Izgled-bitan ili ne?

Kutak za intimu. Sve teme koje se tiču ljubavnih i seksualnih odnosa
User avatar
dezire
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1573
Posts: 2886
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Izgled-bitan ili ne?

Post by dezire »

Šta mislite,koliko je bitan izgled ?
Da li je točno,da koko će netko biti prihvaćen/uspješan u društvu ili kod osoba suprotnog spola
ovisi o tome-kako izgleda?
1
1 Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2104
Posts: 7604
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by Bella »

Bitan je vrlo. Naravno tokom prvog susreta, kako osjecamo tu osobu,

Nikada nisam imala definisani kriterij- listu- za momka .kao i za prijatelje..
.............................................................................................Image

User avatar
Grofica
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 642
Posts: 1176
Joined: Mon Jun 08, 2020 8:52 pm

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by Grofica »

Naravno da je bitan izgled.
Ne vjerujem da će se iko okrenuti za "dronjcima", ali za lijepom, čistom i urednom garderobom, sigurno hoće.
A nakon odijela, prvo što privlači pažnju je stas. Svi se okreću za oblinama, muški posebno, ali i žene sigurno će baciti pogled na mišiće.
Interesantno je i šta šminka radi i kakvu scenu stvara.
Bez obzira koliko se trudite, nikada se ne možete sjetiti kako je vaš san počeo.

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1526
Posts: 2407
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by Vjetar »

Sigurno je da će dobar izgled pomoći u društvu, ali ni u površnim odnosima nije isključivo sve na izgledu. Ali zaključak je da ipak pomaže.
Isto tako, u slučaju izrazito lijepih djevojaka, žena, sredina je sklona gajiti predrasude i potpuno potcjenjivati sve druge vrijednosti koje takva ima, pa recimo uspješnu takvu ženu i njen uspjeh će gledati isključivo kroz njen izgled i njemu pridavati zasluge za njen uspjeh.
:hm A ako je sredina istovremeno sklona da da prednost lijepoj osobi umjesto osrednjoj, onda nekad i ta - sposobna na svim drugim poljima - ima da zahvali malo i svome izgledu, ipak.
3
3 Image

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 582
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by Ina »

Prihvatanje/uspješnost u društvu (ili sa slađom polovinom) ne mora uopšte imati velike povezanosti sa ulogom izgleda.. bilo koga. Jače odzvanjaju i stabilnije se utemelje harizma, karakter, razmišljanja, sličnosti ili različitosti..

Sa druge strane vanjštinom dajemo prvi dojam uz gestakulaciju, način oblačenja, govora, hodanja itd koji imaju svoj uticaj da.. Ali nisu "presudni"
3
3 Image

User avatar
Mina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 697
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by Mina »

dezire wrote:
Tue Aug 18, 2020 10:58 pm
Šta mislite,koliko je bitan izgled ?
Da li je točno,da koko će netko biti prihvaćen/uspješan u društvu ili kod osoba suprotnog spola
ovisi o tome-kako izgleda?
Ništa nije bitnije od toga :)
Lijepa djevojka je omiljena i u muškom i u ženskom društvu. Što je više lijepa, raste i njena popularnost.
Ipak, to je može koštati i da prođe puno gore u životu nego neka neugledna neprimjetna djevojka. Ali da ima veliku važnost izgled u socijalnim odnosima bilo koje vrste to je činjenica.
1
1 Image
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2104
Posts: 7604
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by Bella »

Vjetar wrote:
Wed Aug 19, 2020 9:06 am
Sigurno je da će dobar izgled pomoći u društvu, ali ni u površnim odnosima nije isključivo sve na izgledu. Ali zaključak je da ipak pomaže.
Isto tako, u slučaju izrazito lijepih djevojaka, žena, sredina je sklona gajiti predrasude i potpuno potcjenjivati sve druge vrijednosti koje takva ima, pa recimo uspješnu takvu ženu i njen uspjeh će gledati isključivo kroz njen izgled i njemu pridavati zasluge za njen uspjeh.
:hm A ako je sredina istovremeno sklona da da prednost lijepoj osobi umjesto osrednjoj, onda nekad i ta - sposobna na svim drugim poljima - ima da zahvali malo i svome izgledu, ipak.
Donekle, no koliko u Svjetu ima -izrazito lijepih zena- da su na vodecim pozicijama- korporacija, zdravs. osiguranja itd...
.. prokletvost je- lijepim zenama se ne vjeruje..
ne, ubrajam show business- pjevaci, glumci itd...
.............................................................................................Image

User avatar
dezire
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1573
Posts: 2886
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by dezire »

Lijep izgled je prednost. Ostavlja, dobar, prvi dojam.
Ali, koliko puta ste čuli,, lijepa je ali dok ne otvori usta,, :)
Danas se puno ulaže u izgled i većina će ih dati prednost lijepoj djevojci a sve ostalo je nebitno. Upravo to stvara predrasude kod ljudi da,, ako je lijepa, nije pametna,,
Tako da, ako je žena lijepa i uz to uspješna, onda to nije njena zasluga ni njena pamet! Mišljenje većine!
Dakle, žene moje, nije dobro ako smo lijepe. Još gore, ako nismo lijepe!

A i mi smo čudna bića. Koliko nas će dati priliku, fizički neatraktivnom muškarcu, da ga bolje upozna? Da sazna da li je on dobra osoba, romantičan, nježan
Naravno, pod uvjetom da ne vozi predobar auto i vlasnik je restorana ili nečeg takvog
Zapravo, prave vrijednosti, bilo žene ili muškarca, su postale ne bitne.
Mi ulog u izgled, muškarci u vozilicu i svi sretni
2
2 Image

User avatar
Vanilla
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1410
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by Vanilla »

Bitan da, presudan ne.

Svi volimo vidjeti bilo sta lijepo a posebno ljude koji lijepo izgledaju :)
Kad je ovakva tema u pitanju, ne bih dijelila na muske i zenske jer gotovo da je podjednako i nama zenama bitan njihov izgled. To je prvo sto primjetimo i prvo sto nam privuce, uopste, paznju. Razlika je u tome cemu vise dajemo prednost. Iz iskustva i kontakta sa muskarcima, njima nesto vise, nego nama zenama, izgled igra vrlo vaznu ulogu cak u nekim primjerima i vise od njene, recimo, inteligencije.

Ako govorim o sebi, da bi mi se u cijelom paketu svidio neciji izgled, ne smije da nedostaje manira, pristojnosti, sarma, harizme, urednosti. I naravno, dzaba ljepota ako nije dobra osoba ili ako se razlikujemo na intelektualnom/duhovnom nivou.

U sustini svi ljudi mi lijepo izgledaju ako drze do sebe, ako nisu zapusteni.

Ljepota tj. dobar izgled je samo bonus. Onaj ko zna svoj dobar izgled pametno iskoristiti dosta lakse ce ici kroz zivot.
1
1 Image
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
dezire
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1573
Posts: 2886
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by dezire »

Potpuno se slažem. Moj zadnji post, bio je prožet cinizmom.

Ja znam reći,, Ne može biti, toliko zgodan koliko mi može biti neprivlačan,,
1
1 Image

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1526
Posts: 2407
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by Vjetar »

Bella wrote:
Wed Aug 19, 2020 7:09 pm
Vjetar wrote:
Wed Aug 19, 2020 9:06 am
Sigurno je da će dobar izgled pomoći u društvu, ali ni u površnim odnosima nije isključivo sve na izgledu. Ali zaključak je da ipak pomaže.
Isto tako, u slučaju izrazito lijepih djevojaka, žena, sredina je sklona gajiti predrasude i potpuno potcjenjivati sve druge vrijednosti koje takva ima, pa recimo uspješnu takvu ženu i njen uspjeh će gledati isključivo kroz njen izgled i njemu pridavati zasluge za njen uspjeh.
:hm A ako je sredina istovremeno sklona da da prednost lijepoj osobi umjesto osrednjoj, onda nekad i ta - sposobna na svim drugim poljima - ima da zahvali malo i svome izgledu, ipak.
Donekle, no koliko u Svjetu ima -izrazito lijepih zena- da su na vodecim pozicijama- korporacija, zdravs. osiguranja itd...
.. prokletvost je- lijepim zenama se ne vjeruje..
ne, ubrajam show business- pjevaci, glumci itd...
Ja bih rekao da lijepe žene, one izrazito lijepe, cijeli život prožive povlaštenije nego ove druge. Od djetinjstva im se više ugađa, naviknute su da lakše dobijaju stvari i lakše izguraju svoje mišljenje. To ih donekle razmazi i vjerovatno utiče i na trud koji ulažu i u obrazovanje i u karijere, jer uljuljkane su time što cijeli život olako prolaze zahvaljujući izgledu i onda se suoče nespremne sa okrutnim svijetom odraslih muškaraca, biznisom i hladnoćom kojom je taj svijet prožet. Tu ljepota prolazi samo za zabavu, za ozbiljan biznis nikoga ne zanima koliko je ona lijepa. Razmažena, teško da se može boriti i snaći u tom svijetu, jer jednostavno nije ni navikla da se bori ni za šta, jer, sve je lako dobijala do tog momenta prosvjetljenja :D/
Ja to vidim kao razlog zašto lijepih žena nema nigdje na bitnim pozicijama, ili ih je jako jako malo.

User avatar
Lana
Član
Član
Reactions: 383
Posts: 594
Joined: Sun Jun 07, 2020 4:26 pm

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by Lana »

Pa izgled jeste bitan,nekom manje,nekom vise....Nekome je najbitnije da mu je djevojka(zena)lijepa i nista vise,a neko trazi i ostale kvalitete..Tako da sve zavisi od osobe do osobe

User avatar
gripen
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 537
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by gripen »

Lana wrote:
Thu Aug 20, 2020 12:50 pm
Pa izgled jeste bitan,nekom manje,nekom vise....Nekome je najbitnije da mu je djevojka(zena)lijepa i nista vise,a neko trazi i ostale kvalitete..Tako da sve zavisi od osobe do osobe
pa...uz ostale kvalitete,vrline,izgled je itekako bitan.
Dok,to je sve tesko ukomponovati u jednu cjelinu.

User avatar
dezire
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1573
Posts: 2886
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by dezire »

Fakat, kad pogledamo:političarke, razne ministrice, pogotovo ove naše ovdje... Ni jedna nije lijepa! Ili ih ja ne znam!
I nemojte mi, samo reći, da je,, ljepota u oku promatrača,, :hahah
To bi, trebalo značiti, upravo što Vjetar, kaže,, da se lijepe žene ne znaju boriti u životu a da ove druge, moraju jer jedino im to preostaje!

User avatar
Kuduz
Član
Član
Reactions: 79
Posts: 184
Joined: Thu Jun 04, 2020 11:07 pm

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by Kuduz »

Kako nema?
Image

Image
1
1 Image

User avatar
dezire
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1573
Posts: 2886
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by dezire »

:hahah
:qq

User avatar
Kuduz
Član
Član
Reactions: 79
Posts: 184
Joined: Thu Jun 04, 2020 11:07 pm

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by Kuduz »

Zezam se :hahah Bilo je skandala sa ovom malom...pisalo se o njoj

User avatar
dezire
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1573
Posts: 2886
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by dezire »

Nisam čitala
A s obzirom na donju sliku, izgleda kao,, mala od skandala,, :hahah
2
2 Image

User avatar
Grofica
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 642
Posts: 1176
Joined: Mon Jun 08, 2020 8:52 pm

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by Grofica »

Mi imamo najljepšu i najsposobniju premijerku
aida11.jpg
aida11.jpg (29.85 KiB) Viewed 2276 times
3
3 Image
Bez obzira koliko se trudite, nikada se ne možete sjetiti kako je vaš san počeo.

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1526
Posts: 2407
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by Vjetar »

Lijepa je.

User avatar
Mina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 697
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by Mina »

Nisam nikad platila kaznu u saobraćaju :std
2
1 Image 1 Image
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Vanilla
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1410
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by Vanilla »

dezire wrote:
Thu Aug 20, 2020 10:55 pm
Fakat, kad pogledamo:političarke, razne ministrice, pogotovo ove naše ovdje... Ni jedna nije lijepa! Ili ih ja ne znam!
I nemojte mi, samo reći, da je,, ljepota u oku promatrača,, :hahah
To bi, trebalo značiti, upravo što Vjetar, kaže,, da se lijepe žene ne znaju boriti u životu a da ove druge, moraju jer jedino im to preostaje!
A Duda Balje? :fiju
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
gripen
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 537
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by gripen »

Vanilla wrote:
Fri Aug 21, 2020 9:00 pm
dezire wrote:
Thu Aug 20, 2020 10:55 pm
Fakat, kad pogledamo:političarke, razne ministrice, pogotovo ove naše ovdje... Ni jedna nije lijepa! Ili ih ja ne znam!
I nemojte mi, samo reći, da je,, ljepota u oku promatrača,, :hahah
To bi, trebalo značiti, upravo što Vjetar, kaže,, da se lijepe žene ne znaju boriti u životu a da ove druge, moraju jer jedino im to preostaje!
A Duda Balje? :fiju
<3 <3 :aaa
1
1 Image

User avatar
gripen
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 537
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by gripen »

Image


:inl. :aaa
2
1 Image 1 Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2104
Posts: 7604
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Izgled-bitan ili ne?

Post by Bella »

Ovdje(iznad) je lijepa''ali ovo je jako loshe.. izdanje ... nadogradnja losha kao i usne ...
Image
.............................................................................................Image

Post Reply