Šta ćemo poslije?

Teme koje se odnose na pandemiju korona virusa i sve vezano za nju
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 933

Šta ćemo poslije?

Post by Vjetar »

Prije svega, kad mislite da će ovo sve završiti? Hoćemo li svi pocrkati ili ćemo svi preživjeti (sem onih što će sigurno umrijeti)?
Kako ćemo mi u BiH proći, hoće li nam dohakati zdravstvo ili naše neuređenje, ili sami sebi, ovakvi? Kako ćemo se poslije grliti, ljubiti? Koliko dugo poslije ćemo imati rezervu i ustuknuti barem u glavi na svako, toliko nam strano sada, približavanje nekoga u intimnu nam blizinu?

Ema
Član
Član
Reactions: 17

Re: Šta ćemo poslije?

Post by Ema »

Kažu da može ponovo da se vrati... Ako se smiri epidemija za vrijeme ljeta, moguće da se vrati opet u jesen. Tako da ne znam kad se možemo opustiti, ali vjerovatno nećemo moći sve dok ne budu vakcinu pronašli. :G

Ptica bijela
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 138

Post by Ptica bijela »

Ja sam za vraćanje života u normalu i prirodnu selekciju, taman i ja bila medju mrtvima. Nek' ostanu i opstanu najjači bar normalno da žive.
“Tražiti put do ljubavi razumom, isto je što i tražiti svjetiljkom sunce. "

Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 878

Post by Kamilica »

Ne znam, valjda se vratiti na ono prije ali sa malim promjenama.
Ne bojim se ljudi. Bojim se njihovih pravih lica onda kada njihove maske zavolim.

Kamilica
Stručnjak
Stručnjak

Post by Kamilica »

U međuvremenu odoh pokušati zaspati :x8
Ne bojim se ljudi. Bojim se njihovih pravih lica onda kada njihove maske zavolim.

Sjena
Junior
Junior
Reactions: 7

Post by Sjena »

Nećemo se vratiti u normalu. Nikada i nije bilo “normale”.

Naše funkcionisanje prije Corone nije bilo normalno.
Osim što smo “normalizovali” pohlepu, nejednakost, iscrpljenost, istrošenost, diskonektovanost, zbunjenost, bijes, gomilanje, mržnju i oskudicu.

Dobili smo priliku da sašijemo novu odjeću - ona koja će pristajati i čovječanstvu i prirodi.

#samokazem
2
2 Image

Kamilica
Stručnjak
Stručnjak

Post by Kamilica »

Sjena wrote:
Wed Apr 22, 2020 6:38 pm
Nećemo se vratiti u normalu. Nikada i nije bilo “normale”.

Naše funkcionisanje prije Corone nije bilo normalno.
Osim što smo “normalizovali” pohlepu, nejednakost, iscrpljenost, istrošenost, diskonektovanost, zbunjenost, bijes, gomilanje, mržnju i oskudicu.

Dobili smo priliku da sašijemo novu odjeću - ona koja će pristajati i čovječanstvu i prirodi.

#samokazem
Ovo je baš lijepo napisano :d.

Ema
Član
Član
Reactions: 17

Post by Ema »

Sjena wrote:
Wed Apr 22, 2020 6:38 pm

#samokazem
Da. I toliko je očigledno da onako kao smo prije funkcionisali samo šteti prirodi i čim malo prestanemo, odmah se stanje poboljša. Još samo kad bismo krenuli tip putem, šivenja te nove odjeće...

Vjetar
* * * * * *
Reactions: 933

Post by Vjetar »

Osim ako, jednom kad ovo sve prestane, još gori ne budemo. Nisam siguran da će puno uticati ovakav prisilni život na život koji će uslijediti nakon toga. Vjerujem da će se većina ponašati kao puštena sa lanca i bjesomučno nadoknađivati sve ono što im je bilo uskraćeno tokom ovog perioda. :roll:

Vodarica
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 150

Post by Vodarica »

Ptica bijela wrote:
Fri Apr 17, 2020 11:24 pm
Ja sam za vraćanje života u normalu i prirodnu selekciju, taman i ja bila medju mrtvima. Nek' ostanu i opstanu najjači bar normalno da žive.

Ima ljudi koji imaju djecu imunodepresivce, ima i onih s urodjenim problemima disnih kanala. I svaki starac koji umre (iako da, prozivio svoje) nekome dodje najblize bice, koje se ne stigne ni sahraniti kako treba.
I kakvu prirodnu selekciju? Svaki put kad tako nesto procitam, pravo mi zasmeta i ne mogu da shvatim.

Post Reply