Komšiluk

Kuća i stan, vikendica, iskustva, preporuke, savjeti, uređenje
User avatar
Mina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 697
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Komšiluk

Post by Mina »

Grofica wrote:
Wed Aug 12, 2020 9:26 pm
Živim u zgradi, naš ulaz ima 7 spratova. Ja sam na 4-om. Na svakom spratu je po 5 stanova. Moja porodica je prva koja je uselila u ovaj ulaz. Imala sam nepune 4 godine kad smo doselili.
Sa svim komšijama imam fin odnos, pitamo se, s vremena na vrijeme posjetimo jedni druge, praznici, nekad i kahva onako.
Eh, da razvežem jednu priču :))D
Dakle, kad sam se udala otišla sam iz ovog stana. Kupili smo sebi stančić. Međutim, roditelji meni prepišu stan iz njima znanog razloga. Helem, kad je mama preselila na bolji svijet i babo ostao sam, dogovorimo se na njegovu inicijativu, da nas 5 pređe u ovaj veći stan, a on sam u naš mali stan.
Tako i bi. Eh ispred zgrade ima fin parking. I mi po navici ostavimo auto gdje je nekad babo parkirao, a to je ispred foto-optika. Kad jedan dan će ženska što tu radi iz čista mira da se počne derati na nas kako je to njeno mjesto, kako nemamo pravo da se tu parkiramo i kako smo jučer doselili i hoćemo da se guramo.
Do te rečenice sam je ignorisala jer nisam svađalica. Ali kako to reče, da smo "nove došlje" meni pukne film i normalnim kulturnim glasom joj velim:
"Draga moja, kad sam ja parkirala automobil na ovom mjestu ti nisi bila ni rođena. Još jednom mi se obrati nećeš dobro proći." Okrenem se i odrm. Ona je još zamnom nešto rondala, ali sam je ignore.
Kad sutradan kona priča da su neke žene to posmatrale sa strane, a čim sm otišla one joj prišle i potvrdile moje riječi. Kažu zacrvenila se ko paprika od huje što mi ne može ništa. Nikad mi se više nije obratila niti je komentarisala.
Ne shvatam zašto se tako ljudi ponašaju, to je mojeeee!
Sve dok nije u ogradi, sve je NAŠE!
Kako sad to funkcioniše?
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1527
Posts: 2407
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Komšiluk

Post by Vjetar »

Grofica wrote:
Wed Aug 12, 2020 9:26 pm
...
To je nezgodno. U biti niko od vas nema prava i svi imate prava na to parking mjesto. Ta optika bi to mogla riješiti zakupom tog mjesta. Ako postoji neki nepisani dogovor stanara ko koristi koje mjesto i to je OK, ali to dabogda da može da se održi.
Uglavnom, nije ni tvoje mjesto, jednako koliko i jeste :D/
1
1 Image

User avatar
Grofica
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 642
Posts: 1176
Joined: Mon Jun 08, 2020 8:52 pm

Re: Komšiluk

Post by Grofica »

Black... Nisam od tih što čupaju za kosu, ima i drugih načina.

Dobili su od opštine odobrenje, odnosno zakup jednog parking prostora.
Nije poenta u parking mjestu već u načinu ophpđenja dotične. Sve i da sam tek doselila, nije takav pristup način za rješavanje problema. Da mi je fino prišla i rekla znaš potreban mi je ovaj prostor zbog dostave robe ili za potrebe mušterije, pola riječi ne bih rekla. Arogantno ponašanje ne tolerišem nikom.

Bella, pored optika je muški frizerski salon čiji vlasnik nikad u životu nikom nije rekao da mu smeta auto, a ima i on svoje mušterije koje bi vrlo rado parkirali pred radnjom.
1
1 Image
Bez obzira koliko se trudite, nikada se ne možete sjetiti kako je vaš san počeo.

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1527
Posts: 2407
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Komšiluk

Post by Vjetar »

Pa imaš li gdje ostaviti auto?

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2110
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Komšiluk

Post by Bella »

Grofica wrote:
Thu Aug 13, 2020 9:44 pm


Bella, pored optika je muški frizerski salon čiji vlasnik nikad u životu nikom nije rekao da mu smeta auto, a ima i on svoje mušterije koje bi vrlo rado parkirali pred radnjom.
Niko ne voli da se -upozorava, skrece paznja, da je nesto pogresno uradjeno s nase strane. To je normalno reagovanje.
Dobro ako je tako fin- da li su mu stanari, izasli u susret i ostavili par mjesta ispred radnje, za njegove musterije??
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2110
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Komšiluk

Post by Bella »

Vjetar wrote:
Thu Aug 13, 2020 8:50 pm

To je nezgodno. U biti niko od vas nema prava i svi imate prava na to parking mjesto. Ta optika bi to mogla riješiti zakupom tog mjesta. Ako postoji neki nepisani dogovor stanara ko koristi koje mjesto i to je OK, ali to dabogda da može da se održi.
Uglavnom, nije ni tvoje mjesto, jednako koliko i jeste :D/
Hm -pitanje- zasto bi optika / frizerski salon---trebali da zakupe mjesto, a stanari ne ?
.............................................................................................Image

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1527
Posts: 2407
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Komšiluk

Post by Vjetar »

Bella wrote:
Fri Aug 14, 2020 5:51 am
Vjetar wrote:
Thu Aug 13, 2020 8:50 pm

To je nezgodno. U biti niko od vas nema prava i svi imate prava na to parking mjesto. Ta optika bi to mogla riješiti zakupom tog mjesta. Ako postoji neki nepisani dogovor stanara ko koristi koje mjesto i to je OK, ali to dabogda da može da se održi.
Uglavnom, nije ni tvoje mjesto, jednako koliko i jeste :D/
Hm -pitanje- zasto bi optika / frizerski salon---trebali da zakupe mjesto, a stanari ne ?
Zbog svog rahatluka.
Mjesto ispred radnje platiš i ne razmišljaš o komšijama. Isto bi mogli i stanari, ali ako se već mogu dogovoriti oko parking mjesta i bez zakupa onda nema ni potrebe.

User avatar
Grofica
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 642
Posts: 1176
Joined: Mon Jun 08, 2020 8:52 pm

Re: Komšiluk

Post by Grofica »

Ovako, parking je ogroman, tu se parkira između 30 i 50 auta. Kad je džuma, npr kap danas, parkirat će se oko 100 auta.
Eh upravo zbog blizine džamije i potebe za parkingom, dogovor je stanara da se ne zakupljuju mjesta već da je otvoren i slobodan parking.
Za mušterije frizera uvijek ima mjesta, jer ujutro ljudi odu na posao i ostave prostor.
Isto tako je imala i dotična gospoja, ali joj se nije sviđalo jer želi 24 sata prazno mjesto.
Koliko je bezobrazna doveze svoje privatno auto i ostavi tu, pored zauzme sa službenim i plus vlasnik dođe sa svojim autom.
Zato smo ja i svi ostali korisnici parkinga izrevoltirani i ne podnosi je niko.
Nije problem se fino dogovoriti, problem je biti čovjek.
1
1 Image
Bez obzira koliko se trudite, nikada se ne možete sjetiti kako je vaš san počeo.

User avatar
dezire
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1574
Posts: 2886
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Komšiluk

Post by dezire »

Ponekad te, ljudi iznenade
Napisala sam da mi je susjed-zubar. I sa ordinacijom i sa stanom. Osim pozdrava i par riječi o tome,, kako smo,, ništa drugo.
Naručim se kod njega, za čišćenje kamenca, malo poliranja i jedan popravak, mali tek vidljiv.
Mislim se, čemu ići dalje, kad mi je on u zgradi.
U petak to odradim i on neće da naplati. :hah
Kaže,, komšije smo, drugi put,,
3
3 Image

User avatar
Mina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 697
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Komšiluk

Post by Mina »

Da, to je iznenađujuće danas. Lijepo :up
1
1 Image
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Vanilla
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1410
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Komšiluk

Post by Vanilla »

Lijepo, da, ali ja to nekako ne volim.
Odmah stvorim osjecaj kao da bih trebala da se oduzim :jbg
Znam da nije to tako ali eto, nezgodno mi bude.
1
1 Image
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
dezire
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1574
Posts: 2886
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Komšiluk

Post by dezire »

Vanilla wrote:
Sun Aug 16, 2020 4:21 pm
Lijepo, da, ali ja to nekako ne volim.
Odmah stvorim osjecaj kao da bih trebala da se oduzim :jbg
Znam da nije to tako ali eto, nezgodno mi bude.
Isto mislim! Volim platiti i ne imati nikakvu obavezu.
A sve se mislim da je to, ipak zato što, njihova curica dok se igra, lupa iznad, a ja se nikad nisam požalila.
Pa je on imao obavezu :hahah
A zapravo, nije
1
1 Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2772
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Komšiluk

Post by Skitnica »

Ovdje ne nedostaje komšiluka
.. :hahah jaoooo koji uzas... ( Kina)

:D/
Attachments
Screenshot_20211117-124735_Gallery.jpg

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2110
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Komšiluk

Post by Bella »

Mesiju smetale glasne komšije,kupio i njihovu kuću
...i ja o tome razmishljam... komshinica je umrla... muz je tu. neche ni on dugo.. i kad tad. dochi che neko novi....pitanje je .. :-? ko che biti.
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Revizor
Član
Član
Reactions: 393
Posts: 836
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Komšiluk

Post by Revizor »

i mene to nervira sa rezervisanim parking mjestima koja nisu zakupljena. ok ako si ga zakupio necu ti se nikad parkirat, al kad vidim da stavi stolicu na mjesto, a znam da nije zakupljeno hocu bgm da se parkiram 😂
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Revizor
Član
Član
Reactions: 393
Posts: 836
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Komšiluk

Post by Revizor »

dedi od druga su pisali kaznu 400 maraka jer je stavio stolicu na parking mjesto ispred radnje, i neka su bgm
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2110
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Komšiluk

Post by Bella »

:hm kad je biznis u pitanju... pogotovo prodavnica.. ta mjesta bi trebala biti za kratko parkiranje, ne mora kupac posjetiti tu radnju, mozda drugu .ali na kratko...
. kod mene sluchaj . da se ispred mene parkiraju. a, kupuju u radnji do.. prodaju . Vape... i to od 100 . 98 njih.. :hahah
i jednom sam izashla i pitam zensku.. zasto se tu zaustavila... kaze.. mislila sam da sam ispred te radnje.. i vechina se tako i ponasa . izgubljeno. kad izadju iz auta.. \..a, do sada nisam vidjela 'normalnu'osobu, izgledom .... da to kupuje.. :/*
1
1 Image
.............................................................................................Image

Post Reply