Amerika

Društvene teme i dešavanja van Bosne i Hercegovine
Post Reply
User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 438
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Amerika

Post by laganini »

Bella wrote:
Sun Nov 08, 2020 3:37 am
laganini wrote:
Sat Nov 07, 2020 9:15 pm
..i predsjednik je zadovoljan..
Čestitao i Milanović

"Čestitam izabranom predsjedniku SAD-a Joeu Bidenu.Povjerenje rekordnog broja američkih birača koje mu je ukazano potvrđuje kako u demokraciju moramo ustrajno vjerovati i kada je na kušnji. Siguran sam da će pobjeda Joa Bidena značiti i obnovu euroatlantskog partnerstva koje je bilo ugroženo te da će Europa opet biti glavni saveznik SAD-a. A to je dobro za globalizirani svijet, za Europu i za Hrvatsku. Vjerujem da će Hrvatska u izabranom predsjedniku SAD-a imati ne samo saveznika već i prijatelja, pogotovo što Joe Biden dobro razumije našu noviju povijest u što sam se mogao uvjeriti i tijekom ranijih, vrlo sadržajnih razgovora s njim", napisao je hrvatski predsjednik na Facebooku.
uglavnom, ovako-- Milanovic--Joe, ja sam iz Croatie.. a Joe njemu- o, nice.. bio sam jednom u Pragu..... :aaa
.. PRIJE gotovo pet godina, krajem studenog 2015. godine, Joe Biden je bio u Zagrebu.

Tadašnji američki potpredsjednik bio je gost Kolinde Grabar-Kitarović na sastanku Brdo-Brijuni.

"Za SAD i mene, ali govorim u ime američkog predsjednika, ova je regija u posljednjih 25 godina od iznimnog interesa", kazao je tada drugi čovjek SAD-a. Tada je pohvalio i inicijativu Brdo-Brijuni.

"Ovdje sam bio dok je još Tito bio živ, a zatim Tuđman. Sad znate koliko sam star", našalio se Biden tada.

Biden se tada sastao i s tadašnjim premijerom Zoranom Milanovićem.

Podržao hrvatski put prema Europskoj uniji

Nekoliko godina ranije, 2010. godine, Biden se susreo s Jadrankom Kosor. Bilo je to u vrijeme pregovora Hrvatske za ulazak u EU.

“Potpredsjednik je naglasio snažnu potporu SAD-a za kandidaturu Hrvatske za EU. U tom kontekstu on je toplo pozdravio suradnju Hrvatske s ICTY-jem te napore hrvatske vlade da provede ključne gospodarske reforme i nastavi borbu s korupcijom", ističe se u priopćenju koje donosi sažetak razgovora Kosor-Biden. "Američki potpredsjednik istaknuo je blisko partnerstvo SAD-a s Hrvatskom, ukazao na prvu godišnjicu pristupanja Hrvatske NATO-u te izrazio priznanje za doprinos Hrvatske operacijama NATO-a, posebno u Afganistanu", objavljeno je nakon sastanka u priopćenju Bijele kuće.

Sastanak Bidena i Kosor, održan u Bijeloj kući, trajao je sat vremena, a nakon njega je izjavu za novinare ispred Bijele kuće dala samo hrvatska premijerka, dok je Bidenov ured poslao priopćenje.

User avatar
blackadder
Član
Član
Reactions: 470
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Amerika

Post by blackadder »

laganini wrote:
Sat Nov 07, 2020 7:27 pm
Vanilla wrote:
Sat Nov 07, 2020 6:56 pm
Usla sam na forum samo da pitam kako nam je laganini :fiju
..zasto..sto bi meni značila Amerika..eto sad će odma bih postat velesila koliko su energije usmjerili kontra trumpa..mogu mislit..i čestitke bidenu i nadam se da nece ispunit moje prognoze na dobrobit svete Amerike
Nemoj tako, možemo se nadati. I ti si se od Melanije nadao da će Hrvatsku napraviti velesilom :_)
2
2 Image

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 438
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Amerika

Post by laganini »

blackadder wrote:
Sun Nov 08, 2020 1:38 pm
laganini wrote:
Sat Nov 07, 2020 7:27 pm
Vanilla wrote:
Sat Nov 07, 2020 6:56 pm
Usla sam na forum samo da pitam kako nam je laganini :fiju
..zasto..sto bi meni značila Amerika..eto sad će odma bih postat velesila koliko su energije usmjerili kontra trumpa..mogu mislit..i čestitke bidenu i nadam se da nece ispunit moje prognoze na dobrobit svete Amerike
Nemoj tako, možemo se nadati. I ti si se od Melanije nadao da će Hrvatsku napraviti velesilom :_)
..melanija..!!??pa bosnjaci polazu nadu u bidena..a ameri poštuju autoritete u pojedinim regijama a posto je s Srbijom u autu pogodi konce bit partner..

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2151
Posts: 7705
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Amerika

Post by Bella »

. PRIJE gotovo pet godina, krajem studenog 2015. godine, Joe Biden je bio u Zagrebu.
ih... ne sjeca se on te posjete... :D/ :cc.
.............................................................................................Image

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 438
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Amerika

Post by laganini »

Bella wrote:
Sun Nov 08, 2020 1:56 pm
. PRIJE gotovo pet godina, krajem studenog 2015. godine, Joe Biden je bio u Zagrebu.
ih... ne sjeca se on te posjete... :D/ :cc.
..e pa dobro veliš godine su.. :DD :DD

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2151
Posts: 7705
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Amerika

Post by Bella »

laganini wrote:
Sun Nov 08, 2020 2:03 pm
Bella wrote:
Sun Nov 08, 2020 1:56 pm
. PRIJE gotovo pet godina, krajem studenog 2015. godine, Joe Biden je bio u Zagrebu.
ih... ne sjeca se on te posjete... :D/ :cc.
..e pa dobro veliš godine su.. :DD :DD
````````````````````````````````````````````` :_)
. morala sam.. bio si :((


:chrs :D/
.............................................................................................Image

User avatar
gripen
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 541
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Amerika

Post by gripen »


User avatar
dezire
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1579
Posts: 2886
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Amerika

Post by dezire »

IMG_20201109_165321.jpg
IMG_20201109_165321.jpg (122.85 KiB) Viewed 1934 times
1
1 Image

User avatar
blackadder
Član
Član
Reactions: 470
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Amerika

Post by blackadder »



:DE

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1531
Posts: 2407
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Amerika

Post by Vjetar »

Ovako će Bidena, kad dođe da preuzme BK :D/

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2151
Posts: 7705
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Amerika

Post by Bella »

blackadder wrote:
Tue Nov 10, 2020 9:59 am


:DE
..i u ovakvim scenama je skontao.. da ce 70 hiljada glasati za njega... :-?
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1995
Posts: 4217
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Amerika

Post by Kamilica »

Mnogi i jesu glasali za njega. Pitanje je kako će se sve to skupa završiti, pogotovo jer još ne priznaje poraz.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2151
Posts: 7705
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Amerika

Post by Bella »

Kao i sa Nixonom. i on nije dao kuce.. :hahah .. doshli njegovi republikanci, da mu otvore vrata.. :D/
.............................................................................................Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2800
Posts: 5337
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Amerika

Post by Skitnica »

Kraljica Elizabetha ce imati priliku upoznati jos jednog predsednika u nizu USA.. :D/


Svi dolaze, odlaze jedno ona ne mrda..osim onom ručicom.. :bb

User avatar
Vanilla
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1414
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Amerika

Post by Vanilla »

IMG-df93a615d1959ac2752337513ad22c49-V.jpg
IMG-df93a615d1959ac2752337513ad22c49-V.jpg (53.88 KiB) Viewed 1840 times
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
Mina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 701
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Amerika

Post by Mina »



U Washingtonu je juče bilo haotično. Sukobi pristalica Donalda Trumpa i policije i upad u Kongres koji je rezultirao brojnim uhapšenim, povrijeđenim i sa nekoliko smrtno nastradalih :rolleyes
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2151
Posts: 7705
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Amerika

Post by Bella »

:a/
..da su bar jednog senatora.. iz bilo koje partije- prebili- bilo bi.. :up
.............................................................................................Image

User avatar
gripen
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 541
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Amerika

Post by gripen »

samo intervencija NATO
ko se prije dohvati raptora,njegova je pobjeda

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2727
Posts: 11113
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Amerika

Post by Peace »

Pogledajte kako danas izgleda Kongres. Čuvaju ga vojnici naoružani do zuba

SJEDNICU na kojoj američki Kongres raspravlja o opozivu predsjednika Donalda Trumpa osigurava Nacionalna garda.


Kapitol je pun vojnika pod oružjem, o čemu svjedoče fotografije, a pojedini novinari komentirali su na društvenim mrežama da Kongres izgleda kao vojna baza.

Podsjetimo, Zastupnički dom danas glasa o rezoluciji o opozivu kojom se republikanski predsjednik optužuje za poticanje pobune u govoru svojim pristašama prije nego što su oni nasilno upali u američki Kapitol, sjedište parlamenta, što je za rezultat imalo i petero poginulih.

Image

Image

Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2151
Posts: 7705
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Amerika

Post by Bella »

:_)
znacajan br ovih sto leze--su za trumpa....kao i br policajaca u Kongresu...
.............................................................................................Image

User avatar
gripen
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 541
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Amerika

Post by gripen »

pretjerali su golemo brt ..
dabogda na dobro ....

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2151
Posts: 7705
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Amerika

Post by Bella »

Republikanci su zbilja- skrenuli. trebali su se ograditi od ove budale... :cc.
.............................................................................................Image

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1531
Posts: 2407
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Amerika

Post by Vjetar »

Pa čini se da je i nekima od njih jasno da se treba ograditi od Trumpa i to i rade. A on je izgleda završio svoju političku karijeru za sva vremena.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2727
Posts: 11113
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Amerika

Post by Peace »

Skole ce se zatvoriti od sljedece sedmice.

Navodno zbog korone, ali svi pretpostavljaju da je zbog preuzimanja vlasti, da ne bi bilo kakvih incidenata.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2727
Posts: 11113
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Amerika

Post by Peace »



U Washingtonu više Nacionalne garde nego vojnika u Afganistanu, Iraku i Siriji
Direktor FBI-ja upozorava da bi do inauguracije novog američkog predsjednika Joea Bidena moglo da dođe do novog nasilja.
Direktor FBI-ja upozorava da bi do inauguracije novog američkog predsjednika Joea Bidena moglo da dođe do novog nasilja.

Iz agencije su poručili da su na više društvenih mreža objavljeni pozivi na oružane proteste. Potpredsjednik Mike Pence obećao je neometanu predaju vlasti, a obezbjeđenje u Washingtonu i dalje je pojačano. Zvaničnici zaduženi za bezbjednost kažu da će 25.000 vojnika biti raspoređeno u Washingtonu do inauguracije – više nego što ih je trenutno na bilo kojoj lokaciji u svijetu. Dokument Ministarstva pravosuđa navodi da su napadači na Kongres imali namjeru da uhvate i pogube neke od čelnika, i da još nisu odustali od svojih namjera.

Post Reply