Moja glasna razmisljanja

Virtuelni kafić.
Sve dok ozbiljno ne pripada ni jednoj drugoj kategoriji i podforumu - znači da pripada ovdje.
User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Upoznala sam danas Emiliju, zenu iz Finske. Preselili su u US prije par mjeseci, zbog posla njenog muza.
Klima ovdje joj je idealna, i iznenadjena je koliko su ljudi ljubazni. I koliko Amerikanci jedu fast food.

Spominjala sam ranije mladu lijepu crnkinju koja je udata za Bosanca, zaprava za Hercegovca. Upoznala sam danas njenog muza, kazem mu da sam mislila, kad sam njegovu zenu upoznala, da ni jedan muskarac nije zasluzio ono sto dobije u zeni. Nije zamjerio, lijepo smo se ispricali.

A jucer sam pila kafu, nas tri…Zena je ostavila posao, godisnju platu od $90,000, da se vrati iskonskoj ulozi, da bude majka i supruga.
Da joj neko to rekao unazad par god, ne bi vjerovala, a onda se desila corona, bila je kuci s porodicom i dopalo joj se vise od svega sto je s novcem mogla priustiti.
Ona je treca zena od koje sam ovo cula u zadnja 2-3 mjeseca. Sve tri kvitaju dobre poslove i ostavljaju velike plate. Sve tri su iskusile familijarni zivot tek za vrijeme corone.
I muzevi su im srecni, odmorna zena znaci valjda i bolji sexualni zivot, namjerena djeca, uredna kuca, kuhinja iz koje nesto mirise…

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Kcerkica mi kaze da cuje u svom apartmanu ljude iz susjednog, cuje kad im radi tv, kad beba place…Cula je i u Italiji.
Ne znam kako, Evropa koristi tvrde materijale za gradnju…osim ako unutrasnje pregrade nisu nesto drugo.
U US se gradi od drveta, ali nismo iskusili nigdje da cujemo susjede.

I kaze mi da se Americanci za bogdu ipak kulturniji od kulturnih Engleza. Negdje se nesto osjeti, nesto kao da u Londonu ima ljudi, i mladih ljudi, koji nisu do kraja stopljeni sa sredinom, i primijeti se to, po ponasanju, oblacenju, sjedenju…svemu.Takav joj je utisak do sada.

I da bi ona za svoj posao u Engleskoj bila bar duplo manje placena. Izgleda joj da, ako ste visoko obrazovani, u USA ce te znatno vise biti placeni vec u Evropi.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Upoznala kroz posao dva brata iz Pakistama. Dugo su god ovdje, super likovi, obojica. Lijepo izgledaju i jako lijepo se ponasaju, kultura za cistu desetku. Finansijski dobri. Oba u 40im, jedan nije ozenjen i taj je uvijk na relaciji Texas - Georgia, drugi jeste, on je na relaciji Njemacka - USA.
Ovaj iz Njemacke me zvao par puta ovih dana da zavrsim nesto za njega, s njegovom zenom, tako sam upoznala zenu.
Zena totalna razlika od njega….ponasanje katastrofa.
Ne izlazi mi iz glave.
Razmisljam koliko je bitno lijepo ponasanje partnera…Lijepo je kad ne pije, kad ne kocka, kad vas ne vara, ali ja bi i ponasanje/opcu kulturu stavila u red s ovim stvarima, u nekim momentima i ispred svih ovih stvari…
Jer ako vas vara, mozda je jednom, mozda je jedan dio zivota, ako pije, mozda je sedmicno…Ali ako se lose ponasa, to je svaki dan, cijeli dan, i vi to morate gledati i slusati.


Nekad znam ovako tjesiti ljudi - pa nije tvoja krivica ako se partner ne ponasa lijepo, nisi mu ti majka ni otac, nije tvoj zadatak da ga vaspitavas…Ali istina je da ne ostajes ravnodusan ako se partner glupira, nesto i tebe bude sramota.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Ako hoces da ti se nesto u Londonu osusi do petka, to operes u utorak, rece mi kroz smijeh kceerka danas.

Klima slicna Bosanskoj.

Nije ponijela dosta tople odjece a potrebna joj je. Jednu jaknu je oprala, masine je nikako nije mogla osusiti.
To je neka masina 2 u 1, pere i susi. Takvu i ja imam u Bosni. Pere osam kg, a susi, jedva dvije…pa ti visi sta ces s onih sest :rlys

Zavrsile smo brzo razgovor danas, ostala je da fenom za kosu susi jaknu :hahah
1
1 Image

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1970
Posts: 4198
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Kamilica »

Peace wrote:
Sat Jun 03, 2023 4:05 am
Ako hoces da ti se nesto u Londonu osusi do petka, to operes u utorak

Tako je sada kod nas. Vise sam vesa osusila vani u februaru nego za cijeli maj. Cini se i juni ce biti bljak :killm

Susilica mi je nuzno zlo a evo ne prestaje raditi :(::

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Kakve su vam sama susilice?

Ja nisam za pocetak imala prostor, pa sam bila prinudjena kupiti ovu sto pere i susi, iako su mi ljudi koji su je vec imali rekli da ne valja.

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1970
Posts: 4198
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Kamilica »

Peace wrote:
Sat Jun 03, 2023 5:38 pm
Kakve su vam sama susilice?

Ja nisam za pocetak imala prostor, pa sam bila prinudjena kupiti ovu sto pere i susi, iako su mi ljudi koji su je vec imali rekli da ne valja.
Ja imam tu 2 u 1 i meni je ok. Mada ves nikada nije istog mirisa kao kada se susi na zraku. Uostalom u susilici neke odjevne predmete ne mogu ni susiti, tako da je stari dobri strik ispred svih susilica.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Ma drukcije to kod vas potpuno radi, i jako me cudi da to ne unaprijede, smatram Evropu ispred Amerike po mnogo cemu.
Taj ves koji sam ja susila, ili se ne bi dovoljno osusio, ili bi se presusio, neke stvari skroz upropastile.Pa sam se i ja koncu odlucila za strik.

Ovdje radi na potpuno drukciji sistem, imamo izvod, i kroz taj se izbacuje zrak vani, cijelo vrijeme dok masina susi. Odjeca izadje ko popeglana i meka.

Mi smo navikli, djeci se nije svidjalo ni to susenje na suncu, nesto se ukruti, pa ih je kazu sve vrijedjalo.
Kad smo se vratili, sve, i cisto smo oprali, i osusili u nasoj masini.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2037
Posts: 7465
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

I u EU sushilicama se to moze postichi. samo. ne prenatrpavati . i ne mijeshati npr. peshkire i posteljinu/ farmerke . itd.. nije isti materijal

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Ma drukciji sistem rada skroz. Ovdje se ves susi zrakom, tamo zagrijavanjem.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2037
Posts: 7465
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

i kod nas se zagrijava,, :hm

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Da, ali zrak.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Nasu zajednicu su ovih dana potresle dvije smrti izazvane drogom, predoziranjem. Jedan zivot je mlad, decko od 25 god. Drugi je zena u 50im, droga joj je ubila jednog sina prije neke 3-4 god, a navodno je i drugi ovisnik.
Ljudi mi pricaju da je hodza javio da smo zbog droge izgubili 48 ljudi, uglavnom mladih, u okrugu Atlante u zadnjih 20ak god.
Rekose mi danas jos za jednu potresnu pricu - djevojka, s nasih prostora, je zbog predoziranja pala u tesku komu, probudila se, otvorila oci, ali to je sve, vise nista ne moze sama…ni govoriti, ni jesti, nista…Ljudi koji su isli posjetiti roditelje, kazu da nisu heftu poslije toga ni kako treba jeli ni kako treba spavali.
I jos jednu…Otac koji prosi, jednu su kcerku nasli mrtvu, nisu imali za sahrane (sve ako ste i clan, ukup kosta $6000-$8000) pa su je kremirali, druga je pala u komu od predoziranja i poslata je ne neku kliniku…

Kako tesko vrijeme za odgajati djecu. A i odraslim ostati pametan. Nek nam je svima Bog na pomoci.

User avatar
bakterijasmarsa
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 549
Posts: 3419
Joined: Wed Nov 25, 2020 10:43 pm
Location: Kikinda

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by bakterijasmarsa »

Možda je u manjim sredinama droga manje dostupna ili se malo lakše kontroliše.
Možda decu treba odgajati u manjim sredinama.
Doduše budu uskraćeni za više kulturnih dešavanja, manje sportskih edukativnih pa i zabavnih mogućnosti, ali mislim da je zdravija sredina.
1
1 Image
Legal Alien

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Jeste. Ljudi se i medjusobno poznaju, pa ce se tako i belaj otkriti prije no sto bude kasno.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Upoznala danas covjeka, 70 god mu i radi, doduse samo tri dana u sedmici.
Otac mu je kaze umro u 99 godini, s poso je nspustio 3 dana prije smrti.
Dan prije smrti nazvo radnike, sa svakim se halalio.
Majka mu umrla u 98 godini zivota.
Imaju neku firmu, distribucija prehrambenih proizvoda.
Porijeklom su Italijani, sa Sicilije jedan roditelj. Ponijeli su sa sobom dosta zdravih navika, to je, pored rada, valjda doprinijelo dugom zivotu.

Bilo mu je drago ds ga slusam :) Otvorio mi je video i pokazivao njihovo poslovanje.
Na koncu se ko pravi Evropljanin pozdravio.
Amerikanci nemaju tu naviku.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2037
Posts: 7465
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

Droga je dostupna svugdje., pa i 'sela' . iznenadila sam se koliko se narod na farmama drogira.. :-?
2
1 Image 1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Bella wrote:
Tue Jun 06, 2023 1:55 am
Droga je dostupna svugdje., pa i 'sela' . iznenadila sam se koliko se narod na farmama drogira.. :-?
Kako znas?

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Pisala sam vam ranije o najljepsoj zeni koji sam vidjela, vidjam je skoro svake sedmice jednom. I kolege misle da je najljepsa zena na svijetu. Bar se mi nismo mogli sjetiti ni jedne ljepse.
Rodjena je u Nigeriji, vjerovatno to ima veze, porijeklo mozda nekih plemena, daleko od obilja koje sa sobom donosi i mnostvo stetnih stvari. Ova zena ima nevjerovatno zdravu i lijepu kozu. Negdje sam citala da neka africka plemena mazu ljude blatom te tako stite kozu, a u zemlji ima raznih minerala.
Pored te koze onako je i rasna, ima je prirodno na mjestima gdje je i lijepo da ima zene.
Svaki put kad dodje kod nas, ona je sredjena ko da je upravo posla da se slika za naslovnu nekog svjetski pozntog magazina.
Kontam nije se tako sredila samo da bi po gradu nesto zavrsila, pa je malo googlam…
Poznata zena, mnostvo slika i video zapisa, prodaje neku kozmetiku i ima kanal na youtubu…Ima blizankinje, poznatije od nje. Uglavnom snima nesto sebe, muza i djecu…kako se sminka, kako se priprema za izlazak, kako prave paketice za te posiljke kozmetike. Ne mogu vjerovati da to neko gleda, ali kcerka mi rece da ljudi gledaju takve stvari :rolleyes
Prepoznadoh joj outfit u kojem je i kod nas dolazila. Dakle sredjuje se za te snimke na youtubu.
I hajde sto zena to radi, i jest se tesko odvojiti od male djece i otici negdje raditi 8-10 sati, plus ni jedno se zvanje ni znanje danas ne moze unovciti ko ljepota... ali kad muskarac to radi :doh A njen muz igra tu njenu igru… :jbg
Ono sta ces reci ljudima, sta si po zanimanju :jbg Sta ce i zena reci na upit - cime ti se muz bavi :rolleyes
Ne znam, nisam sigurna da neces i zeni zbog koje to radis, pasti u ocima…
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Mi koji imamo zivotinje, i mi koji volimo mnogo svoje zivotinje te tako i obracamo mnogo paznju na njih, primijetimo kako neke stari znaju.
Prijateljica putuje nocas u Bosnu i danas je trebalo da ostavi pticu, papagaja, kod frendice,… Ptica se cijelo jutro ponasa drukcije, bila je nervozna, radila stvari koje inace ne radi i krestala kako inace ne kresti.

Kad je kcerkica krenula za Evropu, i kad smo izlasli iz kuce s koferima, maca nas je tako drukcije gledala, prosto joj vidis u ocima da je prepadnuta ili zabrinuta, misli da cemo je opet svi ostaviti…
A kad smo se ja i sin ipak vratili s aerodroma, bila je vidno iznenadjena.
Vjerovatno je mislila da svi odosmo. Jer svaki put kad su koferi u igri, tvoji ljudi odu negdje.

Eto, ode mi dakle i frendica :((

Ali neko da mi pravi drustvo uz kafu je uvijek tu <3

Image

Uvijek dodje tako sredjena,, bijela kosulja, bijele cipele, crno odijelo.
3
1 Image 2 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Sva sam izubijana :rolleyes
Danas zakacila koljenom frame kreveta, da sam ostala na nogama onesvijestila bi se.
Neki dan na poslu gurala neki kabinet i s njega pala stvar meni na glavu, na uho. Plakala sam, tako je bolilo.
Zatim se saginjala da ispod nekog stola nesto dohvatim pa se zveknila u glavu dobro.
Onda za zureci zakacim desnim kukom za ivicu stola :rolleyes
Necu ni govoriti sto su me insekti izujedali :rolleyes


Stigle nam tresnje u trgovine. Stigle i breskve. :kloppa
Lubenice su davno stigle, ali ja nisam jos potrefila ni jednu da valja.
Inace ovdje kupujemo lubenice bez kospi. Djeca su nam tako razmazena da se nece zahmetiti kospama.
Stigli su i kukuruzi, poodavno.

Sto ja volim to ljeto, izuzev ujeda komaraca ili mrava :nevina


Kcerkici dosla neka macka :hahah
Ne zna sta ce sa njom, usla joj u stan i jedva je uhvatila.
Nedaju vlasnici drzati macku, ali ona ne odlazi ispred vrata.

I kaze da su Ljudi u Londonu sredjeni bas. Sredjeniji od svih drugih gdje je do sada bila.
I tu ne mozes obuci helanke i majicu pa otici u grad.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2037
Posts: 7465
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

.. ja sam jedno vrijeme, udarala sto u dnevnom.. sad se odmichem.. :hahah
.. london je grad.. mada i tamo ima dosta imigracije.. koja se oblachi ..svakako. ali NY i vechi gradovi su tu negdje s Londonom

zbilja. kod nas samo ispred office a mozesh vidjeti pristojno obuchene.. kao i navecher. dodushe.. izlasci mladih.. lijepo se srede..
. inache momci.. papuche plastichne i charape.. :hahah
.. jel kcherci dosadila EU.. :hm
..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Ma kakvi dosadilo. Danas mi kaze da bi se, nakon tri mjeseca izvan Engleske, volila opet vratiti jedan mjesec u London.
Upoznala je par finih ljudi. S jednim deckom se danas nasla drugi put, posjetili su neke muzeje, prosetali gradom, rucali… On radi u bankarstvu, simpa je kaze, a studiro na cambrigu…Kako se ona smjeska dok prica, ja bih rekla da je VEOMA simpatican :D

I kad nema drustvo, izadje bar u park, u shoping, u obilazak grada, na rucak.
Gurmenka je velka, a ne bi cojek reko s obzirom da jos nosi nulu.
Ja bi vise slikala sigurno, ali ona je otisla bas da dozivi, ne da podijeli.
Nesto mi ovako stigne

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2635
Posts: 10936
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Kako je dobro imati ovu pec u kuhinji. Skoro za minutu stigne zeljenu tem.
U njoj podgrijavam hranu.
Pizzu npr prije nisam podgrijavala, jednostavno sam je bacala ako ostane.
Ali iz ove peci bude hrskava i dobra skoro ko prvi dan.
Pita isto. Podgrijana pita od jucer je vrh, hrskava :kloppa
U njoj ponekad i pecem.
Image

Microvalnu korist samo zimi, za 🍿

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2037
Posts: 7465
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

:qq . prelijepo sve... svidja mi se.. :nevina
1
1 Image

Post Reply