Depresija/stres

Teme koje se odnose na zdravlje ljudi, savjeti, preporuke, lijekovi, bolesti i liječenje, zdravstveni sistem
Post Reply
User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Depresija/stres

Post by Skitnica »

Medu glavnim problemima danasnjice je depresija i stres, svima nam je poznato od ranih jutarnjih sati pa do kasno uvecer izlozeni smo zurbi, trci, koja nakon odredenog vremena proizvede nervozu, a nagomilana nervoza vodi ka depresiji. Nekada nismo ni svjesni tog stanja, iako imamo bezroj pokazatelja za to..

Negativne ideje , ono kad sve u svakom pogledu vam smeta pa i komplimenti, paznja dragih osoba. negativa, crnilo i samo crnilo.. Nesanica.. isprekidan san..Nedostatak smisla za humor,..
Cesto i agresivno ponasanje.. :0o


Alkoliziranje... i drogiranje..
Nedostatak zelje za sexom..su takoder simptomi depresivnog stanja..
Obicno dva mjesec u godini novembar i januar su dva najdepresivnija mjeseca..Novembar zbog kratkoce dana, a januar zbog nedostataka novca....

Svi depresiju podnosimo razlicito, neke nikada i ne popusti.. Ta hronicna depresija vodi i do samoubistva, nazalost depresivne osobe malo kada zele priznati problem i suociti se sa istim i zatraziti strucnu pomoc...zive u svom srusenom svijetu..


Najtuznije u svemu ovome je sto sve vise mladih je izlozeno svakodnevnom stresu, neki od njih su i na klinickim terapijama.. :((

Mene uhvati u novembru par dana, neke datume ne volim .. duge noci, kisni dani u kontinuitetu ..sto bi se moglo zakljuciti da sam u blazoj depresiji.. :rlys nisam agesivna, :hahah i smisao za humor je u kompletu.. :DE

Priroda, u tim situacijama ..mi daje krila . :maad




Imate li vi tih perioda..kako se borite sa tim ?

User avatar
dezire
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1563
Posts: 2880
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Depresija/stres

Post by dezire »

Skitnica wrote:
Thu Nov 26, 2020 7:58 am
Medu glavnim problemima danasnjice je depresija i stres, svima nam je poznato od ranih jutarnjih sati pa do kasno uvecer izlozeni smo zurbi, trci, koja nakon odredenog vremena proizvede nervozu, a nagomilana nervoza vodi ka depresiji. Nekada nismo ni svjesni tog stanja, iako imamo bezroj pokazatelja za to..

Negativne ideje , ono kad sve u svakom pogledu vam smeta pa i komplimenti, paznja dragih osoba. negativa, crnilo i samo crnilo.. Nesanica.. isprekidan san..Nedostatak smisla za humor,..
Cesto i agresivno ponasanje.. :0o



Alkoliziranje... i drogiranje..
Nedostatak zelje za sexom..su takoder simptomi depresivnog stanja..

Obicno dva mjesec u godini novembar i januar su dva najdepresivnija mjeseca..Novembar zbog kratkoce dana, a januar zbog nedostataka novca....

Svi depresiju podnosimo razlicito, neke nikada i ne popusti.. Ta hronicna depresija vodi i do samoubistva, nazalost depresivne osobe malo kada zele priznati problem i suociti se sa istim i zatraziti strucnu pomoc...zive u svom srusenom svijetu..


Najtuznije u svemu ovome je sto sve vise mladih je izlozeno svakodnevnom stresu, neki od njih su i na klinickim terapijama.. :((

Mene uhvati u novembru par dana, neke datume ne volim .. duge noci, kisni dani u kontinuitetu ..sto bi se moglo zakljuciti da sam u blazoj depresiji.. :rlys nisam agesivna, :hahah i smisao za humor je u kompletu.. :DE

Priroda, u tim situacijama ..mi daje krila . :maad




Imate li vi tih perioda..kako se borite sa tim ?


Bila sam sigurna,da sam pod stresom :D
Sad,poslije,ovog tvog posta,sam :-? :hm
Ja ,uopće nemam,niti jedan simptom stresa i depresije :jee.
1
1 Image

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Depresija/stres

Post by Skitnica »

dezire wrote:
Thu Nov 26, 2020 10:32 am
Skitnica wrote:
Thu Nov 26, 2020 7:58 am
Medu glavnim problemima danasnjice je depresija i stres, svima nam je poznato od ranih jutarnjih sati pa do kasno uvecer izlozeni smo zurbi, trci, koja nakon odredenog vremena proizvede nervozu, a nagomilana nervoza vodi ka depresiji. Nekada nismo ni svjesni tog stanja, iako imamo bezroj pokazatelja za to..

Negativne ideje , ono kad sve u svakom pogledu vam smeta pa i komplimenti, paznja dragih osoba. negativa, crnilo i samo crnilo.. Nesanica.. isprekidan san..Nedostatak smisla za humor,..
Cesto i agresivno ponasanje.. :0o



Alkoliziranje... i drogiranje..
Nedostatak zelje za sexom..su takoder simptomi depresivnog stanja..

Obicno dva mjesec u godini novembar i januar su dva najdepresivnija mjeseca..Novembar zbog kratkoce dana, a januar zbog nedostataka novca....

Svi depresiju podnosimo razlicito, neke nikada i ne popusti.. Ta hronicna depresija vodi i do samoubistva, nazalost depresivne osobe malo kada zele priznati problem i suociti se sa istim i zatraziti strucnu pomoc...zive u svom srusenom svijetu..


Najtuznije u svemu ovome je sto sve vise mladih je izlozeno svakodnevnom stresu, neki od njih su i na klinickim terapijama.. :((

Mene uhvati u novembru par dana, neke datume ne volim .. duge noci, kisni dani u kontinuitetu ..sto bi se moglo zakljuciti da sam u blazoj depresiji.. :rlys nisam agesivna, :hahah i smisao za humor je u kompletu.. :DE

Priroda, u tim situacijama ..mi daje krila . :maad




Imate li vi tih perioda..kako se borite sa tim ?


Bila sam sigurna,da sam pod stresom :D
Sad,poslije,ovog tvog posta,sam :-? :hm
Ja ,uopće nemam,niti jedan simptom stresa i depresije :jee.
A raduje me to da nisi u dep... :up
Mada depresija 1000000000 simptoma ima... :hahah mene svaki zamisli kada čitam nešto vezano za istu.... :/*

Ma sad sve i svašta depresijom zovu..

User avatar
laganini
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 432
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Depresija/stres

Post by laganini »

..ima u tom studenom i siječnju kad analiziram znali me copit tada..plus mi je sfonse znam izvuc..

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Depresija/stres

Post by Skitnica »

Sve dok se sami možemo izvlačiti, to i nije neka drama. :kaafa

User avatar
Ptica bijela
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 169
Posts: 807
Joined: Fri Apr 17, 2020 12:12 pm

Re: Depresija/stres

Post by Ptica bijela »

Par dana bezvoljnosti i tromosti ne znači da smo depresivni, jednostavnu dođu loši dani.
Tugu treba znati razlikovati od depresivnosti.

Ako potraje duži period, tad se može sumnjati na depresiju, a simptomi su širokog spektra.

Navodno sam bila u teškoj depresiji u vrijeme bolesti ( i ne čudim se kad se sjetim svega ), i sama sam se iščupala na čuđenje doktorica koje su brinule o meni. Nedavno smo tu temu pokrenule, i iznenadilo me šta su mi sve rekle a prešutjele u periodu dešavanja.
Zapravo, nisam ni svjesna kroz šta sam prošla. Mada, me čudilo njihovo divljenje koliko sam jaka. Nisam nikad pomislila da su mislile i na psihu pored fizičke izdržljivosti.
Ako neko igra da vas izgubi... Pusti nek' pobjedi....

User avatar
laganini
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 432
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Depresija/stres

Post by laganini »

..i vini mi se da će studeni proc bez depre .. :klap al siječanj.. :pjuk

Post Reply