Vaga

Horoskopi, natalne karte, tumačenja i slično.
Post Reply
User avatar
Vanilla
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1398
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Vaga

Post by Vanilla »

Opće karakteristike

Vaga je sedmi znak horoskopa, zračnog elementa i kardinalne kvalitete.

Vladar Vage je Venera, planet ženstvenosti i estetike, koji je zaslužan što su pripadnici ovog znaka dobronamjerne, privlačne i šarmantne osobe koje vole biti okružene lijepim stvarima.

Vage su iznimno društvene osobe koje uvijek imaju gomilu prijatelja. Odlično se slažu s većinom ljudi i uklapaju se u svako društvo jer su vrlo uravnotežene u svemu i sa svakim mogu pronaći zajednički jezik. Obožavaju čavrljati i u društvu ih cijene zbog mudrosti i inteligencije. Najviše od svega vole kad su ljudi oko njih sretni, a užasavaju se svađa, tenzija i agresivnih ljudi koji vjeruju u zakon šake. Vole da je sve oko njih uredno i čisto i uvijek se nastoje okružiti lijepim stvarima i ljudima. Po prirodi su neodlučne i najteža stvar za Vage je donijeti odluku. Kao prave estete Vage vole luksuz i lijepe stvari koji im omogućava debeli saldo na računu. U stanju su raditi dok se sruše od umora ili naprotiv ulijeniti se i dići sve četiri u zrak. Birajući buduće zanimanje, istražite svoju brižnu prirodu i odaberite posao veterinara, medicinske sestre, učitelja, savjetnika ili nešto vezano za umjetnost.


Vaga u ljubavi

Vagama je ljubav uvijek najvažnija stvar na svijetu, a bez partnera, svoje druge polovice, ne mogu funkcionirati. Upravo to je razlog zbog kojeg često ulaze u loše veze s ljudima koji im ne odgovaraju, samo zbog straha od samoće. Budući da su iznimno privlačni, lijepi i šarmantni, uvijek su okruženi s mnoštvom udvarača. Vage su zaljubljive i uživaju u flertu i pažnji, no nije ih teško zavesti. Padaju na laskanje i lijepe riječi pa su laka meta raznim tipovima sa sumnjivim motivima. Jednom kad nađu osobu koja ih zaslužuje, koja će ih obasipati pažnjom, a u isto vrijeme im pružati sigurnost, vage mogu biti najbolji partneri. Vrlo su miroljubivi i tolerantni, ne vole svađe i sukobe, a spremni su i mnogo toga oprostiti i ne uzimati za zbiljno. Ovi ljudi ne mogu biti sretni ako nisu sretni u ljubavi, stoga je za njih ključno da pronađu svoju (bolju) polovicu jer tek udvoje do izražaja dolaze i njezine najbolje osobine.


Vaga u poslu

Vage su rođeni diplomati, čija je najveća prednost sposobnost da sagledaju sve aspekte nekog problema. Imaju izražen osjećaj za pravdu, vole timski rad i iznimno su miroljubive, što ih čini osobama s kojima je vrlo poželjno surađivati. Vage su vrlo društvene, komunikativne i pristupačne, a uspjeh često postižu zahvaljujući poznanstvima s utjecajnim ljudima. Ambiciozne su i željne ugleda i moći, stoga se dobro osjećaju obavljajući odgovorne funkcije. Njihov veliki problem u ostvarenju poslovnih ambicija zna biti neodlučnost i izbjegavanje sukoba. Osim toga, iznimno su moralne, stoga im je teško donijeti odluke kojima će nekoga povrijediti ili oštetiti.


Zdravlje

U životu im je najvažnija ljubav i kvalitetan brak, pa ako su tu nezadovoljne, bit će podložnije stresu i bolestima. Dosta pažnje polažu na vanjski izgled, stalo im je da izgledaju lijepo i atraktivno, pa ako je u modi mršavost, izgladnjivat će se dok ne postigne željenu težinu. Zbog toga je sklona psihosomatskim tegobama i poremećajima prehrane, poput bulimije i anoreksije. Vaga ravna trbuhom (donjim) i organima koji se tu nalaze - abdominalni organi, slabine, nadbubrežna žlijezda, bubrezi. Sklona je alergijama i dermatovenerološkim tegobama, bolovima u križima, glavobolji, problematičnoj probavi, te hormonalnoj i mineralnoj neravnoteži. Osjetljiva je na sunčeve zrake, pa je važno da ih izbjegava.


Slaganje s drugim znakovima

Vaga se sa svima može dobro složiti, no Blizanac i Vodenjak njezini su idealni partneri. Slični pogledi na svijet i želja za druženjem i aktivnim načinom života ono je što njihovu zajednicu čini dugotrajnom i stabilnom. Budući da je vaga iznimno tolerantna, nikad neće prigovarati Vodenjaku ili Blizancu flert sa zgodnim pripadnicima suprotnog spola, tim više što je to i njezin omiljeni hobi. Ovan im je često fatalan, no nakon duljeg zajedničkog vremena počinje joj smetati njegova svadljivost, nestrpljivost i agresivnost, dok u Strijelcu ima idealnog ljubavnika i prijatelja. S Lavom će biti presretna, budući da će joj on stalno dijeliti komplimente, dok će on biti ponosan što ima tako zgodnog partnera. Vaga i Bik se dobro slažu, no kao par bi mogli malo pretjerati s uživanjem u hrani, kolačima, ljenčarenju i seksu. Škorpion joj je privlačan, no previše je ljubomoran i posesivan za nju, dok Raka smatra suviše osjetljivi za svoj ukus. S Ribama može ostvariti dobru vezu, kao i s Djevicom, dok bi Jarca trebala izbjegavati u širokom luku, budući da joj on neće pružati pažnju koju očekuje od partnera.
1
1 Image
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1971
Posts: 4198
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Vaga

Post by Kamilica »

Nekada pomislim da nema mnogo toga što me veže za ovaj horoskopski znak ali nisam ga ja birala :)

"Vage su iznimno društvene osobe koje uvijek imaju gomilu prijatelja"- Naprotiv, vrlo malo prijatelja imam.
" Padaju na laskanje i lijepe riječi pa su laka meta raznim tipovima sa sumnjivim motivima."-Sumnjivi, nipošto :st.
"Uspjeh često postižu zahvaljujući poznanstvima s utjecajnim ljudima."-Ne znam nikog utjecajnog :D/
"Debeli saldo na računu"-Kakva obmana :DE



Očito mi podznak igra jaku ulogu :hm
1
1 Image

User avatar
Vanilla
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1398
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Vaga

Post by Vanilla »

Ma znak je samo neki formalni okvir, kostur. Podznak predstavlja ono kako nas drugi vide, dozivljavaju. Mislim da, ipak, znak u mjesecu igra najvecu ulogu.
Siroko je ovo polje da bi nas samo znak predstavio, opisao :) Natalna karta je vec nesto konkretno.
1
1 Image
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1971
Posts: 4198
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Vaga

Post by Kamilica »

Vanilla wrote:
Wed Jun 24, 2020 12:30 am
Ma znak je samo neki formalni okvir, kostur. Podznak predstavlja ono kako nas drugi vide, dozivljavaju. Mislim da, ipak, znak u mjesecu igra najvecu ulogu.
Siroko je ovo polje da bi nas samo znak predstavio, opisao :) Natalna karta je vec nesto konkretno.
Svakako je zanimljiva zabava čitati tekstove a nekad se i podudara nešto.
1
1 Image

User avatar
kreja
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 345
Posts: 2770
Joined: Wed Jun 30, 2021 7:06 am
Contact:

Re: Vaga

Post by kreja »

Gdje sam ja u ovoj prici.
Ljubav 0 bodova
posao 0 bodova
uspjeh 0 bodova
drustvo 0 bodova
sve 0 bodova :hm

Ipal tu sam i ziva sam i zato :chrs
Ako moramo da biramo između smrti od gladi i metka, Gejl i ja smo se složili da je metak mnogo brži.

Post Reply