Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Društvene teme i dešavanja van Bosne i Hercegovine
User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by Peace »

Kad ja humano, i zasluzeno platim, prema standardu te zemlje, tad nije vise moj problem sto je neko i dalje u minusu na racunu.

Ali ako ljudima placam minimalno il tek malo iznad toga, a ja sebi pribavljam otoke i placeve na Marsu, onda :jbg

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by Bella »

Placa po specifikaciji posla-- ne krshi zakon time...kao sto place i jako visoku satnicu/platu za nekoga ko je kvalifikovan za to.

Nisam nigurna, na sta mislish i zasto tako razmiljash.... :) pa i u socijalizmu je bilo tako... :jbg

User avatar
dezire
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1563
Posts: 2880
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by dezire »

Peace wrote:
Fri Jan 15, 2021 10:30 pm
U firmi gdje radim, imamo bonus, pa znam kako to funkcionise.

Bonus se dijeli ako firma postize izvanredne rezultate. A zivot radnika postaje rad i spavanje. Mozda i forumanje :)

Moj je raspored od 7-3:30, ako sefica kaze sutra dodji od 6h, a ja dodjem u 6:01h, odbit ce mi od bonusa.
Ako firma trazi da budem tamo 10 sati dnevno, i svaku subotu, ne samo da necu dobiti bonus ne budem li sve te dana na vrijeme tamo, vec cu dobiti ukor.

A poslije tolikog rada, nisi vala ni zasto, ne trebati ni plata, a kamoli bonus :hahah

Jasno je ko dan da idu neka teza vremena.
Ovdje se,bonus daje, na plaću,ako radnik postigne dobar rezultat.

Svejedno,mislim da malo pretjeruješ jer svugdje ima dobrih i loših poslodavaca kao što ima radnika i neradnika.

Ako se odlučiš biti radnik,naravno da moraš poštovati pravila firme u kojoj radiš i u kojoj zarađuješ za život. Voditi brigu,o tome,koliko poslodavac (gazda)zarađuje ,koji auto vozi .... je jadno.
,,Jaka,,firma,daje sigurnost i radniku za sigurnu isplatu njegove zarade

A ako se nekome ne sviđa biti radnik...onda otvori svoju firmu i bude poslodavac.
Onda radno vrijeme nije 8h već puno više.

Jer svaka greška radnika,dobavljača robe i usluga,inspektora i svega ostalog..se lomi na kasi poslodavca.
I nakon 8h ili 10h, ne postoji gumb, koji pritisneš i isključiš se, zaboraviš firmu (kao radnik),već si s problemima,planovima,rokovima...24h sata opterećen.

Naravno,poštovanje s jedne i druge strane (radnik-poslodavac i obrnuto),mora postojati jer jedni bez drugih su nebitni!
Mislim,da si otišla predaleko u generaliziranju :)
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by Peace »

Vidi Dezire, ja nakon 10 sati mogu stvarno da iskljucim gumb. Ali to je zahvaljuci plati mog cojeka.
Da nije nje, ja ne bi mogla, vec bi ko mnogi potrazila jos jedan poso.
Protiv toga ja svo vrijeme pricam.

Da, sogurno je da ce meni moj poslodavac isplatiti moju platu, i jednako je sigurno da ja s njom ne mogu ziviti. Ni ostalih 70% ljudi oko mene ne mogu isto.
Bruka je da ljudi i pored svog predanog rada, sest dana u sedmici, i dalje bivaju kvslifikovani za neki vid pomoci siromasnim.

I ja vjerujem da jos ima negdje i dobrih poslodavaca, ali broj im je u stalnom opadanju.

Procitah jednom nesto ovako - poslodavac iz Turske uduplao plate svojim radnicima, i za sve njih (treista i nesto) uplatio putovanje. Zahvalio se svima, i rekao na tom govoru nesto ovako - svi ste vi zasluzeni za uspjeh firme, pravedno je da uspjeh podijelimo ko i rad sto smo.

Ali eto...

User avatar
Vanilla
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1395
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by Vanilla »

Skitnica wrote:
Wed Jan 13, 2021 7:46 am
Vjerovatno ozbiljan razlog je postojao zbog kojeg su dosli do takve odluke. Ko zna koliko puta dnevno su isli u wc ..a stvari to samo bio izgovor. 1000 radnika da ode samo 3 X, u WC i provede 5 minuta u njemu .. ako ne i vise.. Previse potrosenog vremena .. :jbg


U nekim firmama cak i odlazak na cigara pauze se odbija od radnog vremena .. Pametno.

Neko ko pusi je izlazio 10 x da zapali cigaretu i brojalo mu se to u radno vrijeme.. e pa nece vise moci.. :kaafa mocice ali rijede.. :D/
Dodjoh do ovog posta pa stadoh sa citanjem, nastavit' cu nakon repliciranja.

Nije u redu da zbog pojedinaca trpi cijeli kolektiv i to je nesto sto uvijek javno i iznesem cak i svome poslodavcu.
Vjerujem da, evo i u ovome uvodnom postu, postoje cestiti ljudi-uposlenici koji se prema svemu, vezanom uz posao, ophode kao i prema vlastitoj imovini pa tako i tim placenim satima.

Licno, pusac sam i volim mimo redovne pauze izaci jos jednom ali to iskoristeno vrijeme za cigaretu odbijem sama sebi od pauze. Ne zato sto mi je to neko rekao nego sto smatram da je tako ispravno i fer. Usput, gasim svjetla gdje ne trebaju da budu upaljena 😂 jer to radim i u svojoj kuci.

Za toalet, ovo nije okej. Ima dana kada su potrebe za istim ucestalije (prehlada, mjesecni ciklus isl.).
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
Vanilla
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1395
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by Vanilla »

dezire wrote:
Sat Jan 16, 2021 12:21 pm
Peace wrote:
Fri Jan 15, 2021 10:30 pm
U firmi gdje radim, imamo bonus, pa znam kako to funkcionise.

Bonus se dijeli ako firma postize izvanredne rezultate. A zivot radnika postaje rad i spavanje. Mozda i forumanje :)

Moj je raspored od 7-3:30, ako sefica kaze sutra dodji od 6h, a ja dodjem u 6:01h, odbit ce mi od bonusa.
Ako firma trazi da budem tamo 10 sati dnevno, i svaku subotu, ne samo da necu dobiti bonus ne budem li sve te dana na vrijeme tamo, vec cu dobiti ukor.

A poslije tolikog rada, nisi vala ni zasto, ne trebati ni plata, a kamoli bonus :hahah

Jasno je ko dan da idu neka teza vremena.
Ovdje se,bonus daje, na plaću,ako radnik postigne dobar rezultat.

Svejedno,mislim da malo pretjeruješ jer svugdje ima dobrih i loših poslodavaca kao što ima radnika i neradnika.

Ako se odlučiš biti radnik,naravno da moraš poštovati pravila firme u kojoj radiš i u kojoj zarađuješ za život. Voditi brigu,o tome,koliko poslodavac (gazda)zarađuje ,koji auto vozi .... je jadno.
,,Jaka,,firma,daje sigurnost i radniku za sigurnu isplatu njegove zarade

A ako se nekome ne sviđa biti radnik...onda otvori svoju firmu i bude poslodavac.
Onda radno vrijeme nije 8h već puno više.

Jer svaka greška radnika,dobavljača robe i usluga,inspektora i svega ostalog..se lomi na kasi poslodavca.
I nakon 8h ili 10h, ne postoji gumb, koji pritisneš i isključiš se, zaboraviš firmu (kao radnik),već si s problemima,planovima,rokovima...24h sata opterećen.

Naravno,poštovanje s jedne i druge strane (radnik-poslodavac i obrnuto),mora postojati jer jedni bez drugih su nebitni!
Mislim,da si otišla predaleko u generaliziranju :)
👍

Izbor je na nama.
Buduci da sam uvidjela koji teret je veci (biti poslodavac ili uposlenik) shvatila sam da nikada necu biti poslodavac upravo iz razloga koje si navela.
Izabrala sam da nakon radnog vremena vise ne razmisljam o poslu a nisam sigurna ni da bih se uspjesno nosila sa svim brigama i teretima koje taj odabir nosi.

Bilo kako bilo, super poslodavac i cestit uposlenik je nesto najljepse sto postoji u poslovnom svijetu. U tom slucaju mjesta za dominacijom ega ne moze da bude i sve se svede na obostrano poslovno zadovoljstvo.

Kad vec pisem tu onda i da kazem, bez obzira na lose i dobre trenutke, preovladavaju vise oni dobri i ja zaista cijenim i postujem svoju poslodavku 😊 i vise od toga 🤗

(Ovo zadnje cudno zvuci 🤭🤪 ali shvatit' cete vec ispravno haha).
1
1 Image
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
dezire
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1563
Posts: 2880
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by dezire »

Peace wrote:
Sat Jan 16, 2021 7:14 pm
Vidi Dezire, ja nakon 10 sati mogu stvarno da iskljucim gumb. Ali to je zahvaljuci plati mog cojeka.
Da nije nje, ja ne bi mogla, vec bi ko mnogi potrazila jos jedan poso.
Protiv toga ja svo vrijeme pricam.

Da, sogurno je da ce meni moj poslodavac isplatiti moju platu, i jednako je sigurno da ja s njom ne mogu ziviti. Ni ostalih 70% ljudi oko mene ne mogu isto.
Bruka je da ljudi i pored svog predanog rada, sest dana u sedmici, i dalje bivaju kvslifikovani za neki vid pomoci siromasnim.

I ja vjerujem da jos ima negdje i dobrih poslodavaca, ali broj im je u stalnom opadanju.

Procitah jednom nesto ovako - poslodavac iz Turske uduplao plate svojim radnicima, i za sve njih (treista i nesto) uplatio putovanje. Zahvalio se svima, i rekao na tom govoru nesto ovako - svi ste vi zasluzeni za uspjeh firme, pravedno je da uspjeh podijelimo ko i rad sto smo.

Ali eto...
Ja sam,u jednom periodu svog života,radila dva posla. I ne vidim u čemu je tu problem! Ako ti za tvoje troškove treba više novaca onda radiš još jedan posao. Ili smanjiš svoje troškove,odnosno ,,pokriješ se s onoliko koliko imaš,,

Ali uvijek je izbor na tebi! A da nije kukanje na poslodavce! Potražiš drugi posao,gdje ćeš biti zadovoljna svojom plaćom.
I uvijek ostaje,izbor-otvoriš svoju firmu ili obrt! I budeš svoj gazda i dobar poslodavac-kakvog priželjkuješ!
Onda možda podijeliš dobit s radnicima i vodiš ih na putovanje :jbg

@Peace,ništa osobno,razilazimo se u stavovima
:obr

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by Peace »

Ne znam da li je s moje strane ovo vise kukanje na poslodavce ili na svijet kakav uopce jeste.
Moze se zvati kukanjem, a moze i silnom zeljom da se sve izmjeni, za konacnu dobrobit svih.

Da otvorimo svi firme, to nista ne bi rijesilo. Tko ce za nas raditi ako svak svoju firmu bude imo...

Primjeri koje sam uzela ne moraju nuzno biti moji licni.
Sigurno je da jesu milionima ljudi diljem svijeta.
Koji drugi posao npr uciteljica u US da trazi, kad se je za to skolovala?
Poslije redovnih 40 placenih i do 15ak dobrovoljnih sati, nije za jos jedan posao, a ni njena plata nije dovoljna da izdrzava cetveroclanu porodicu.
U mojoj state npr za cetveroclanu porodicu ti treba, da izadjes na kraj najmanje $4.000. To se ne moze smanjivati. Smanjili bi ljudi sebi, ali ovi za kucu nece, oni za taxu isto nece, nece ni oni za struju, hranu, itd.

Pogubila su se u zadnjih 20ak godina neka blagodarena vremena s tri osmice - osam sati rada, osam drustvenog zivota, osam spavanja.
Sesnaest sati rada i osam spavanja donosi sa sobom nesrece i bolesti, koje ce u konacnici efekt sve, pa i poslodavce.

User avatar
blackadder
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 443
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by blackadder »

Bella i Dezire gazdarice firmi očito :DE
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by Peace »

blackadder wrote:
Sun Jan 17, 2021 4:31 pm
Bella i Dezire gazdarice firmi očito :DE
Jasno ko dan :hahah

Ali vuce mi da si i ti :D/

User avatar
gripen
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 529
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by gripen »

imam i previse slobodnog vremena u toku tog radnog vremena
tako da to nije ni bitno.
Opet,odem mozda max 2x ....
Dok,ima par njih,koji su bas bezobrazni.
Otkriveni su i sankcionisani.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by Bella »

Teska vremena su dosla za poslodavce... uopce nije bitno toliko kolika je plata.. pukne im film i odoshe.. tako.. je sasvim razumljivo, da se ne zuri s nagradjivanjem radnika.
Bonus je dobra solucija ili ako je moguce, procentualno i plate dijeliti. :D/

User avatar
Ton
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 207
Posts: 281
Joined: Fri Apr 17, 2020 7:34 am

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by Ton »

Ja razumijem i jednu i drugu stranu.
Ipak, mislim da je ne samo kod nas, već generalno preveliki jaz između zarade poslodavaca i primanja radnika. Ako firma ostvaruje veliku dobit, ostvaruje je zahvaljujući i tim radnicima i stvarno je neljudski uzimati milione dobiti, a radnicima isplaćivati minimalac. Nisam siguran da bi blagostanje tih poslodavaca bilo imalo ugroženo sa nekim povećanjem plaća tim radnicima. Stvar je samo pohlepe nekih koji ne mogu svoju zaradu ni zamisliti malo manjom..
1
1 Image

User avatar
Ina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 576
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by Ina »

Ima svakakvih ljudi, kako poslodavaca tako i radnika. A čovjeku je generalno nekako najbliža vlastita koža, pa se za istu posebno i briga, svejedno u kojoj poziciji bio.

Obstrano razumijevanje često je nevidljivo.
I u tome je i jedan veliki dio problema.

User avatar
Ina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 576
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by Ina »

Uz nevidljivo moram dodati: nepostojeće

User avatar
redoxid
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 92
Posts: 363
Joined: Sat Apr 25, 2020 12:45 pm

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by redoxid »

Vanilla wrote:
Sat Jan 16, 2021 7:33 pm
Skitnica wrote:
Wed Jan 13, 2021 7:46 am
Vjerovatno ozbiljan razlog je postojao zbog kojeg su dosli do takve odluke. Ko zna koliko puta dnevno su isli u wc ..a stvari to samo bio izgovor. 1000 radnika da ode samo 3 X, u WC i provede 5 minuta u njemu .. ako ne i vise.. Previse potrosenog vremena .. :jbg


U nekim firmama cak i odlazak na cigara pauze se odbija od radnog vremena .. Pametno.

Neko ko pusi je izlazio 10 x da zapali cigaretu i brojalo mu se to u radno vrijeme.. e pa nece vise moci.. :kaafa mocice ali rijede.. :D/
Dodjoh do ovog posta pa stadoh sa citanjem, nastavit' cu nakon repliciranja.

Nije u redu da zbog pojedinaca trpi cijeli kolektiv i to je nesto sto uvijek javno i iznesem cak i svome poslodavcu.
Vjerujem da, evo i u ovome uvodnom postu, postoje cestiti ljudi-uposlenici koji se prema svemu, vezanom uz posao, ophode kao i prema vlastitoj imovini pa tako i tim placenim satima.

Licno, pusac sam i volim mimo redovne pauze izaci jos jednom ali to iskoristeno vrijeme za cigaretu odbijem sama sebi od pauze. Ne zato sto mi je to neko rekao nego sto smatram da je tako ispravno i fer. Usput, gasim svjetla gdje ne trebaju da budu upaljena 😂 jer to radim i u svojoj kuci.

Za toalet, ovo nije okej. Ima dana kada su potrebe za istim ucestalije (prehlada, mjesecni ciklus isl.).
Ma poslodavce treba zakinuti gdje god stignes da li je to u skraćivanju radnog vremena ili ne racunaj da je on ili tebe ili državu zakino 100%

Još ako neko radi teže poslove pa da sjednu svi kad se umore 5 minuta van radnog vremena ne smije im nista reci.

A i ionako ti da nesto na banku uplati nesto na kovertu, ili ne isplaćuju regres, ili zakinu godišnji, tako da kad god poslodavca zajebeš kontaj da je on tebe u startu zajebu u nečem

Eto naš primjer potpisali kao neke nagrade za Novu godinu nimo dobili a bilo kao 270 KM a onda topli obrok trebali imati više potpisali cifru dobili manje.

User avatar
Vanilla
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1395
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by Vanilla »

Opet ti :/*

De si ba :__
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
redoxid
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 92
Posts: 363
Joined: Sat Apr 25, 2020 12:45 pm

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by redoxid »

Ev me.

Ja sam rekao samo istinu.

Daju po mjesec trajanja ugovor zbog korone i opravdanja.

Slabo da sam naletio na poslodavca koji postuje prava radnika.

Pa tako da nikako ne mogu biti na strani poslodavca.



Ako ne na kraju gledat će da ukrade od države makar ako nece dosta od radnika barem tako je u BIH u 90 % slučajeva u ovom sektoru gdje se bavim.

Riješenje ovim Kinezima je da daju otkaz čim vide da bi ovima teško bilo da traže nove radnike, ili da uslovljuju poslodavca.
1
1 Image

User avatar
redoxid
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 92
Posts: 363
Joined: Sat Apr 25, 2020 12:45 pm

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by redoxid »

Kad potpisem ugovor racunam da imam sa cim potpalit vatru jer isti ne vrijedi ništa.
Jer ga se poslodavac ne pridržava, to je reda radi napisano što mora tako biti, ne bi oni ni ovo osiguravali radnike ali moraju.

User avatar
Vanilla
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1395
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by Vanilla »

Tuzi ih :aaww
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
redoxid
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 92
Posts: 363
Joined: Sat Apr 25, 2020 12:45 pm

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by redoxid »

:hahah Ako ces ti placati troskove suda.

To treba da plati drzava valjda .

A ima nesto interesantno tako mi isteko ugovor i pise dole na otkazu kaze mozes se zaliti sudu ali to ne sprječava konačni ishod odluke .

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by Vjetar »

Možda ima svijetlih primjera poslodavaca, ali zaista ih je jako malo.
Opet, ni radnici nisu kod nas zlatni i ja neradništvo srećem svugdje gdje god da sam radio, kao i mimo toga.

Ipak, neradništvo je donekle uzrokovano lošim tretmanom i plaćanjem radnika, koji jednostavno ne žele da se zalažu ako neće biti nimalo nagrađeni za to. Mada to nije glavni trazlog, prije bih rekao da jedva čekaju da fušere, zabušavaju i izvlače se jer imaju opravdanje u potplaćenosti :D/

A poslodavci onda imaju opravdanje za potplaćivanje radnika, jer su neradnici :D/

Začarani krug

User avatar
redoxid
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 92
Posts: 363
Joined: Sat Apr 25, 2020 12:45 pm

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by redoxid »

Vjetar wrote:
Mon Jan 18, 2021 8:57 pm
Možda ima svijetlih primjera poslodavaca, ali zaista ih je jako malo.
Opet, ni radnici nisu kod nas zlatni i ja neradništvo srećem svugdje gdje god da sam radio, kao i mimo toga.

Ipak, neradništvo je donekle uzrokovano lošim tretmanom i plaćanjem radnika, koji jednostavno ne žele da se zalažu ako neće biti nimalo nagrađeni za to. Mada to nije glavni trazlog, prije bih rekao da jedva čekaju da fušere, zabušavaju i izvlače se jer imaju opravdanje u potplaćenosti :D/

A poslodavci onda imaju opravdanje za potplaćivanje radnika, jer su neradnici :D/

Začarani krug
Ma ne radi se tu samo od potplaćenosti imas problema kao sto je npr duugo radno vrijeme od 10 i 12 sati.

Posla u BIH ima ali kakvog ikakvi su uslovi.
Kaze nes ti radit posla ima, sto si takav, pa nekome se ne radi 12 sati za nekih četrdesetak KM.
Nadam se da osmosatno vrijeme neće postati samo mit.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by Peace »

redoxid wrote:
Mon Jan 18, 2021 8:37 pm


Ma poslodavce treba zakinuti gdje god stignes da li je to u skraćivanju radnog vremena ili ne racunaj da je on ili tebe ili državu zakino 100%



Ovo je jednako pogresno ko i ono da imas pravo na jedan odlazak do wc, i gore.

Pravdu tjeraj, al nemoj je tjeranjem ubiti.

User avatar
redoxid
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 92
Posts: 363
Joined: Sat Apr 25, 2020 12:45 pm

Re: Samo jedan odlazak u wc besplatan uposlenicima

Post by redoxid »

Peace wrote:
Mon Jan 18, 2021 11:55 pm
redoxid wrote:
Mon Jan 18, 2021 8:37 pm


Ma poslodavce treba zakinuti gdje god stignes da li je to u skraćivanju radnog vremena ili ne racunaj da je on ili tebe ili državu zakino 100%



Ovo je jednako pogresno ko i ono da imas pravo na jedan odlazak do wc, i gore.

Pravdu tjeraj, al nemoj je tjeranjem ubiti.
Ali u BiH ne pali postenje , to ako si posten donji si.

Post Reply