Magazin

Teme koje ne pripadaju ni jednom drugom podforumu
User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »



ikrademo :hahah
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Magazin

Post by Gudi »

Tako meni kroz mahalu prodju sa kombijem i na razglas pricha :maad :DE
🔻

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Magazin

Post by Gudi »

Ona pojela onaj muffin 🧁 I sad :slp :_)
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Gudi wrote:
Wed Feb 07, 2024 12:27 am
Tako meni kroz mahalu prodju sa kombijem i na razglas pricha :maad :DE
..oshtrimo: makaze/ nozeve.. mushke i zenske. :DD
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Ona pojela onaj muffin 🧁 I sad :slp :_)
:rlys
gledam dokumentarce. a . zbilja.. srecha pa su smrznuti.. hm. razmishljam shta. :kloppa danas je jedan otishao s kaf'com :D/
. vecherala .sirnicu s ribanim svjezim kupusom /salata. tak nije neshto. :DE
sinoch gledala. Japnci to puno jedu .kao i jaja... :hah bash me iznenadilo..
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

najveche mahalushe/tracare su :hm

::blizanci, vaga,lav, ovan, strijelac,shkorpion..
strijelac. najvishe 'vara'..
a najveche 'cicije' :fpalm :DD jarchevi i jarchice
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Magazin

Post by Gudi »

Bella wrote:
Wed Feb 07, 2024 3:38 am
Ona pojela onaj muffin 🧁 I sad :slp :_)
:rlys
gledam dokumentarce. a . zbilja.. srecha pa su smrznuti.. hm. razmishljam shta. :kloppa danas je jedan otishao s kaf'com :D/
. vecherala .sirnicu s ribanim svjezim kupusom /salata. tak nije neshto. :DE
sinoch gledala. Japnci to puno jedu .kao i jaja... :hah bash me iznenadilo..
ona neshto japanci...japan...pa idi u Japan stash tamo na zapadu :jbg :_) :maad

jede lude muffine :hihi :hahah
🔻

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Magazin

Post by Gudi »

Bella wrote:
Wed Feb 07, 2024 3:58 am
najveche mahalushe/tracare su :hm

::blizanci, vaga,lav, ovan, strijelac,shkorpion..
strijelac. najvishe 'vara'..
a najveche 'cicije' :fpalm :DD jarchevi i jarchice
ja sam vaga :D

znao sam da si jako skhrta... :-? :(( :_) :hahah
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Gudi wrote:
Wed Feb 07, 2024 1:24 pm
Bella wrote:
Wed Feb 07, 2024 3:58 am
najveche mahalushe/tracare su :hm

::blizanci, vaga,lav, ovan, strijelac,shkorpion..
strijelac. najvishe 'vara'..
a najveche 'cicije' :fpalm :DD jarchevi i jarchice
ja sam vaga :D

znao sam da si jako skhrta... :-? :(( :_) :hahah
:maad trachac.. :hihi Image
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Gudi wrote:
Wed Feb 07, 2024 1:23 pm


ona neshto japanci...japan...pa idi u Japan stash tamo na zapadu :jbg :_) :maad

jede lude muffine :hihi :hahah
. imaju jako dobrih stvari... temeljni su. tradicionalni.. respektuju. ali stranece teshko prihvataju.. .. chak i svoje .iz drugih podruchja. . sve je fazon. pokazi se/ doprinosi da ih uvjerish u svoj karakter/ namjere...

. hrana u restoranima. prilichno dostupna. / jeftina. a prvoklasna..
. ipak . gledajuchi sve... Amerika najbolja... ne osjechash guzvu. ako nisi u NY i vechim gradovima... narod dobar.... pozitivni. . , mozesh svashta priushtiti.. zadovoljiti apetite.... ono .kad mzoesh . nije ti ni interesantno. tu je mozda mali problem.. :D/ :hm
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Magazin

Post by Gudi »

Bella wrote:
Wed Feb 07, 2024 5:33 pm
Gudi wrote:
Wed Feb 07, 2024 1:24 pm
Bella wrote:
Wed Feb 07, 2024 3:58 am
najveche mahalushe/tracare su :hm

::blizanci, vaga,lav, ovan, strijelac,shkorpion..
strijelac. najvishe 'vara'..
a najveche 'cicije' :fpalm :DD jarchevi i jarchice
ja sam vaga :D

znao sam da si jako skhrta... :-? :(( :_) :hahah
:maad trachac.. :hihi Image
Chiftelija...skrhtica :hihi :DD
🔻

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Magazin

Post by Gudi »

Bella wrote:
Wed Feb 07, 2024 5:39 pm
Gudi wrote:
Wed Feb 07, 2024 1:23 pm


ona neshto japanci...japan...pa idi u Japan stash tamo na zapadu :jbg :_) :maad

jede lude muffine :hihi :hahah
. imaju jako dobrih stvari... temeljni su. tradicionalni.. respektuju. ali stranece teshko prihvataju.. .. chak i svoje .iz drugih podruchja. . sve je fazon. pokazi se/ doprinosi da ih uvjerish u svoj karakter/ namjere...

. hrana u restoranima. prilichno dostupna. / jeftina. a prvoklasna..
. ipak . gledajuchi sve... Amerika najbolja... ne osjechash guzvu. ako nisi u NY i vechim gradovima... narod dobar.... pozitivni. . , mozesh svashta priushtiti.. zadovoljiti apetite.... ono .kad mzoesh . nije ti ni interesantno. tu je mozda mali problem.. :D/ :hm
Dochi Chu I ja tamo nekad poslom...pa mozhda i ostanem :fiju :DE :bleh

Josh ako kakvu parali nadjem.....puna Shaka brade... :iiij :hahah
🔻

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Magazin

Post by Gudi »

Nego gledam kuce sve oko 400-500k :rolleyes

Koliko su para kuće? Tamo kod tebe i kod Piece :jbg
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Gudi wrote:
Wed Feb 07, 2024 10:15 pm

Dochi Chu I ja tamo nekad poslom...pa mozhda i ostanem :fiju :DE :bleh

Josh ako kakvu parali nadjem.....puna Shaka brade... :iiij :hahah
:D/ ..mogao si preko Meksika.. sa Latinosima.. :hahah isti si . utopio bi se.. usput.. mozda bi upoznao . zenusvogzivota.. :DE
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Gudi wrote:
Wed Feb 07, 2024 10:16 pm
Nego gledam kuce sve oko 400-500k :rolleyes

Koliko su para kuće? Tamo kod tebe i kod Piece :jbg
kuche (individualne) su skuplje od npr.. /conda/villa/ style.. mogu se nachi i od $250.000. za blizu 100m2
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Magazin

Post by Gudi »

Bella wrote:
Wed Feb 07, 2024 11:13 pm
Gudi wrote:
Wed Feb 07, 2024 10:15 pm

Dochi Chu I ja tamo nekad poslom...pa mozhda i ostanem :fiju :DE :bleh

Josh ako kakvu parali nadjem.....puna Shaka brade... :iiij :hahah
:D/ ..mogao si preko Meksika.. sa Latinosima.. :hahah isti si . utopio bi se.. usput.. mozda bi upoznao . zenusvogzivota.. :DE
mislim da imam dovoljno kompetencija...diploma...obrazovanja..da mogu i legalno dochi... :) :obr
dodushe josh imam u biografiji i firme sa sjedishtem u USA :_) :fp

ona neshto prodaje...neshta tralalala radi... :hihi :DE
🔻

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Magazin

Post by Gudi »

Bella wrote:
Wed Feb 07, 2024 11:19 pm
Gudi wrote:
Wed Feb 07, 2024 10:16 pm
Nego gledam kuce sve oko 400-500k :rolleyes

Koliko su para kuće? Tamo kod tebe i kod Piece :jbg
kuche (individualne) su skuplje od npr.. /conda/villa/ style.. mogu se nachi i od $250.000. za blizu 100m2
ne treba mi 100 m2...znachi ako su te $250k onda je 50-60m2 oko 125.000 :rolleyes
ili je isto...?

kako je sa taksama, rezhijama, porezom i zakonima...mora l ise shta josh plachati ? :rolleyes

shto manje soba da mi se kakva ne utovari :m. :maad :rlys

Munčoglowwwe :__
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Gudi wrote:
Thu Feb 08, 2024 1:29 am


ne treba mi 100 m2...znachi ako su te $250k onda je 50-60m2 oko 125.000 :rolleyes
ili je isto...?

kako je sa taksama, rezhijama, porezom i zakonima...mora l ise shta josh plachati ? :rolleyes

shto manje soba da mi se kakva ne utovari :m. :maad :rlys

Munčoglowwwe :__
https://chicagoglasnik.com/15-najjeftin ... u-americi/
.mislim za $125.000 ima vjerujem. u drzavama sjevernije.. uz obalu je sve skuplje.. ili mozda se moze nachi u ' mobile homes' komunama.. ali se placha, dodatno i iznajmljivanje zemlje ..koje je i do $1000 mjesechno plus rezije. par stoja itd.. osiguranje ako je kupljeno na kredit...

..ima godishnji porez. par hiljada. zavisi od mjesta .velichine... rezije su .. $300+ zavisi shta sve koristih .. i ako si u komuni.. placha se odrzavanje.. zemlje: drveca. cvijecha. krov i vanjski dio fasade, cesta.. i to je od $500 +

........... u zgradama moze biti i preko $1000...itd.

:DD
neche se niti jedna, utovariti .ako joj ti ne dopustish.....a i ako se utovari... moze to sve biti jako korisno.. ;)
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Magazin

Post by Gudi »

Bella wrote:
Thu Feb 08, 2024 4:16 pm

https://chicagoglasnik.com/15-najjeftin ... u-americi/
.mislim za $125.000 ima vjerujem. u drzavama sjevernije.. uz obalu je sve skuplje.. ili mozda se moze nachi u ' mobile homes' komunama.. ali se placha, dodatno i iznajmljivanje zemlje ..koje je i do $1000 mjesechno plus rezije. par stoja itd.. osiguranje ako je kupljeno na kredit...

..ima godishnji porez. par hiljada. zavisi od mjesta .velichine... rezije su .. $300+ zavisi shta sve koristih .. i ako si u komuni.. placha se odrzavanje.. zemlje: drveca. cvijecha. krov i vanjski dio fasade, cesta.. i to je od $500 +

........... u zgradama moze biti i preko $1000...itd.

:DD
neche se niti jedna, utovariti .ako joj ti ne dopustish.....a i ako se utovari... moze to sve biti jako korisno.. ;)
pa dobro oko 150k za USA je nishta...hvala na info :obr



Munčowww si pravi :_) :<33

Shta mi je ba korisno od zhene ?samo sekiracije, problemi, troshkovi....stres....sta che mi...ne znam ni shta bi sa njom uopshte :-?

tak to... :_)
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Gudi wrote:
Thu Feb 08, 2024 4:53 pm


pa dobro oko 150k za USA je nishta...hvala na info :obr



Munčowww si pravi :_) :<33

Shta mi je ba korisno od zhene ?samo sekiracije, problemi, troshkovi....stres....sta che mi...ne znam ni shta bi sa njom uopshte :-?

tak to... :_)
. kako za koga. za mlade ljude .. nakon zavrshenog sholovanja... je to puno.. vjerovatno imaju i kredit za to obrazovanje. koje moraju vrachati.... izlasci . dok se ne ozene. i ako se ozene/ udaju/ neki troshkovi se dijele... rezije / hrana itd. sve je to jeftinije kad je dvoje...

. dobro. kad skontash shta ches sa sobom. tad chesh i biti spreman da neki prostor dijelish s neekim.. ko ti odgovara... ne nervira te/ zvoca i takto.. :hahah
.. problemi mogu biti . . nakon nekog vremena.. svako pokaze svoje skrivene 'malenkosti' to moze biti okidach za proble.

.... familija... obilasci. petljanja... i tako.. iz gluposti se stvori drama....
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Magazin

Post by Gudi »

Bella wrote:
Thu Feb 08, 2024 5:05 pm

. kako za koga. za mlade ljude .. nakon zavrshenog sholovanja... je to puno.. vjerovatno imaju i kredit za to obrazovanje. koje moraju vrachati.... izlasci . dok se ne ozene. i ako se ozene/ udaju/ neki troshkovi se dijele... rezije / hrana itd. sve je to jeftinije kad je dvoje...

. dobro. kad skontash shta ches sa sobom. tad chesh i biti spreman da neki prostor dijelish s neekim.. ko ti odgovara... ne nervira te/ zvoca i takto.. :hahah
.. problemi mogu biti . . nakon nekog vremena.. svako pokaze svoje skrivene 'malenkosti' to moze biti okidach za proble.

.... familija... obilasci. petljanja... i tako.. iz gluposti se stvori drama....
kod mene oko obrazovanja nema krede :_)

rezhije, hrana...hmm :/*
pa znam da kuham...nemam tu shta ustediti :rlys
rezhije ? duplo pranje vesha....duplo susenje...duplo kupanje...hmm...nije jeftinije. veca potrosnja struje, vode, grijanje :/*

skontao sam ja i to guram...kako ja hochu... :hahah

nechu ba...da dijelim nishta...shta ti je...u moje ako dodje dijelio bih...al nechu...ja kod nje da dodjem..pa da mi pamet razvlachi...jok ba :f

ovo o tom po tom...mozhe bit bude...mozhe bit ne bude...tak :fiju
ko ti odgovara... ne nervira te/ zvoca i takto.. :hahah
.. problemi mogu biti . . nakon nekog vremena.. svako pokaze svoje skrivene 'malenkosti' to moze biti okidach za proble.
tacno. zato je bitno da covjek ima autonomiju...da kvalitet vlastitog zhivota ne ovisi od drugog...takodjer da covjek ima svoje licne, i privatne i poslovne obaveze koji nemaju nikakve veze sa partnerom...shto se kazhe svoj zhivot..tako da u slucaju bilo chega uvijek mozhes ichi svojim putem bez nekog stresa.... :) :fiju
🔻

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Magazin

Post by Gudi »

Najludje mi je ono kad dvoje dignu hiptekarni kredit za stan ili kuchu. Da sami shatro neshto zajedno stvaraju :maad :a/
Onda su kao na robiji :maad :DD

I sad zamisli hoop...ne slazhe se covjek sa zhenom...pa to ti je da se ubijesh :killm :fp

tamo vrachao kredu...i sad treba to sve rzjbti...i svako na svoju stranu...jao :maad :(::
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Gudi wrote:
Thu Feb 08, 2024 7:42 pm




rezhije, hrana...hmm :/*
pa znam da kuham...nemam tu shta ustediti :rlys
rezhije ? duplo pranje vesha....duplo susenje...duplo kupanje...hmm...nije jeftinije. veca potrosnja struje, vode, grijanje :/*


nechu ba...da dijelim nishta...shta ti je...u moje ako dodje dijelio bih...al nechu...ja kod nje da dodjem..pa da mi pamet razvlachi...jok ba :f

ovo o tom po tom...mozhe bit bude...mozhe bit ne bude...tak :fiju
ko ti odgovara... ne nervira te/ zvoca i takto.. :hahah
.. problemi mogu biti . . nakon nekog vremena.. svako pokaze svoje skrivene 'malenkosti' to moze biti okidach za proble.
tacno. zato je bitno da covjek ima autonomiju...da kvalitet vlastitog zhivota ne ovisi od drugog...takodjer da covjek ima svoje licne, i privatne i poslovne obaveze koji nemaju nikakve veze sa partnerom...shto se kazhe svoj zhivot..tako da u slucaju bilo chega uvijek mozhes ichi svojim putem bez nekog stresa.... :) :fiju
. mislim, sve ukupno. da je ipak jeftinije kad dvoje dijele isti prostor. kucha/stan/ i oboje rade... koliko god se vishe jelo, pralo itd.. ipak.. rezije i odrzavanje nekretnine je skupo..
.. sad pishesh .da bi pristao, ako dodje na 'tvoje'.. to je ipak novo. :hahah u tom sluchaju se mozesh zashtiti . ugovorom... i opet. moze biti problema. zakon je chudo i nadje se neko da ga formulishe,tako da izgubish
..da naglasim.. situacija je uopstena. o kojoj komentarishemo ...........nemoj misliti da te neko ubjedjuje da promjenish svoj stav..
. ima brakova. svako svoje radi itd. mada neki dan chujem na radiju.. da to veliki % parova podrzava ali u praksi . dodje do problema. ljubomora.. se pojavi.. tako.. da je tako shto teshko ostvariti....
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2131
Posts: 7646
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Magazin

Post by Bella »

Gudi wrote:
Thu Feb 08, 2024 8:01 pm
Najludje mi je ono kad dvoje dignu hiptekarni kredit za stan ili kuchu. Da sami shatro neshto zajedno stvaraju :maad :a/
Onda su kao na robiji :maad :DD

I sad zamisli hoop...ne slazhe se covjek sa zhenom...pa to ti je da se ubijesh :killm :fp

tamo vrachao kredu...i sad treba to sve rzjbti...i svako na svoju stranu...jao :maad :(::
. ima i takvih situacija... i uglavnom mushkarci .. na*** :hahah .... pogotovo ako se nadje... Chamil dijete :hahah
.. jedina moguchnost da se mushkarac spasi je .da ne pravi nasilje.... nadje nachina da nju optuzi za ' neshto'..

.. poznajem takvih sluchajeva.. :/* zene su zbilja 'odrale' m0mke.. takava zakon ba... ne s namjerom. ali iz . puklo'. tada mishevi kolo vode..
.. e to jesituacija koja tebe brine. ali iz mog nekog iskustva. malo je tipova kao ti.. :D/
uglavnom. se zaljube. :killm dache sve da je s njom.. i u vechini sluchajeva i bude ok...

:iiij . i tako.. :nevina o chenmu mi .bla bla.. :DE
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Magazin

Post by Gudi »

Bella wrote:
Thu Feb 08, 2024 8:20 pm
. mislim, sve ukupno. da je ipak jeftinije kad dvoje dijele isti prostor. kucha/stan/ i oboje rade... koliko god se vishe jelo, pralo itd.. ipak.. rezije i odrzavanje nekretnine je skupo..
.. sad pishesh .da bi pristao, ako dodje na 'tvoje'.. to je ipak novo. :hahah u tom sluchaju se mozesh zashtiti . ugovorom... i opet. moze biti problema. zakon je chudo i nadje se neko da ga formulishe,tako da izgubish
..da naglasim.. situacija je uopstena. o kojoj komentarishemo ...........nemoj misliti da te neko ubjedjuje da promjenish svoj stav..
. ima brakova. svako svoje radi itd. mada neki dan chujem na radiju.. da to veliki % parova podrzava ali u praksi . dodje do problema. ljubomora.. se pojavi.. tako.. da je tako shto teshko ostvariti....
Ja ipak mislim da nije jeftinije...mislim da je skuplje..jer uglavnom neko nekoga tu cherupa i iskorishtava...neko vishe "povuche"..a neko se izvlachi i koristi...
Znam i da odrzhavam nekretninu...nije mi ni to problem...manja m2 kvadratura manje rezhije..logichno. Imam iskustva zhivljenja i u vechim i manjim stanovima.
Hipotetichki...Munčawwwe...ne mislim bukvalno...moj bukvalac :/* :a/ nema ba nikakvog ugovora nishta..shta ti je... :_) :hahah
Uopshteno i komentarishemo...tu i tamo sa nekim lichim misljenjem i stavom...tak..
Ljubomoran je svako na svakoga. i ljubomoran i zavidan i pakostan. nazhalost :(:: kakav Munčoww ima onaj kruzhni tok ispred kuche...jao... :%$ :inlv :_)
Vechina brakova je kolothecina iskreno...ozhenilo se udalo se...djeca se rodila...djeca mala...skola...fakulteta...zenidba udaja posao djece...tak...i prodje 20-30 godina. Daj kuchu/stan, novo auto, namjeshtaj, putovanje, vikendicu, tak to...ubleharenje :čeekaa
🔻

Post Reply