ni jedan grad na svijetu mi nije ko Medina.
Kaze mi tu je soo peacufull, soo humble, no crime…Tu niko nece podici glas na vas, ako se i desi da podigne to je onda drugi turist. Zamisli, rece, grad, u kojem vlada takvo stanje stoljecima…Rece mi i da je mnogo Americkih muslimana, koji su, nakon sto su ostvarili pravo na peznije, otisli da zive u Medinu…
Nije kao Dubai, rece jos, gdje na jednoj strani ulice uce ezani, a drugoj prostitucija ko u Las Vegasu.

Zivi sa zenom vise od 20 god u braku, nemaju djecu.
Sada rade na tome da usvoje cetvero, da ne bude, veli, da je zivot potrosio samo sebi udovoljavajuci, i da se ima ko za njega pomoliti kad ode s ovog svijeta..

Nikad se nisam zanimala koliko kostaju stambeni prostori u Medini.
Mislim evo da bi bilo lijepo zivjeti, bar neko vrijeme.
Ali ipak da mozes voziti sama.

User avatar
Revizor
Član
Član
Reactions: 420
Posts: 904
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Revizor »

a vjerujem da ce i to bit ovih godina. princ selman radi na reformama
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2710
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Trazila sam malo kako im izgledaju kuce, i kako stoje s cijenama.
Pa mnogo je jeftinije nego u US i Evropi.
Doduse ne znam iz koje je god ova vijest, nema datuma


https://www.fourwinds-ksa.com/housing-t ... di-arabia/

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2710
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Davno sam naucila da ne idem za sve doktoru. Dok je sin posve mali bio, 6-7 god.
Jednom se razbilio i odvela sam ga doktoru, a doktor mi je rekao ovo - pa to je dijete, normalno je da se nekad razboli, dolazi u kontakt s drugom djecom, igra se vani, pokupit ce neki viris…Idi kuci, ako ne ozdravi za tro dana, onda ipet dodji.
I sam’ tako. Nista nam nije dao osim savjeta. Dijete je zbilja ozdravilo za tri dana.
I tako moja djeca nisu nikad isla doktoru jer su bolesna. Isli su na vakcine, na preglede koje su morali raditi za skolu, isli su zubaru…A kad bi se razbolili, usmjeravali smo se na alternativnu medicinu. Ili bismo kupili neki sirup u slobodnoj prodaji.
Sreca nije bilo ozbiljnih bolesti.

Evo zasto se ovog sjecam.
Zena od rodjaka je zadobila neku povredu na poslu, i od nekih tableta koje pije zbog toga, dobila je alergijsku reakciju.
Pa je zvala svog doktora da zakaze termin i uradi alergy test..i Kad je docekala termin, doktor ju je upitao - da li znas od cega si dobila taj osip?
- Znam, od tableta, odgovorila je.
- Prestani ih onda piti, rekao je doktor. Nemas potrebe raditi alergy test, to je extra trosak i tebi i osiguranju, u konacnici ti samo moze pokazati to sto vec i sada znas - u tabletama ima nesto sto ti ne odgovara.
Inace je unazad par god radila alergy test, i vec zna da je alergicna na mnogo sta.

Ona je razocarama ovakvih postupkom doktora, i ona i muz joj.
A ja bas volim kad su doktori ovako realisti.
Jednostavno te usmjeravaju da se koristis vlastitom mozgom.



Tako sam mnogo slucajeva cula, kada doktor nekome kaze - nista ti nije, ali osoba osjeca da jeste. I zbilja jeste.
Mi smo sami sebi najbolji doktori i iscjeljivaci.. Odnosno mozemo biti.

User avatar
Revizor
Član
Član
Reactions: 420
Posts: 904
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Revizor »

muskarci iz grada su muskarci isposni
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2710
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Revizor wrote:
Tue Apr 23, 2024 10:05 am
muskarci iz grada su muskarci isposni
Sta to znaci?

User avatar
Revizor
Član
Član
Reactions: 420
Posts: 904
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Revizor »

Peace wrote:
Tue Apr 23, 2024 2:01 pm
Revizor wrote:
Tue Apr 23, 2024 10:05 am
muskarci iz grada su muskarci isposni
Sta to znaci?
1
1 Image
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Osman
Član
Član
Reactions: 311
Posts: 513
Joined: Sun Jun 07, 2020 12:02 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Osman »

Bella wrote:
Thu Apr 18, 2024 1:35 pm
:_)
pa da. to je evidentno.. sama gluma..al hajd. ako vam je tako lakshe zivjeti.. samo nastavite.. :D/
Vrlo glupav post.
Jeftino uređujem avatare.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2710
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Kevin i Anila (radne kolege) nekad nesto slazu. Nista golemo zbilja, vec neke sitnice najcesce, i bez ikakve, ama ikakve potrebe. Tako, spontano, u secundi. Sam‘ im dodje.

A ja djelujem iskreno, u secundi. I ceste se desi da njih stavim u nezgodan polozaj.
Takva se situacija danas desila.
Trebali smo nesto zvrsiti do 10 am, ali nismo do 2 pm, nije ni nasa greska bila.
Kad su papiri bili gotovi, nazvali smo zenu, Anila je rekla da je sve bilo spremno do 10 am, ali da smo mi bili tako zauzeti, da smo posve zaboravili da je nazovemo :doh
Ja, neznajuci sta je ona vec rekla, urucim zeni documente, objasnim sta se desilo i da nismo mogli zavrsiti na vrijeme, i izvinem se.

Bio je danas A. Carter. Carter radi na otvaranju svoje druge firme, uvijek dolazi nesto kod nas zavrsiti, tacnije kod mene.
I ja se njemu obradujem. Nosi neko sunce u ocima, i neki smiraj u cjelokupnom drzanju, stima mi sjest za sto sa njim. Osim posla porazgovaramo i o zivotu, porodicama, ekonomiji, svemu…
U Decembru se Carter pojavio u nas centar tacno na moj rodjendan, ponudio je da mi kupi rucak, ali ja sam vec bila rucala.
Moze neke drugi put, rekla je Anila… Moze, slozio se Carter.
I taj drugi put se nikad nije desio, Anila i Kevin mu ne oprastaju :doh Evo vec pet mjeseci proslo, oni to spominju.
A ja se jednako fino ophodim prema Carteru, svejedno mi je da li je zaoboravio donijeti rucak, sta vise ne bi ni volila da se to desi.

Zbog ovakvih stvari, Anila je danas ponovila (kazem ponovila jer je to govorila i ranije) da sam ja najbolja osoba koju poznaje u zivotu, i u isto vrijeme veoma naivna.
Ne mogu da joj objasnjavam, ne mozete nista objasniti osobi koja vec vjeruje da sve zna…
Ali kad shvatite da u zivotu nemate potrebe lagati, nista, ni krupno ni sitno, da to bash nista u vasem, ni u bilo cijem zivotu ne mijenja, bar ne nabolje…Kad shvatite da vam je najlakse zivjeti kada ste potpuno iskreni …Da li je to naivnost ?
Ili kada shvatate da se ne trebate ljutiti na ljude zbog onog sto oni jesu ili nisu, zbog onog sto oni rade ili ne rade…Je li to zbilja granici s naivnoscu?
Ako shvatite, i ovladate necim, i rijetki ste u tome, zbilja ste tada naivni..?
Ako ste dobri, dobri ste, bez obzira kakvi su drugi…

Zadovoljna sam sa stanjem svoje svijesti

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2710
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Upoznadoh covjeka iz Mongolije.
Prvi put nekog iz te zemlje upoznadoh.
Uz razgovor upitah - sta mislis o USA?
Modernize slavery country, odgovori mi.
1
1 Image

User avatar
Revizor
Član
Član
Reactions: 420
Posts: 904
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Revizor »

ako mu ne odgovara nek ide u dzunglu odakle je doso. u americi su makar modernizovali ropstvo, kod njih po aziji i dalje rade za 2.5 marke dnevno po 16 sati
1
1 Image
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2710
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Upoznadoh danas i zenu cije je porijeklo iz Crne Gore.
Rodjena u Svajcarskoj, muz joj je Svajcarac.
Bio s njom njen simpaticni sin kovrdjave kose.
Vidjeli su moje ime, pa me upitase odakle sam.
Kad rekoh iz Bosne, obradovase se, pa rece ona - u mi smo, pa se brzo ispravi - zapravo iz CG, pa se opet ispravi - zapravo iz Svajcarske.
Dosli su prije 6 god u USA, na radnu visu, ali izgleda da ce ostati.
Pitam decka kako mu se svidja ovdje?
Lijepo mu je, kaze.
Pitam sta mu se najvise svidja?
Vrijeme kaze, savrseno je. I Americanci su mu more welcoming…Svi su mnogo nice, svi su ih lijepo prihvatili… Evropa, kaze, nije takva.
A njoj nedostaje Crna Gore. Pazite, ne Svicarska u kojoj se rodila i odrasla… Nesto pamti lijepa ljeta koja je provodila s roditeljima na nasemim prostorima :inlv

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2710
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Kako smo nekih teskih persona imali danas na poslu, Boze moj.
Bilo je cak smijesno.

Jedna zena je dosla nesto zavrsiti, ali njoj se ne daje broj tell, ne bi dala email, nerado dala adresu…i tako kako sam isla dalje s formom, ona bi pitala - sto to trebate, nikad me to nisu pitali…
Otkako postoji firma, da biste to zavrsili, morate dati te info…Na koncu je otisla, nije zavrsila. Smorila me.

Slucaj s drugom zenom je Kevin zezno u startu, nije je bash shvatio najbolje pa je rekao da mi to ne mozemo zavrsiti…
Ja sam je preuzela, a u njoj je ponikla sumnja, pa me sve vrijeme gnjavila pitanjima - jesam li sigurna da mozemo, jesam li sigurna da znam to, jesam li sigurna da bash treba tako, jesi li sigurna da ne trebam popuniti i ovo… :doh

Pa djevojka koja je dosla nesto zavrsiti, ali ne moze nista odliciti sama, mora zvati oca stalno.
Pa sto nije otac dosao onda :jbg

U customer servisu je mnogo lakse bilo raditi unazad 10ak godina. Ljudi su sada vidno nervozniji.
Jos uvijek je doduse mnogo, mnogo vise pozitvnih ljudi, koji znaju po sto su dosli, ali raste broj i onih drugih.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2710
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Blizu smo da ostvarimo cilj ovog mjeseca na poslu, sto bi znacilo da cemo dobiti neki commission. Zbilja mizerno - $175 na svakog od nas.
Ja se ne trudim za ovo. Znam kako stvari stoje - ako ove godine ostvarite zeljeni cilj, sljedece godine ce za isti mjesec cilj biti veci…tako u konacnici radnici sami sebi skacu u ledja.
Tako uz neki razgovor rekoh danas na poslu - nista vam se u zivotu ne moze promijenuti sa $175 :jbg
Anila je reagovala - tebi ne moze, ali meni moze, zivim od ceka do ceka, meni to igra ulogu…
Opet ja - sta mozes napraviti sa $175?
- Mogu kupiti haljinu za kcerku, ili dvije…
Nisam dalje isla. Mislila sam u sebi - sta jedna haljina ili dvije mogu da promijene u jednom zivotu :??
Do sada je svima poznato da su haljina i cipele promijenile drasticno zivot samo jednoj djevojci, i to u bajki :jbg
Moguce je da se zbilja ne razumijem u ovakvo stanje.
Razmisljala sam kod kuce…kome bi $175 moglo nesto izmijeniti…Nisam se mogla sjetiti nikaga, do beskucnika, znaci extremno siromasnih ljudi..
Njime moze omoguciti hranu za nekoliko dana.
Upitah se je li Anila onda extremno siromasna…Pa, nije da nije. Auto na rate, stan za iznajmljivanje, osim te curice, nema nista svoje..
I mislim evo kako je tuzno, da zena radi 55 sati sedmicno da bi bila, i ostala extremno siromasna, da bi joj $175 napravilo neku razliku.
Treba li da je tako u bogatoj i razvijenoj zemlji :(s

Pekmeza
Junior
Junior
Reactions: 33
Posts: 87
Joined: Mon Jan 01, 2024 7:35 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Pekmeza »

Jel iko više vidijo Gudia? Stvarno mu nije fol što mi se nije više javio, frustracija mi je velika i ne znam gdje da je odložim.

A stvarno nije nikako fino to od njega bilo kad mi je poslo onaj videjo dze ona naka psuje dok ja njega cekam da se javi ☹️

User avatar
Revizor
Član
Član
Reactions: 420
Posts: 904
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Revizor »

gudi naso trebu pa nema vremena za forum ☹️
1
1 Image
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2710
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Od kako se desilo ono ubistvo pekara, djeca navaljuju da mijenjamo sredinu, da se pomjeramo prema nekim drugim erijama.
Erija u kojoj smo sada, sve vise naseljavaju crnci, i sve vise napustaju bjelci. I dalje je vise bijele populacije, ali razlikuje se mnogo sada od onog sto je bila prije 20ak god, bash, bash mnogo.
A kad eriju napuste bjelci, i preuzmu crnci, ona je propala. Tu se rasiri droga, tu poraste kriminal, tu skole padaju, tu propada vrijednost kuca i stanova…
Znam sigurno, nekome ce zvucati rasisticki, ali stvari tako stoje.
Danas smo pogledali 5 kuca…Boze kakve su ovdje podjele, mozda su svugdje, ne znam.
I sad mogu poci u dva pravca.
U jednom je vise countryside…sigurno, tiho, velika dvorista, ali tada ste daleko od grada, daleko od svega.
Drugi pravac je isto siguran, isto tih, veoma razvijen, sve imate blizu, ali veoma skup. Skoro da nije za mog budgeta.
E kud bi, pitam se :??
Ovdje gdje smo sada nismo islusili nikad nikakvu neprijatnost, i ovdje je najvise nasih ljudi, neka zajednica. Ovdje imam dzamiju, imam nase pekare, trgovine, cafee, restorane…Ima nekog bosanskog duha…Bash zato sto smo tu zivjeli, uspjeli smo ga sacuvati kod sebe…i bash zato kcerkica ima drugaricu Belmu, Lejlu, Aidu, Minelu…I muz ima s kim otici na kafu, bas pod bosanski, i ja imam frendice, blizu mi…Zovnu me na pitu kad je ona vec u rernu i ja stignem na vrijeme, blizu mi…Na kolace, na kafu…svratim im s posla.
Nisam ni sigurna da li zelim ici negdje.
Volim ja i samocu, ali nije mi nikad dugo trajala. Nije dobro da je covjek dugo sam, kontam.
A sto smo stariji sve teze pustamo nekog blizu sebe. Uglavnom niko ne sklapa nova prijateljstva u cetrdesetim i pedesitim, ili se drzis onih sto znas, ili se do kraja povlacis u sebe.
Bash ne znam sta bih.
Vidjela sam predivnu kucu, s predivnim ravnim dvoristem od nekih 8 dunuma… tiho, sigurno, zeleno, cisto…ali je daleko od svega sto znam, od svih ljudi koje znam, zalosti me i kupiti je i ispustiti je.

User avatar
Revizor
Član
Član
Reactions: 420
Posts: 904
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Revizor »

jel to onaj pekar bosnjak?
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2710
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Jeste.
Pisala sam prije o tome. A bilo je i na nasim vijestima.
Ubio ga cojek za $50.
1
1 Image

Post Reply