Pusto(poljina)?

Prostor za vaše žalbe, upite bilo koje vrste koji se odnose na forum i njegovo funkcioniranje i korištenje. Prijedlozi za promjene i poboljšanja
User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Pusto(poljina)?

Post by Vjetar »

Ev' da skočim sam sebi u stomak :D/

Neki se žale, neki sugerišu, da fali drame, političkog i personalnog prepucavanja, "masnih" tema i da je to razlog za to što mnogi "dođu i nema nikoga na forumu".
Stalno je prisutno dosta gostiju na forumu, ali jednostavno se ne loguju jer nema toga, gore navedenog. To je teorija koju zastupaju neki ovdje.

Hajmo ovdje onda o tome. Šta vi mislite je li to razlog zašto većina registriranih ima jedan, dva posta ili nema ni jedan?

User avatar
Skitnica
Senior
Senior
Reactions: 2685
Posts: 5187
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Pusto(poljina)?

Post by Skitnica »

Cilj tvog foruma na startu je bio koji?

Koliko sam primjetila najvose tema je u Muzici,Brbljaonici i Psihologiji.


Za sada mi djeluje muzičko-psihološkog karaktera.. :D/



Ako ću da čitam psihologiju, onda to neću raditi na forumu.Idem na stručne stranice predviđene za to i sl. Nemam ništa protiv muzike, i dok forumam ona je u pozadini.. :pjeva

Pogledam, prelistam, ponešto i pročitam u posljednjim aktivnim temama, nisam od onih koja će ostavljati postove od kilometar (polazim od sebe jer ne čitam takve) :_).

Možda malo reklamiranja foruma, ( duznost admina) :DE preko društvenih mreža, i samim tim dolazak novih članova koji će biti i aktivniji, i dati malo više dinamike Pustopoljini.

User avatar
Grofica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 641
Posts: 1176
Joined: Mon Jun 08, 2020 8:52 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by Grofica »

Moje skromno mišljenje o ovom forumu je slijedeće:

1. Ima dosta tema na kojima bi se moglo "zakuhati", koje bi bile ono "za pratiti", ali mislim da smo mi koji smo prisutni, toliko normalni ljudi da uvažavamo stavove drugih i ne pravimo od muhe slona. Vodimo normalnu konverzaciju.

2. Nisam od pratitelja "masnih" tema jer sam takva kakva sam, pa me taj dio baš i ne tangira.

3. Što se tiče gostiju, pretpostavljam da su to neki nama poznati forumaši, koji upravo čekaju momenat da se nešto "zakuha" pa da upadnu da doliju ulje na vatru.

4. Slažem se sa Skitnicom, možda malo reklame na društvenim mrežama ako želimo više članova, ali brate ne dozvoljavati ni svakome da se registruje pa da pljuje po svemu i svakome.

5. Kad će kahva, jel se to na mene čeka?
1
1 Image
Bez obzira koliko se trudite, nikada se ne možete sjetiti kako je vaš san počeo.

User avatar
blackadder
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 443
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by blackadder »

Ja mislim da ima previše članova.
4
4 Image

User avatar
Grofica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 641
Posts: 1176
Joined: Mon Jun 08, 2020 8:52 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by Grofica »

Napusti forum pa će nas biti manje :ble
4
4 Image
Bez obzira koliko se trudite, nikada se ne možete sjetiti kako je vaš san počeo.

User avatar
blackadder
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 443
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by blackadder »

:cry:
Sutra kad odem, ovo će mi biti razlog. :D/

User avatar
dezire
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1563
Posts: 2880
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by dezire »

Činjenica je da nas je malo, članova.
Meni, osobno ok. ekipa.
Ne volim, vrijeđanja i prepiranja i zato sam tu.
Inače bih otišla kao što sam i sa onog foruma otišla.
Vjerujem da Vjetar, to može, sve, imati,, pod kontrolom,, i da neće dopustiti drugačiji način komunikacije.
Zato smo, valjda,,, dosadan,, forum drugima!

Dakle@Grofice,potpisujem sve što si napisala, osim, da nas @blackadder napusti :hahah
2
1 Image 1 Image

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by Mina »

:8x Dole u dnu piše da imamo 85 članova!
Ja sam dovela jednu prijateljicu, ali ne mogu je nagovoriti da piše. Samo se registrovala i to je to, nema ni jedan post. Nije nikad bila na forumima, ali nisam ni ja bila osim nekog kratkog iskustva na jednom forumu davno.
Kaže da je forumi podsjećaju na komentare na klixu i da misli da su leglo zla :hahah Priznala je da smo mi ipak ok, ali kaže nije to za mene...
Znači da ne znam šta bi se promijenilo pa da 85 ljudi koji su ovdje konačno i počnu pisati. Možda stvarno treba da bude neke drame, pa da se više uključe. Ali onda i ovako forum ima svoju cool atmosferu i fino smo društvance. Ja nisam za dramu. Bolje ovako nego da čitamo prljavštinu neku.
Treba dovesti novih članova, pa uključiće se neki postotak njih vremenom.
1
1 Image
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Ina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 576
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by Ina »

Gdje si smjestio temu outfit i selfie?
U nevidljivu zonu?
Sve fotke, koje se postave i tako ostaju na netu..

Gdje su ti zabiberene teme?

I pogotovo, je li ti važniji kvantitet ili kvalitet?
U slučaju da dođe do "razdrmavanja" jesi li spreman držati sve pod kontrolom?

User avatar
carobnjak_N
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 223
Posts: 343
Joined: Fri Jun 19, 2020 7:52 am

Re: Pusto(poljina)?

Post by carobnjak_N »

Ok je forum, ne treba ići u tom smijeru prepucavanja i hejt igraonice za odrasle,gdje mogu iza nekog avatara
ispoljavati svoje frustracije i širiti svoju toksičnost i mrzovolju.

Problem je što jednostavno nemaš kvalitetnih forumaša ili dovoljan broj da održavaju potrebnu dinamiku.
Na žalost, takvo smo društvo .
Con Te partiro, Su navi per mari, Che, io lo so
No, no, non esistono più..

User avatar
Ina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 576
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by Ina »

Kvalitetnih forumaša ima.. Što dokazuju i postovi..
Nedostaje "opuštenosti" istih..

Većina se zategla kao da piše pisma Leonardu Da Vinciju ispred ovozemaljskih svetaca.. :D
1
1 Image

User avatar
Vanilla
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1395
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Pusto(poljina)?

Post by Vanilla »

Forum postoji tek neka 4 mjeseca i skroz je ok i fino mjesto a buduci da je, kako vidimo, kvalitet u odnosu na kvantitet bitniji - ova tema, ukoliko nosi ton zabrinutosti, je u potpunosti visak :) Znam da nije zbog toga, tek, eto tako diskutujemo.

Svako ima priliku da otvori temu koja je njemu zanimljiva bez da se na istoj strucno edukuje :D/ pa znamo sta za sta sluzi, zar ne?
A s obzirom na to da nas vecina ima vise ili manje forumskog staza, mjesta za ustrucavanje pri ulasku na forum ili otvaranjem neke teme ne bi trebalo da bude. Cak sta vise, forum je na samome pocetku i uopste ne sumnjam da ce se, vremenom, broj aktivnih i kvalitetnih forumasa jos vise povecati.

Licno smatram da ovaj forum, u masi ostalih foruma, sad za sad, prilicno odudara (u pozitivnom smislu) i lijepo je vidjeti da nije dosljedna kopija nekog drugog :)
4
4 Image
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by Mina »

Vodarica wrote:
Wed Aug 19, 2020 1:54 pm
Gdje si smjestio temu outfit i selfie?
U nevidljivu zonu?
Sve fotke, koje se postave i tako ostaju na netu..

Gdje su ti zabiberene teme?

I pogotovo, je li ti važniji kvantitet ili kvalitet?
U slučaju da dođe do "razdrmavanja" jesi li spreman držati sve pod kontrolom?
Kakve su "zabiberene" teme?
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Ina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 576
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by Ina »

@Entropija
Bilo koje već sastoje sol i ulje od maslina, a fali im bibera za kompletni miris 😁domaćinstva.. koji mami da ostaneš i osjećaš se "slobodnim" a u društvu..


A može se ćilim hvalospjeva da prostre.. to ipak ne mijenja činjenicu da je 85 članova a malo redovno aktivnih. Niti će ih te hvalospjeve navesti da se uključe u hor.. tamam da se učlani još 20t
Dakle.. kvalitet iako prisutan kao takav.. (a ne fali ni zdravog humora kako sam primjetila) rezultira nedovoljan.  Ne meni lično, jer u neke vrste argumenata u forumskim poljima uopšte i ne zagazam posebnim interesom ili nadahnućem.

A šta se sve s vremenom može desiti, niko sa sigurnošću ne može znati.
I da preciziram.. moje su samo opservacije..Ni žalbe a ni sugestije..

User avatar
Vanilla
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1395
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Pusto(poljina)?

Post by Vanilla »

Vodarice, za prvi dio posta, nazovi stvari pravim imenom, ne odgovaras Da Vinciju, to je nasa Entropija :D

A posto kazes da ih hor hvalospjeva nece navesti da se ukljuce, evo razmisljam da li bih lokice navele na to? :hm

Ovo su, naravno, samo moje opaske :D
1
1 Image
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
Ina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 576
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by Ina »

Kakvim pravim imenom.. Neću zbog tebe ili Entropije, (niti bilo koga drugog) varirati mi način izražavanja. Sve dok isti nije u kalupu ciljanog vrijeđanja..
Ti ako misliš da je sve na svome mjestu, i da će bez ikakve promjene ovo mjestašce prosperirati.. tvoje pravo.
Spominjanje i aludiranje na lokice ti je pogrešna i površna percepcija..

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by Mina »

Vodarica wrote:
Thu Aug 20, 2020 10:22 am
@Entropija
Bilo koje već sastoje sol i ulje od maslina, a fali im bibera za kompletni miris 😁domaćinstva.. koji mami da ostaneš i osjećaš se "slobodnim" a u društvu..


A može se ćilim hvalospjeva da prostre.. to ipak ne mijenja činjenicu da je 85 članova a malo redovno aktivnih. Niti će ih te hvalospjeve navesti da se uključe u hor.. tamam da se učlani još 20t
Dakle.. kvalitet iako prisutan kao takav.. (a ne fali ni zdravog humora kako sam primjetila) rezultira nedovoljan.  Ne meni lično, jer u neke vrste argumenata u forumskim poljima uopšte i ne zagazam posebnim interesom ili nadahnućem.

A šta se sve s vremenom može desiti, niko sa sigurnošću ne može znati.
I da preciziram.. moje su samo opservacije..Ni žalbe a ni sugestije..
Opet nisi formulirala decidno šta ti smatraš problemom. Kao što Vanilla reče, a ja ću još dopuniti njeno - kao da se stidiš ili ne znam šta, da kažeš to što ti je na pameti. Ostavljaš nam da nagađamo iz tvog okolišanja... a iz njega se može naslutiti da treba nešto više za "raju" na forumu(?). Reci ako griješim i reci šta je to "za raju"? Ja znam da raja voli spletke, svađe, zezancij, mahalanja svih vrsta. Zezancije ima i na ovom forumu, ali jeste ozbiljan većinom. Mahalanja i spletkarenja, svađa nema. I sve "ozbiljne teme" su kvalitetno postavljene i mogla bi se dobre diskusije razviti u svim njima.
Ako većinu raje ne interesuju dobre twme i takve diskusije, to je onda do tih forumaša, ne do foruma...
1
1 Image
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Ina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 576
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by Ina »

Sad se i na mahalenje i splektarenje zavijaju riječi..




Ok u pravu ste.. Apsolutno ništa ne fali..
Pozdrav.

User avatar
Vanilla
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1395
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Pusto(poljina)?

Post by Vanilla »

Vodarice, zasto tako reagujes?

Sve sto sam napisala, kako u prvom, tako i u drugom postu, je moj licni stav, kao sto su i lokice bas zezancija na moj racun :D

Istina, i mene buni sve ovo sto si napisala jer je tako napisano da daje nejasan stav i zakljucak. Neko ce iz tog zabiberenog zakljuciti da je rijec o prepirkama, svadjama isl., neko da je, mozda, rijec o podjeli na frontove, neko na.... siroka je paleta.

Ako si kojim slucajem osjetila napad na tvoje postove (nagadjam), u svoje ime ti kazem da nije tako. Vjerujem da smo svi svjesni da je pisana rijec oskudna u odnosu na zivu te da bas zbog toga nekad zna ostetiti komunikaciju.
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Pusto(poljina)?

Post by Vjetar »

Iskreno, meni ne smeta ovako. Naprotiv, upravo je onakav forum kakav sam htio da bude. Fokus je na, po mom mišljenju, zanimljivim temam i temama koje su takve da nema prostora da se na njima "zakuha". Početna postava foruma je sličnih afiniteta mojim, pa je forum i izgrađen ovakav kakav jeste.

Ne znam hoće li opstati kao ovakav, ili će mu se struktura vremenom promjeniti u korist nekih "opuštenijih" i više-za-raju tema. Kao što rekoh, iskreno ja ne bih volio da ode u tom smjeru. Ali, ja nikome neću braniti da otvara kakve god želi teme i da piše o čemu god želi (u okviru pravila). Forum sami gradite jednako kao i ja. Ako vam fali tema - otvorite, pokrenite temu. To je bar jednostavno, ne treba uvodni post da bude ništa specijalno.

Forum je ono što vi pišete na njemu, pa ako nije zabiberen, ili ako fali bilo čega, to znači samo jedno - :fiju
:D/
2
1 Image 1 Image

User avatar
blackadder
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 443
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by blackadder »

Evo zakuhale ste, pa opet isto :hm
3
1 Image 2 Image

User avatar
Ina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 576
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by Ina »

Kako.. :hm sagledavanjem neutralnosti..



Zašto onda članovi "kmeče" što nema ili je jako malo aktivnih..
Razlozi sigurno postoje..


Vjetar jasna je meni podloga od samog početka.. ali uz jaču vitalnost (i ne nije vam se preporučila sodoma i gomora uz krv do koljena :lol:) zabilježila bi (a  vjerovatno i hoće) s vremenom uhodane staze..


@Black ne bih se sa sigurnošću kladila da su brojke baš ostale iste.. Aktivnih od jucer, neki dan, danas, gostiju i postova..

User avatar
Ton
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 207
Posts: 281
Joined: Fri Apr 17, 2020 7:34 am

Re: Pusto(poljina)?

Post by Ton »

Teme, teme, teme. To je isto kao lokacija lokacija lokacija u svijetu nekretnina :D što više otvorenih tema, biće više prostora (ili povoda) nekima za pisanje... slažem se sa ovim:
Vjetar wrote:
Thu Aug 20, 2020 1:36 pm
Forum je ono što vi pišete na njemu, pa ako nije zabiberen, ili ako fali bilo čega, to znači samo jedno - :fiju
:D/
teme sami otvaramo...
3
3 Image

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by Mina »

Vodarica wrote:
Thu Aug 20, 2020 10:22 am
@Entropija
Bilo koje već sastoje sol i ulje od maslina, a fali im bibera za kompletni miris 😁domaćinstva.. koji mami da ostaneš i osjećaš se "slobodnim" a u društvu..


A može se ćilim hvalospjeva da prostre.. to ipak ne mijenja činjenicu da je 85 članova a malo redovno aktivnih. Niti će ih te hvalospjeve navesti da se uključe u hor.. tamam da se učlani još 20t
Dakle.. kvalitet iako prisutan kao takav.. (a ne fali ni zdravog humora kako sam primjetila) rezultira nedovoljan.  Ne meni lično, jer u neke vrste argumenata u forumskim poljima uopšte i ne zagazam posebnim interesom ili nadahnućem.

A šta se sve s vremenom može desiti, niko sa sigurnošću ne može znati.
I da preciziram.. moje su samo opservacije..Ni žalbe a ni sugestije..
Isto tako nama koji smo redovno ovdje, ne fali tog mirisa o kojem pričaš :jbg
Vjerovatno se nekome ne sviđaju teme koje vidi ovdje i nema šta da kaže na njima, pa i ne piše. Onda mogu pokrenuti teme koje bi njima pasale. Ali neće... Možda su lijeni i čekaju da na gotovo dođu :D/ Možda bi mi koji jesmo redovno tu trebali da otvorimo i učestvujemo više u novim temama koje bi bile zanimljivije ostalima?
Ako Vjetar nema ništa protiv i ako ste vi sve i svi redovni voljni da se potrudite? Jer jedino to se može uraditi ako je poenta da forum bude masovan :-?
A ti možeš prva neku koju misliš da će zabiberiti forum, jer meni ne pada na pamet ništa takvo :??
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Ina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 576
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Pusto(poljina)?

Post by Ina »

E jeste se obuhvatili jednog pitanja i riječi.. :_)

nama koji smo redovno ovdje, ne fali tog mirisa o kojem pričaš :jbg

A ko se to onda žalio pa se uzele u mogućnost razmatranje motivacija.. Duhovi iz 1800te ili bezusta gost broj 35..

Možda bi mi koji jesmo redovno tu trebali da otvorimo i učestvujemo više u novim temama koje bi bile zanimljivije ostalima?

Nije za isključiti.. :D
A otvarala sam.. Neki miks ozbiljnijih a i opustenijih.. Više ovdje nego na drugom forumu u 5 god.


Kod mene danas domaćinstvo miriše na kafu. Čak i po zidovima.. :lol: Valja ovo sve očistiti..
Gdje je onaj smajl što se hlupa u glavu..
IMG_20200822.jpg
Preporuka... I offtopicarenje :hmn
Pažljivo s ovakvim dzezvama :bb


caffè-di-versamento-della-caffettiera-109072487.jpg
caffè-di-versamento-della-caffettiera-109072487.jpg (17.58 KiB) Viewed 2612 times
2
2 Image

Post Reply