Šta ne jedete?

Teme za sladokusce, hrana, priprema hrane, recepti i slično
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1154
Registered for: 10 months

Šta ne jedete?

Post by Vjetar »

Ne mogu da jedem hranu u kojoj je luk. Podrazumijeva se da ne mogu da jedem ni luk kao zasebnu namirnicu. Sa bijelim lukom je malo dugačija situacija, jer gotovo da mi se i sviđa njegova aroma u hrani, ali ne podnosim da ga vidim u hrani, ili, ne d'o Bog, da ga zagrizem slučajno, neki komad.

Ta odbojnost se ne ogleda u tome da se meni ne sviđa kako ću smrditi poslije, već u doslovnom nagonu na povrqaćanje koji osjetim u slučaju kontakta sa lukom. Čak mi jako smeta kad neko rukama kojima je dirao netom prije luk (ili nožem kojim ga je rezao) dira recimo paradajz jkoji će ići u moju salatu. Ja taj miris luka osjetim na paradajzu tom i meni je taj paradajz jednako odvratan (nagon na povraćanje) kao i onaj luk kojim je aromatiziran.

Burek mi se pravio bez luka, krompiruša i još mnogo toga. Sva prženja, koja vidim da inače počinju prvo sa nasjeckanim lukom, kod mene su imala taj dio preskočen :DE

A opet, u stanju sam nedavno bio da, mrtav gladan, u pozoiciji kad sam u nekoj divljini i sa sendvičem koji sam kupio na benzinskoj pumpi, moram da biram ili da jedem ili da bacim sendvič jer je na moj užas sadržavao ljubičasti luk u sebi. Natjerao sam se da probam griz, jer sam znao da ljubičasti nije toliko gadan kao obični crveni luk. I iako mi je bio gadan, pojeo sam ga. Ipak, nisam počeo jesti luk nakon toga, jer mi je jednako i sad gadan.

Imam ja još tih nejestivih stvari, ali hajde da vas čujem prvo :D/
1
1 Image

Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 760
Registered for: 9 months

Re: Šta ne jedete?

Post by Bella »

:_)
zao mi mrava.. umro od gladi..